Podříznutí starého domu kvůli odvlhčení - máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaSe  01.02.09 15:20
Podříznutí starého domu kvůli odvlhčení - máte zkušenosti?

Ahoj,
bydlím s dětmi ve starém domku, jedna část je z roku 1949 a druhá z roku 1973. Dům je ve svahu. Starší část není podsklepená, druhá část ano. Starší část domku není izolovaná a stavěná je z nepálených cihel. Řeším teď otázku, jak lépe odvlčit jednu místnost ze starší části, odkopat na základy a odizolovat nopkovou fólií nebo podříznout a dát IPU, nebo co se tam dává za izolaci. :?: :?: :?: :?:
Myslím si, že nopková fólie bude levnější, ale zas prý nevydrží věčně. Musela bych nechat odkopat větší část baráku.
Zedník radí podříznout, udělal by se jen vlhký pokoj a kousek za roh.
Vnější fasáda se sice zničí, ale to vůbec nevadí, stejně je hrozná a padá, právě kvůli tomu, že je tahle část domku vlhká. Tenhle pokoj je ložnice, při rekonstrukci v roce 2001 jsme oklepali starou omínku, zedníci to natřeli nějakou penetrací a dali sanační omítku, v pokoji je lino a topení a místnost se používá. Vím, že při podřezání se zničí podlaha, ale lino můžu koupit i nové, jen nevím, jak vysoko se dává ta izolace vevnitř v pokoji. Kolik vnitřní omítky by přišlo pryč a muselo se znovu nahodit. Topení se dá sundat. V roce 2001 jsem neměla peníze na odvlhčení.
Ložnice je čistá, protože tam celé dny větrám a okno zavírám jen na noc. Kdybych nechala okno zavřené několik dní, tak tam bude vlhkost cítit. Problém s vlhkostí ráda odstranila na trvalo.
Můžete mi někdo poradit, co je lepší?
Děkuju
 Jana

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 01.02.09 16:52

No nejlíp asi nechat podříznout a na zbytek se zeptat zedníka, ne? Když tak si jich pozvat víc, jestli ten první nekecá :-)

harpyje
Echt Kelišová 8518 příspěvků 01.02.09 18:18

za mne – jednoznačně podříznout, u starych baráků jak to popisuješ to bude jediný funkční řešení.

Kathula  01.02.09 18:37

Ahojky,
tak my koupili asi pred 3 roky pres 100 roku stary barak. Nejdriv jsme vevnitr vsechno opravili, udelali podlahy, beton, co ja vim jeste a pak na to plovoucku. Proste vevnitr uplne vsechno hotovo.
Z venku se to do te doby neresilo, az jsme minuly rok na jare premysleli o zatepleni a fa:,–(e. Predtim jsme ale v zime pozorovali, ze to v jednom pokoji dost mokra, nekdy i plesnivi, takze jsme se rozhodli barak podrezat (plechama).
Dela se to zvenku, a plechy se narazi tak, aby byli zevnitr pod plovouckou a mezi betonama. Takze jsme zevnitr skoro nepocitili, ze se z venku neco delalo. Z jedne strany jsme nalepeni k sousedum a jedna je do dvora, takze jsme podrezavali jen 2 nejhorsi zdi. Pokud mate ale vevnitr podlahu niz jak venku, tak by se to u teto varianty, muselo z venku kolem zdi trochu odkopat (hlina).
Tema plechama je to docela ucine, uz tuto zimu vidime, ze to pomohlo, ale neni to teda vubec levna zalezitost, ale zato rychla, behem jednoho dne hotovo, delali to 3 lidi. No a pak jsme to hned zateplili a supli na to fa:,–(u.
Tak at to nejak vyresite.
Tady jsou nejake adresy, at si muzes trochu precist jak to funguje a kolik to asi stoji.
http://www.hwpanty.cz/index.php?…
http://www.sanace-zdiva.cz/…z-plechy.php
 http://www.izolacehroz.cz/…nologie.html

JaSe  01.02.09 22:29

Ahoj,
děkuju za rady i odkazy. Ani jsem netušila, co všechno se dneska dá udělat. Budu to muset s někým zkonzultovat, asi s tím naším zedníkem. Věřím mu, dělal pro moje rodiče i pro mě.
 Jana

kutil  24.08.10 16:29
Starý dům

Koupil jsem chalupu a 3 zdi jsou cihlové a s izolací, ale 4tá je asi kamenná a stojí na kamenných blocích. Vypadá to na dvě řady kamenů z nichž ta vnější přesahuje zeď tak o 10cm. Je nutné takovou zeď podřezávat a nebo stačí zvenku nopová fólie? V současné době je zeď lehce vlhká, ale to je pro to, že předchozí majitel neprovedl žádnou izolaci, respektive ji udělal tak špatně, že do zdi prorostly kořeny a přes ně se dostala vlhkost. Vypadá to, že podlaha je o cca 10cm níž než je venkovní úroveň terénu. Je nutné podřezávat i zeď stojící na kamenech nebo jsou kameny dostatečnou izolací (pokud by se vybetonovaly spáry mezi nimi proti prorůstání kořenů)? Mám trochu problém s tou nopovou fólií, protože základy zdi jsou širší o cca 10cm než zeď, tak nopová fólie nemůže být svisle podle zdi, ale byla by zalomená a to asi není dobře.

JaSe  30.08.10 23:23

Kutile,
tohle je dotaz spíš na odbornou firmu.
Já jsem si nechala podřezat jednu stěnu přesně před rokem (naráželi nerezové plechy) a je to dost znát. Vlhkost je v pokoji jen střední (tester od Cerezit stop vlhkosti). Celý dům jsem nechala obkopat, obložit nopkovou fólií a zasypat kačírkem.
Co jsem tak zjistila, tak kamenné zdivo se podřezává diamantovým lanem. Pak se do spáry dává nějaká fólie.
Osobně si myslím, že když jsou tři stěny izolované, tak by to chtělo izolovat i tu čtvrtou.
Když budeš mít zájem, tak mi napiš SZ já Ti pošlu kontakt na firmu, která podřezávala dům mě. Podívají se a řeknou, co by bylo nejlepší a jestli to má vůbec smysl.

Josef Macháček  22.04.11 10:38

Dobrý den,chtel jsem se zeptat na kolik vám to vyšlo to podřezání děkuji s pozdravem Macháček

Samantice  06.01.13 12:10
plechy

Dobrý den, měla bych k Vám velikou prosbu. Právě jsem s přítelem koupili starý rodinný dům a chceme ho odizolovat proti zemní vlhkosti. Jeden pán nám doporučil plechy. Máte s tím někdo zkušenosti? Prý je to finančně velmi drahé. Popřípadě na koho se obrátit, abychom měli i jiné názory než jen 1? Nebo jestli jsou ty plechy jediná možná varianta… předem Vám moc a moc děkuji. :,(

Matlena
Povídálka 11 příspěvků 15.02.14 22:18

Dobrý den, nechali jste před podřezáním domu dělat posudek od statika?
Chystám se koupit starý dům, první byla jasná volba – podřezat + odizolovat podlahy. Pak jsem začala váhat, aby nám dům na izolaci „neujel“, nezačal praskat.
Podřezání by dělala firma.
Případně kolik stojí takový posudek statika?

Matlena
Povídálka 11 příspěvků 15.02.14 22:24

Mimochodem, obava o statiku domu přišla právě po konzultaci o nastřelení izolačních plechů, které můžou hodně narušit statiku domu a navíc se pak po nich právě dům „sune“ a může začít praskat.
Známý byl prý svědkem, kdy nastřelovali plechy do smíšeného zdiva, a dovnitř domu propadávaly kusy zdí, protože třeba narazili na nějaký kámen apod.
Jsem v koncích, každá firma si chválí svoje a pomlouvá ostatní metody a já teď nevím co zvolit.
Jen jedna firma co dělá víc metod mi řekla, že s podřezáním nebude problém, vyjde mě to i nejlevněji, dělají i injektáž, pokud chci, tak mi to udělají, ale za 5 let budou muset přijet znovu, protože dýl to nefunguje. Stejně tak dělají plechy, ale pán řekl, že když není problém s podřezáním pilou, plechy by byly zbytečně drahé.
Tak babo raď.
Ale moc prosím o vaše rady, zkušenosti se statikem. Volali jste ho před podřezáním? Řešili jste seismické pohyby v místě stavby?

RadkaCh
Kelišová 6659 příspěvků 15.03.14 12:54

Zkouším téma znovu obnovit. Včera jsme rozhodli, že z vrácených daní budeme podřezávat. Chtěli jsme to nejdřívj jen odkopat, ale víme, že voda jde zespoda, takže by to stejně nemělo smysl.
Tak vás prosím o sdílení vašich zkušeností a postřehů. Třeba i nějaké spolehlivé a dobré firmy by se hodily. Jsme z Vysočiny a tady to vypadá asi na tuto firmu konkrétně touto metodou, přece jen je to levnější.
 http://www.bdt-sanace.cz/…lhkeho-zdiva#…

Každopádně už od rána se mi honí hlavou, že musím pořádně zkontrolovat pojistku na barák :oops: :lol:

Ditta77
Závislačka 3783 příspěvků 19.03.14 16:58

Raduš zeptám se asi hloupě, ale jak víte a poznáte, že jde voda odspoda?

Já bohužel neporadím-my se chystáme zatím jen obkopat-manžel pořád tvrdí, že na podřezání je „času dost“když nepomůže obkopání… nám se vlhkost začala objevovat cca před 4mi roky a zatím jsme nic nepodnikli-barák ale zatím máme jen jako chalupu na rekreaci-obkopat manžel zatím zkoušel jen stěnu v koupelně a kupodivu to pomohlo…
Dej vědět, jak jste se rozhodli a jak jste dopadli-taky mě tohle téma velmi zajímá :kytka:

RadkaCh
Kelišová 6659 příspěvků 19.03.14 18:06

@Ditta77 Tak já jsem do domu přistěhovaná, ale už jsem od sousedů lecos vyzjistila. Jsou to řadové domy a jedním důvodem pro podřezání je ten, že sousedi už obkopáno mají a vysledek je nula nic a dlší důvod je, že domy byly postaveny k bývalé cihelně a cihly tenkrát byly použity i do základů, takže základy teď budou už taky skoro nula nic a třetí důvod je ten, že dřív tady bydleli manželovi prarodiče a kopaly pod domem sklep a už při tom bylo znát, že voda půjde odspoda. Tenkrát ještě samozřejmě tolik nešla. Teď už je vyšplhaná v nesnesitelné míře :roll: Samotné podřezání bude probíhat až v kvetnu, kdy na to budeme mít připravené finance a do té doby budeme zjišťovat všemožné informace a firmy.

Je tedy dost dobré znát alespoň nějakou historii domu. Třeba moji rodiče dům jenom obkopali a tam to pomohlo. Jinak nevím, jestli je možný to nějak jinak poznat :nevim:

unka.st
Nováček 2 příspěvky 15.07.14 15:02

Zkusím obnovit téma – izolace starého domu, odvlhčení :-) Máte někdo zkušenosti s firmou, která podřezává domy v západních Čechách? Co je lepší podříznout nebo plechy? Díky moc. PS: Uvítám i negativní reference..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist