Plodová voda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  26.06.03 00:54
Plodová voda

Ahoj holky,

jsem ve 27. týdnu těhotenství. Jsem těhotná poprvé a tak bych se ráda těch zkušenějších na něco zeptala. Ráda bych věděla, jak poznám, že odtéká plodová voda. Myslím tím předčasný odtok plodové vody. Občas se mi stane, že příjdu domů a jsem trošku mokrá. Používám intimky a včera jsem měla strach, jestli mi neodtekla předčasně plodová voda. Byla jsem totiž trošku mokrá. Nevím, možná to byla moč anebo jsem byla jenom trochu zpocená. Musím na to však myslet, jestli jsem neměla vyhledat lékařskou pomoc. Do dalšího dne už nic neteklo a teď jsem v pořádku.

Holky, můžete mi prosím napsat jak poznáte, že hrozí nebezpečí a že by mohlo jít o předčasný odtok plodové vody.

Mockrát vám děkuji.

Helena

Reklama

Najdete v encyklopedii: Prasklá plodová voda

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Katcha
Ukecaná baba ;) 2195 příspěvků 26.06.03 13:53
Plodová voda

Ahoj Heleno, mě když odtekla plodová voda na konci 39.týdne, tak jsem to poznala naprosto spolehlivě - jako když vyliješ lavor s vodou :-) A odtékala stále dokud jsem neporodila. Zaměnit se to nedalo, bylo jako když neustále neovladatelně čůráš a to tak, že hodně.

Katka

Evkad
Povídálka 39 příspěvků 26.06.03 22:20
Plodová voda

Helčo,

spíše je to tím, jak mrňous skáče po močovém měchýři. Také se mi to stává, dokonce v poslední době jsem měla úplně mokré kalhotky i částečně kalhoty a bylo to do 20 minut po vyprázdnění. V tom případě jsem si jista nebyla a radši jsem pila hodně tekutin na doplnění, protože těsně před tím jsem byla na gen. UZV pro snížené množství plodové vody.

Evka 33TT

morosa
Nováček 1 příspěvek 29.06.03 22:11
Plodová voda

null :o :-D Pokud ti praskne plodová voda, tak teče pořád. Únik moči přestane.

Anonymni  03.07.03 22:13
Plodová voda

Ahoj Helčo,pro Tvou jistotu, dá se zjistit zda šlo o plodovou vodu či nikoliv.Setřičky jistě mají v ordinaci roztok(Temešváryho roztok) a jistě mohou trošku i odlít,abys při dalším možném úniku pár kapek nalila na odešlou tekutinu-zbarvíli se,jde o plodovou vodu(azurově modrá),zůstaneli barva stejná jde o moč a nemusíš mít strach.

Držím palce H.

Anonymni  05.07.03 11:01
Plodová voda

Když mě praskla plodová voda, ležela jsem v posteli. Cítila jsem takové malé rupnutí, a pak jak ta voda teče ven. Rozhodně to nemůžeš přehlédnout. Manželovi jsem samozřejmě ihned po rupnutí řekla : Praskla mi voda. On dál ležel a ještě mi řekl : Kecáš. A potom už to viděl jak teče. Přestalo to asi až za dvě hodiny.

Anonymni  05.07.03 15:48
Plodová voda

Ahoj Heleno,

pokud mas pochybnosti zajdi si za doktorkou a opravdu si to nech overit. je lepsi byt v klidu nez se strachovat. Muze jit ciste o moč, pak taky muze jit o posevni sekret, ktery se pry hromadi z toho jak prosakuje deloha…to je pry normalni.

drzim palce

Zdena

Anonymni  06.07.03 21:23
Plodová voda

Ahoj Helčo,

mně praskla voda v 37+3tt. Dost mě překvapilo, že jí bylo tolik…Normální vložka to ani náhodou nezachytila..do porodnice jsem musela mít mezi nohama plíny:-), abych nebyla durch a stejně to tak skončilo:-)-tekla mi ještě nejméně dalších 5 hodin po troškách. :-D

Pokud si nejsi jistá, raději se zastav u lékaře a vezmi s sebou vložku, na které máš tu „vodu“-oni Ti to tím roztokem zjistí :-)

Přeju zdravé a krásné miminečko!

Pá Laura

Anonymní  18.08.12 18:34

Ahoj, nechcu rojíždět novou diskuzi, proto doufám, že mi někdo odpoví tady.
Mám takovej asi hloupej dotaz, ale jelikož jsem prvorodička, radši se zeptám.
Už dva roky mám problém s lehkým unikem moči. A sem tam si prostě ucvrnku pár kapek, a teď v tom těhotenství je to „běžné“.
Zítra mi začíná 39tt. Mám prostě takovej dotaz, je možný že bych nepoznala odtotk plodové vody? Třeba když se sprchuju, nebo sedím na wc?

Omlouvám se za anonym, ale né každý musí vědět že zrovna „já“ mám problém s močí…

Brambůrka10
Závislačka 3478 příspěvků 18.08.12 18:42

Myslim ze to poznas, me kdyz zacla odtekat voda, tak to bylo postupne a neco jako kdyz si vylejes pod sebe sklenicku vody a nejde to zastavit, bezpecne to poznas…zbytek mi odtekl az pri porodu…

MarkyM
Závislačka 4492 příspěvků 18.08.12 18:42

Já se toho taky vždycky balá, ale co jsem tak slyšela a četla tak to prý nejde přehlédnout :lol: A hlavně vytéká to dýl, takže by to asi teklo i když bys z tý sprchy vylezla. A moč můžeš zadržet, plodovku ne, tak podle toho se to dá asi taky poznat. Ale nezažila jsme to tak nevím jistě… :nevim:

Anonymní  18.08.12 18:44

Tak děkuji :) :kytka:

Anonymní  18.08.12 18:52

Můžu ještě otázečku k tomuhle tématu? Je u toho nějaká křeč, bolest nebo něco?

Brambůrka10
Závislačka 3478 příspěvků 18.08.12 18:53

Nee, vubec nic, pokud uz nemas kontrekce…

Anonymní  18.08.12 18:56

@Brambůrka10 aha takže prostě budu muset čekat… malej má ted v pátek odhadovanou váhu už 3800g takže čím dřív tím líp -.- a kontraktce nemám :/ jen včera jsem měla takove silnjší poslíčky v 20:49, 21:12, 21:34 potom jeden takovy slabší v 21:56 a pak to zkončilo…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Reklama