Pomazánky z majonézy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

madrianova
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 15.05.11 17:54
Pomazánky z majonézy

ahojky holky , máte nějáké tipy na pomazánku z majonézy?
kupuji babiččinu helmans..ale znám jen jednu…
nastrouhaná mrkev a celer, mňamka…
jelikož nemohu nic kde je mléko, ale mám strašnou chuť na pomazánky a vždycky jsem je milovala, tak uvítám nějáké nápady vaše..díky
:dance: :dance: :dance:

jinak dělám ještě drožďovku a toť vše…o čem vím, že mohu :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

LeaZbrna
Závislačka 3579 příspěvků 15.05.11 18:00

Vajecnej salat.. ale to je salat :mrgreen:

madrianova
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 15.05.11 18:00

to nevadí.. :dance:

misoule
Závislačka 3097 příspěvků 15.05.11 18:07

česneková – majolka, nastrouhaný sýr, třený česnek, sůl a pepř
celerová – majolka, mrkev a celer, citron, nastrouhaný sýr, pepř
nivová: rozmačkat nivu vydličkou a vymíchat s majolkou, k tomu vlašský ořech a hroznové víno

když vajíčka nastrouháš, bude to mít také podobu pomazánky

a dál bych experimentovala:-)

misoule
Závislačka 3097 příspěvků 15.05.11 18:09

aha – oprava ta česneková – sýr nemůžeš:-/ tak něčím nahradit? zkus tam třebas nastouhat sezónní zeleninu (ředkvička atd)

madrianova
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 15.05.11 18:09

misoule
sýr tam být právě nemůže, jsem alergik
proto jsem psala majonéza, nesmím nic kde je mléko :nevim:

LeaZbrna
Závislačka 3579 příspěvků 15.05.11 18:09

Nechapu, jak jsem mohla zapomenout na cesnecku.. pritom ji tak miluju :srdce:

madrianova
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 15.05.11 18:11

misoule
jak ráda bych si dala nivu, sýr..hermelín, byla jsem milovanicí sýrů… :-(
ale právě jen ta majonéza je nic moc bez sýrů :nevim:

misoule
Závislačka 3097 příspěvků 15.05.11 18:14

hm:-/ to věřím, hned mi nedošlo, co vše nemůžeš:-/ ještě bych zkusila nějaké kombinace s mořskejma potvorama, ovocem atd… uvařené mleté maso(třebas kuřecí) tu majolku vsákne, k tomu nějakou bilinku?

Gladys
Vesmírná mluvilka 31614 příspěvků 15.05.11 18:22

Co přírodní tofu, tím by šlo pomazánku nastavit, aby v ní nebyla jen majolka :nevim:
Ještě mě napadá třeba tuňáková – cibulka, tuňák, majolka, lžička hořčice, pepř, sůl a donastavit to tím tofu (dávám tvaroh)

misoule
Závislačka 3097 příspěvků 15.05.11 18:24

Určo to takhle nějak zkus, s tofu zkušenost nemám. Každý recept vznikl pokusem/omylem:-) tak jen do toho:-)

meduzza
Kelišová 5759 příspěvků 15.05.11 18:36

Jedla jsem na návštěvě dobrou pomazánku, ale to záleží jestli máš ráda sardinky :mrgreen: . Majolka + sardinky + už nevím co dalšího v tom bylo… snad kyselá okurka, vajíčko a cibule, kečup, hořčice.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31614 příspěvků 15.05.11 18:49

Ještě mě napadlo, že dobré pomazánky se prodávají v Bille ve vegetariánském koutku, tak se inspirovat tam, ale ty nejsou ani majonézové, nicméně předpokládám, že když se do nich zamíchá majolka a nějak se upraví, tak pak můžou sloužit jako inspirace pro domácí výrobu.

Reyne
Echt Kelišová 9152 příspěvků 15.05.11 18:52

uvařený (upečený ) kuřecí maso , zeleninová směs sterilovaná, troška hořčice, troška kečupu, vše posekat nebo pomlet, plus majoneza , ochutit dle libosti. Dělám když mi zbyde maso z oběda, nebo třeba vařený z polévky

Pipet
Neúnavná pisatelka 16219 příspěvků 15.05.11 19:07

Junior krájený, nakrájet ještě na tenoučké proužky, nastrouhat sterilovanou okurku, k tomu sterilovaný hrášek (nebo já si jen uvařím ve slané vodě trochu mraženého, plechovky jsou moc velké), trošku hořčice, tatarky… pepř podle chuti… a dodělat majonézou na přijatelnou salátovou konzistenci – sice to není pomazánka, ale s čerstvým rohlíkem je to moc dobré, i když nezdravé, tak jen občas=)

Myslím, že s tou majolkou budou spíše saláty než pomazánky.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist