Plesnivá matrace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nezkusena_mamina
Závislačka 2683 příspěvků 23.01.07 14:58
Plesnivá matrace

Omlouvám se, že zakládám tuto diskusi/dotaz, ale v žádné z předchozích jsem nenašla odpověď na svou otázku.
Máme s manželem zdravotní matrace cca 3 roky staré, postel máme dřevěnou dělanou na míru, je bez úložného prostoru, rošt jsou takové ty dřevěné úzké desky (nevím, jak se to správně jmenuje :oops: ). Těsně před Vánoce jsem zjistila, že jedna matrace je ze spoda plesnivá. Bylo to jenom na 1 místě, takové plesnivé kolečko, na té oteplené straně s ovčí vlnou. Nenapadlo nás jiné řešení, než to postříkat savem proti plísni a nechat vyvětrat. S touto matrací už není problém. Včera jsem zjistila, že plesniví i ta druhá matrace opět stejným způsobem.

Potřebovala bych poradit jak tu plíseň zlikvidovat a jak jí předcházet . Manžel se v poslední době se v noci hodně potí, ráno má úplně mokrou deku i polštář, tak to nechávám větrat/vyschnout. Matrace je téměř přes celý den odkrytá, má větrání ze spodu i z boků (taková kolečka s dírkama). V ložnici netopíme, protože nemůžeme v teple spát, hodně větrám v místnosti (máme plastová okna, tak nám nic jiného nezbývá).

Matraci jsme koupili kvalitní na základě doporučení několika známých (značku bohužel už neznám). Jsme s ní velmi spokojeni, ale přece jenom je to dosti drahá záležitost a nechce se nám kupovat zatím nové. Zvlášť, když se to může opakovat.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Míša

Reakce:

radúna
Echt Kelišová 7861 příspěvků 23.01.07 18:27

Ahoj Míšo, nevím, jak bych Ti poradila, ale zkuste topit v ložnici přes den a na večer topení zastavit. Já to tak dělám, protože se nám v teple taky špatně spí. Takže topím, zastavím topení, větrám a takhle pořád dokola. Taky máme plastová okna, taky mi plesnivěla postel – máme obyčejné postele s úložným prostorem, takže mám postele přes den hodně otevřené a občas vytřu úložný prostor slabším roztokem vody a sava. Jinak nevím, jak bych poradila. Zkuste topit přes den a na noc topení zastavit.

lenka_
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 23.01.07 18:59

Nam takhle loni zacala plesnivet matrace v detske postylce. Nenapadlo me nic jineho, nez ji postrikat sprejem na plisen na nohou. Na rozdil od sava nesmrdi a taky zabral. Jinak jsem ji hodne vetrala. Kdyz bylo pekne, tak jsem ji strcila na balkon. Ale byla to mala matrace z postylky, tak to slo vytahnout ven.

jahoda
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 24.01.07 00:04

Míšo, taky bych poradila přes den v ložnici topit, tak se ta vlhkost nejlépe zlikviduje, větrání asi úplně nestačí.

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist