Pocit tepla v nohou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonym0  05.02.10 13:54
Pocit tepla v nohou

Mam takovy problem, se kterym se mi nechce chodit k doktoru,ale zacinam z toho byt trochu nervozni. Uz par dni mam nekolikrat denne pocit tepla v kotniku nebo lytku. Trva to vzdy jen tak pet vterin, ale neprijde mi to normalni. Mate nekdo podobnou zkusenost, nevite, co to muze byt?

Reakce:

Kubulákovec  22.02.11 22:20

Já mám asi něco podobného, vždy na tom samém místě (konkrétně na levém stehně).Je to jako bych se opřela o radiátor, pak to zase zmizí…je to vždy jen na pár vteřin. Také nevím, co s tím :-(

radka24  25.07.11 22:25
teplo v lýtkách

Taky mám poslední dobou několikrát za den pocit tepla v obou lýtkých, taky jen na chvilku, nijak nepříjemné, ale divné. Jestli něco zjistíte, dejte prosím vědět…

Veru4
Kecalka 354 příspěvků 28.07.11 17:08

Ahoj holky :kytka:
Nevím, o tomhle jsem ještě neslyšela a možná proto se mi to nějak nelíbí.. Je to zvláštní.
nemohl by to byt nejaky zanet zil nebo neco takoveho?? Mozna by to chtelo zajit s tim k dr..

radka24  20.12.11 09:24
pocit tepla

Dobrý den,
jojo nebylo to nepříjemné. Manžel někde na anglicky píšících stránkách vyštoural podobnou duskuzi a někde se zmínili o nedostatku vitaminu B, což mě docela sedělo, protože mi i praskaly koutky úst. Nějaký čas jsem si ho brala, nevypadalo to, že by to pomáhalao a pak to najednou zmizelo…Tak třeba to fungovalo. Přeji všem krááásné hřejivé Vánoce a to nejen na lýtkách :mavam:

Anonymní  06.03.12 15:45

Ahojky,
tak to jsem ráda, že nejsem jediná s podobnou zkušeností. Také mám tyto pocity…několikrát za den mi projde jakoby teplý proud levým chodidlem (víc jeho levou částí). Začalo mi to asi týden po laparoskopii z důvodu mimoděložního těhoteství, kdy mi odebrali levý vejcovod. Pravda je, že tam, kde mi „běhá“ to teplo, tak z hlediska refl. zón na chodidlech se prý snad jedná o oblast moč. cest…
Karle2, jak se dají tyto pocity tepla rozvíjet, harmonizovat, využít k samoléčení? O duchovní témata se zajímám, ale tady si to nějak nedovedu představit…třeba v meditaci, vizualizovat? Nebo? Díky za rady…

mircausa  15.06.12 10:45

Dobrý den Karle i ostatni,
nasla jsem tuto diskuzi protoze posledni dobou prozivam presne co uvadite. Mam pouze v levem lytku na strane narazove nahle pocity tepla. Po precteni diskuze se mi celkem ulevilo. Jak pisete pane Karle, posledni dobou se znazim menit svuj zivot, je to asi psychicke. Dost se ted snazim venovat duchovnimu rozvoji, vizualizace, sebelaska a spousty dalsiho duchovna. Kdyz si tak vzpominam, myslim, ze mi to zaclo po precteni jedne knizky, nevim to urcite, ale rekla bych ze je to od te doby. Nevim, jestli teda zbytene netlacim na pilu nebo proc se to deje. Jsem na matersky se dvema detma, cas na meditace a uklidneni behem dne moc neni, nekdy vubec. Stejne by me zajimalo, pokud s tim nekdo pujde k doktorovi, jestli na to existuje i fyzicke vysvetleni nebo je to jen psychicka zalezitost. Mela bych teda pribrzdit???
Pokud mate nekdo nove zkusenosti, urcite napiste. Dekuji vsem.

mircausa  15.06.12 10:45

Našla jsem na netu toto:

Co je chronické žilní onemocnění?

Jednoduše řečeno, je při tomto onemocnění dlouhodobě narušen návrat žilní krve z dolních končetin. Hovoříme tu o narušení mechanizmů správného proudění krve, dlouhodobém zvýšení žilního tlaku, o přenosu tlaku na žilní stěny a o nedomykavosti chlopní. Důsledkem pak je tlak a pocit tepla v končetinách, křeče, mravenčení a bolesti nohou. Tyto stavy pak doprovází otoky, rozšířené žilky, křečové žíly, kožní změny v podobě ekzémů či bércové vředy. Nejlépe je pochopitelně problémům předcházet. A pokud ani prevence nepomáhá, je vhodné se poradit s lékařem.

Odkaz: http://www.trendyzdravi.cz/…-pomoci.html

PerlaSjendou
Povídálka 41 příspěvků 12.08.14 12:16

Kdysi jsem si myslela, že to souvisí s prouděním energie v čakrách.. Možná jinde/jindy ano. U sebe zjišťuji, ze jsem tento „problém“ pociťovala pouze při sezení a nyním na konci druhého těhotenství, ve stejné dolní končetině cítím trvalé teplo.. Chci říct, že je třeba posoudit, zda nemůže být příčina v anatomii žilního systému, možném utlačení apod.

Anyzek3
Kecalka 142 příspěvků 12.03.15 12:52
Co psal pan Karel?

Mám stejný problém, přibližně 14 dnů pociťuji pocit tepla na levém koleni až trošku výš ke stehnu. A právě by zajímalo, co to je. Nikde jsem na nic nenarazila, až tady. Čtu tu, že se odkazujete na pana Karla, ale není tu od něj žádný příspěvek :nevim: Co tu psal, nebo, kde se více o tomto problému dočtu?

j-p
Kelišová 5539 příspěvků 1 inzerát 12.03.15 13:38

@Anyzek3 mne to delalo tez a bylo psychicke, bylo to z nervu.

kotýsek
Ukecaná baba ;) 1906 příspěvků 12.03.15 13:55

Já měla stímto také problém, cítila jsem teplo někdy v půlce stehna a někdy zase mě, až pálili plozky noh. Čím více jsem se nato zaměřovala, tím častěji jsem cítila teplo, až pálení. Pak jsem se donutila, že nato nebudu myslet a opravdu to pomohlo. Už delší dobu mám pokoj. Takže připouštím, že to mohlo mít příčinu po psychické stránce. A nebo mi pak neuroložka říkala, když jsem se zmínila, čím to může být, že prej to mohlo být skřípnutým nervem.

Twin_Star
Ukecaná baba ;) 1030 příspěvků 15.04.16 14:06

Taky to už mám asi dva dny. Ale křeče, otoky nebo kožní změny nemám. Snad to není nic vážného. :think:

Váš příspěvek

Poslední články

Ozkoušeno: Proprepiaf radí, jak vybrat ten správný kočárek

Jaké otázky si při výběru kočárku klást, už víte. Při nákupu vlastního kočárku je otestovala i maminka-blogerka Proprepiaf. Co se jí při výběru nového přírůstku do vozového parku osvědčilo? číst dále >

Hormony jsou nejoblíbenější antikoncepční prostředek. Užívá je polovina žen

Hormonální antikoncepci nezřídka ženy označují za jedovaté svinstvo, které škodí tělu i prostředí. Na druhou stranu ji ale pravidelně užívá téměř polovina plodných českých žen a celkem 80 % se chrání před početím alespoň nějakým způsobem. číst dále >