Pasírování první zeleniny - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

simuk
Kecalka 269 příspěvků 13.05.11 12:24
pasírování pvní zeleniny- zkušenosti

Dobrý den,

začínáme se zeleninovými příkrmy na obídek.
Na stránkách kojeni.net se uvádí, že „první příkrmy se podávají ve formě hladké kaše – snažte se vyhnout mixování pokrmů,potraviny rozmačkejte či propasírujte“.

Uvařila jsem první mrkvičku v páře doměkka a rozmačkala vidličkou. Někde jsem četla radu, že je dobré trochu naředit UM (MM), že to dítě pak lépe přijme. Tak jsem to tak udělala, nicméně zdálo se mi, že jsou tam pořád velké kousky na první papu, tak jsem to ještě propasírovala přes sítko – ale ve finále tam té mrkvičky moc nebylo (měla jsem to dost řídké tím UM). :think:

Zajímaly by mě vaše zkušenosti, zda jste zeleninku

1. jen mačkali vidličkou a už nic dalšího nepřidávali (mléko, ve vodě jsem nevařila, tak jsem ji ani pak nedala)
  2. anebo rozmačkali a naředili mlékem?
  3. pasírovali vždy.

Možná to moc řeším, ale bála jsem se, aby ty kousky něco „nevyvedly“ :-? :nevim: Zase se říká, že úplně dohladka mixovat taky ne, že pak dítě později odmítá kousky…

díky za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

merett  13.05.11 12:26

mixovala jsem, na kousky jsme presli az časem

Pipet
Neúnavná pisatelka 18527 příspěvků 13.05.11 12:29

Mačkané neprošlo, mixovala jsem, ale postupně zkoušela, co projde jen mačkané – brambory, rýže rozvařená, do toho rozmixovaná zelenina, mixovaného ubírat a za nějaké 3 měsíce už jsem skoro nemixovala…

pampalin
Závislačka 4285 příspěvků 13.05.11 12:30

Mixovala jsem do půl roku,pak jsme přešli na kousky a jejich velikost postupně zvyšujeme. Malej to vzal skvěle, žádné dávení se, nic takového.

Karlicek
Stálice 61 příspěvků 13.05.11 12:30

Taky jsem ze začátku mixovala, vyhneš se tak dávivým kouskům, které dělají neplechu… postupně nechávám malé kousky a zatím mi to prochází bez problémů :mrgreen:

Livlin
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 13.05.11 12:33

U prvního jsem jen mačkala vidličkou a nechávala v zelenině trochu vody, ve které se vařila. Druhé tohle odmítá, i domácí jídlo, takže skleničkujeme, což je mixované. Doufám, že na kousky a hlavně domácí brzy přejdeme :roll:

Livlin
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 13.05.11 12:35

Ad pasírování, zkoušela jsem, ale opravdu „zmizne“ spousta jídla a nakonec z toho nic není. Lepší je zeleninu hodně rozvařit a pak jde velmi dobře rozmačkat vidličkou, aniž by byly kousky.

Kac
Kelišová 5028 příspěvků 13.05.11 12:35

Mixovala jsem asi 3–4měsíce, a později mačkala vidličkou.S kousky se začíná později jinak dítě navaluje. Však skelnička první lžička je vlastně pyré, ani ždibínek kousku.
A vařila jsem třeba na několik dní, ze začátku jsem používala skleničky, protože v těch pidi porcích mi to nešlo vařit a malou skleničku jsme měli na 3×, teď jsme dobří jedlíci.

simuk
Kecalka 269 příspěvků 13.05.11 12:39

Ještě jsem zapomněla napsat, že malému jsou 4,5 měsíce. A když jste mixovali – tak čistě jen tu uvařenou (podušenou) zeleninku nebo jste některá přidávala i to MM (UM) – nebo je tohle podle vás zbytečné a ať si zvyká rovnou na chuť zeleninky?

Háta_x
Echt Kelišová 7577 příspěvků 13.05.11 12:41

Začínala jsem s příkrmy v 8.měsíci, do té doby jsem jen kojila a pasírovala jsem zpočátku všechno, i ovoce. Malou cokoli hrubšího nadavovalo. A hodně jsem ředila, husté ji taky nadavovalo. Jak začala dobře přijímat pasírované, hned jsem přesedlala na lis na česnek, i maso. To je pohodička proti pasírování :palec: a lisovala jsem tvrdší věci (mrkev, celer, brokolici, petržel…) dlouho, tak do roka, malou všecho nadavovalo. Teď už mačkáme vidličkou a maso krájím na kousíčky, některou zeleninu jen nastrouhám. Vždycky jsem průběžně zkusila o kousek hrubší stravu a když to nešlo, zas jsem třeba týden jela dle vyzkoušeného. Jednou bude určitě baštit jen nakrájené a neředěné :mrgreen: Ale zatím má 13měs a ještě i kojím, tak nikam nespěchám. Vařím každý den čerstvé jídlo i přesnídávky (ty na pár dní dopředu.)

pomeranca
Echt Kelišová 9372 příspěvků 13.05.11 12:45

ja jsem na zacatku jenom mixovala. Varila jsem vetsi mnoztvi do zasoby, to bych se umackala, delat to vidlickou. Mliko jsem nepridavala, syn sni skoro cokoli :nevim:

Livlin
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 13.05.11 12:51
Háta_x píše:
Začínala jsem s příkrmy v 8.měsíci, do té doby jsem jen kojila a pasírovala jsem zpočátku všechno, i ovoce. Malou cokoli hrubšího nadavovalo. A hodně jsem ředila, husté ji taky nadavovalo. Jak začala dobře přijímat pasírované, hned jsem přesedlala na lis na česnek, i maso. To je pohodička proti pasírování :palec: a lisovala jsem tvrdší věci (mrkev, celer, brokolici, petržel…) dlouho, tak do roka, malou všecho nadavovalo. Teď už mačkáme vidličkou a maso krájím na kousíčky, některou zeleninu jen nastrouhám. Vždycky jsem průběžně zkusila o kousek hrubší stravu a když to nešlo, zas jsem třeba týden jela dle vyzkoušeného. Jednou bude určitě baštit jen nakrájené a neředěné :mrgreen: Ale zatím má 13měs a ještě i kojím, tak nikam nespěchám. Vařím každý den čerstvé jídlo i přesnídávky (ty na pár dní dopředu.)

Můžu se zeptat, to jde i maso přes ten lis na česnek? Já to vždycky sekala nožíkem skoro pod lupou :-)

simuk
Kecalka 269 příspěvků 13.05.11 12:56

Napsala jsem „velké kousky“, ale byla to hodně měkká mrkev rozmačkaná vidličkou, takže „kousky“ jako vyloženě „kusy“ tam samozřejmě nebyly, jen to nebylo takové jemňoučké hladoučké pyré jako v kupovaných skleničkách… takže jsem to raději přepasírovala, ale té mrkve tam pak moc vidět už nebylo.

Raduš.ka44
Kelišová 5689 příspěvků 13.05.11 13:13

Pár týdnu jsem mačkala lisem na česnek, pak už jen vidličkou. Neředila jsem.

ppetra
Echt Kelišová 8043 příspěvků 13.05.11 13:24

vůbec bych se nebála mixování (kor u 4,5 měsíčního). Obou dětem jsem mixovala, obě se naučili kousky jíst bez problémů. Nehledě na to, že strčit do nádoby tyčovej mixér, pak jen vyndat a opláchnout mi přijde děsná pohoda oproti jakýmukoliv mačkání, pasírování apod :wink: UM jem taky občas zezačátku přidala (hlavně když jim něco moc nechutnalo, tak pro dochucení).

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist