Podsedák a výška dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 10.01.07 07:36
Podsedák a výška dítěte

Ahoojte mám velké dilema…

náš Fil má 15kg a 19.měsíců.Uvažuju o koupení podsedáku, ale jen na popojíždky po městě či kratounké vzdálenosti.Na velké vzdálenosti máme sedačku 9–18kg.Jde mi o to, že podsedák popadnu i do ruky pod kočár, apod a můžu jet.Autosedačku 9–18kg tak snadno nepřenesu.Nikde sem, ale nenašla informace od jaké výšky je možno podsedák použít …prosím poradte, určitě se najde někdo kdo tohle ví.
A ještě něco řešili byste to také tak nebo zůstali u autosedačky 9–18kg?

Reakce:

Anonymni  10.01.07 08:32

Nikkol, je to omezeno výškou dítěte, protože při nárazu by se ti mohlo na pásu pro dospělé, když bude sedět na podsedáku, oběsit! Nejsem si jistá, ale myslím že minimum je výška jeden metr a váha 20 kilo? ale to by byla zase hloupost když jsou sedačky do 18 kilo. Tak snad už těch 18? My jsme čekali do 110 cm výšky a váhu těch 20 kilo. Syn je hubeňourek.

Zuzle
Kecalka 474 příspěvků 10.01.07 08:58

Anonyme, to mě pobavilo, že syn je hubeňourek, když má 110 cm a 20 kilo. Moje dcera má 20 kilo a 122 cm :lol: .
Jinak je to tak, 19měsíční dítě na podsedák určitě ne, to by musel být velkej a silnej habán. V podstatě mu ten pás nesmí jít přes krk, ale přes hrudník a musí tam pevně sedět, jinak by mu při případné nehodě zlomil vaz. Navíc podle mě 19měsíční dítě v tomhle prostě sedět nedokáže a myslím, že by to bylo i náročný na záda, i když píše na krátký vzdálenosti, ale stejně, já bych si to nelajsla. Nenecháváš sedačku v autě kvůli krádeži?

Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 10.01.07 08:59

Já bych zůstala u klasické autosedačky, na sedák se mi v tomto věku zdá být dost brzo.Nebo bych si pořídila tu větší autosedačku , tam je podsedák, který se pak dá používat samostantně

Anulka
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 10.01.07 10:00

Holky a co podsedáky, které mají takovou regulaci na pás (je to vlastně spona akousek pásu-to se navlíkne na bezpeč. pás, aby nešel přes krk, ale tam, kde má být. My takový podsedák máme (sice na kratší vzdálenosti), i když malá má 4,5 roku. Ale pravdu máte v tom, že v 19.měs. je dítko ještě živé a neposedné.

Lištička7
Kelišová 7121 příspěvků 10.01.07 16:20

Ahojky,
nškde jsem četla,že by dítko,které sedí na podsedáku mělo mít alespoň 25 kg,ale já osobně bych takhle malé dítě na podsedák nepo:,–(ila. Moje tří a půl letá dcera mi už také vyrostla ze sedačky 9 – 18 kg a rozhodli jsme se pro koupi nové autosedačky 15–36 kg,jsem přesvědčená,že je to pro dítko bezpečnější.

Anonymni  10.01.07 17:35

Mám dceru 3,5 roku vysokou 115cm váha 16kg- to je hubeňourek. Mám sedačku cybex, ale někdy potřebuji narychlo s malou někam jet a nechce se mi přehazovat do druhého auta tak mám i podsedák. Jednou jsem si tak jela s podsedákem, na kterém seděla dcera. Zastavili nás policisté, a chtěli mi dát pokutu za to, že malá nemá klasickou dětskou sedačku, ale jen podsedák, že je na to příliš malá a podle nového zákona a ni podsedák nesmí u tak malých dětí být. No nakonec mi nedali nic, protože malá začla tak řvát, že nás raději pustili. Tak teda nevím. Já bych to už nikdy neriskovala, raději vždy sedačku přehodím.

Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist