Opar a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  01.06.03 17:17
Opar a kojení

Ahoj maminky,

chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás byla v podobné situaci. Mám opar na rtu a bradě, kojím měsíčního syna. Teď se ale bojím, abych ho nějak neohrozila také oparem..Dodržuji přísná pravidla hygieny a nemazlím se s ním :-[ , přesto mám strach, opary prostě nesnáším!

Děkuji moc za odpovědi

Soptička

Reakce:

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 02.06.03 09:59
Opar a kojení

Ahoj Soptičko!

Měla jsem pásový opar, asi měsíc a půl to trvalo, než zcela zmizel. Celou dobu jsem kojila, samozřejmě se zvýšenou hygienou.

Opary jsou virového původu, normálně se léčí antibiotiky. Měla by ses zeptat své doktorky, tady Ti maminky asi moc neporadí.

Alice

Anonymni  03.06.03 18:25
Opar a kojení

Ahoj Alice,

moc děkuju za odpověď. Hygienu dodržuju maximální, nelíbu, nemazlín, pořád si myju ruce..Můžeš mi, prosím Tě, napsat, jak jsi to zvládala Ty? Všichni mi tvrdí, že jsem přecitlivělá a všechno přeháním (myslím s tou hygienou)..

Děkuju moc

Soptička

wercis
Kecalka 210 příspěvků 16.11.13 07:57

Ahoj maminky mam stejny problem…udelal se mi jeden obrovsky opar na hornim rtu. nemuzu tu pusu ani zavrit jak.to mam hrozne natekly vypadam jak kdybych dostala.do huby..jak kacena..nikdy sem takovy otok nemela..mam.si to chladit aspon. ledem aby ten otok. splaskl? ten opar uz vyteka…pac to prasklo jak to maam silene natekly. navic mam strach abu to mala nechytla.jeji mesic. :mavam: :mavam: :mavam:

superandrysek
Echt Kelišová 9852 příspěvků 16.11.13 08:29

@wercis maz si to vectavirem ten se u kojeni muze a malickou ted nepusinkuj. take se me jednou udelal mega opar ze jsem skoncila na pohotovosti

wercis
Kecalka 210 příspěvků 16.11.13 08:47

A muzu si to chladit tim ledem?

superandrysek
Echt Kelišová 9852 příspěvků 16.11.13 08:49

@wercis to myslim nebude k nicemu, chce to lokalni antibiotika – to jedine ti pomuze od tlaku. estli chces tak chladit muzes, proc ne?

wercis
Kecalka 210 příspěvků 16.11.13 08:54

Takze musim do lekarny…tam mi snad poradej :)

Svistice
Závislačka 3676 příspěvků 16.11.13 08:55

@wercis Ledování/chlazení asi nepomůže. Kup si nějakou mastičku na opary, která se může při kojení. Opar se hojí vlastně tak, že ten vřídek pomalu vysychá, udělá se stroupek a ten se odloupne. Pokud praskne, může to hojení o chlup urychlit (zkušenost s oparem na ruce), ale zase hrozí riziko infekce. Takže určitě úmyslně nepropichovat nebo nevymačkávat.

Zazu
Kecalka 191 příspěvků 16.11.13 13:10

Malou nepusinkuj a hlavně jí nenech očkovat, dokud budeš mít opar.
Kamarádka používala nějaké ty náplasti a byla s nimi spokojená. Chladit můžeš zkusit, ale nevím, zda ti to pomůže. Spíš bych asi navštívila lékárnu a domluvila se tam.

Váš příspěvek

Poslední články

Oblečte svého drobečka do příjemné zimní kolekce Chlupáček

S koncem léta bychom měli začít přemýšlet o tom, do čeho zachumláme naše zlatíčka v zimě, aby ji přečkala jako v bavlnce. číst dále >

TOPlist