Otěhotnět kdykoliv?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 10.12.03 21:31
Otěhotnět kdykoliv?

Ahoj děvčata!

Dnes jsem opět vyplakala spousty slz. Už jsem doufala, že tolik očekávané mimi se podařilo počít a… MS nečekaně přišla.

Přitom jsem příznaky měla, jako bych byla těhotná. Bolela mě prsa, bylo mi špatně od žaludku, byla jsem nafouklá, v ústech divná chuť… Zřejmě sugesce.

Snad to vyjde příště - stále sama sebe uklidňuji. Hm…

Také jsem se dnes dozvěděla, že otěhotnět se dá kterýkoliv den v cyklu - možná je to skutečně pravda. Vždyť je nemožné, že by byla žena neplodná pouhých 5 dní v měsíci!!! Když vidím tolik těhotných žen kolem sebe…

Někde jsem četla, že lékaři, pokud se párům nedaří přivézt ženu do jiného stavu, radí jim, aby to zkusili, když má žena MS. Je to sice představa poněkud divoká, ale po úvaze jsem došla k názoru, že je to možná pravda, vždyť žena je „otevřená“… Jen k tomu přemluvit mého partnera a nemyslet na to, že TO mám. Tak nevím.

Je vůbec možné otěhotnět při MS?

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  11.12.03 00:35
Otěhotnět kdykoliv?

Ahoj Mony,

myslím, že otěhotnět po styku při MS je stejně dobře možné jako kdykoliv jindy. Spermie v tvém tělě ještě nějakou dobu přežívají, někde jsem slyšela, že 48 hodin, a pokud máš plodný den těsně po MS, můžeš se zrovna strefit, kromě toho astrologové, kteří dělají kalendáře pro početí, taky stanovují některé dny na MS ženy. Jinak o tom nic moc nevím, reaguji hlavně kvůli té větě „jen k tomu přemluvit partnera“ - mě nepřijde na milování při MS nic špatného, jen je potřeba dát větší důraz na hygienu, předtím i potom. Pokud má tvůj partner nějaké zábrany, nemusí přece o tvé MS vůbec vědět! My ženy jsme pčece dost vynalézavé, abychom to nějak zakamuflovaly: při začátku MS se mu prostě nebudeš ukazovat v situacích, při kterých by to „prasklo“, budeš nosit tampon, kdyby tě v nestřežené chvíli chytil za zadeček důkladněji a intimněji, než je obvyklé, a před milováním se v koupelně důkladně vypláchneš a je to, pozná to maximálně až potom, a pokud nemáš MS zvlášť silnou, ani potom ne. Zapomeň na nějaké počítání dnů v cyklu a milujte se naprosto podle chuti, spousta holek otěhotněla tak, že ani samy nevěděly, kdy to přesně bylo. Držím palce, J.

Anonymni  11.12.03 02:30
Otěhotnět kdykoliv?

mono,

ano, žena může otěhotnět v kterékoliv fázi cyklu, pokud má v té době ovulaci. Těch žen, které mohou otěhotnět během menstruace zase není tolik.

A ještě k těm tvým pěti dnů - ve skutečnosti je to ještě méně - asi 12 hodin z celého cyklu.

Být tebou, tak bych místo podivných rad typu „jedna pani povídala“ a dohadů, kdy je „žena otevřená“ (to nevím jak myslíš), raděj zkusila třeba ovulační testy. Jsou pozitivní cca 24 hodin před ovulací, což je perfektní čas pro styk (spermie potřebují čas, aby dorazily k vajíčku a „připravily“ se). Teprve kdyby ti opravdu vyšlo, že máš ovulaci v době menstruace, bych přemýšlela nad tím, jak nutit partnera k něčemu, co mu není příjemné…

Anonymni  11.12.03 09:23
Otěhotnět kdykoliv?

To je fakt, 5 dní je nesmysl, ale 12 hodin taky. Když vajíčko po ovulaci do 24 hodin zanikne a spermie může přežít max. 48 hodin, spíš ale také tak těch 24 hodin, tak k oplodnění může logicky dojít pouze v rozmezí jednoho dne před ovulací až jednoho dne po ovulaci. To jsou tři dny.

Bix
Povídálka 13 příspěvků 18.05.04 22:12
otehotneni

Čaute holky.

Podle toho, co jsem tak různě někde vyčetla a našla je žena skutečně v měsíci plodná tak 12-17 hodin. Některé ženy prý dokonce ještě méně. Spermie oproti tomu přežívají tak 24-48 hodin. Ale raději bych počítala s tou 24hodinovkou. Taky jsem na webu vyčetla, že přestože se potkají spermie i vajíčko v pravý čas, pravděpodobnost otěhotnění je 20% pokud nemáme nějaké problémy. Jakmile je nějaký problém, třeba endometióza nebo tak něco, pravděpodobnost se snižuje.
Já už se taky snažím nějaký čas o mimi a zatím nic.
Tak snad se brzy všechny dočkáme..

Bea..

delly  18.05.04 22:20

všechno je to divný, ale já jsem otěhotněla 2 týdny po vynechání MS. A moje známá při MS! Takže všechno je možný a těch 12, 14, 17 hodin nebo 3,5 dní bych nebrala zase tak vážně!

Anonymni  19.05.04 12:34

Cau! Mi jsme chteli take miminko a tak jsme se snazili neco pres pul roku a porad nic,uz jsem si myslela,ze jsem neplodna,ze nikdy nebudeme mit mimi.Ja vim ,ze pul roku nic neni,ale kdyz porad cekate a ono porad nic a pokazde prijde mens.tak jste zoufale.Tak jsem si rekla,ze kdyz je na poceti pravej cas jen nekolik malo hodin v mesici(a ja presne nevedela kdy),tak jsme to s manzelem delali obden ,nebo jednou za tri dny a najednou jsem mela na testu dve carecky.Nevim jak je to u vas,mozna to delate taky casto,ale u nas to tak zabralo!Ted mame 17mesicniho kluka.Tak preji at se Vam taky zadari.Nejlepsi je na to porad nemyslet,ale to jde tezko.Katka :lol:

BarbuchaL
Povídálka 11 příspěvků 19.05.04 15:42

Zdravím,
já jsem se taky snažila otěhotnět kolem půl roku. Samozřejmě jsem předpokládala, že po vynechání HA to bude hned a ono nic. Navíc jsem pořád trpěla na nějaké záněty. Pan doktor do mě cpal různá antibiotika. Nicméně nevěděl, čím je to způsobeno. Tak jsem ho dokopola, aby teda se přesně zjistilo na kultivaci, co to je. A na ten příslušný kmen abych dostala léky. Dostala jsem je já i partner a hned příští měsíc se objevily na testu dvě čárky. Moje maminka měla stejný problém. A otěhotněla okamžitě poté, co zmizely výtoky.
Takže to zkuste, třeba to bude fungovat i Vám. Přeji příjemný den a hlavu vzhůru.
 Lenka

amazonka01
Kecalka 342 příspěvků 19.05.04 17:12

Patřím mezi ty šťastné,kterým se // objevily hned po prvním snažení.Snad k tomu přispělo to,že jsem nemohla užívat HA a také možná nový partner,nevím­.Každopádně jsme jednou v noci zahodili kondom a už nový nevytáhli.Bylo to cca 3 dny před MS,která se dostavila v termínu.Druhá už ne,ale co je zvláštní,že podle tří nezávislých UTZ,jsem počala 3-4den cyklu,tj při MS.Mimochodem s minulým partnerem jsem si určovala plodné dny,měřila BT i testíkovala a vycházely předpisově na polovinu cyklu.Bylo to zbytečné,protože problém měl on.
Tak a teď,jak je to vlastně s tou ovulací?

Amazonka 36tt

Andrea27
Nováček 3 příspěvky 19.05.04 17:32

Ahoj všechny snažilky,
Ještě před pár týdny jsem prohlížela internet a všechny knížky a můžu vám říci, je to na nic. Přestala jsem se pídit po zkušenostech jiných, přestala zapisovat kdy jsem se milovala atd. Jsem ve čtvrtém týdnu a když vám řeknu, že jsem otěhotněla snad den před menstruací nebo dokonce den po tom, co jsem měla dostat menstruaci, někdo možná neuvěří. Rozhodně nepočítejte polovinu cyklu a nespoléhejte na měření teploty a další nesmysly. Jednoduše to chce na to nemyslet a prostě se milovat s láskou. Já se o mimčo pokouším půl roku a ze začátku šílela jako většina z vás. A pak jsem si řekla dost a po dalších třech měsících, ani jsem tomu nevěřila a je to tu. Přeji všem moc štěstí a hodně trpělivosti. A hlavně, žádné nervy - to je 99 procent úspěchu…

Anonymni  19.05.04 20:52

Naprosto souhlasím s Andreou. Já jsem také ze začátku počítala, měřila, "naháněla partnera v TY správné dny. A odměnou mi byla MS. Tak jsem se pořádně nastvala a řekla si DOST. Neměřila jsem, nezapisovala, nezkoumala výtok, milovali jsme se ten měsíc málo, protože byl partner v cizině A............­............ no jo, byly tam //.

Tak hodně štěstí.......­.............­..

Evula a Matýsek 20 týdnů

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 19.05.04 22:22

Ahoj Radko,
já otěhotněla pátý den cyklu čili 4 dny jsem měla MS a hned následující den jsme se tulili a bylo z toho mimi..takže nezoufej a tul se kdykoliv máš chuť, štěstí se určitě usměje.
papa Quatro

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šest potravin, které ničí chuť na sex

Stres, únava, hádka s partnerem nebo zdravotní potíže patří mezi známe... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama