Otisky nožiček a ručiček

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  29.12.03 15:44
Otisky nožiček a ručiček

Ahoj všichni!

Potřebovala bych poradit,jak udělat otisky ručiček a nožiček našeho drobečka do knížky.Nevím co mám použít za barvu.Prosím poraďte.Díky.Helča

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 29.12.03 15:56
Otisky nožiček a ručiček

Ahoj Helčo,

taky jsme řešili stejný problém. Nejdřív na nečisto bez barvy. Jenže malý se nedal nijak uchopit, natož obtisknout. Ono je to 14-ti denní miminko takové gumové.

Nakonec prošla varianta obkreslit. Sice to není ono, ale pro představu, jaký to byl chlapák to myslím stačí.

No neporadila jsem, tak snad se někdo nápaditější ozve.

Pá a držím palečky při hodinách kreslení:o))

Míša a Martínek

Anonymni  29.12.03 16:58
Otisky nožiček a ručiček

Paní doktorka nám taky poradila, jak udělat otisk ručičky a nožičky - živočišným uhlím rozpuštěným ve vodě! Provedli jsme to před koupáním a docela jsme se u toho nasmáli. Nožička ještě šla, ale s ručičkou to bylo horší - namazala jsem mu ji uhlím, ale on ji sevřel a nepustil. Umazali jsme všechno kolem, ale nakonec se to povedlo. Pak jsme Honzu vykoupali, ale uhlí mu zůstalo pod nehty, tak teď čekáme, až odrostou :-)

Anonymni  29.12.03 18:21
Otisky nožiček a ručiček

Prodává se na to speciální barva tzv. prstová barva. Je netoxická a používá se pro mrňata na „kreslení prstíčky“ a také pro otisky ručiček a nohou. Mohu doporučit. Máme vyzkoušné.

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 29.12.03 22:13
Otisky nožiček a ručiček

Mě se prstová barva moc neosvědčila, asi záleží na druhu a technice. První otisky jsem zkoušela vodovkami, ale též nic moc. Musí se dát dost hustá barva, která pak rychle zasychá a je miminku nepříjmená

Ale kámošce se povedl prvotřídní otisk s make up! A co tahkhle rtěna nebo tužka na obočí? Pro větší trvanlivost je lepší přelepit lepící folií.

Zkoušely jste některá otisk do plastelíny nebo do moduritu? Dá se pak odlít do sádry!

Alice

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.12.03 01:52
Otisky nožiček a ručiček

Moje máma potřebovala Johanky podpis na jakési sranda přihlášce do sboru. Vzala obyč polštářek s červenou razítkovací barvou, ručičku normálně obtiskla jako razítko - to je děs, co.

Ale hned poté omyla ruku mýdlem a promastila krémem na prdýlku a světe div se, ručka byla zcela čistá, za nehtíky se nic nedostalo, otisky byly nádherné. Nejprv mě jímala hrůza, ale výsledek byl krásný. Johance byly 3 měsíce a jen se zaujetím koukala, co se jí to děje. Namazanou ruku naštěstí do pusy dodnes nedává. Ale je to jen vyprávění, neberte to jako radu :-)

Radu ale taky mám, potravinářské barvy, sice jsou taky ve větší míře a častém užívání škodlivé, ale po důkladném omytí toho na rukách nezbude mnoho a častost není tento případ. Způsob nanesení si musíte vykoumat samy, já bych asi řešila nalitím na tenký molitan nebo vatelín a namáčknutím ručičky na tuto podložku, poté hned na papír.

Romana

Anonymni  30.12.03 11:38
Otisky nožiček a ručiček

Ahoj. My jsme nedavno taky obtiskavali. Pouzili jsme obycejne vodovky … ja jsem drzela malou a pritel ji nabarvil, potom jsme udelali jeden obtisk na papir a potom druhy do denicku, povedlo se to moc pekne. Pravda s rucickou byly trosku vetsi problemy, protoze ji mela porad zatatou v pest. No a pak jsme malou hned vykoupali a barva byla pryc. Myslim, ze za tu chvilku ji to neuskodilo a obtisky jsou moc pekne. m

Anonymni  30.12.03 21:08
Otisky nožiček a ručiček

Ahoj,

my jsme take obtiskavali - rucicka moc nesla ale u nozicky jsme byli uspesny . Pouzila jsem obycejny telovy krem, tim jsem namazala nozicku, pak ji obtiskla na papir a obtisk jsem pak zasypala cervenou tvarenkou. Vypadalo to super !

Hodne uspechu Bubina

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.01.04 19:56
Otisky nožiček a ručiček

Ahoj.

Tak to my jsme obtiskování vzdali a vyfotili si ručičku i nožičku.

Manžel vzal chodidýlko do svých dlaní aby byl vidět ten kontrast. Totéž pak s dlaničkou, to ale moc nešlo. Valuška měla pořád zaťaté pěštičky.

Můj obdiv všem, kterým se obtisk povedl!

Zuzka

Anonymni  03.01.04 21:40
Otisky nožiček a ručiček

Ahoj,

taky přidám svůj pokus, tky jsme použili vodovky a povedlo se hezky, s ručičkou jako u všech problém,ale nožička je nádherná.Barva se smyla a Filípek to přežil

Michi
Kecalka 256 příspěvků 29.09.04 12:28

taky jsem toužila po obtiscích ručky a nožky a čekala na vhodnou dobu, až bude s mimi řeč. Nakonec jsem to zkusila jednou při přebalování, použila jsem tempery, modrou na nožku a červenou na ručku. Nožka se povedla skvěle, ale ručku ne a ne otevřít. Nakonec bylo vše červené - oblečky, pleny, přebalovací pult, já - jak u řezníka, ale bez výsledku. Takže na ruku asi taky zvolíme foto. Jinak umylo se to hned a dobře, za nehty 2. den.,Kvůli ostrým nehtům a zimě mám mimi rukavičky, takže nic neolizoval :o)

sarks
Povídálka 42 příspěvků 27.02.05 08:37
fialová vodička

ahojte já natřela vat,tyčinkou ruku a nohu fialovou vodičkou co se dává na afty a moučnivku.A je to super za dva dny se to umyje ,ted budu otiskovat synovi bude mít 5let

janat
Extra třída :D 10744 příspěvků 27.02.05 09:38

My jsme natreli rucicku a nozicku mou rtenkou. Sice rtenka trochu utrpela, takze doporucuji starsi, taky ty nove rtenky jsou „neslibatelne“ a tudiz neotisknutelne. Otisky jsou fakt krasne, je to zarucene netoxicke a slo to z rucicek krasne umyt. Jana

klarahk
Povídálka 33 příspěvků 28.02.05 23:07
Otisky nožiček a ručiček

My jsme si taky dlouho lámali hlavy, ale pak taťka vymyslel, že rozmrazíme trochu borůvek, které jsme měli v lednici, a použijeme na otisk šťávu. Šlo to skvěle, i když se sevřenou ručičkou byl trochu boj. Bála jsem se, že malé zůstane modrá ruka, ale hned jsme to omyli mýdlem a byla čisťounká.

Anonymní  20.07.12 10:08

Poslední příspěvky jsou už dost staré, tak neví někdo, jak otisknout ručičky? Marně si s tím lámu hlavu. Potřebuju do knížečky. Zkoušela jsem fotit (s metrem a tak), ale… to prostě nejde.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Reklama