Písnička "maminko, já vím, proč děti nosí čáp....."

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bojko
Kecalka 191 příspěvků 22.11.10 13:55
Písnička "maminko, já vím, proč děti nosí čáp....."

Znáte někdo? Kdo jí zpívá a jak je to vlastně dál? Dá se stáhnout někde z netu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Martinap1
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 29.11.10 11:31

Jééé tuhle písničku kdysi zpívala paní v caruso show, tuším, že ji i sama složila. Byla naprosto nádherná a já si jí tenkrát nahrála na video. Bohužel jsem ji už několikrát hledala a nenašla a teď už ani video nemám :-( :zed: . Taky bych si jí zas ráda poslechla!

Martinap1
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 29.11.10 11:33

Re: Písnička Maminko, já vím, kam vítr chodí spát
25.11.2010 13:02:13
Ahoj, myslím, že tam ještě patří:

To je ten tvůj vítr,
co ti chladí den,cuchá tvoje vlásky,
buší do oken,
ráno probudí tvou pusu veselou,
zas zahraje ti s luční kapelou.

Maminko už vím,
proč děti nosí čáp,
je z ptáčků největší,
kos by to těžko zvlád,
na nose pohoupá malinký peřinky
a nese tam,kde čekaj maminky.
Koukám moje malá,
co ty všechno víš,
s tímhle se mi vážně ve světě neztratíš,
než poznáš celou zem
a všechny lidi v ní,
ať dál ti v ouškách zvonky větru zní.

OdpovědětBinturong

25.11.2010 12:40:07
To je teda snad ještě depresivnější písnička než „Letěla bělounká holubička“

OdpovědětIrbisiris, Michael 02,Tomáš 07

25.11.2010 12:15:02
S touhle písničkou kdysi soutěžila v Rozjezdech pro hvězdy Renáta Altmanová (Hledá se táta a máma), tenkrát říkala, že ji sama složila.
Zpívala jsem ji dříve také dětem, co si slova pamatuji, tak tady jsou:

Maminko už vím,
kam vítr chodí spát,
tam k nám za komín,
já ho tam slýchám hrát,
na zvonky zacinká
mi vždycky před spaním
a jáís i v duchu tiše cinkám s ním.

Maminko proč táta šel už zase spát,
když ty uklízíš
já si chci s někým hrát,
objendej mi ségru,
hračky nestačí
anebo brášku co se nikdy nemračí.

Táta ty má malá
v práci tráví čas,
byl tam celý den
a zítra půjde zas,
má tě ale stejně
tak jako já rád,
vsaď botky že si tě teď nechá zdát.

A víc nevím, kdyby někdo doplnil, či opravil, také bych byla ráda.

cervik1111
Stálice 60 příspěvků 19.03.11 10:24
Bojko píše:
Znáte někdo? Kdo jí zpívá a jak je to vlastně dál? Dá se stáhnout někde z netu?
http://www.you­tube.com/watch?v=4Kfw7ON­cNK4

Květa1056  28.08.12 22:31
Maminko já vím...

Tuhle krásnou písničku zpívala v pořadu „Rozjezdy pro hvězdy“ její autorka Renata Altmanová. Záznam z pořadu je na YouTube pod názvem: „maminko, já vím kam vítr chodí spát“… :mavam: :potlesk: :potlesk: :D

Hanka 1881  18.03.13 09:02
maminko........

Ahoj, tuhle písničku si zpívám od té doby, co jsem ji slyšela v soutěži. Nahrála jsem si ji a takto si ji pamatuju ( Krom první části první sloky, vím to až od…tam k nám za komín, ale myslím, že jste si asi vzpomněly dobře :) )

1. Maminko už vím, kam vítr chodí spát, tam k nám za komín, já ho tak slýchám hrát. Na zvonky zacinká mi vždycky před spaním a já si tiše v duchu činkám s ním.

To je ten Tvůj vítr, co Ti chladí den, cuchá Tvoje vlásky, buší do oken. Až ráno probudí Tvou pusu veselou, zas zahraje Ti s luční kapelou.

2. Maminko proč táta šel už zase spát, když Ty uklízíš, já si chci s někým hrát. Objednej mi segru, hračky nestačí a nebo brášku, co se nikdy nemračí.

Táta, Ty můj broučku, v práci tráví čas, byl tam celej den a zítra bude zas. Má Tě ale stejně, tak jako já rád, vsaď botky, že si Tě teď nechá zdát.

3. Maminko už vím, proč děti nosí čáp, je z ptáčků největší, kos by to sotva zvlád. Na nose pohoupá maličký peřinky a nese tam, kde čekaj maminky.

Koukám moje malá, co ty všechno víš, s tímhle se mi vážně ve světe neztratíš, než poznáš celou zem a všechny lidi v ní, ať dál Ti v ouškách zvonky větru zní.

Květa1056  18.03.13 09:13

Já tu písničku našla na Youtube, kvalita sice není špičková, ale je tam… a je moc krásná, zpívám ji vnoučátkům :D

Renáta A.  03.10.13 22:40
Rozjezdy pro hvězdy

Ve velkém úžasu tu nacházím Vaši diskusi… Tolik hezkých slov a tolik zájmu o mou písničku jsem fakt nečekala :srdce: S potěšením Vám oznamuji, že na TV Telka Rozjezdy opakují :dance: Každé pondělí ve 20:45 a pak jsem viděla v programu i sobotu 12:40 a 22:20 8o Tento týden 30.9.2013 byl první díl… Nejsem si jistá, ale „Rozumbrada“ (alias „Maminko já vím…“) bude tuším ve třetím, nebo čtvrtém díle… :) Sama se těším, měla jsem nahrávku, ale jak jsem ji pořád půjčovala, ztratila se mi… No, je to už asi 16 let :lol: Tak přeju krásný zážitek a ani nevím, jak Vám poděkovat… :srdce: Naprosto jste mě tu dostali :* Tak pááá a DÍKY :mavam: Renáta Altmanová (***@seznam.cz)

little things
Kecalka 388 příspěvků 03.10.13 22:55
@renáta A. píše:
Ve velkém úžasu tu nacházím Vaši diskusi… Tolik hezkých slov a tolik zájmu o mou písničku jsem fakt nečekala :srdce: S potěšením Vám oznamuji, že na TV Telka Rozjezdy opakují :dance: Každé pondělí ve 20:45 a pak jsem viděla v programu i sobotu 12:40 a 22:20 8o Tento týden 30.9.2013 byl první díl… Nejsem si jistá, ale „Rozumbrada“ (alias „Maminko já vím…“) bude tuším ve třetím, nebo čtvrtém díle… :) Sama se těším, měla jsem nahrávku, ale jak jsem ji pořád půjčovala, ztratila se mi… No, je to už asi 16 let :lol: Tak přeju krásný zážitek a ani nevím, jak Vám poděkovat… :srdce: Naprosto jste mě tu dostali :* Tak pááá a DÍKY :mavam: Renáta Altmanová (renata. altmanova@seznam)

Ahoj renatko. tvoje pisnicka je vazne uzasna. a ty jsi skvela zenska.

Renáta A.  03.10.13 22:59
Děkuji :-)

MOC děkuji :hug: R.

Uživatel je onlineynax
Kelišová 6675 příspěvků 03.10.13 23:07
@renáta A. píše:
Ve velkém úžasu tu nacházím Vaši diskusi… Tolik hezkých slov a tolik zájmu o mou písničku jsem fakt nečekala :srdce: S potěšením Vám oznamuji, že na TV Telka Rozjezdy opakují :dance: Každé pondělí ve 20:45 a pak jsem viděla v programu i sobotu 12:40 a 22:20 8o Tento týden 30.9.2013 byl první díl… Nejsem si jistá, ale „Rozumbrada“ (alias „Maminko já vím…“) bude tuším ve třetím, nebo čtvrtém díle… :) Sama se těším, měla jsem nahrávku, ale jak jsem ji pořád půjčovala, ztratila se mi… No, je to už asi 16 let :lol: Tak přeju krásný zážitek a ani nevím, jak Vám poděkovat… :srdce: Naprosto jste mě tu dostali :* Tak pááá a DÍKY :mavam: Renáta Altmanová (renata. altmanova@seznam)

nádherná písnička. Pracuji s dětmi a tahle písnička by se jim určitě moc líbila. Mohla bych ji použít? Btw. neposkytla byste mi prosím akordy? Na kytaru jsem samouk a začátečník, takže tak hezky bych to nezahrála, ale pro tu melodii, by snad i pár mých akordů stačilo.

little things
Kecalka 388 příspěvků 03.10.13 23:12
@renáta A. píše:
MOC děkuji :hug: R.

Neni zac:-)na hleda se tata a mama jsme koukali pak uz jen kvuli tobe:-)a pak jsem te videla jeste v prostreno.je to tak?

Renáta A.  03.10.13 23:27
Použití povoleno ;-)

Moc ráda. Dám to dokupy i s textem a během zítřka pošlu, jo ;-)? R.

Renáta A.  03.10.13 23:29
Prostřeno...

Jůůů, se mi sem vložil příspěvek úplně mimoň :-D Jo jo, v Prostřeno jsem byla taky… jsem pošuk :-D

Renáta A.  03.10.13 23:30
Použití povoleno ;-)

Moc ráda. Dám to dokupy i s textem a během zítřka pošlu, jo ;-)? R.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist