Pomazánky z majonézy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

madrianova
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 15.05.11 17:54
Pomazánky z majonézy

ahojky holky , máte nějáké tipy na pomazánku z majonézy?
kupuji babiččinu helmans..ale znám jen jednu…
nastrouhaná mrkev a celer, mňamka…
jelikož nemohu nic kde je mléko, ale mám strašnou chuť na pomazánky a vždycky jsem je milovala, tak uvítám nějáké nápady vaše..díky
:dance: :dance: :dance:

jinak dělám ještě drožďovku a toť vše…o čem vím, že mohu :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

LeaZbrna
Závislačka 3577 příspěvků 15.05.11 18:00

Vajecnej salat.. ale to je salat :mrgreen:

madrianova
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 15.05.11 18:00

to nevadí.. :dance:

misoule
Závislačka 3967 příspěvků 15.05.11 18:07

česneková – majolka, nastrouhaný sýr, třený česnek, sůl a pepř
celerová – majolka, mrkev a celer, citron, nastrouhaný sýr, pepř
nivová: rozmačkat nivu vydličkou a vymíchat s majolkou, k tomu vlašský ořech a hroznové víno

když vajíčka nastrouháš, bude to mít také podobu pomazánky

a dál bych experimentovala:-)

misoule
Závislačka 3967 příspěvků 15.05.11 18:09

aha – oprava ta česneková – sýr nemůžeš:-/ tak něčím nahradit? zkus tam třebas nastouhat sezónní zeleninu (ředkvička atd)

madrianova
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 15.05.11 18:09

misoule
sýr tam být právě nemůže, jsem alergik
proto jsem psala majonéza, nesmím nic kde je mléko :nevim:

LeaZbrna
Závislačka 3577 příspěvků 15.05.11 18:09

Nechapu, jak jsem mohla zapomenout na cesnecku.. pritom ji tak miluju :srdce:

madrianova
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 15.05.11 18:11

misoule
jak ráda bych si dala nivu, sýr..hermelín, byla jsem milovanicí sýrů… :-(
ale právě jen ta majonéza je nic moc bez sýrů :nevim:

misoule
Závislačka 3967 příspěvků 15.05.11 18:14

hm:-/ to věřím, hned mi nedošlo, co vše nemůžeš:-/ ještě bych zkusila nějaké kombinace s mořskejma potvorama, ovocem atd… uvařené mleté maso(třebas kuřecí) tu majolku vsákne, k tomu nějakou bilinku?

Gladys
Vesmírná mluvilka 31612 příspěvků 15.05.11 18:22

Co přírodní tofu, tím by šlo pomazánku nastavit, aby v ní nebyla jen majolka :nevim:
Ještě mě napadá třeba tuňáková – cibulka, tuňák, majolka, lžička hořčice, pepř, sůl a donastavit to tím tofu (dávám tvaroh)

misoule
Závislačka 3967 příspěvků 15.05.11 18:24

Určo to takhle nějak zkus, s tofu zkušenost nemám. Každý recept vznikl pokusem/omylem:-) tak jen do toho:-)

meduzza
Kelišová 5962 příspěvků 15.05.11 18:36

Jedla jsem na návštěvě dobrou pomazánku, ale to záleží jestli máš ráda sardinky :mrgreen: . Majolka + sardinky + už nevím co dalšího v tom bylo… snad kyselá okurka, vajíčko a cibule, kečup, hořčice.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31612 příspěvků 15.05.11 18:49

Ještě mě napadlo, že dobré pomazánky se prodávají v Bille ve vegetariánském koutku, tak se inspirovat tam, ale ty nejsou ani majonézové, nicméně předpokládám, že když se do nich zamíchá majolka a nějak se upraví, tak pak můžou sloužit jako inspirace pro domácí výrobu.

Reyne  15.05.11 18:52

uvařený (upečený ) kuřecí maso , zeleninová směs sterilovaná, troška hořčice, troška kečupu, vše posekat nebo pomlet, plus majoneza , ochutit dle libosti. Dělám když mi zbyde maso z oběda, nebo třeba vařený z polévky

Pipet
Neúnavná pisatelka 18536 příspěvků 15.05.11 19:07

Junior krájený, nakrájet ještě na tenoučké proužky, nastrouhat sterilovanou okurku, k tomu sterilovaný hrášek (nebo já si jen uvařím ve slané vodě trochu mraženého, plechovky jsou moc velké), trošku hořčice, tatarky… pepř podle chuti… a dodělat majonézou na přijatelnou salátovou konzistenci – sice to není pomazánka, ale s čerstvým rohlíkem je to moc dobré, i když nezdravé, tak jen občas=)

Myslím, že s tou majolkou budou spíše saláty než pomazánky.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist