Plíseň v bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Blanulina
Kecalka 203 příspěvků 23.12.11 15:39
plísen v bytě

Ahojky,bydlíme v bytovce a stále se nám dělá na zdich plísen,vycákáme to savem ale,pak je to tam znova,máme velké skříně,které nelze jen tak odšoupnout,to by se museli celý zase rozmontovat,jsou z dřevotřísky takže to moc nevydrží,a za těmi skříněmi jsou úplný fleky až hrůza.I ceresit na vlhkost máme,ale to asi taky moc nepomáhá.Máte někdo zkušenost co fakt pomůže?Slyšela jsem že jsou náké nálepky na zdi?jsou učinné?kolik tak stojí a kde se dají koupit,nebo něco co fakt funguje.Budu ráda za každou radu.děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Nouky
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 23.12.11 15:55

Ahoj, zakládala jsem na toto téma diskuzi před dvěma lety, tady je odkaz, třeba tam najdeš nějakou readu: http://www.emimino.cz/…-dome-35257/

nikol.ondrášovka  23.12.11 16:09

Více větrat. Nám se to teď taky začlo dělat a přítel mě nařkl že málo větrám :D Jaké máte okna?

Marbora
Závislačka 4353 příspěvků 23.12.11 16:12

Ahoj,

souhlasím, více větrat :lol: nám pomohla houba, která požírá tu plísňovou houbu. našla jsem to náhodně na netu.. přípravek se jmenuje BIOREPEL, zkus mrknout na net.. nám to opravdu pomohlo.. rekonstruovali jsme a byla tu plíseň, před malováním jsme zdi natřeli, přidali to i do nátěru a máme klid…

ugluk
Nadpozemská drbna 28625 příspěvků 23.12.11 17:48
  • pořádně větrat, snažit se udržovat vlhkost pod 60 %,
  • nenechávat velký nábytek nalepený těsně na stěnu, vzduch musí proudit, nebo ho alespoň neumisťovat do koutů a k chladným stěnám (těm, co sousedí s venkovním prostorem),
  • snížit vlhkost radikálněji, ideálně elektrickou sušičkou vzduchu (osvědčila se např. značka Sinclair) – Ceresit a podobné „vychytávky“ jsou při opravdu vysoké vlhkosti na nic, já v padesátimetrovém bytě denně vylívala z odvlhčovače pět litrů vody,
  • předpokládám, že v bytovce asi nebudete mít moc vliv na odvlhčení celého domu, zateplení, pořádnou hydroizolaci apod.

Izz  23.12.11 17:52

nám teda zatim stačí savo proti plísním

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15163 příspěvků 23.12.11 18:30

Nám pomohla až sušička na prádlo, zbytek zvládáme vyvětrat.
Pokud máte plasťáky a nedej bože zateplený barák, tak je na plíseň krásně zaděláno.
Savem se to zlikviduje, ale tím se řeší následek a ne příčina.

werro
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 23.12.11 19:25

jo ta houba je dobrá, potom se ještě dají koupit barvy proti plísní a dělají se i se stříbrem používají je do nemocnic…jinak jak píšou holky větrat, větrat, větrat… :)

kacafazolka
Echt Kelišová 9201 příspěvků 23.12.11 20:02

ahoj, nám pomohlo toto:
http://www.prote.cz/…ram/asperol/
hlavně to není zdraví škodlivé
My větráme, topíme, ale problém je ve stavbě samotné takže bojujeme o to, aby obkopali dům a udělali hydroizilaci…snad se dočkáme.....

luca13
Kecalka 173 příspěvků 23.12.11 20:02

doporučuju Ceresit sprej proti plísním, nastříkali jsme na zdi před 14 dny a zatim se plíseň nevrátila a to jsme měli na zdech pořádný fleky…předtim jsme používali savo proti plísním a za 3 dny byla plíseň zpátky a teď nic :)

Blanulina
Kecalka 203 příspěvků 26.12.11 19:46

v pokoji a v ložnici,máme plastový,jinak v obýváku ještě starý dřevěný a tam je plísen taky,ale já teda větrám hodně a často.

Pulpy
Stálice 66 příspěvků 29.05.14 11:15

Ahoj, prestehovala jsem se s malou do rodinneho baraku a zjistila jsem, ze je ve sklepe plisen. vidim tady ruzne rady co s tim, tak to vyzkousim.ale chci se zeptat, jak to muze ohrozit dite? do sklepa sice nechodi. a pripadne kdyby dosla socialka nebo tak, nemuzou mi kvuli tomu vzit dite??? dekuju

Uživatel je onlineLeniczka23
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 29.05.14 11:18

Prosim tě, to by jste v tom sklepě asi musely bydlet aby to řešila sociálka a pokud tam malá nechodí tak ani nějaké alergie nehrozí..

Sanyy
Kecalka 155 příspěvků 29.05.14 11:20

Docela mne to rozesmalo vzít dítě kvůli plísní:-):-):-):-)promin…ne vážně ti prcka nevezmou…to by bylo hodněrodin bez deti…

Sanyy
Kecalka 155 příspěvků 29.05.14 11:22

Měli jsme plíseň v ložnici..vys­trikali jsme to savem proti plisnim a je to fuč…:-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist