Ovesná koupel a atopický ekzem u tříměsíční

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

terinka4444
Nadpozemská drbna 25245 příspěvků 03.04.12 18:45
Ovesná koupel a atopický ekzem u tříměsíční

Ahoj, moc prosím o radu, pokud někdo ví, mám tříměsíční holčičku, šíleně jí vyjel atopický ekzem, má ho po celém těle, kožařka neporadila, má suchá ložiska a čerstvá červená puchýřkovitá mokvající. Tak jsem koupila ovesnou koupel, 20 minut jí máčela, ale jak jí teď nejlépe namazat? Na ta čerstvá mokvající mám od kožařky magneziový krém s ichtamolem a na ta suchá mám biodermu atoderm po zinc. Mám jí to po té koupeli normálně máznout? Suchá promastit a mokvající ichtamolem? díky moc, tápu jak hrom a protože jsem nechtěla kortikoidy, tak mě kožařka víceméně poslala tam, kam slunce nesvítí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1959 příspěvků 03.04.12 18:55

Nu já bych po koupeli normálně namazala. Po koupeli je dobré namazat co nejdřív ať zůstne voda v kůži ;)

terinka4444
Nadpozemská drbna 25245 příspěvků 03.04.12 19:03

já právě nepotřebuju, aby jí zůstala voda, potřebuju vysušovat, proto ten oves, jenže nevím, jestli pak prmáznout mastným :,(

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1533 příspěvků 03.04.12 19:04

Tak my jsme na ovesné koupele najeli ze stejných důvodů ve 4m a jedeme v nich do současnosti (2 roky). Ekzém je v klidu a koupele používám, když se opět začne ozývat. Už nemažu, ale do roka jsme mazala po každé koupeli Excipialem. Do ovesné koupele jsem ale ještě přidávala olivový olej. A aby toho nebylo málo, tak jsem před ovesnou koupelí máčela asi 10 minut v koupeli se solí z Mrtvého moře. Pár měsíců to sice trvalo, ale pomohlo to a pomáhá do teď. :)

alusa11
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 03.04.12 19:15

Ovesná koupel nám pomáhala,ale lepší než koupená je uvařit ovesné vločky ve vodě,nechat odstát a scezené nalít do vody (je to hnusně slizké ale paráda)

terinka4444
Nadpozemská drbna 25245 příspěvků 03.04.12 19:19

Call, prosím tě, a jak jsi mazala? namazala jsi excipialem celé tělo? Ikdyž jste mali červené mokvavé fleky? na ty asi není dobré to mastné, co? :think: :think: A ten olivový olej, já jsem koupila v lékárně čištěný slunečnicový olej, je to v takové hnědé litrové lahvi, myslíš, že to jí k tomu mám nalít? A jak to dávkuješ do vany, já jí dala 100litrů a dva pytlíky, ale to měla málo vody, musela jsem k ní vlézt, abych zvedla hladinu :mrgreen: děkuju za každou radu, jsem bezradná, rozjelo se jí to ve dvou měsících po hexe, to jsem ještě ukočírovala mazáním, teď po té druhé je to neskutečné. ještě jio plně kojím, tak jsem se snažila vynechat jídla, co jse našla na netu, ale mám pocit, že je to den ode dne horší a horší.

terinka4444
Nadpozemská drbna 25245 příspěvků 03.04.12 19:20

Alu, jak přesně? Nakít do vody tu odstátou vodu z těch vloček? A jak velké množství na poloplnou vanu? Ve vaničce ji nekoupu, koupu ji v normální vaně, tak kolik toho mám dávat? Celý pytlík vloček na jedbnu kupel? Jak dlouho vařit? Jak dlouho nechat odstát?

alusa11
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 03.04.12 19:48

Já koupala ve vaničce tak toho nebylo tolik třeba ,na tu velkou vanu bych dala tak půl pytlíku vloček,uvařit aby byli měkké,nechat odstát stačí půl hodiny a tu vodu nalít do napuštěné vany.
K tomu mazání,my jsme používali od Canadermu konopný krém na celé tělo,i na ty mokvavé fleky.

zichisek
Kelišová 5160 příspěvků 03.04.12 19:58

My máme taky atopák :zed:
KOupeme v ovesné klasika z kupovaných vloček.TEĎ to nemá tak rpozjeté, tak dávám povařit dvě hrsti.Pokud to má malá hodně dala bych víc.
Po Excipialu se mi ještě víc osypala, tak mažeme slunečnicovým olejem z lékárny.Hned po vytažení z vany ji osuším (jen přikládáním ručníku na tělo, žádné tření nebo utírání) a pak honem namažu.Mě přijde že i ty mokré fleky jsou lepší když se promastí, jinak jí začnou praskat do krve.

terinka4444
Nadpozemská drbna 25245 příspěvků 03.04.12 19:58

Moc děkuju, hned pozítří vyzkouším, díky moc. Snad to alespoň trochu zabere.

Opičářka
Kecalka 438 příspěvků 03.04.12 20:02

Terinko, vůbec nemáte vaničku? Nám když ekzém vyjel, tak se doktorka i pídila po tom, jak koupeme a varovala před koupáním malého miminka ve velké vaně (předpokládám, že kvůli hygieně), když se ekzém rozjel, přidávali jsme do vody hypermangan – lehce růžová voda. Ty vločky jsem dávala cca 2 hrstky do litru vody, povařit do změknutí, pak přes sítko jsem vlila do vaničky a to sítko ještě párkrát přelila vodou z vaničky, aby se co nejvíce toho slizu z vloček dostalo do koupele.
Jinak střídáme hypermangan s vločkama a olejovou koupelí, když je potřeba, promažeme excipialem.
Lokální kortikoidovou mast jsme taky dostali a dost pomohla na ta nejhorší místa – v tenoučké vrstvě, stačilo mazat jen 3–4 dny a bylo to pryč.

beodenka
Závislačka 4639 příspěvků 03.04.12 20:09

Presne jak radi @Opičářka, ja bych taky radila spis vanicku. Snadneji ji vydezinfikujes a aspon nebudes muset po koupeli z vlocek drhnout celou vanu. My jsme taky tak koupali, pozdeji jsme najeli na Linolu- olej do koupele (oboji je super).
Taky jsme od dr. dostali kortikoidy (Advantan), davala jsem ho, az kdyz bylo nejhur, ale zabral po jednom- dvou dnech. Jinak me napadlo, jestli by na mokvajici mista nezabral treba Imazol. Ten jsem davala malemu na zadecek, kdyz tam mel az mokvajici vyrazku po prujmu pri podavani atb.

cernus
Závislačka 3785 příspěvků 03.04.12 20:09

Terinko4444,

s mazanim ti neporadim, ale byt tebou, tak se poohlednu po nejake alternativni medicine, samozrejme s prihlednuti k veku male. V klasicke pomoc nenajdete, to jsou kortikiody, ktere nic neresi, nebo vsemozne masti od kozaru, ktere jednou trochu zaberou, podruhe ne. A urcite bych doporucila se snazit odlozit ockovani, protoze to atop. ekzem dokaze hodne zhorsit, dokonce si myslim, ze ve spouste pripadu ho vyvola.
Svagrova ma holcicku, ji se prave po prvni hexe atopak spustil plus jeste dvoumesicni boj se zanetem prudusek. Jezdi k jednumu leciteli a holcicka je temer cista, a to mela ten ekzem take hodne osklivy.

monkrc30  03.04.12 20:16
ach jo

ahoj, Terinko, to mě mrzí, že se trápíte s ekzemy :( preju, at se vam to ztrati…ja bych urcite taky doporucovala koupit a koupat v male detske vanicce..ja dala obe svoje holky do velke vany, az kdyz sedeli, tak v 10 mesicich…da­vali jsme vanicku na dve zidle nebo na postel, jsme v malem byte, opruz, ale jak tu nekdo psal, je to i hygienictejsi…
a taky se chci zeptat, proc se tak branis tem kortikoidum, na ta nejhorsi mista bys je mohla pouzit, kdyz detatko namazes parkrat tak mu nijak neublizis, spis naopak!!!
moje dnes rok a půlleta dcerka mela taky ekzemy, spis suche cervene fleky, tri doktori mi rekli ze je atop, od detske lekarky pres kozni az na alergologii, kam jsem vsude sli..nektera mista jsem parkrat namazala slabym kortikoidem Advantan mlekem a doted se ji to nevratilo…s jarem odesla i suchá místa a ted je uplne bez lozisek, ale stale se k ni dal chovam jako k atopikovi…chvilku jsem davala sirup Aerius, ale ten asi neni pro miminka…
kazdopadne bych se nebranila tem kortikoidum…proc nevyuzit moderni mediciny a ulevit miminku i tobe??? a pak sledovat, co nejvic vadi a vyvolava zhorseni?

monkrc
Stálice 91 příspěvků 03.04.12 20:24

no a přijde mi to hrozne koupat miminko 20 minut, to je strasne moc!! ja necham malou trochu si pohrát a pak jde ven…a to je bez problemů,ale stale to máčení hlídám

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist