Otřes mozku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 18.07.10 18:33
otřes mozku???

ahojky

jdu pro rychlou radu, včera mi malá spadla venku ze 2 schodu dolu, mela jen velkou bouly na čele, jinak nic , vybrečela se aby byla v pohodě,za 3hodiny šla spát, nezvracela vše bylo v klidu, do rána se boule střebala, dnes spala 3hod, snedla obed, ve 4 přesnídávku, a od 5hod začala pořád zvracet…ated váhám zda to jez jídla..asi ste přesnídávky, viroza, nebo mám jet na pohotovost jestly se nemohl projevit otřes až dnes???..díky za reakce

Stránka:  1 2 Další »
Emimino Reakce:

Loudalka
Kelišová 5629 příspěvků 18.07.10 18:36

ahojky ja bych radsi do nemocnice jela. Byli jsme v nemocnici na pozorovani uz 2× a vzdycky si nas tam nechali tak ty 2 noci.Pry se muze objevit i po 24 hod. Ale nechci te znervoznovat!

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 18.07.10 18:40

hm asi mi nic nezbyde, nemá teplotu nic, jen zimici, já právě myslela že otřes se projeví do tech 3 hod, žeby i dítenemelo usnout

Anonymní  18.07.10 18:42

Ahoj, asi bych raději zajela na pohotovost. Otřes mozku se může projevit do 48hodin po pádu a možná i později. Jak mi malý spadnul, tak mi doktorka říkala, že mám malého hlídat a sledovat dva dny a jeden z příznaků právě bylo zvacení.
Třeba to bude jen viróza. Držím palečka, ať je malá v pořádku.

neczuz  18.07.10 20:27
Anonymní píše:
Ahoj, asi bych raději zajela na pohotovost. Otřes mozku se může projevit do 48hodin po pádu a možná i později. Jak mi malý spadnul, tak mi doktorka říkala, že mám malého hlídat a sledovat dva dny a jeden z příznaků právě bylo zvacení.
Třeba to bude jen viróza. Držím palečka, ať je malá v pořádku.

Taky jsme měli doporučení z neurologie po pádu (z kočárku v buse) kontrolovat 3 dny - při zvracení jet ihned na pohotovost. Upozorňovala, že to může mít i jinou příčinu, ale stejně jet.!!!!

Caty  02.12.12 21:47

Ahoj holky, mlouvám se za dotaz, ale nemám kde jinde se ted zeptat. Včera jsem se hrozně bouchla do hlavy. Máme zkosené stropy, já shýbla a pak normálně prudce narovnala a hlavou narazila přímo na roh toho zkosení, Bolkest to byla šílená. Normálně se mi zatmělo před očima, udělalo nevolno na kratinkou dobu, pár minut fakt blb+ a postupně to polevovalo a viděla jsem hvězdičky, opravdu viděla. Jinak co jsem dělala po tom, když jsem se praštila si nepamatuju, jen tu hroznou bolest. Pak bylo ale vše OK, až dneska mi začalo být divně, hlava v místě kde jsem se praštila bolí pořád hodně a i celá hlava, vzala jsem si aspirin, ale moc nezabralo a bolí mě hrozně krční páteř, polívá mě pot a je mi horko, včera naopak zima. Trochu mám brnění v rukách a chvilkama jakoby na omdlení, ale nezvracím a neomdlívám. Může to být otřes mozku nebo něco nebo plaším? Dneska jsem hrozně unavená, usla jsem v 7 na sedačce a probrala se za hodinu, ale jsem unavená. V 7 nikdy neusínám, to spíš po půlnoci. Děkuju moc za radu. Nevím, zda mám zítra jít k dr nebo ne, nechci ze sebe udělat blbečka.

teta 278  03.12.12 08:28

@Caty : Ahoj, pokud ještě žiješ :mrgreen:,jestli je ti dnes už líp, tak je to v poho, ale pokud je ti furt zle, tak si k doktoru radši zajdi. Takhle to někdo těžko posoudí… Pokud je otřes mozku, tak se většinou zvrací.

Anonymní  17.01.14 18:09

Ahoj, je mi z toho hrozně moc studno, proto prosím omluvte anonym :oops: natáčela jsem strojek na kolotoč u dcery v postýlce, už byla hrozně otravná, odpoledne nemohla usnout a ted jí ne a ne zabrat, tak jsem jí ho natočila a asi jsem ho omylem vyhákla nebo co a spadl jí mezi oči přesně :oops: mám tam bouli celkem větší, ne uplně obrovskou a já se bojim, jestli nemůže mít z toho otřes mozku? :( bude jí 11 měsíců…ani tak moc nebrečela teda…

Liddka
Kelišová 6399 příspěvků 17.01.14 18:32

A zvraci nebo nezda se ti jina nez obvykle? Jestli ne tak sleduj a kdyby cokoliv tak jed na pohotovost.

Run
Generální žvanilka 20029 příspěvků 17.01.14 18:35

No jak bylo řečeno, zatím klid - ale kdyby se ti zdála divná - zmatená, kdyby zvracela nebo jí šly oči šejdrem či byly panenky různě velké nebo by nereagovaly na světlo, pak by asi bylo na místě jet k doktorovi.

Anonymní  17.01.14 18:37

Právěže ted se začla i smát a tak (manžel mi na to řekl teda, že když bouchneš dítě do hlavy a pak je z něho dement, tak se taky směje :roll: :zed: to mě uklidnil teda ) a ta boule se jí už docela zmenšila, ale asi jí teda ted nemám dávat spát co? chudák to bude muset vydržet aspon do těch 9, dokavad nedostane mlíko :think:

Anonymní  17.01.14 18:39

Aby měla otřes mozku, to by musela bejt asi velká šlupka ne? nebo aspon ze 2 metrů aby jí to spadlo? :|

Run
Generální žvanilka 20029 příspěvků 17.01.14 18:40
@Anonymní píše:
Právěže ted se začla i smát a tak (manžel mi na to řekl teda, že když bouchneš dítě do hlavy a pak je z něho dement, tak se taky směje :roll: :zed: to mě uklidnil teda ) a ta boule se jí už docela zmenšila, ale asi jí teda ted nemám dávat spát co? chudák to bude muset vydržet aspon do těch 9, dokavad nedostane mlíko :think:

Dement z ní určitě nebude.. Hele moje v tomhle věku už chodila a padala hlavou na betonové schody a nikdy z toho nic nebylo. Jsou dost odolní ;)

Anonymní  17.01.14 19:04

@Sibyla0 děkuju, to jsi mě uklidnila :hug: vidim to tak, že z toho nic nebude, podle toho jak řádí :palec: taky si furt řikám, že takovejch bolístek bude ještě, ale tohohle jsem se fakt lekla :roll:

LucieJ3
Kecalka 212 příspěvků 17.01.14 19:52

Mně dcera v 6m spadla z postele rovnou na obličej. Spala s námi v posteli, děsně se vrtí, nějak mě „obešla“, kojicí polštář jako zábrana v tomto věku fakt nepomohl a ve 4 ráno sletěla. V první chvilce ani nebrečela, pak spustila řev. Uklidnila jsem ji, utřela trochu krve z pusy, trošku jsme si pohráli a šli spát. Manžel šel hned další den koupit zábranu do postele (říkala jsem mu to už 2 měsíce, ale neslyšel ode mě ani slovo výčitek). Dcera byla naprosto v pohodě.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Výbavička přehledně: Seznam, co vám nesmí chybět

Dali jsme dohromady seznam věcí, bez kterých se v šestinedělí neobejdete. Zkontrolujte, že máte opravdu vše, nebo postupně odškrtávejte seznam, jak vám jen vyhovuje. číst dále >

Děti jsou mistři manipulace. Buďte lepší

Vaše dítě je ten nejpřísnější vyjednavač. Pamatuje si vše, co řeknete, a mezery v pravidlech umí najít lépe než protřelí právníci. Na takového "protivníka" se musí strategicky. To alespoň radí profesor Kevin Zollman. V knize The Game Theorist’s Guide to Parenting využívá při výchově stejné triky, které obyčejně platí na byznysmeny nebo třeba politiky. číst dále >