Poleva na perníčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kakol
Kecalka 216 příspěvků 30.11.06 12:13
Poleva na perníčky

Zdravím všechny maminky!

Prosím poraďíte, čím zdobíte perníčky? Zkoušela už jsem sáčky, smotat do trychtýře pečící papír, ale nikdy z toho nebyla ta tenoučká čárka. Kdyby se někomu chtělo, může připsat i recept na polevu. Moc děkuju

Reakce:

Biny
Kecalka 250 příspěvků 30.11.06 13:02

Já používám obyčejný miktroténový sáček. A co se týká receptu, dělám klasický z cukru a bílku + citronová šťáva. Jen jsem zjistila, že nejlepší na polevu je práškový cukr Korunní. Neroztíká se. :wink:

Baboon
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 30.11.06 13:36

Ahojky!
Kakol – pytlík na zdobení, pokusím se to popsat. Ze svačinovýho nebo pečícího papíru uděláš čtverec, ze čtverce 2 trojúhelníky. trojúhelník vezmeš do rukou nejdelší stranou dolů a stočíš ho tak, že vrcholy nejdelší strany skončily u třetího vrchlo (nazvu je matematicky A a B, třetí vrchol spojující krátký strany C) …takže A bude u C zepředu a B zezadu. Prostě ten roh A vezmeš a otočíš ho takže zadní strana přilne k přední straně u C. Přední strana papíru u B přilne k zadní straně papíru u A. Vypadá to staršně složitě, ale bvve skutečnosti je to jednoduchý. Prostě to stočíš a v půlce nejdelší strany vznikne špička kornotku. Pevně drž a nacpi polevou (případně polož na stůl a udělej ho placatej. Zeshora sroluj a zespoda ustříhni podle toho, jak tenkou čárku potřebuješ.

Přeju mnoho zdaru a doufám, že si ti z mýho popisu zatočí kornoutek a ne hlava.

katkakov
Stálice 54 příspěvků 30.11.06 13:49

ahojky , a recept na dobré perníčky byste některá neměla? dík.

Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 30.11.06 17:03

Souhlasím s Biny, dělám to úplně stejně. Navíc takhle zdobím jenom část perníčků, druhou část máčím v bílé nebo tmavé čokoládě (mňam) jsou pak hned měkké a syn to přímo zbožňuje. :lol:

Anonymni  30.11.06 17:04

Ahoj, zkus www.reproplast.cz je tam zdobítko na perníky a recept na polevu taky. Jitka

atyna
Povídálka 46 příspěvků 07.12.06 13:40

Recept na výborné perníčky, včera jsem je pekla, dnes jich máme polovinu.

500 g hladké mouky
prášek do perníku
20 g kakaa
2 vrchovaté lžíce medu
1 lžíce skořice
trochu perníkového koření
200 g práškového cukru
1 vejce
trochu smetany

zaděláme těsto, vyválíme a hned pečeme asi na 170 stupńů po vyndání potřeme žloutkem

opravdu doporučuji, jsou výborný

Váš příspěvek

Poslední články

Tipy na nejlepší spodní prádlo pro nastávající a novopečené maminky

Očekáváte příchod nového člena rodiny anebo už jste pyšnou novopečenou maminkou? Pak určitě víte, jak je důležitá pohodlné a praktické spodní prádlo. číst dále >

Podle čeho vybírat náhradní mléko pro miminka?

Mateřské mléko a mateřskou lásku nelze ničím nahradit. Jenže kojení jednou ustane a miminko se dožaduje jídla. Jak vybrat mléko, aby miminko co nejlépe prospívalo? číst dále >

TOPlist