Plané neštovice ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

carolinee
Stálice 67 příspěvků 14.02.12 19:03
Plané neštovice ve školce

Ahoj holky,potřebuji poradit.Dneska jsem vyzvedla svoji starší dceru za školky a zjistila jsem,že mají ve školce plané neštovice.Já ani moje drahá polovička jsme je nikdy neměli a proto jsme naši starší dceru proti tomu nechali naočkovat, ale máme ještě 7 měsíční a tak teď nevím mám ji poslat zítra a následující dny do školky a nebo radši nechat doma, aby to malá nedostala a nebo nedejbože my. :,( Mám pocit, že mě tenkrát doktorka řekla, že by neměla být přenašeč, ale nevím.Díky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24306 příspěvků 14.02.12 19:17

A zjistovali jste si protilatky u sebe??
hele pokud se ti osype tak prenasec bude :think: . mala zas tak mala neni.Mam kamaradku jeji dcera to donesla taky ze skolky malej to chytl v 5mesicich protilatky ma utvorene.Je to blbe ale ted uz nic nenadelas.
A procd jste se nenechali naockovat vy??ted uz je to jedno uz je pozde ale zjisti si protilatky treba je mate

me2dova
Závislačka 2999 příspěvků 14.02.12 19:50

plané neštovice mají inkubační dobu 2-3 týdny, takže pokud už se v kolektivu objevily, tak už je pozdě na to si ji nechat doma, to už s tím stejně do kontaktu přišla

samida
Kelišová 5992 příspěvků 14.02.12 20:07

No já si myslím, že pokud je malá očkovaná, neměl by jí další pobyt ve školce ohrozit, neměla by se tedy nakazit, osypat a tím pádem by neměla být přenašeč. Je otázka, jestli je to očkování 100%? Zavolej si zítra k doktorce,určitě ti řekne víc.

Navli
Neúnavná pisatelka 16631 příspěvků 14.02.12 20:14

Taky si myslím, že pokud je malá očkováná mělo by to být OK, navíc miminko už není úplný miminko.
Za další pokud už ví, že mají v kolektivu neštovice - tak to znamená, že proběhla inkub. doba tzn. 2-3 týdny, takže pokud by tam bylo riziko nákazy už by nakažená pravd. byla.

kubykula
Kelišová 5408 příspěvků 14.02.12 20:29

tak já myslím že ted už je jedno zda starší ve školce bude nebo ne, díky inkubačce už s nakaženým mohlo přijít do kontaktu a ted čekat 2-3 týdny do výsevu, když je očkováno, dostat by je nemělo, ale ani toto očkování není na 100%, když už se dítě nakazí, má ale většinou slaboučký průběh.

za sebe - já bych ho tam dávala, mladší už není takové malé mimi, kdyby náhodou.

kattkka
Generální žvanilka 24306 příspěvků 14.02.12 20:30

Omyl u ockovani.Docela casto se objevuji i zde kdyz pohledate je par pripadu kdy to stejne ditko dostalo.

Navli
Neúnavná pisatelka 16631 příspěvků 14.02.12 20:36
kattkka píše:
Omyl u ockovani.Docela casto se objevuji i zde kdyz pohledate je par pripadu kdy to stejne ditko dostalo.

Ale to je přeci jasné - všechny víme, že očkování není na 100%. Pokud se očkuje je to díky zmírnění průběhu a nebo vyhnutí se propuknutí onem.

BohunkaP
Extra třída :D 14272 příspěvků 14.02.12 21:27

Osobně bych řekla, že teď už to nezachráníš. Klidně bych ji poslala.

Nicméně při nejbližší příležitosti bych nechala sobě a manželovi udělat test, aby bylo jisté, že jste neštovice neprodělali ani skrytě. Pokud ne, naočkujte především sami sebe… Máte dvě malé děti a je víc než jisté, že do kontaktu s neštovicemi přijdou jak ony, tak Vy dva. Dřív nebo později, kdekoli…

Mám to stejné, i mne samotnou čeká očkování… ;)

Pleo
Kecalka 441 příspěvků 17.02.12 21:56

pokud jde dospěláky očkovat, tak bych byla nyní pro.
My si je prodělali celá rodina v srpnu a bylo to šílené. Nejdřív pětiletá dcerka, jak jí to odeznělo byla nemoc na mě, další den manžel a další náš 3 měsíční prcek. U mě a manžela teda šílený průběh - 40 horečky. Ještě že se o nás postarala babi, jinak teda nevím.

DMartina
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 12.02.13 14:05

Ahoj, poté, co se nám z neštovic vyléčilo první dítě, skolilo to druhé. Máme odjet na hory a pokud budeme mít pupínky zaschlé, můžeme jet s tím, že dítě smí i ven, ale nesmí PROCHLADNOUT. Co to znamená? Nehodlám ho nikde honit, nehodlám ho tahat celý den po kopcích, jen se skočíme vyvětrat, ale je s neštovicemi nějak náchylnější k tomu, aby mu byla zima (bude-li bez teploty samozřejmě), znamená prochladnutí studené ruce nebo chladnější nohy? To má Tom docela často, i když je mu teploučko.
Omlouvám se, za stupidní dotaz, ale nějak nemám žádnou představu, jak s informací naložit, protože obecně se oblékáme tak, aby nám nebyla zima…

bumbinka
Kelišová 5461 příspěvků 12.02.13 14:13

@DMartina Moje děti měly neštovice obě teď v zimě, dr. říkala, že by neměly chodit namráz, protože pokožka je prostě poškozená, citlivější, snáz prochladne a hlavně, je větší pravděpodobnost, že zůstanou jizvy, když pupínky „přemrznou“ :nevim:

DMartina
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 12.02.13 15:16

Aha! Díky moc! To mě vůbec nenapadlo, protože řeším, kdy kdo s Tomem bude doma, když oba rodiče MUSÍME do práce a k tomu, co s těma horama a tak… díky!

bumbinka
Kelišová 5461 příspěvků 12.02.13 15:27

Nevím, zkus se na to kdyžtak zeptat, ale mně naše dr. řekla tohle a přišlo mi to logické :think: Já mám výhodu toho, že jsem ještě s malou na rodičáku, takže jsem řešila jen vyzvedávání ze školky, naštěstí bydlíme asi 100m, takže jsem každý den našla nějakou ochotnou maminku, která mi syna dovedla před dům, abych si pro něj jen sjela výtahem :dance:

Asi taky záleží, jak moc neštovic měl(i), u nás kluk jich měl pár a skoro žádné na obličeji, takže tam bych se toho nebála, tělíčko mu nepromrzne, když je pořádně oblečený. Ale holka byla úplně posetá, i celý obličej, a tam mi ten vítr a mráz přišly dpst nepříjemné.

Genovesa
Extra třída :D 10789 příspěvků 06.10.14 20:46

Ahoj, u dcerky se ve školce dnes prvně objevily neštovice. Ona ve školce nebyla, má virozu. Mám doma ještě 3m plně kojené mimino, přemýšlím, jestli starší nechat doma, dokud nebude školka 3 týdny bez výskytu :think: :nevim:.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Správná bazarová taktika: 6 zásad šetření

Také přemýšlíte, jak byste ušetřili nějakou tu korunu? Nakupování levných věcí není řešení. Nemusíte se nutně uskrovňovat za každou cenu, jen si musíte svoje nákupy pečlivě rozmyslet. K tomu vám pomůže následujících 6 zásad. číst dále >

Nespíme spolu po tom, co se nám narodilo dítě

Chvíle, kdy po porodu od lékaře dostanete zelenou, nutně neznamená, že se váš sex obratem vrátí takový, jaký byl před narozením dítěte. Jak je to s milováním po porodu? číst dále >