Operace tlustého střeva

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cvana
Závislačka 2665 příspěvků 23.11.11 10:09
operace tlustého střeva

Ahojky prosím poraďte byly jste někdy na operaci střeva?Mela jsem cysty(endometrioza) a srůsty a bohužel prorostly až do střeva takze vse bylo odstraneno az na strevo mám tam cystu 3×2cm..a při zhorsování to půjde pryc-zhoršuje se to při kazde ms..Takže má otázka zní jaké máte zkusenosti treba s odebráním s cca 10cm tlustého střeva?Jaká byla operace po operační, pravdepodobne asi bezezbytková dieta..?za 14dní mam jít na verdikt co dál..tak prosím aspon me povzbuďte :) díky

Reakce:

Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 23.11.11 10:40

Ahojky. já sice na operaci tlustého střeva nebyla ale má dcera ano. narodila se s vrozenou vývojovou vadou. Otázka je, co vám chtějí při té operaci dělat. vezmou 10 cm tlustého střeva a vy konce spojí, nebo udělají vývody? My máme vývody, ale už konečně za dva měsíce se dočkáme druhé operace která to všechno napraví… Ohledně diety? Poptejte se ještě v ordinaci, ale nám lékaři a sestry říkaly, že když se jedná o tlusté střevo, dieta není žádná, jenom trochu tekutější stolička. Kdyby se jednalo o tenké střevo tak by to bylo horší..

cvana
Závislačka 2665 příspěvků 23.11.11 10:43
Hmarilla píše:
Ahojky. já sice na operaci tlustého střeva nebyla ale má dcera ano. narodila se s vrozenou vývojovou vadou. Otázka je, co vám chtějí při té operaci dělat. vezmou 10 cm tlustého střeva a vy konce spojí, nebo udělají vývody? My máme vývody, ale už konečně za dva měsíce se dočkáme druhé operace která to všechno napraví… Ohledně diety? Poptejte se ještě v ordinaci, ale nám lékaři a sestry říkaly, že když se jedná o tlusté střevo, dieta není žádná, jenom trochu tekutější stolička. Kdyby se jednalo o tenké střevo tak by to bylo horší..

ahháá no meli by mi to spojit :) žádný vývod ríkal v unoru:Djak jsem byla po první operaci tak jsem zvedava jako…ale jako trpet az do prechodu nevím no.. :zed: dekuji moc

Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 23.11.11 10:47

Není zač. nemějte z toho strach, vždycky to nějak dopadne. HLAVNĚ AT MÁTE ZDRAVÍ V POŘÁDKU.

zatáčka
Povídálka 33 příspěvků 21.12.14 16:15

Můj otec má jít na operaci tlustého střeva – polypy a zároveň užívá na srdce léky na ředění krve… začínám se bát, aby operace dopadla v tomto případě dobře, máte s tím někdo zkušenosti? Pořád se uklidňuju, že kdyby to bylo něco vážného, tak ho na tu operaci vezmou hned a ne že ho nechají tři měsíce čekat. Bojím se jak co mu najdou v těch střevech a jaký kus střeva vezmou, ale i komplikací kvůli plicní embolce. Moc děkuji.

Doctus
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 21.12.14 19:50

@zatáčka
Tak již vám museli sdělit, jaká je přesně indikace k operaci tlustého střeva. Polyp je totiž jakýkoliv útvar čnějící do prostoru či dutiny, neřekne to nic o povaze struktury. Vychází se vždy z kolonoskopie, kdy se odebere vzorek a odešle na mikroskopické zkoumání (záměrně nepíši histopatologii). Léky na ředění krve jsou poměrně širokým pojmem, může se jednat o perorální koagulancia (např. warfarin při fibrilaci síní) nebo antiagregancia (proti shlukování krevních destiček, např. kyselina acetylsalicylová – př. Anopyrin™). Samozřejmě by se léky v dostatečně dlouhé době před operačních výkonem vysadily a po operaci by dostával např. pentasacharidovou frakci heparinu (fondaparinux) nebo nízkomolekulární hepariny (LMWH, nadroparin, enoxaparin), které by byly dostatečnou prevenci plicní embolie (spolu se včasnou mobilizací pacienta).

zatáčka
Povídálka 33 příspěvků 21.12.14 20:42

@Doctus byla mu provedena kolonoskopie a odebrán jeden větší polyp, přiznám se, že jak dopadla histologie jsem se ani neptala. Nicméně má úsek ve střevě, kde těch polypů je na jednom místě víc a proto je nutností je odstranit operativně. Co se týče léků, bral warfarin, ale vzhledem k tomu, že krvácí z těch polypů, tak mu byl nasazen nějaký lék v injekční podobě.

Doctus
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 21.12.14 21:24

@zatáčka
Tak provedou segmentální kolektomii, konce spojí (end-to-end anastomosis) a bude. Pravděpodobně dostává nízkomolekulární heparin podkožně (jako insulin).

zatáčka
Povídálka 33 příspěvků 21.12.14 21:29

@Doctus a co se týče té hrozící embolky, to už si doktoři nějak po operaci pohlídají?

Doctus
Ukecaná baba ;) 2094 příspěvků 21.12.14 21:38

@zatáčka
Tak pokud mají všech 5 pohromadě, tak určitě. Třeba ženy při gynekologických operacích bývají plicní embolií ohroženy mnohem více, neboť při zásahu do dělohy se uvolní velké množství tkáňového faktoru (faktor III, tromboplastin). Operace na trávicí trubice takové nebezpečí nevykazují. Navíc bude v nemocnici, takže i kdyby se něco stalo, tak je pomoc za rohem.

Váš příspěvek

Poslední články

Mami, mám hlad! Letní recepty, o které děti žadoní

Žádná kila cukru a kila mouky. Pořad Na talířku vaří pro děti zdravě a nápaditě. Food blogerka Petra Novotná totiž ví, co děti zaručeně zblajznou. číst dále >

Jaké oblečení sluší ženám v těhotenství? Hlavně žádný pytel

Co vkusného si pořídit do šatníku v těhotenství, co je vyhazování peněz a na čem při nákupu ušetřit? číst dále >