Písnička "maminko, já vím, proč děti nosí čáp....."

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bojko
Kecalka 191 příspěvků 22.11.10 13:55
Písnička "maminko, já vím, proč děti nosí čáp....."

Znáte někdo? Kdo jí zpívá a jak je to vlastně dál? Dá se stáhnout někde z netu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Martinap1
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 29.11.10 11:31

Jééé tuhle písničku kdysi zpívala paní v caruso show, tuším, že ji i sama složila. Byla naprosto nádherná a já si jí tenkrát nahrála na video. Bohužel jsem ji už několikrát hledala a nenašla a teď už ani video nemám :-( :zed: . Taky bych si jí zas ráda poslechla!

Martinap1
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 29.11.10 11:33

Re: Písnička Maminko, já vím, kam vítr chodí spát
25.11.2010 13:02:13
Ahoj, myslím, že tam ještě patří:

To je ten tvůj vítr,
co ti chladí den,cuchá tvoje vlásky,
buší do oken,
ráno probudí tvou pusu veselou,
zas zahraje ti s luční kapelou.

Maminko už vím,
proč děti nosí čáp,
je z ptáčků největší,
kos by to těžko zvlád,
na nose pohoupá malinký peřinky
a nese tam,kde čekaj maminky.
Koukám moje malá,
co ty všechno víš,
s tímhle se mi vážně ve světě neztratíš,
než poznáš celou zem
a všechny lidi v ní,
ať dál ti v ouškách zvonky větru zní.

OdpovědětBinturong

25.11.2010 12:40:07
To je teda snad ještě depresivnější písnička než „Letěla bělounká holubička“

OdpovědětIrbisiris, Michael 02,Tomáš 07

25.11.2010 12:15:02
S touhle písničkou kdysi soutěžila v Rozjezdech pro hvězdy Renáta Altmanová (Hledá se táta a máma), tenkrát říkala, že ji sama složila.
Zpívala jsem ji dříve také dětem, co si slova pamatuji, tak tady jsou:

Maminko už vím,
kam vítr chodí spát,
tam k nám za komín,
já ho tam slýchám hrát,
na zvonky zacinká
mi vždycky před spaním
a jáís i v duchu tiše cinkám s ním.

Maminko proč táta šel už zase spát,
když ty uklízíš
já si chci s někým hrát,
objendej mi ségru,
hračky nestačí
anebo brášku co se nikdy nemračí.

Táta ty má malá
v práci tráví čas,
byl tam celý den
a zítra půjde zas,
má tě ale stejně
tak jako já rád,
vsaď botky že si tě teď nechá zdát.

A víc nevím, kdyby někdo doplnil, či opravil, také bych byla ráda.

cervik1111
Stálice 60 příspěvků 19.03.11 10:24
Bojko píše:
Znáte někdo? Kdo jí zpívá a jak je to vlastně dál? Dá se stáhnout někde z netu?
http://www.you­tube.com/watch?v=4Kfw7ON­cNK4

Květa1056  28.08.12 22:31
Maminko já vím...

Tuhle krásnou písničku zpívala v pořadu „Rozjezdy pro hvězdy“ její autorka Renata Altmanová. Záznam z pořadu je na YouTube pod názvem: „maminko, já vím kam vítr chodí spát“… :mavam: :potlesk: :potlesk: :D

Hanka 1881  18.03.13 09:02
maminko........

Ahoj, tuhle písničku si zpívám od té doby, co jsem ji slyšela v soutěži. Nahrála jsem si ji a takto si ji pamatuju ( Krom první části první sloky, vím to až od…tam k nám za komín, ale myslím, že jste si asi vzpomněly dobře :) )

1. Maminko už vím, kam vítr chodí spát, tam k nám za komín, já ho tak slýchám hrát. Na zvonky zacinká mi vždycky před spaním a já si tiše v duchu činkám s ním.

To je ten Tvůj vítr, co Ti chladí den, cuchá Tvoje vlásky, buší do oken. Až ráno probudí Tvou pusu veselou, zas zahraje Ti s luční kapelou.

2. Maminko proč táta šel už zase spát, když Ty uklízíš, já si chci s někým hrát. Objednej mi segru, hračky nestačí a nebo brášku, co se nikdy nemračí.

Táta, Ty můj broučku, v práci tráví čas, byl tam celej den a zítra bude zas. Má Tě ale stejně, tak jako já rád, vsaď botky, že si Tě teď nechá zdát.

3. Maminko už vím, proč děti nosí čáp, je z ptáčků největší, kos by to sotva zvlád. Na nose pohoupá maličký peřinky a nese tam, kde čekaj maminky.

Koukám moje malá, co ty všechno víš, s tímhle se mi vážně ve světe neztratíš, než poznáš celou zem a všechny lidi v ní, ať dál Ti v ouškách zvonky větru zní.

Květa1056  18.03.13 09:13

Já tu písničku našla na Youtube, kvalita sice není špičková, ale je tam… a je moc krásná, zpívám ji vnoučátkům :D

Renáta A.  03.10.13 22:40
Rozjezdy pro hvězdy

Ve velkém úžasu tu nacházím Vaši diskusi… Tolik hezkých slov a tolik zájmu o mou písničku jsem fakt nečekala :srdce: S potěšením Vám oznamuji, že na TV Telka Rozjezdy opakují :dance: Každé pondělí ve 20:45 a pak jsem viděla v programu i sobotu 12:40 a 22:20 8o Tento týden 30.9.2013 byl první díl… Nejsem si jistá, ale „Rozumbrada“ (alias „Maminko já vím…“) bude tuším ve třetím, nebo čtvrtém díle… :) Sama se těším, měla jsem nahrávku, ale jak jsem ji pořád půjčovala, ztratila se mi… No, je to už asi 16 let :lol: Tak přeju krásný zážitek a ani nevím, jak Vám poděkovat… :srdce: Naprosto jste mě tu dostali :* Tak pááá a DÍKY :mavam: Renáta Altmanová (***@seznam.cz)

little things
Kecalka 388 příspěvků 03.10.13 22:55
@renáta A. píše:
Ve velkém úžasu tu nacházím Vaši diskusi… Tolik hezkých slov a tolik zájmu o mou písničku jsem fakt nečekala :srdce: S potěšením Vám oznamuji, že na TV Telka Rozjezdy opakují :dance: Každé pondělí ve 20:45 a pak jsem viděla v programu i sobotu 12:40 a 22:20 8o Tento týden 30.9.2013 byl první díl… Nejsem si jistá, ale „Rozumbrada“ (alias „Maminko já vím…“) bude tuším ve třetím, nebo čtvrtém díle… :) Sama se těším, měla jsem nahrávku, ale jak jsem ji pořád půjčovala, ztratila se mi… No, je to už asi 16 let :lol: Tak přeju krásný zážitek a ani nevím, jak Vám poděkovat… :srdce: Naprosto jste mě tu dostali :* Tak pááá a DÍKY :mavam: Renáta Altmanová (renata. altmanova@seznam)

Ahoj renatko. tvoje pisnicka je vazne uzasna. a ty jsi skvela zenska.

Renáta A.  03.10.13 22:59
Děkuji :-)

MOC děkuji :hug: R.

ynax
Kelišová 6561 příspěvků 03.10.13 23:07
@renáta A. píše:
Ve velkém úžasu tu nacházím Vaši diskusi… Tolik hezkých slov a tolik zájmu o mou písničku jsem fakt nečekala :srdce: S potěšením Vám oznamuji, že na TV Telka Rozjezdy opakují :dance: Každé pondělí ve 20:45 a pak jsem viděla v programu i sobotu 12:40 a 22:20 8o Tento týden 30.9.2013 byl první díl… Nejsem si jistá, ale „Rozumbrada“ (alias „Maminko já vím…“) bude tuším ve třetím, nebo čtvrtém díle… :) Sama se těším, měla jsem nahrávku, ale jak jsem ji pořád půjčovala, ztratila se mi… No, je to už asi 16 let :lol: Tak přeju krásný zážitek a ani nevím, jak Vám poděkovat… :srdce: Naprosto jste mě tu dostali :* Tak pááá a DÍKY :mavam: Renáta Altmanová (renata. altmanova@seznam)

nádherná písnička. Pracuji s dětmi a tahle písnička by se jim určitě moc líbila. Mohla bych ji použít? Btw. neposkytla byste mi prosím akordy? Na kytaru jsem samouk a začátečník, takže tak hezky bych to nezahrála, ale pro tu melodii, by snad i pár mých akordů stačilo.

little things
Kecalka 388 příspěvků 03.10.13 23:12
@renáta A. píše:
MOC děkuji :hug: R.

Neni zac:-)na hleda se tata a mama jsme koukali pak uz jen kvuli tobe:-)a pak jsem te videla jeste v prostreno.je to tak?

Renáta A.  03.10.13 23:27
Použití povoleno ;-)

Moc ráda. Dám to dokupy i s textem a během zítřka pošlu, jo ;-)? R.

Renáta A.  03.10.13 23:29
Prostřeno...

Jůůů, se mi sem vložil příspěvek úplně mimoň :-D Jo jo, v Prostřeno jsem byla taky… jsem pošuk :-D

Renáta A.  03.10.13 23:30
Použití povoleno ;-)

Moc ráda. Dám to dokupy i s textem a během zítřka pošlu, jo ;-)? R.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist