Je normální otěhotnět do roka?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  30.10.03 12:02
otěhotnět do roka - normální

Ahoj všem, patřím mezi snažilky už téměř rok a z toho asi plyne i moje otázka.

Všude se dozvídám, že otěhotnět do roka je povážováno za normální a že pokud se to ani za 12 měsíců nepovede, není to důvod k obavám. Přesto by mě zajímalo, jak dlouho Vám trvalo, než se vám podařilo mimíska stvořit. Někdo říká, že největší pravděpodobnost je během prvních 3 měsíců po vysazaní antikoncepce, druzí tvrdí přesný opak, tak kdo se v tom má potom vyznat?

Můj lékař patří do té druhé skupiny a zatím o důkladnějších vyšetření neuvažuje, prý po roce snažení uvidíme… Jak jste na tom Vy a jaké jsou Vaše zkušenosti…

Díky a hezký den

Lucie

Reklama

Reklama

Reakce:

Missorka  30.10.03 12:16

Ahoj Lucko,

já otěhotněla po 4 měsících. HA jsem před tím brala 10 let. A otěhotněla jsem v měsíci, kdy jsem to vůbec nečekala (v oficiálních plodných dnech jsme nebyli s mužem spolu, ale asi to mimísovi nevadilo :-) Vždycky mě štvalo, když mi všichni říkali, že nejlepší je na to nemyslet a mít jiné starosti - říkala jsem si, že to není možný si to nepřipouštět, když dítě tolik chceme, ale teď věřím, že to strašně moc funguje. Já jsem si ten měsíc docela dlouho nepřipouštěla, že bych mohla být těhotná, i když se MS nedostavila.

Přeju hodně štěstí a hodně brzo mimíska do bříška.

Peta

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.10.03 13:04

Ahoj.

U nás se začíná vyšetřovat a kdyžtak i léčit po roce snažení. V některých zemích dokonce po dvou letech. Ze statistik vyplývá, že u nás páry otěhotní přirozenou cestou v průměru až jedenáctý měsíc od začátku snažení.

Já vím, jsi nedočkavá a těšíš se. Taky jsem se těšila a každý mesíc myslela, že už to nedostanu :) Ale to, že se to nepovede napoprvé je normální.

A jak píše Péťa - nemyslet na to. U nás to taky zafungovalo :)

Zuzka

Anonymni  30.10.03 15:57

U mě to bylo tak, že jsem při obou dětěch otěhotněla hned první měsíc po vysazení antikoncepce. Při prvním synovi, jsem vy:,–(ila antikoncepci s tím, že možná někdy časem během příštích dvou let otěhotním. Bylo mi 22 let, bydleli jsme ve svém, začala jsem se těšit na mnou léta vysněné miminko, ale rozhodně jsem to nechtěla hned měsíc po vysazení antikoncepce :o , myslela jsem, že to bude chvíli :-D trvat. Podobná situace nastala při „plánování“ druhého děcka. Chtěla jsem vynechat antikoncepci a dát tělu trochu oddych, dát mu čas aby se zregenerovalo, odpočalo si a pak třeba po půl roce mlsání vitamínů se začneme snažit - to byl můj plán. Ale kdepak regenerace, kdepak odpočinek, hned následující měsíc po vynechání prášků jsem otěhotněla a to si manžel na mé přání dával pozor :-D . (No moc mu to ale nevěřím, protože drobečka hrozně chtěl, ale dušuje se, že si tedy ten pozor dával, ha ha) Teď jsem půl roku po porodu, antikoncepci dosud neberu (hormonální mi nedělala dobře, a po tělísku jsem silně krvácela měla horečky…), tak jen čekám kdy „to“ praskne a budu budu zase v naději :-] Ale to už si z toho dělám trochu legraci. Takže moje rada, najdi si nějaké důvody, proč není nejvhodnější doba pro početí (třeba si něco vymysli) a při snažení si to v duchu promítej. Třeba to zabere, říkej si, že otěhotnět vlastně nechceš a to by byl v tom čert, aby to nezabralo. Mě to tak tedy fungovalo skvěle ;-) Ika + Luky a Davídek

claire
Stálice 63 příspěvků 30.10.03 18:02

Ja jsem otehotnela prakticky hned, co jsme se rozhodli na mimiska zadelavat. Bylo to hned po svatbe. Nemuzu rict, ze bych na to, ze zadelavame mimi a ze prijdu do jineho stavu nemyslela. Naopak, rikala jsem si: „Jejda, ted to delame bez ochrany, z toho bude hned mimino.“ A taky jo. Pred tim jsem nikdy HA nebrala, pozivali jsme jen kondom. Po svatbe jsme kondom zrusili a do dvou tydnu jsem byla v jinaci :-D

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 31.10.03 22:25

Ahojky,

na první miminko jsme čekali jeden dlouhý rok. Lékař naštěstí začal jednat hned od doby, kdy jsem mu oznámila, že chceme miminko. Po roce hormonální léčby se to povedlo a Leničce je 14 měsíců. O druhé mimi se snažíme už 4 měsíce. Mám za sebou opět dvě dávky hormónu a nic. Asi to bude horší než poprvé.

Moc držím palečky, aby se to brzo povedlo.

Ajka+Lenička 14 měs

Anonymni  01.11.03 13:53

Nam to trvalo rok a tri mesice. Doktor mi dal prasky na podporu ovulace a hned to vyslo. Ja ty prasky potrebovala, protoze donutit manzela k sexu to byl vykon, ikdyz dite chtel taky. Tak mi doktorka vyhovela a prasky mi urcily den otehotneni. Nyni mame 9 mes. dceru.

Anonymni  02.11.03 07:58

Ahoj, u mě to bylo tak, že jsem brala HA asi 6 let.Když jsme se rozhodli, že se pokusíme o miminko tak jsme po vysazení HA 4 měsíce používali kondom, aby se tělo vyčistilo. Ale je pravda, že můj doktor tvrdí, že se může zkoušet hned po první menstruaci a dokonce moje kamarádka brala HA jako léčbu na otěhotnění, kdy po vysazení měli hned začít na miminku pracovat.

Po dobu těch 4 měsíců jsem brala kyselinu listovou( má se jíst před i v průběhu těhotenství). No a pak jsme to začali první měsíc zkoušet( asi každý druhý den)s myšlenkou že to určitě nevyjde hned na poprvé.Možná dělá psychika hodně, ale je fakt, že se hned podařilo. Až jsme z toho byli překvapeni.Teď jsem s miminkem v půlce těhotenství.

Tobě držím palečky, hlavně nepropadej chmurným myšlenkám, ono to co nevidět vyjde.

Hezký den Leona. :-P

molly
Kecalka 115 příspěvků 02.11.03 15:40

Ahoj Lucie,poprvé jsem otěhotněla druhý měsíc (ale o mimi jsem přišla),podruhé jsem také otěhotněla druhý měsíc (mam holčičku).A teď se snažíme osmý měsíc a zatim nic.Doktorka říká,že máme počkat do roka a potom,že pošle manžela na vyšetření a další věci.

Je těžké na to nemyslet,já si byla jistá,že to vyjde hned a ono nic.Někdy na to myslim ,někdy ne.MUsíme jen čekat a doufat.Přeji brzký úspěch a dej vědět jak pokračujete.

Měj se Lída

Anonymni  03.11.03 12:54

Milé snažilky,

děkuji vám všem za vaše odpovědi

Lucie :-P

Anonymni  04.11.03 13:25

U nas to bylo taky trochu zvlastni. Prvni dite jsme planovali nekdy na budoucnost. Kdyz mi ale jednou vysly plodne dny na dovolenou a nechtela jsem to resit, zacalo mi vrtat hlavou, jakto, ze jsem neotehotnela. A tak jsem si rekla, ze uz to asi budeme muset zacit zkouset, protoze kdovi kolik let budem cekat a nasledujici mesic jsem otehotnela. Poucena timto, jsem si myslela, ze pocit druhe dite bude otazkou max. 2 mesicu. Zkouseli jsme to 6 a nic. Pak se ale rozhodlo, ze budeme stavet dum a tak jsem otehotnela - v dobe kdy se to nejmin hodilo, navic pri antibiotikach. Takze nevim, co si z toho vybrat za pouceni. Preji hodne stesti. Ivana

monča125698  01.12.10 23:46
nehroť to

hele my s přítelem se snažíme už rok..a rozhodně to nevzdávám..myslím si že člověk by to měl řešit až třeba po 3 letec zatím prostě na to ubec nemysli užívej si radovánky ne kuli dítěti ale kuli tomu vzrušení začni uklízet nebo se zabav pracuj cokoliv…a co prý nejvíc pomůže je pořídit si zvíře..my stavíme dům a díky tomu na to nemyslím a teď se nám to možná už povedlo..myslet nba to akorát krade čas a nervy věř mi :wink:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 01.12.10 23:52

První nám trvalo cca půl roka, druhé skoro rok a půl :) I tak to doktor nechtěl řešit, když už jsem ho nalomila na testy, že by mi v zimě dal žádanku na něco, tak se zadařilo :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár... číst dále >

Slavná značka kabelek bude muset zavřít až 125 svých butiků, prodělává

Kabelky od designéra Michaela Korse zná snad každá žena, která se jen trochu... číst dále >

Reklama