Parciální mola

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veranna
Nováček 7 příspěvků 06.11.08 09:43
Parciální mola

Ahoj,

Stalo se a 14 dní po revizi, která proběhla ve 13 tt (9+3 plod), mi na kontrole oznámili, že příčinou je pravděpodobně parciální mola , čili jakýsi útvar, který většinou vzniká tím, že vajíčko oplodní 2 spermie a nikoliv jen jedna a vznikají pak plody s XXX nebo XXY, což ani jedno není slučitelné s životem plodu.
Jestli to dobře chápu, tak ta parciální mola vzniká buď přímo na plodu nebo na vznikající placentě a jde o jakýsi prekarcinom (počátek nádoru). Naštěstí, parciální mola není maligní (resp šance na maligní nádor je 0,01 %). Výskyt parciální moly je 1:2000 – 3000 registrovaných těhotenství. no, tak jsem si to musela vyžrat! :( :(

Každopádně průvodním znakem je dlouhotrvající neklesající nebo jen pomaleji klesající hladina HCG!!! takže holky, POZOR!!!

Mně to zjistili z histologie, ještě čekám na potvrzení z genetiky a moc se modlím, aby tam nenašli ještě něco jiného.

Odebrali mi HCG, ale naštěstí je to snad na ústupu. Mám teď 14 po revizi jen 23 jednotek HCG v krvi. Aby to bylo prohlášeno za negativní, měly by bý jednotky v pásmu od 0 – 10. Klesá to exponenciálně, takže bych se snad za 14 mohla toho negativního pásma dočkat.

Víc info o tom zatím nevím. Je tu někdo, kdo prodělal molární těhu?

A pokud ano, za jak dlouho jste se začaly zase snažit? Lékaři doporučují 6 –12 měsíců, mám z toho čekání hrůzu. Bude mi 30. Doufám, že HCG bude klesat rychle a třeba bychom mohli dřív…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Gozra
Závislačka 2502 příspěvků 06.11.08 09:50

Ahoj Veranno,

je mi to líto, že to tak dopadlo. Sama mám zkušenosti sice jiné, ale moje kamarádka měla parciální molu při svém 1. těhu. Přesně, jak píšeš, mi říkala sama. HCG klesá pomaleji, musí se chodit vždy zhruba 1× za měsíc na odběr krve ohledně kontroly HCG. Chodila tam snad půl roku. Další snažení jí doporučili až po 1 roce od revize, HCG musí být opravdu na 0. Na stránkách porodnice psali, že pokud bude 0. HCG za půl roku, tak se může začít se snažením už po půl roce.

Mava
Generální žvanilka 24095 příspěvků 06.11.08 10:04

Ahoj,
já jsem prodělala molu asi před 5 lety. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje. Byl to pro nás šok
Zjistili mi ji ve 13tt. Podstoupila jsem revizi, histologie dopadla dobře. Asi dva měsíce jsem chodila na odběr krve na HCG, než mi kleslo na 0. Pak jsem ještě několikrát podstoupila UTZ, jestli jsem dobře vyčištěná a nic se tam znovu nedělá.

Znovu jsme se mohli pokusit o mimčo po 3 měsících. Za další 3 měsíce se zadařilo. Hned od začátku jsem byla kontrolovaná, v 6tt se čekalo na UTZ na srdíčko. Naštěstí bylo. Teď při druhém těhu. jsem měla z toho opět strach, naštěstí se to už neopakovalo.

Veranna
Nováček 7 příspěvků 06.11.08 10:36

Ahoj Mavu,

vléváš mi naději do srdce. Bojím, že bychom museli čekat rok i déle. 3 mněsíce by byly naprosto parádní. Nepamatuješ si, jaké jsi měla ty hodnoty HCG? A třeba jak dlouho by mohlo trval, než mi to z těch 23 jednotek klesne na 0?

Mava
Generální žvanilka 24095 příspěvků 06.11.08 10:47

Veranno já naději taky všude hledala. Pročetla jsem asi milion diskuzí. Pohledej tady na emiminu, myslím že tu taky jedna byla. Nebo až budu mít chvilku, tak kouknu sama.

Ty hodnoty si už moc nepamatuji, je to už nějaký ten rok.

V prosinci 2003 /přesně na Silvestra, na to nezapomenu/ my dělali revizi.
V březnu 2004 jsem už byla na nule, vracela jsem se do práce a mohli jsme se pokusit o dítko. V červenci 2004 jsem nastupovala opět nemocenskou, protože jsem byla těhu. Malý se narodil v březnu 2005.

Takže to HCG mi klesalo 3 měsíce. Čekalo se až na úplnou nulu, a pak hned ještě UTZ.

Ta náhoda by byla sakra veliká, kdyby se to opakovalo 2×, ne :wink:
I když je fakt, že každý UTZ, kdy jsme čekali na srdíčko byl hrozný. Než dr. řekl, je tam… Toho strachu.

Mava
Generální žvanilka 24095 příspěvků 06.11.08 10:51

Jen v rychlosti pár odkazů, kde jsem hledala i já

http://www.porodnice.cz/node/35763

http://www.arleta.cz/…e-detail.php?…

http://www.emimino.cz/…s/story/3514

Já tenkrát na primáře pořád naléhala, kdy jako budeme moct. /dobře jsme si rozuměli a vše brali s humorem/
Skoro bych řekla, že se nechal ukacat. Dodnes mu dlužím flašku za syna. :lol:

Veranna
Nováček 7 příspěvků 06.11.08 13:52

Ahoj,

tak si řpedstav , co se teď stalo!
Volali mi z Genetiky, že prý parciální molu vylučují, že to byl Turnerův syndrom !!!
Jsem jak na houpačce.
Takže teď zas začínám zjišťovat, jestli se dá – pokud si to nesu ve svých chromozomech – nějak ovlivnit a „vyléčit“. Ach jo, to jsou teda šoky!!!

Mava
Generální žvanilka 24095 příspěvků 06.11.08 18:28

8O No tak prosím Tě oni to nepoznají.
Mě to řekli hned dle UTZ, a pak podle rozboru.

O tom syndromu nic nevím, bohužel.

Tak hodně štěstí, ať jste brzo v pořádku a můžete těhotnět…

Veranna
Nováček 7 příspěvků 07.11.08 13:47

To je síla, co? :(
No, tu parciální molu stanovili ve FN dle histologie, ale ohledne Turnerova syndromu mi volali ze soukromé genetické laboratoře, kde jsem byla na screeningu a kde vlastně i to ZT odhalili. Ti si z nemocnice vyžádali choriové klky a jiné vzorky a na základě toho pak řekli, že to byl tenhle syndrom.
Prý to v nemocnici nemohli, poznat protože ten syndrom se projevuje podobně jako mola, tak rpostě v nemocnici usoudili, že to je mola.

ty jo, jsem z toho úplně rozhozená :(

Mava
Generální žvanilka 24095 příspěvků 09.11.08 11:26

A už jsi zjistila jak se při tom syndromu pokračuje dál????
Zas je to něco nové, vůbec o tom nic nevím.
a ty se cítíš jak???

RenkaH
Ukecaná baba ;) 2273 příspěvků 09.11.08 13:33

Ahoj, to je zvláštní, pokud vím, Turnerův syndrom se životem slučitelný je. Mně na něj vyšlo podezření při tripple testech, projevoval se nízkou hladinou HCG. Na genetice nám vysvětlili, že tento syndrom by byl jen u holčičky. Dr nám dokonce podrobně vysvětlovala, jak postižení vypadá. Podle UTZ jsem holku čekala, tak jsem nakonec podstoupila amnio. Naštěstí bylo všechno v pořádku.
Tak držím palce, ať jsi brzy v pořádku a můžete se opět začít snažit.

Veranna
Nováček 7 příspěvků 11.11.08 14:45

Ahoj holky,
no 99 % plodů s TS se potratí v 1. trimestru – tedy náš případ. Teď nás čeká chromozomální profil, mám bobky, že nějdou nějaké vady, ale zase jsem se dočetla na netu v různých doborných článcích, že za vznik TS u plodu nikdo nemůže, že to je rozmar přírody, tak doufám že ano. Hodně jsem o tom načetla, vím, jak ty holčičky vypadají, čím trpívají atd.
je to docela síla dozvedět se po ptoratu, co to mělo být za pohlaví. No, ale aspoň se to zase někam hýbe, že jo.
Taky jsem byla na HCG, tak už mám jen 13 jednotek, takže to klesá. Musím ještě jednou na krev, jestli se to dostalo do negativního pásma (0–10) a pak ještě jendou na UTZ kvůli krevní sraženině, co mám v děloze. A pak na konci listopadu na tu genetiku s chromozom. profilem. Ale to jsme zase slyšela, že se na výsledky čeká snad 4 – 6 týdnů, takže se ty novinyk dozvíme na Vánoce – doufám, že to budou dobré zprávy!!!

Jinak, pokud byste si chtěly přečíst něco víc o TS, pak tohle je výborný odkaz: http://www.turneruvsyndrom.cz

amy79
Nováček 4 příspěvky 29.01.10 01:03

Ahojky, čeká mne to podobné, co tebe. Můžu vědět, jak ti dopadl ten chromozomální profil? Mám totiž veliké nervy a pomohla by mi každičká informace… i když u mne se zatím jedná o Parciální molu, ale třeba taky zjistěj něco jiného jako u tebe…
Moc děkuju za odpověd.

motylek12  14.05.10 08:07

ahojky holky…tak mi včera doktor sdělil že z histologie přišly výsledky…parciální mola…tak jsem si to trochu pročítala na netu…ale moc se v tom nevyznám :-( nemáte někdo nějaký info? pokud bude hcg klesat tak by to mělo být v pořádku? na kontrolu jdu za 14dní, to budu měsíc po revizi…ted mám hcg na 111…

shangrila.82
Kecalka 196 příspěvků 21.02.11 17:53

Ahojte, prosim skusite mi niekto poradit? Mam vysledky z histologie. Mala som MA v 11tt, predtym sme mali aj srdiecko. Na vysledkoch je napisanych vela veci, co neviem ci neznaci nieco zle :-( Vraj pocetne hydropicky degenerovane choriove klky na povrchu s vrstvou nezmnozeneho cytotrofoblastu atd atd. Nemoze to byt mola???? Dr idem az o tyzden, asi zosaliem od strachu. Prosim poradte

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Naporcovaný manžel, nový Nesbo a další knihy pro podzimní šeď

Obarvěte si letošní podzim příjemnou knihou. Přinášíme pět tipů toho nejlepší čtení do vaší čtečky, ale i do sluchátek. Vyberte si to pravé zpestření podle nálady. číst dále >

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

TOPlist