Plodné dny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  27.02.02 13:22
Plodné dny

Ahoj holky! Každý den si pročítám vaše příspěvky a zjišťuji jaké mám stále nedostatky v „ženském vědění“. Se svým přítelem se také snažíme o miminko, trochu více já, ale stále nic.

Prosím vás, jak se určí plodné dny dle měření teploty? Prosím, napište mi vše co o tom víte. Želvička

Moc děkuji.

oops: 8Oops: 8Oops:

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  27.02.02 13:48
Plodné dny

Ahojky,tak to jsme dvě co se snažíme a co zatím pořád nic.teploty se začínají měřit od dne kdy ti skončí menstruace,měří se každý den ráno po probuzení než vstaneš z postele,aby pohyb tu teplotu neovlivnil.Měří se v pochvě nebo v konečníku. Od dne začátku měření tj.po skončení menstr.se teplota pohybuje zhruba ve stejné úrovni,pak 10-12 den je pokles /v těch dnech je nejlepší provézt milování/ a pak prudce vystoupí třeba i na 37 stupňů /proběhla ovulace/ a na té úrovni se drží až do menstruace /případně než zjistíš těhotenství/ .Takže např. 6 den ti skončí menstr.a teplota bude 36,6-36,7 až do 12 dne,13.-14.den pokles, 15.den /ovulace/- 29.den vysoká teplota 36,8-37,2.......a menzes.

Takže držím palečky!!! Verča. :D

Anonymni  27.02.02 14:17
Plodné dny

Ahoj Verčo, díky moc za odpovědˇ. V sobotu začínám s měřením. Bude to trošku složitější, protože do toho nechci svého miláčka zasvěcovat,

i když všechny tyto věci kolem ho strašně zajímají. Myslím si, že je to prostě jenom naše věc. S miláčkem jsme rok a půl a dalo mi to celkem dost zabrat, aby náš vztah fungoval. Teď jsme v pohodě. Miláček sice říká, že až to příjde, tak to příjde (určitě ta slova znáš), ale ,,,, stejně je většina na ženské.

Moc Ti také držím palečky a budu ráda, když se mi ozveš jak jsi na tom.

Želvička 8Oops: 8Oops: 8Oops:

Michala
Povídálka 24 příspěvků 27.02.02 21:26
Plodné dny

Pokud to chceš „utajit“, tak si plodné dny zkus vypočítat.Pot­řebuješ znát délku svých cyklů asi za posledních 12 měsíců.Když nejsou stejně dlouhé, tak se vybere ten nejdelší a nejkratší cyklus.A pak už se počítá:Od délky nejkratšího cyklu odečteš 18 dní-to je konstanta./př: 26-18=8/ první plodný den je tedy 8. den cyklu. Potom se od nejdelšího cyklu odečte 11-opět konstanta/př:30-11=19/ poslední plodný den je 19. den cyklu.Plodné dny jsou v příkladě mezi 8 a 19 dnem cyklu. Podle mě se to nedá přesně určit. A spermie mohou žít v tvém těle i pár desítek hodin. Jinak v lékárně už existují „přípravky“ na přesné určení dne ovulace.undefined

Anonymni  28.02.02 11:43
Plodné dny

Ahojky Želvičko,vidím že je to všude stéjné…já čekám na menzes /doufám že ji nedostanu,ale při mé smůle už vidím že jo/ a po skončení taky začnu měření.Už nebudu čekat,pokud je můj osud se v budoucnu léčit na neplodnost,tak aspoň ušetřím čas/rok měření/.Já se v posteli ráno nebudu mohla měřit,protože digitální teploměr zakončuje měření pípáním,tak to by teda manžílek měl jooo budíčka :D ,takže po vstanutí hned v koupelně bude velké měření.Myslím,že těch pár kroků tu teplotu neovlivní.Jestli chceš,můžeš mi napsat na mail " .{target:_new>zrz­i@post.cz , bude legrace a aspoň rozeberem ty naše chlapy a plození miminek.Zatím ahojek a měj se krásně. Verča}":[mail­to:zrzi@post.cz]

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 03.03.02 22:34
Plodné dny

Cau holky,

vsem vam moc drzim palce.

Co takhle misto mereni teplomerem zkusit take koupit v lekarne ovulacni test - je to mene krkolomne a rekla bych ze daleko presnejsi a take se ovulace pozna lepe nez ze zmeti namerenych teplot.

Sarka :roll:

Anonymni  16.03.02 21:56
Plodné dny

ahoj vespolek,

muze mi nekdo poradit, zda je mozne ovlivnit (posunout) plodne dny, pokudsi vezmu Norethisteron? Snazime se s partnerem uz nejakou dobu o miminko, jenomze on bohuzel jezdi casto na sluzebni cesty a ne vzdy se jeho pritomnost casove sejde se dny, kdy by to „teoreticky slo“…

Moc predem dekuji za radu ci za sdeleni zkusenosti.

Kacka

Anonymni  07.05.02 12:52
Plodné dny

Ahoj holky, k plodným dnům už toho bylo napsáno spoustu, ale přesto se zdá , že na mnohé z nás nic nezabírá.Nedávno jsem četla moc zajímavou knihu o poznávání plodných dnů z hlenů.Nějaký čas jsem to na sobě sledovala a zdálo se, že je to pochopitelné.Bo­hužel v té době jsem hodně marodila- jedny antibiotika za druhými, takže ke praktické zkoušce nedošlo. Plodné dny, které jsem vysledovala z hlenové metody mi docela sedly i z výpočtem plodných dnů dle astrologie (www.fee.vutbr.cz/~brejl/astro) .Jenže teď se mi opět posouvají měsíčky (pořád si totiž dělají co chtějí-velmi nepravidelně) a přicházejí vlastně v tuto dobu.Myslím si, že k otěhotnění může dojít , protože žena má přece vaječníky dva a nikde není psáno, že nemůže mít ovulaci zrovna v době, kdy menstruuje.Co teď?Jsem zastáncem spíše přírodních postupů než cpát do sebe hormony.Asi budu muset počkat až se mi menzes zase posune.Zdraví Věrka

Anonymni  08.08.02 21:37
Plodné dny

Ahojte holky. Mám stejné přání jako vy všechny. Ještě navíc mám nejlepšího chlapa na světě, který touží po díťátku snad víc než já. Musím se přiznat, že už jsme spolu zkoušeli i ty, vámi zmiňované, ovulační testy, ale podle nich snad žádnou ovulaci nemám. Poraďte, jak zjistit plodné dny, když 1× za 4 dny trávím celou noc v práci na noční službě a tím pádem si nemůžu změřit teplotu „v posteli“. Zatím pa a mějte se krásně. Kolouch

Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 09.08.02 01:33
Plodné dny

Holky, vy jste evidentně v této oblasti zkušenější, jak fungují ty ovulační testy? Docela by mě to zajímalo.

Díky.

Janka

Anonymni  12.08.02 14:12
Plodné dny

Ahoj všem čekatelkám!

Chci se s vámi podělit se mými zkušenostmi s plodnými dny.

Začínala jsem s minimikroskopem na určování plodných a neplodných dnů dle vzorku slin, podle něhož jsem tak nějak vysledovala, že u mne ovulace nastává v první půlce cyklu. Po pár měsících jsem ještě přidala měření bazální teploty, a když jsem oba záznamy po několika měsících průběžně hodnotila, byla jsem si jistá, kdy ona ovulace nastává. Rovněž jsem sledovala děložní hlen, a přestože jsem s jistotou věděla o plodných dnech, těhotenství stále nepřicházelo.

Taky jsem četla, že se sledování oněch dnů až tak moc nedoporučuje, člověk se tím stává otrokem neustálého sledování, měření, zkoumání, místo toho, aby na to ustavičné „snažení“ přestal myslet. Taky jsem četla, že největší pravděpodnost otěhotnění bývá při styku 5 dní před ovulací. Když jsem nedávno získala astrol. kalendář s výpočtem nejvhodnějších dnů na početí (od J. Jonáše), potvrdilo se mi, co jsem za všechny ty měsíce vysledovala - ty nejvhhodnější dny jsou totiž totožné s tím tvrzením 5 dní před ovulací.

Co tedy závěrem? Zkuste si ty dny vysledovat, není to tak těžké a otravné, ale nepropadejte tomu. Chce to ale čas, tj. několik měsíců (rok i více). Ale na druhé straně, není nic horšího, když se pak onen styk provádí jen za účelem otěhotnění. Moc to tomu nepřispěje, spíš naopak.

Čím víc jsem se totiž snažila stanovit ty nejvhodnější dny a dle nich pak plánovat onen styk, tím to bylo horší a k ničemu to nevedlo. Teď už vím, že čistá hlava, klid a vyrovnanost se na zdárném početí podílí dost velkou měrou. Aby se to povedlo, je třeba být v dokonalé energetické harmonii - tělesné, psychické i duševní. A dopracovat se k ní, není zdaleka jednoduché. Ale jde to - s vytrvalostí, trpělivostí, elánem. A taky neméně důležitá je vzájemná energetická harmonie mezi oběma partnery.

A ještě závěrem, zkuste se na své problémy s početím a na event. neplodnost, at už to funkčnínebo nefunkční dívat jinýma očima, přijměte vše, co vás dosud potkalo a zkuste v tom hledat to pozitivní. Mně to přineslo nová a nová poznání, za něž jsem nesmírně vděčná, protože kdybych se s problémem otěhotnění nepotýkala tak dlouho, nikdy bych se nazačala zřejmě zajímat o takové věci jako - pozitivní myšlení, duchovno, alternativní metody léčby, taj-chi, jógu, zkrátka o lepším bytí vůbec. Jsem ráda, kde jsem se dostala, i když stále ještě jsem jedna z vás - „čekatelka“. Vím, že to přijde, a přijde to v ten pravý čas.

Přeju to všem, kdo je na tom obdobně, ať se toho štěstí brzy dočká.

Držím všem peštičky. Věřte, ono to přijde.

Dáša :wink:

Anonymni  12.09.02 07:45
Plodné dny

Ahoj Kacko!

V podstatě myslíš na to stejné co já! Byla jsem na dovolené a brala Norethisteron, tím pádem se mi possunul cyklus o 15 dní a teď si marně hlavu lámu, jestli to něco změnilo nebo ne. Zatím jsem o této problematice nikde nečetla a že toho není málo, co jsem přelouskala. Snad se najde někdo, kdo o tom něco ví a napíše. Tak tazím Pa

Anonymni  12.09.02 14:53
Plodné dny

RE:Ahoj všem čekatelkám

Dáši, objevila jsem tvůj příspěvek. Prosím uveď kontakt, kde jsi si nechala vypracovat astr.kalendář podle p. Jonáše.Děkuji Soňa :)

Anonymni  16.09.02 09:02
Plodné dny

Ahoj Soňi!

Přečti si článeček v rubrice „Neplodnost“ s názvem „Jak se nám "náhodou“ narodilo miminko".

V posledním komentáři autor uvádí kontakt na centrum Dr. Jonáše, ale pro jistotu jej uvádím taky.

Zavolej na tel. číslo, oni Ti pošlou dotazník a složenku na 300,– Kč.

My s manželem zkoušíme ony dny dle sestaveného kalendáře třetí měsíc, tak teď čekáme, zda-li se nám to podařilo - na Krétě.

Držím pěstičky, ať Vám to pomůže.

Hodně štěstí při „snažení“.

JONAS CENTRUM INTERNATIONAL

P.O. Box 178

HODONÍN 695 01

Tel.: 0628/372 162

Ahojki Dáša :wink:

PetraK
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 18.09.02 11:05
Plodné dny

Ahoj, přečetla jsem si všechny Vaše příspěvky o určování plodných dnů a ráda se podělím s Vámi o mou zkušenost.

Taky jsme s manželem chtěli strašně moc mimčo. Nejdřív, že se zařídíme, abychom si to potom mohli vychutnat. Tak se i stalo. Po čtyřech letech manželství jsme se začli snažit. A nic. Myslela jsem, že zešílím. Pokaždé, když jsem „to“ dostala, brečela jsem. Po 3 měsících jsem se rozhodla, že začnu s měřením bazální teploty a bude to. Ale zase ouha. Někdy se mi zdálo, že je teplota ve své podstatě skoro stejná, v jiném cyklu to vypadalo naprosto jasně. POZOR: ČETLA JSEM, ŽE SE MUSÍ MĚŘIT V LEŽE RÁNO HNED PO PROBUZENÍ! Takže předtím žádné pochodování. Všechno jsem dodržovala, ale stejně nic. Když to takhle trvalo 3/4 roku, rozhodla jsem se, že chci vědět, zda jsem úplně v pořádku a šla jsem do Gestu. Dostala jsem se přes známou k doktorovi, který byl velmi milý a sympatický. Podle teplot poznal zhruba kdy mám ovulaci. (A já to tam vůbec neviděla - ani potom, co mi to ukázal). Dělal testy mě i manželovi (to bylo něco, chlapi nejsou na zdravotnictví zvyklí, ale zvládli jsme to), a pak mi (11. měsíc našeho zkoušení) sledoval, jak roste vajíčko a kdy je tedy ovulaci. Jeden den, kdy jsem přišla zase na kontrolu (chodila jsem obden), mi řekl, že právě v noci nebo časně ráno jsem odovulovala. Velmi zvesela mi naznačil, jaký by měl být můj program na nejbližších 12 hodin. (HAHA). Byl to můj nejhezčí den. Pamatuji si ten den všechno. A hádejte jak to dopadlo!? Teď jsem ve 22. týdnu, a myslím, že mohu s klidem říct, že jsem viděla „polotovar“ mého miminka, neboť jsem celý cyklus sledovala, jak mi roste vajíčko.

Vykašlete se na měření teploty, jenom to deptá, že se i přesto nedaří. Až si budete myslet, že už toho čekání máte dost, jděte na to jako já. Budete mít jiné myšlenky a hlavně naději, že „doktoři mi přece jistě dokáží pomoc“. A najednou zjistíte, že jste k tomu žádnýho doktora nepotřebovali, že to, co se Vám nedostávalo, byl klid na duši.

Všem Vám přeji abyste se už brzy dočkali svého vlastního štěstí.

PetraK. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Šest potravin, které ničí chuť na sex

Stres, únava, hádka s partnerem nebo zdravotní potíže patří mezi známe... číst dále >

Reklama