Pomohla někomu hypnóza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.01.11 22:53
Pomohla někomu hypnóza?

Chtěla bych vědět,jestli někomu z vás pomohla hynóza,jaký to byl problém /pokud budete ochotné to sdělit/ a kolik sezení jste absolvovaly.

Ptám se kvůli mému tátovi,kterého po smrti mamky postihly silné úzkosti.Pomoc a oporu v nás dětech má,ale je prostě najednou SÁM :cry:

Děkuju.

Stránka:  1 2 Další »
Emimino Reakce:

Lia
Závislačka 4465 příspěvků 04.01.11 23:39

No na hypnóze jsem nikdy nebyla, měla jsem strach, snad Ti někdo odpoví.
Ale jsou i další metody, přikterých se nemusí „fyzicky“ někam vracet,myslm do minulých životů.. třeba SRT (Spiritual Response Therapy) nebo kinezka by na tohle byly skvělé..

Lena F.  05.01.11 00:29

Anonyme myslím že je více než vhodné aby si táta vybral metodu sam. Těch je v dnešní době víc než dost ale pokud člověk nevysloví žadost o pomoc sam za sebe nepomuže mu nic.

Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 05.01.11 05:11

A jak je to vlasntě dlouho co je sám? Musí se s tím přece i srovnat, Ono je to moc těžké přijít o někoho s kým jsi celý život a člověku najednou příjde, že už mu život končí

jadviga
Extra třída :D 14546 příspěvků 05.01.11 06:59

ahoj, za mě říkám, že si myslím, že by mu pomohl kineziolog, ale jak se píše výše, měl by to chtít sám

Anonymní  05.01.11 09:01

Nemyslím,že v tomto případě je léčby hypnózou to pravé.Hypnóza se vědčinou pomáhá v posttramatickém stresu,na „normální“ úzkost to vhodné není,spíš bych byla,pro nějaké prášky na uklidnění, hypnózu dělá večinou psychyatr,ke kterému by musel docházet,a musel by on zvážit,zda je to nutné.

Na hypnóze jsem byla,jsou 3 druhy hypnózy,já měla lehkou,tak abych mohla řídit myšlenky,pokud bylo to co jsem vyděla „moc stresující“,dávala jsem znamení,že chci pryč,bo to může i ublížit,pokud na to člově není připraven.Byla jsem na hypnóze,protozě jsem „zapoměla“ a nemohla se tak s danou situací strovnat.Asi to pomohlo,ulevilo se mi.
Nevím ovšem,včem by pomohla tvému tatínkovi,se strátou se musí srouvnat,toto se děje dnes a denně,normální je truchlit 6 měsíců,někdy to trvá i rok,pokud i potom bude špatný,měl by vyhledat pomoc.

Anonymní  05.01.11 14:51

Děkuji,je to 9 měsíců a horší se to-pravděpodobně zimním obdobím,míň práce venku atd.Společně hledáme řešení,proto zjišťuji možnosti.

Pokud se ještě někdo ozve,budu ráda.

Lena F.  05.01.11 15:03

Jako řešení bych viděla nějak se zaměstnat, byt užitečný! Kolík je tatínkoví, jak je na tom zdravotně? Mohl by dělat udržbáře a nebo vlékaře na horské chatě?

TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 05.01.11 15:11

Leni,jsme tři sourozenci a všem nám táta drobně pomáhá-nějaký nákup,pochůzky…Tře­ba mně s malými dětmi to výrazně šetří čas.Je čiperný /74/ a celkem zdravý.V nedostatku aktivity to není,spíš má přehršel času na přemýšlení-ráno vstává brzy,večery jsou dlouhé,na zahrádku nemůže…Když jsem se vžila do jeho situace,je mi to pochopitelné-snídáš-sama,jdeš do obchodu-sama…a tak ti šrotují v hlavě věci,na které bys normálně neměla čas,vzpomínky,křiv­dy,smutek…On je skalní optimista,ale prostě asi i stářím se ta osobnost mění.

Lena F.  05.01.11 15:17
TinaH píše:
Leni,jsme tři sourozenci a všem nám táta drobně pomáhá-nějaký nákup,pochůzky…Tře­ba mně s malými dětmi to výrazně šetří čas.Je čiperný /74/ a celkem zdravý.V nedostatku aktivity to není,spíš má přehršel času na přemýšlení-ráno vstává brzy,večery jsou dlouhé,na zahrádku nemůže…Když jsem se vžila do jeho situace,je mi to pochopitelné-snídáš-sama,jdeš do obchodu-sama…a tak ti šrotují v hlavě věci,na které bys normálně neměla čas,vzpomínky,křiv­dy,smutek…On je skalní optimista,ale prostě asi i stářím se ta osobnost mění.

Dělate to nejlíp jak to jde! Žál je zapotřebí vycitít. Zatloukat ho není dobré řešení, držim vam palce!

Anonymní  05.01.11 15:31

Píšeš,že tatínek je čiperný,nicmé­ně,myslím,že hypnóza nepomůže,jak jsem psala.Bohužel,vzhle­dem k jeho věku,se se svou strátou bude trápit nejspíš už pořád.Je to smutné,a nikdo z nás si to nedokáže představit,přijít v tomto věku o partnera.Mys­lím,že víc,než mu pomáháte,mu pomoct více nemůžete.Je to blbá rada,ale třeba chce být někdy sám,to bych mu dopřála,i když víte,že bude smutnit,má na to právo.

TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 05.01.11 23:49

Leni+anonymní,no-snažíme se.Já jako jediná dcera se asi dokážu vžít do jeho pocitů nejvíc.Pro mě je to taky nová a nepřenosná zkušenost-přijít o mámu,i když byla /vzato realisticky/nemocná a v seniorském věku.Vždycky mi bude chybět a každý den se vyskytují situace,kdy si řekneš-ještě tohle mohla vidět,a malý jak je šikovný … :oops: A i u toho táty mě to bolí,jak ještě teď po takové době od její smrti řekne-chtěl jsem koupit ten sýr,protože ho má maminka ráda,až pak jsem si uvědomil,že už ho jíst nebude…

Ale to jsou věci,které jistě zažívá každý,kdo o někoho přijde.Snad na jaře opravdu bude veseleji.Děkuju vám za pochopení,bylo to pro mě příjemné.Většinou o tom nemluvím-moje vrstevnice mají ještě mladé rodiče.
 Tina

Anonymní  06.01.11 08:13

Tino,mě umřela maminka když mi bylo 16let,byla dlouhodobě nemocná,dalo se to čekat,a stejně to přišlo nečekaně,i když jsem na to byla „připravená“,je to už 11let,ale strejně mě to chytne,když má výročí umrtí,nebo když jsou Vánoce,nebo když vidím děti,a vím,že je nikdy neuvidí.Do 2 let umřela babička,která se o mě starla,vydržela jen nutnou dobu,aby se o mě postarala,nemohla se smířit s tím,že přežila vlastní dceru.
Je jedno,v jakém věku člověk příjde o maminku,rána je to vždy.Mého otce se to nedotklo,bo naši byli rozvedení,a on byl relativně mladý /37/tak je jasné,že pro něj život neskončil,a někoho si najde.U tvého tatínka to bude složitější,bo mu umřela celoživotní partnerka,a pochybuji,že by měl chuť tuto strátu s odtupem času nahradit,to by ani nešlo.Je dobře,že se s tatínkem výdáte,a on vám pomáhá,a má to „svoje“,opravdu víc udělat nemůžete.Je dobře,že se zabývá i tím,že vám pomůže,a tráví čas s vnuky,to jediné,mu může dělat radost ze života.Pro něj je určitě podstatné,že je potřebný a může vám pomoci.Myslím,že to zvládáte velice dobře.

TinaH
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 06.01.11 14:26

Děkuju ti,taky sis prošla svým… :hug: T.

Anonymní  09.07.15 23:03

Ahojte, omlouvam se za anonym, ale pisu z registrace kamaradky, ktera nechce byt uvedena. Jde o starsi diskuzi, ale prece prispeju. (hledala jsem hodnoceni dr, ke kteremu jsem na hypnozu chodila, abych ji presvedcila, ze pomohl i jinym lidem a nasla jsem ho zmineneho v jine diskuzi). Presne s nesnesitelnymi uzkostmi jsem byla Jiriho Zíky, chodila jsem k nemu na sezeni pred rokem a pomohlo mi to!!!Pracuje v Praze, je zkuseny, dela to 30 let, byl i v Uvolnete se prosim u Krause. jedine, co mi u nej vadilo, ze ve svem pracovnim prostredi- pronajatem byte, kde hypnozu dela, neresi moc vzhled prostredi. Mohl by do toho dat nejakou tu korunu, nektere lidi to muze odradit, ze se o to nestara, pritom je to velky odbornik. Na hypnozu bych se laikovi nebo zacatecnikovi urcite nesverila, takze u nej jsem mela i dobry pocit. Ano, 1000 Kc za sezeni, ale lepsi nez dochazet a dat statisice leta k psychologovi. Mimochodem zadny extra jiny stav jsem nezazila, jen prijemne uvolneni, jinak nic, Clovek neni nijak mimo, to mi verte. Casto to lide prozivaji dokonce tak, jako kdyz je zavrete oci a poslouchate, co druhy rika. Takze pokud se nekdo obava, nemusi. Ja jsem neskutecna posera a nic to nebylo. :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Děti jsou mistři manipulace. Buďte lepší

Vaše dítě je ten nejpřísnější vyjednavač. Pamatuje si vše, co řeknete, a mezery v pravidlech umí najít lépe než protřelí právníci. Na takového "protivníka" se musí strategicky. To alespoň radí profesor Kevin Zollman. V knize The Game Theorist’s Guide to Parenting využívá při výchově stejné triky, které obyčejně platí na byznysmeny nebo třeba politiky. číst dále >

Líbání dětí na pusu. Normální, nebo úchylné?

Objetí, pusinky na čelíčko a na tvář? Žádný problém, všichni se rádi mazlí s dětmi. Ale když dojde na líbání na pusu, rozdělí se rodiče na dva tábory. Kam patříte vy? číst dále >