Plesnivá matrace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nezkusena_mamina
Závislačka 2682 příspěvků 23.01.07 14:58
Plesnivá matrace

Omlouvám se, že zakládám tuto diskusi/dotaz, ale v žádné z předchozích jsem nenašla odpověď na svou otázku.
Máme s manželem zdravotní matrace cca 3 roky staré, postel máme dřevěnou dělanou na míru, je bez úložného prostoru, rošt jsou takové ty dřevěné úzké desky (nevím, jak se to správně jmenuje :oops: ). Těsně před Vánoce jsem zjistila, že jedna matrace je ze spoda plesnivá. Bylo to jenom na 1 místě, takové plesnivé kolečko, na té oteplené straně s ovčí vlnou. Nenapadlo nás jiné řešení, než to postříkat savem proti plísni a nechat vyvětrat. S touto matrací už není problém. Včera jsem zjistila, že plesniví i ta druhá matrace opět stejným způsobem.

Potřebovala bych poradit jak tu plíseň zlikvidovat a jak jí předcházet . Manžel se v poslední době se v noci hodně potí, ráno má úplně mokrou deku i polštář, tak to nechávám větrat/vyschnout. Matrace je téměř přes celý den odkrytá, má větrání ze spodu i z boků (taková kolečka s dírkama). V ložnici netopíme, protože nemůžeme v teple spát, hodně větrám v místnosti (máme plastová okna, tak nám nic jiného nezbývá).

Matraci jsme koupili kvalitní na základě doporučení několika známých (značku bohužel už neznám). Jsme s ní velmi spokojeni, ale přece jenom je to dosti drahá záležitost a nechce se nám kupovat zatím nové. Zvlášť, když se to může opakovat.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Míša

Reakce:

radúna
Kelišová 7361 příspěvků 23.01.07 18:27

Ahoj Míšo, nevím, jak bych Ti poradila, ale zkuste topit v ložnici přes den a na večer topení zastavit. Já to tak dělám, protože se nám v teple taky špatně spí. Takže topím, zastavím topení, větrám a takhle pořád dokola. Taky máme plastová okna, taky mi plesnivěla postel – máme obyčejné postele s úložným prostorem, takže mám postele přes den hodně otevřené a občas vytřu úložný prostor slabším roztokem vody a sava. Jinak nevím, jak bych poradila. Zkuste topit přes den a na noc topení zastavit.

lenka_
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 23.01.07 18:59

Nam takhle loni zacala plesnivet matrace v detske postylce. Nenapadlo me nic jineho, nez ji postrikat sprejem na plisen na nohou. Na rozdil od sava nesmrdi a taky zabral. Jinak jsem ji hodne vetrala. Kdyz bylo pekne, tak jsem ji strcila na balkon. Ale byla to mala matrace z postylky, tak to slo vytahnout ven.

jahoda
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 24.01.07 00:04

Míšo, taky bych poradila přes den v ložnici topit, tak se ta vlhkost nejlépe zlikviduje, větrání asi úplně nestačí.

Váš příspěvek
TOPlist