Plíseň nehtů

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renys02
Stálice 89 příspěvků 30.04.06 14:48
Plíseň nehtů.

Ahoj holky,

snad mi některá poradíte jak se účinně zbavit nehtové plísně. Mám ji jenom na palcích u nohou, ale nevypadá to hezky a navíc se mi nehty deformují. Používám Lamisil, ale nic moc. Jak na to?

Dík Renata

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 30.04.06 14:59

Pokud vím, tak na plíseň je výborný Canesten. Kdysi jsem měla plíseň na holeni (tehdy mi dr. řekl, že jsem si to nejspíš koupila s oblečením, takže od té doby přepírám i silonky než si je vezmu na sebe, což vím, že hodně lidí nedělá :wink: ). Pomohl mi ten Canesten a nadcházející léto, hodně jsem to „větrala“ a vystavovala sluníčku.
Jestli s tím máš takové potíže, byla jsi u doktora :?:
 Ivča

Alte
Kecalka 423 příspěvků 30.04.06 15:12
Plíseň nehtů

Ahojky Renys,

tak mně se na plísně moc osvědčil olejíček z čajovníku - Tee Tree Oil, zkus si nehtíky a jejich okolí potírat přímo neředěným olejíčkem tak 2× denně. Sice pak budeš trochu „vonět“, ale nám fakt zabírá na hodně věcí - drobná poranění, štípance od komárů, vaginální plíseň atd. atd.

Přeji brzké vyléčení.
Alte

Gabule
Závislačka 3236 příspěvků 30.04.06 15:26

Ahojky,
musím se přidat k Alte.Já používám na hodně vecí Tea tree od JUSTu.Je teda drahý ale vydrží hodně dlouho a je 100%přírodní.
Plíseň na nehtu jsem měla 1× a z dostuných krémů v lékárně mi nepomohlo nic.Dokonce jsem četla že nehtová plíseň se léčí až několik let :roll:

Tea tree jsem si dávala na vatu,a přelepila náplastí,takhle na noc.Justu dělá i tea tree krém a ten jsem mazala přes den,
Vyléčeno bylo do měsíce.chytila jsem to na 99% na gyndě 8O v kabince kde jsem byla naboso

Gabka

mia  30.04.06 17:49

Renys

já bych krom tea tree zkusila tohle
http://www.ckhi.cz/?…

držím palce

pa Mia

Lema
Kecalka 200 příspěvků 30.04.06 22:19

Ahoj, běž na kožní, odstřihnou Ti kus nehtu a budou kultivovat, na:,–(í cíleně protiplísňové masti/lak na nehty, apod. /, dle rozsahu postižení možní i tablety /kojíš?/. L.

Madelen
Kecalka 377 příspěvků 01.05.06 22:50

Manžel to měl taky na nehtu nohy u palce a ukazováčku . Dokopala jsem ho k Dr na kožní. Přinesl si nějaké mastičky ( tuším, že jedna se jmenovala Nizoral, druhá byla míchaná) a vodičku, musel to denně ( ráno a večer )používat dle popisu, stříhat a co nejvíce brousit ( papírový pilník - použitou část vždy ustřihnout a vyhodit ), mazat mastičkama a vodičkou. Po měsíci byl na kontrole, Dr. mu změnila postupy mazání . Trvalo to teda tak 1/2 roku, než to postupně odrostlo ale výsledek vypadá velice dobře - už zbývá jen kousíček. Taky musel často vystříkávat boty desinfekcí, protože se to rádo vrací. Nosit čistě bavlněný ponožky. Doporučuju zajít na kožní, je to vleklá léčba a musíš vytrvat. A to neměl nějak zvlášť škaredé, viděla jsem horší ( ale pěkný to taky nebylo ).Přeju trpělivost :D .

trapinka
Povídálka 28 příspěvků 08.05.06 21:42

Madelen,

měla jsem za to, že se nehty strhávají.:roll: 8O Možná si to ale pletu se zarostlými nehty. Mně taky trápí plíseň a hrobolaté nehty na nohou, ale kvůli tomu strhnutí jsem k doktorovi zatím nešla. Vydržím hodně, ale to bych asi nezvládla. To půjdu radši 10× k zubařovi.
Vážně se to dá vyléčit jen mastí?

mia  08.05.06 21:56

Trapinko
nevím yda pomůže mast, ale nehty co vím nestrhávají, stříhají se a seškrabávají, strhávání je moc drastické tak neboj. Mě pomohli prášky, takový strašný driják v kůře asi na tři měsíce a nevrací se to snad i díky přírodním produktům

pa Mia

Madelen
Kecalka 377 příspěvků 09.05.06 21:23

Trapinko,

strhávalo se to prý dříve. Teď se ti na to jen podívá, napíše mastičky ( jak jsem psala výše ) a mažeš dle pokynů. Ani prý nic nestříhala na nějaké kultivace. Stříháš si to sama doma a obrušuješ co nejvíce tím papírovým pilníkem a postupně po každém obroušení odstřihuješ ten pilník. Ale počítej min. s tím půl rokem poctivého mazání. Ale zase to nemá vedlejší účinky jako prášky. O těch prý doktorka ani nevěděla ( já o nich četla v nějakým časopise ). Kdybys něco ještě chtěla vědět, klíďo napiš, vyzpovídám manžela :wink: :D .

Kiwinka
Nováček 1 příspěvek 28.06.11 12:24

ahoj,tak já jsem snad použila všeci mastičky,mám to na pravé noze na palci,a měla jsem to celé plné…mastičky nezabíraly,tak jsem si na vatičku dala peroxid a zalepila náplastí,a pak podlila kyslišníkem,a hodně jsem si tam dala lak na nehty aby to nešlo vidět,ted to mám lepší už se to ztrácí mám jen malilinkej kousíček…tak vyskouším ty vaše rady doufám že zaberou moc díky.....Jinak doktoři to rádi strhávají§chytla jsem to v bazéně…tak že radím noste žabky :-) a šla jsem si ted koupit olejíček Tea Tree Oil tak jsem zvědavá,jak říkám už mám na nehtu jen kousínek…

misssak  15.09.11 15:06

ahoj
nehty se strhavaly ve stredoveku:))) dnes uz je spousta kortikoidu a jinych masti ktere jsou ucinne s ruznymi uspechy ..chce to kultivaci a vydrzet …take je mozne jist antibiotika na plisne ale pozor…dost driak na jatra..

Kkik  09.12.11 21:32

Ahoj, pokud Vás něco takového trápí buť mykózy nebo zarůstající nehty nejlepší je, obrátit se na pedikérku, která dělá korekce nehtů.

Alberta
Kecalka 443 příspěvků 14.12.11 09:54

Já jsem chytla před lety brutální plíseň v porodnici ve sprchách.Nejdřív jsem to měla na kůži nohou,strašně to svědilo a pak bolelo a pak se mi to rozlezlo na nehty.V té době jsem kojila,takže jsem používala jen různé přírodní mastičky z lékarny,tea tree a tak,ale nepomohlo nic,zmizelo jen to na kůži,nehty zůstaly hrozné.Musela jsem počkat až přestanu kojit,pak mi hned kožní dr.napsala tablety Prokanazol,brala jsem snad 6 tbl denně,ale nástup účinku byl rychlý a super,za měsíc jsem měla čisté nehty,super.Od té doby jsem to naštěsetí nikde nechytla.Takže za mně na nehty(pokud to není třeba jeden nehet,ale všechny) je asi lepší celková terapie u dr.-prášky + vodičky a olejíčky na kůži.

lusch
Nováček 1 příspěvek 12.02.12 22:36
Plíseň nehtů rukou

Plíseň na nehtech rukou se mi tvoří už více jak rok,postupuje od kraje nehtu směrem k lůžku u všech prstů,do půl nehtů mám je v těch napadených místech bílé,místo růžové a začíná mi to bolet,u kožařky si připadám jak pokusný králík to savo mě také napadlo ale bojím se,Batrafen mi nepomáhá co mi předepsala kožařka,jsem žena 51 a netuším,kde jsem k tomu přišla,poradí mi někdo?Předem díky,Lenka.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

7 vánočních ozdob, které si vyrobíte sami

Nekupujte drahé ozdoby. Stačí trocha lepidla, barvičky, šikovné ručičky a vytvoříte si krásnou vánoční dekoraci s dětmi sama a za zlomek ceny. číst dále >