Poleva na perníčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kakol
Kecalka 216 příspěvků 30.11.06 12:13
Poleva na perníčky

Zdravím všechny maminky!

Prosím poraďíte, čím zdobíte perníčky? Zkoušela už jsem sáčky, smotat do trychtýře pečící papír, ale nikdy z toho nebyla ta tenoučká čárka. Kdyby se někomu chtělo, může připsat i recept na polevu. Moc děkuju

Reakce:

Biny
Kecalka 250 příspěvků 30.11.06 13:02

Já používám obyčejný miktroténový sáček. A co se týká receptu, dělám klasický z cukru a bílku + citronová šťáva. Jen jsem zjistila, že nejlepší na polevu je práškový cukr Korunní. Neroztíká se. :wink:

Baboon
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 30.11.06 13:36

Ahojky!
Kakol – pytlík na zdobení, pokusím se to popsat. Ze svačinovýho nebo pečícího papíru uděláš čtverec, ze čtverce 2 trojúhelníky. trojúhelník vezmeš do rukou nejdelší stranou dolů a stočíš ho tak, že vrcholy nejdelší strany skončily u třetího vrchlo (nazvu je matematicky A a B, třetí vrchol spojující krátký strany C) …takže A bude u C zepředu a B zezadu. Prostě ten roh A vezmeš a otočíš ho takže zadní strana přilne k přední straně u C. Přední strana papíru u B přilne k zadní straně papíru u A. Vypadá to staršně složitě, ale bvve skutečnosti je to jednoduchý. Prostě to stočíš a v půlce nejdelší strany vznikne špička kornotku. Pevně drž a nacpi polevou (případně polož na stůl a udělej ho placatej. Zeshora sroluj a zespoda ustříhni podle toho, jak tenkou čárku potřebuješ.

Přeju mnoho zdaru a doufám, že si ti z mýho popisu zatočí kornoutek a ne hlava.

katkakov
Stálice 54 příspěvků 30.11.06 13:49

ahojky , a recept na dobré perníčky byste některá neměla? dík.

Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 30.11.06 17:03

Souhlasím s Biny, dělám to úplně stejně. Navíc takhle zdobím jenom část perníčků, druhou část máčím v bílé nebo tmavé čokoládě (mňam) jsou pak hned měkké a syn to přímo zbožňuje. :lol:

Anonymni  30.11.06 17:04

Ahoj, zkus www.reproplast.cz je tam zdobítko na perníky a recept na polevu taky. Jitka

atyna
Povídálka 46 příspěvků 07.12.06 13:40

Recept na výborné perníčky, včera jsem je pekla, dnes jich máme polovinu.

500 g hladké mouky
prášek do perníku
20 g kakaa
2 vrchovaté lžíce medu
1 lžíce skořice
trochu perníkového koření
200 g práškového cukru
1 vejce
trochu smetany

zaděláme těsto, vyválíme a hned pečeme asi na 170 stupńů po vyndání potřeme žloutkem

opravdu doporučuji, jsou výborný

Váš příspěvek

Poslední články

Napište Ježíškovi, určitě vám odpoví

Santa už nemá šanci. Před devíti lety si však díky celonárodní soutěžní hře české děti určily podobu svého Ježíška a ten je v této podobě provází již šestým rokem v unikátní hře Český Ježíšek odepisuje dětem. Napište mu i vy! číst dále >

TOPlist