POHYBY

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  18.03.03 21:42
POHYBY

Ahoj vsem,

zajimalo by mne, jake mate zkusenosti s aktivitou vaseho miminka v brisku.

Moje miminko (30 tyden) ma zvlastni rezim. Asi tak dva dny je aktivni ve dne v noci a to tak, ze ho necitim jen na kratke chvilinky, ale vetsinou mam pocit, ze ma v tom svym doupatku nejaky nonstop „mejdan“, ale pak se „odmlci“ a to treba na 4 az 5 dnu. Toto odmlceni je uplne hrozive a vzdycky me strasne vydesi. Citim ho pak jen nekolikrat za den a to uplne slabounce, jako kdyz jsem pohyby zacala citit uplne na zacatku.

Dnes je to treti den tohoto klidu, v noci jsem spatne spala, protoze jsem porad cihala, jestli ho preci jen nenachytam, ale nic se nedelo, pres den taky nic moc a nakonec jsem odpoledne nevydrzela a bezela ke svemu doktorovy, aby to zkontroloval, protoze jsem ho vubec necitila uz pres 3 hodiny. Doktor udelal ultrazvuk, ukazal mi busici srdicko a bylo to.

Mozna jsem hystericka, ale kamaradka takhle o miminko prisla, bylo nemocne a neprislo se na to a taky jsem od nikoho neslysela, ze by jejich detatko melo takovy zivotni rytmus. ???

Clovek nechce zbytecne vysilovat, ale jak poznat, co je zbytecne?

Lenka

:-[

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 20.03.03 09:38
POHYBY

Ahoj Lenko!

Nevím sice co bych ti tak poradila,ale raky jsem se takhle jednou vylekala,když jsem necítila žádné pohyby.Teď už to mám vysledovaný a moje mimi(34.t.)je nejvíc aktivní tak 2-3krát za den.Během noci asi spí,protože mě žádný mejdan nebudí,ale večer si pořádně zařádí.Ty tvoje 5.denní odmlky sou fakt asi neobvyklý,ale hlavně že ti doktor ukázal srdíčko,že je vše ok.Tak se asi moc nenervuj a počkej si na uzv(na ten poslední se chodí kolem 32.t,to asi určitě už víš) a tam se jich na to zeptej,kdyby bylo něco vnepořádku tak by to snad oni měli z uzv poznat,ne?

Moc ti přeju aby vše dobře dopadlo a tobě amimískovi hodně zdravíčka.

Ahoj Zizi

Anonymni  20.03.03 11:46
POHYBY

Ahoj,

dekuju za odpoved.

On je prcek asi cely po mne. Ja taky vydrzim v kuse radit jako blazen (ted vetsinou po byte s hadrem :-) ) a pak najednou nemuzu a odpadnu a spim a spim a … :-)

Ted je zrovna uz od vcerejsiho vecera velice aktivni, tak jsem vesela, a je mi jasny, ze v sobotu v nedeli to zase zacne. Ach jo.

Ten posledni ultrazvuk jsem uz mela, doktor mi ho nevim proc udelal uz ve 29 tydnu. Vsechno bylo v poradku jen je malousek o tyden vetsi.

No uz aby byl venku, abych na nej mohla pekne dohlidnout sama. :o)

Hezky den

Lenka

Anonymni  20.03.03 13:48
POHYBY

Ahoj Lenko,

četla jsem v chytrých knížkách, že někdy maminka cítí pohyby méně, protože mímo zrovna kope dovnitř do bříška a ne ven. Tak třeba je to tvůj případ. Já jsem ve 26.t. a taky jsem jednou měla pocit, že se nějak dlouho mímo neozývá. Teď je to tak, že přes den nic moc, ale nejvíc řádí večer - tak od 18. do 22. hod.. V noci je zatím klid nebo aspoň nevím o tom, že se ve mně něco děje a v klídku spím.

Určitě bude u tebe všechno v pořádku, když to potvrdil i pan doktor.

Měj se hezky. Přeju ti krásný zbytek těhotenství a hezké a hlavně zdravé miminko.

Šárka

Anonymni  20.03.03 15:11
POHYBY

Ahoj Lenko,

moje miminko (37 týden) je také pěkný tvrdohlavec - dělá si, co se mu zachce. Jsou dny, kdy kope jedna báseň a naopak třeba dva dny si dává vyloženě pohov. I já jsem byla na ultrazvuku, protože mě jeho „mlčení“ silně vyděsilo. Srdíčko však tluče naprosto pravidelně a možná bude něco na tom, že si kope „dovnitř“, protože já ho necítila, ale na monitoru byly pohyby dost dobře vidět. Myslím, že člověk se strachu asi nezbaví, dokud to děťátko neuvidí na vlastní oči a v kompletním stavu (a pak se budeš stejně bát dál). Takže ať to všechno dobře dopadne, zdraví Jarka

Tizarks  05.12.13 17:14

Ahoj, zkusím obnovit diskusi, mám podobný problém. Jsem ve 40tt, ale malé se nechce ven…Teď mě trápí, že už skoro necítím pohyby, jen občas a to slabounce. A to musím na bříško pořád sahat…Jsem dost nervózní z toho.Co myslíte, mám plašit? :mavam:

missmiri
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 05.12.13 17:20
@Tizarks píše:
Ahoj, zkusím obnovit diskusi, mám podobný problém. Jsem ve 40tt, ale malé se nechce ven…Teď mě trápí, že už skoro necítím pohyby, jen občas a to slabounce. A to musím na bříško pořád sahat…Jsem dost nervózní z toho.Co myslíte, mám plašit? :mavam:

Já jsem nedávno v jedné chytré knížce četla, že když už je takhle ke konci mimi velké, tak, že tam nemá skoro žádný prostor na pohyb, proto můžou být pohyby cítit méně. Ale já zatím zkušenost nemám, jsem teprv 25tt, občas nic a občas pěkní čertíci :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 15583 příspěvků 1 inzerát 05.12.13 17:20
@Tizarks píše:
Ahoj, zkusím obnovit diskusi, mám podobný problém. Jsem ve 40tt, ale malé se nechce ven…Teď mě trápí, že už skoro necítím pohyby, jen občas a to slabounce. A to musím na bříško pořád sahat…Jsem dost nervózní z toho.Co myslíte, mám plašit? :mavam:

Jela bych do porodnice minimálně si nechat natočit monitor. Lepší je jet třikrát zbytečně, než jednou pozdě.

Tizarks  05.12.13 17:22

@missmiri Já právě malou cítila hodně, ale od včerejška je to bída. Tak mám strach.Na porod to vůbec nevypadá.

Svistice
Neúnavná pisatelka 15583 příspěvků 1 inzerát 05.12.13 17:24

@missmiri V 25. týdnu Ti tam mimčo může ještě lítat jak pimpongový míček. Takže ta intenzita a kvalita vnímání pohybů je samozřejmě jiná, neýž když je tam mimčo po tom 35. týdnu namáčklé. Nicméně pořád se hýbe, i když trochu jiným způsobem. Pokud pohyby nejsou cítit, může to být fakt problém. Takže je lepší si to nechat zkontrolovat.

Tizarks  05.12.13 17:24

@Svistice Já byla v úterý u doktorky a monitor v pořádku. Já vůbec nevím. Navíc, k porodu to vůbec nevypadá.

Svistice
Neúnavná pisatelka 15583 příspěvků 1 inzerát 05.12.13 17:26
@Tizarks píše:
@Svistice Já byla v úterý u doktorky a monitor v pořádku. Já vůbec nevím. Navíc, k porodu to vůbec nevypadá.

To není vůbec o tom, jestli to na porod vypadá nebo nevypadá. Placenta může stárnout.

missmiri
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 05.12.13 17:27

@Svistice Tak to je jasné. Mi ještě může měnit polohu např. Určitě kontrola je lepší, hlavně takhle před porodem, od té jsem určitě neodrazovala…

tizarks  05.12.13 17:30
@Svistice píše:
To není vůbec o tom, jestli to na porod vypadá nebo nevypadá. Placenta může stárnout.

Co znamená, že placenta stárne???

Svistice
Neúnavná pisatelka 15583 příspěvků 1 inzerát 05.12.13 17:33
@tizarks píše:
Co znamená, že placenta stárne???

Může docházet k drobným infarktům na placentě a ta pak nezvládá vyživovat miminko tak jak má.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár... číst dále >

Reklama