Pobyt v nemocnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  02.10.03 16:50
pobyt v nemocnici

Za pár dní nastupiji se svým synem do nemocnice, avšak bylo mi sděleno, že tam s ním být mohu, ovšem ne přes noc. na noc bude dítě s ostatními dětmi a já v ubytovně maminek. Mám z tohot hrůzu, protože malý je zvyklý spát s námi v ložnici, občas se budí a nad ránem jde zas náma do pelíšku. Máte prosím některá maminka s tímto zkušenosti, jedná se o kožní kliniku dětskou v Brně. Napiště mi prosím jak jste to zvládli a hlavně jak to snášelo dítě. Děkuji moc Martina

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 02.10.03 19:13
pobyt v nemocnici

Ahoj Martino, já byla se synem v nemocnici naštěstí jen jednou, ale byla jsem s ním i přes nooc, zdá se mi to trošku podivné. Jsem z Prahy a synovi bylo v té době 10 měsíců. Možná by stálo za to na ně trošku zatlačit, i když oni nejspíš nepoleví, protože by to nejspíš rozpoutalo bouři nevole ostatních maminek, ale proč vás vlastně takhle odsunou celkem nechápu. měli by spíš dětem umožnit být v tak těžké chvíli s maminkou. Nevím tedy kolik tvému synovi je, ale vzhledem k tomu, že píšeš, že spí s Vámi vložnici asi moc ne. Držím palečky ať to dobře zvládnete oba dva. Petra + Tomášek 2,5r + bříško 5tt+1

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 02.10.03 20:56
pobyt v nemocnici

Ahojky Marti,

v pondělí jsme měli nastoupit také do nemocnice a to za stejných podmínek jako popisuješ. Nespala jsem několik nocí, protože jsem pořád musela myslet na to jak to Lenča zvládne a já taky.

Nakonec jsme hospitalizaci zkušili.

Měli jsme nastoupit do Dětské fakultní nemocnice v Brně, ul. Černopolní a to kvůli atopickému ekzému. A vy?

Jestli nastoupíte mohla bys mi potom napsat jak to dopadlo?

Díky a držím palečky

Ajka+Lenička (13 měs.)

Anonymni  02.10.03 23:34
pobyt v nemocnici

pro Ajku:

Nastupujeme na stejnou kliniku, jak jsi vyjmenovala. Několikrát jsem tam telefonovala, že se mi to nelíbí, protože už v porodnici jsem od prvního dne s miminkem a pak když mu budou 2 roky a je na rodiče plně fixovaný tak mi ho nechají spát někde o poschodí níž. Dnes me upozornili, že z toho nemám mít hrůzu, protože mě údajně na pokoji nechají i do půlnoci s ním a ráno mě sestra vzbudí třeba v půl šesté, aby se nebál. Jestli to ovšem splní tak nevím. Nastupujeme do nemocnice 13.10. a máme tam být na 3 - 4 dny, protože Mišánkovi se objevila na tváři pod očičkem ve 13 měsících bulka, ketrá vypadá jako vyfouklá modřina, ale je to cévního původu. Nejhorší je, že nikdo neví, proč to vzniklo a co to vlastně je. Tak projdeme různými rentgeny a sono, angiografii, oční vyšetření, neuro vyšetření a krevní testy apod. Mám z toho docela hrůzu. Pak napíšu, jak to tam ve skutečnosti probíhalo.

Držte nám pěsti.

Martina + Míšánek

Anonymni  03.10.03 07:00
pobyt v nemocnici

Ahoj, nemám s tímto sice osobní zkušenost, ale od kamarádek vím, že černopolní má s pobytem maminek značný problém, asi pokud je to možné je nejlepší vybrat si jinou nemocnici. Hodně štěsti.

Anonymni  04.10.03 11:59
pobyt v nemocnici

Ahoj, vaše téma mě docela zaujalo, i když se netýká přímo ale mojí sestry. Ta se svou malou dcerkou byla ve zmíněné nemocnici také a postup ji navrhli stejný. Protože ale měli dost zkušeností z jiných nemocni (v té době bydleli v Brně jen krátce), moje sestra si trvala na svém. Lékaři sice chvíli vzdorovali, ale když v nemocnici začala balit malé Adélce věci, s tím, že jdou do jiné nemocnice. Teprve pak se začali dílt věci, lékaři začali sestru přesvědčovat, že žádná jiná nemocnice na Moravě není tak vybavená pro léčbu dětí. Na jednoduchý dotaz, proč nepamatují na práva dítěte mít maminku u sebe nedokázali odpovědět. Pak se jako zázrakem místo pro mojí sestru našlo:)). Proto doporučuji vytrvat na svém, pokud máte nárok na to zůstat v nemocnici se svým drobečkem, proč se nechat uchlácholit? Jestli se jedná o specializované pracoviště pro děti, pak je zarážející, že maminky posílají na ubytovnu. Držím palce, ať vás pobyt v nemocnici stojí co nejmíň slziček. Štěpánka

molly
Kecalka 115 příspěvků 04.10.03 14:40
pobyt v nemocnici

Ahoj holky,já prožívám přesně to o čem je tu řeč.Moje dítě je v nemocnici 100Km ode mě(narodila se s rozštěpem a teď čeká na operaci ptra).Operace měla být ve středu,ale malá má rýmu,tak jí na:,–(íli antibiotika a operace bude až ve úterý.Taky tam s ní být nemůžu,až po operaci až nebude na JIPu.Jsem z toho hotová,je to už 4.den,ona je hodná a vůbec nepláče,ale stejně(budou jí 4 roky).Včera jsem si dokonce musela vzít prášky na spaní abych vůbec usnula.Šla tam ve středu a já jí od té doby ještě neviděla.Poraďte jak to mám přežít?Bude to trvat minimálně ještě týden než mě k ní pustí.Mějte se hezky Lída

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 04.10.03 21:37
pobyt v nemocnici

Ahoj Molly,

poradit neumím, ale chci ti říct, že ti moc držím palečky. Osobně si nedovedu představit jak bych to zvládla.

Dokud se mě toto téma nedotklo, byla jsem přesvědčená, že v dnešní době jsou maminky s dětmi dohromady.

Myslím si, že dětská psychika je křehká a že to pro děti není dobré. Sama jsem byla v nemocnicích jako dítě a to poprvé v 8 měsících. Poté co jsem slyšela od mamky, co se tam dělo, stávali vlasy hrůzou. Samozřejme je to už skoro 25 let.

Ještě bych chtěla zmínit, že ve zmiňované Černopolní nemocnici jsou v přijímací hale vypsané práva dítěte a je tam uvedeno, že dítě má být umístěno vždy s maminkou (přesnou formulaci z hlavy neznám).

Molly, chtěla jsem se tě zeptat proč nemůžeš navštěvovat svojí dceru? Má zakázané návštěvy? Chuděrka malinká. A telefonujete si? Napiš jak to s váma dál vypadá. Moc na vás myslím.

Ajka+Lenička (13 měs)

Anonymni  05.10.03 18:25
pobyt v nemocnici

Ahoj holky maminy,

musím odepsat na původní příspěvek, protože mě úplně nadzvednul ze židle. Jmenuji se Lucie a mám desetiměsíční dceru Noemi Nelu.Když jí bylo cca 8 měsíců, stalo se mi něco podobného. Můj článek bys asi našla v historii stránek emimina.

Takže stručně: je pravda, že některé nemocnice mohou argumentovat špatným stavem technických možností ubytování maminek spolu s dětmi, ALE když se chce, všechno jde, záleží na vůli a ochotě personálu.

Nedej se! Ze zákona má dítě do 6 let (v případech, které uzná lékař i starší 6 let) právo na doprovod rodičů nebo někoho z rodiny. Pokud budou po tobě chtít platbu, že se údajně jedná o nadstandard, opět NIC neplatit, pokud se nebude jednat o luxusní pokoj s vlastním sociálním zařízením, televizí, telefonem apod. Nemají na to právo!!! Celý pobyt bez problémů hradí zdravotní pojišťovna. Já kojila a přesto u mě argumentovali tím, že v 8 měsících už není mateřinky třeba a že dítě může být krmeno flaškou umělým mlékem. Když jsem řekla, že z flašky pít neumí, protože teprve krátce přikrmujeme, smáli se mi, že hlady začne jíst ze všeho. Až při mém výslovném nesouhlasu s umělým mlékem, když mám svého dost, souhlasili s odstříkáváním. Nakonec to dopadlo tak, že mě volali, ať ji přijdu nakojit, že mléko z flašky odmítá!!!

Zřejmě si mysleli, že znají mé dítě lépe, než já.

Nemám zkušenost s uvedenou brněnskou nemocnicí (naštěstí), ale můj případ souvisel s Fakultní klinikou v Olomouci.

Neboj se pohrozit žalobou za porušování zákona, nebo se klidně i s dítětem sbal (jak to radila jiná mamča v téhle diskusi), že raději vyhledáš jinou, která je vstřícná především k potřebám dítěte a která ctí právo dětí na přítomnost rodiče a právo rodičů být se svým dítětem. Věř mi, že rozumný personál chápe, že psychika dítěte má mnohem větší účinnost, než kterýkoliv lék.

Držím palce a vytrvej se svým přáním být se svým bobiškem. Nikdy není nic důležitější, než potřeba tvého dítěte a tvůj pocit, žes pro to udělala maximum. Věřím, že každý milující rodič by své dítě nenechal trpět jen proto, že nějaký lékař není ochotný přidat na pokoj byť skládací lůžko.

Nedej se,

zdraví Lucie + Noemi Nela (10 měsíců)

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 05.10.03 21:07
pobyt v nemocnici

Ahoj maminky,

to teda koukám jak to v těch nemocnicích zkoušejí,co mamči vydrží!

Já jsem byla naštěstí v nemocnici jen jednou a to s mou starší dcerkou když jí bylo 13 měsíců.Měla příšerný průjem a všechny léky od mé Mudr. zvracela.Když jsme k ní přišly,že je to ještě horší,tak mi řekla že budeme muset do nemocnice a já jí rovnou říkala,že jen když tam budu moct být s ní.Nebyla už ani kojená.

Takže mě rovnou poslala do nemocnice,o které jsem ani nevěděla že existuje(pod Petřínem,místo do Motola)Takže to je má zkušenost,ale asi bych si také trvala na tom být se svým dítětem,nevím co by to s ní udělalo(barborka 13 měs, mladší dcera)Je víc na mě fixovaná,než byla ta starší a je ještě kojená.Nenechala bych jí tam.

Takže všem přeji at se vám podaří být se svými dětátky v nemocničním prostředí,určitě vše pak líp zvládají!

Ahoj Verča

Anonymni  08.10.03 19:42
pobyt v nemocnici

ahoj všichni!

Mám maličkou dcerku 4měsíce. Narodila se v 6měsíci v HK, takže jsme si pobyli v nemocnici taky pořádně dlouho. Zprvu mě poslali domů, protože jsem tam opravdu nebyla nic platná. Později jsem si žádala o ubytování. Dokud byla Kačenka v inkubátoru, musela jsem bydlet o patro výš na „maminkách“,ale je to celkem pochopitelný. Později jsem dostala Katušku k sobě a tam strávili poslední ze 3 měsíců.

Minulý týden jsme měli problémy, raději jsme jeli do nemocnice v našem bydlišti - Pardubice. Chvíli na mě zkoušeli, že tam nechají malou samotnou, což bych nikdy nedopustila. Malá si užila samoty dost a dost, navíc je kojená a už z principu ne…Pak si vymysleli, že pro mě nemají místo. Trvala jsem na svém, chvíli si nás přehazovali z oddělení na oddělení (mimochodem si chtěli dát 4měsíční miminko na dospělou chirurgii!) a nakonec jsem si Katušku odvezla domů.Zvládli jsme to sami a určitě v mnohem lepší pohodě.

Holky nedejte se!Měla jsem dost času vidět, jak to v nemocnici chodí!Ale abych jen nekritizovala - moc a moc chválím trpělivost veškerého personálu v HK - JIP,intermediál i nedonošence!

MM+KM

Anonymní  19.06.11 14:27

Maminky, prosim mate nektera zkusenost? Dcera (4) ma byt prijata do nemocnice. Bohuzel tam s ni nemuzu byt pres noc, kvuli mensimu brachovi, ale cely den ano, chtela bych odchazet nez usne a prichazet po ranu. V ambulanci mi hned rekli, ze takhle teda ne, ze pouze v navstevnich hodinach, kdyz nejsem prijata s ditetem. Mam na to pravo tam bejt celej den, kdyz nejsem prijata nebo ne? Nevite nekdo? Ja uz to vidim, nejspis mi reknou, ze to jsou jejich pravidla nebo neco takoveho. Tak popripade, nez tam udelam ostudu :mrgreen: na co mam ja a mala pravo? Dekuji a hezkou nedeli vsem.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 19.06.11 14:36

Ahoj. Já jsem zrovna nedávno někde četla, že když matka nemůže být ubytovaná v nemocnici s dítětem, tak tam může být, jak chce nezávisle na návštěvních hodinách. Ale nevím, jestli to není jen v případě, že není kapacita (ne z důvodu, že nemůžeš kvůli druhému dítěti).

ečidrl
Stálice 56 příspěvků 19.06.11 14:43

Zdravím, já teda nevím jak to je jinde, ale u nás se může na návštěvu kdykoli během dne.Žádné přesně určené návštěvní hodiny nejsou.Byla jsem v nemocnici s dcerou a chodily za náma návštěvy po celý den a nikomu to nevadilo, manžel tam s byl celý víkend a jezdil domů se jen vyspat, tak poč by to nešlo i jinde.Nenech se odbít, nehledě na to,že ušetříš práci sestřičkám.DRžím palce ať to zvládnete.

ledik
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 19.06.11 14:57

Citace z internetu: „Některá zdravotnická zařízení umožňují společnou hospitalizaci nebo alespoň tzv. denní pobyt rodiče jako samozřejmost, jiné společnou hospitalizaci či denní pobyt neumožňují a omezují možnost pobytu rodiče na návštěvní hodiny. Rodiče však nejsou návštěva, ale zákonní zástupci dítěte a jejich rodičovské právo platí nepřetržitě bez ohledu na návštěvní hodiny nebo denní či noční dobu. Povinnost umožnit rodičům nepřetržitý kontakt s dítětem by měl definitivně stanovit nový zákon o zdravotních službách.“

Takže podle tohoto se zdá, že přesně nějaký zákon neurčuje rozsah toho jak být s dítětem, ale nemohou ti bránit ve styku s dítětem a argumentovat tím, že když nemůžeš být s malým dítětem i v noci, tak pak musíš dodržovat návštěvní hodiny. To je podle mě blbost. Jako zákonný zástupce máš právo být u dítěte. Některé nemocnice dokonce i povolují rodičům být u operace dítěte.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Agenti mi v jeden den řekli, že jsem vychrtlá i tlustá, líčí modelka

Američanka Karlie Klossová (24) patří mezi žádané modelky. Módní experti o ní... číst dále >

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Reklama