Pomoc - počínající zánět prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 12.09.04 19:25
Pomooooooooc - počínající zánět prsu

Ahojky,

prosím poraďte, už 2 měsíce nekojím, dnes ráno mi začalo jedno prso tvrdnout, bolí to, večer to začínalo pomalu „topit“. Kojit jsem přestala poměrně rychle (ze 4 kojení na O hned), tvorbu mléka jsem omezila pouze stahováním. Prosím poraďte, co by pomohlo. Ráno rozhodně jedu k holčičandě.

Díky moc

Jana

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

ajka
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 12.09.04 19:33

Ahojky,

snad pomůžu aspoň trošku. Měla jsem to před 2 lety během kojení. K tomu 39 horečky a zimnicu. Vzala jsem si paralen, manžel mi udělal zábal na prso. Namočemá plínka, igelit a ručníky. Vyčkat půl hoďky a pak mi to teatree olejíčkem rozmasíroval a já pak běžela do horké sprchy a odstříkávala. Celé jsme to opakovali asi dvakrát.
Do rána to bylo celkem OK. Teplota okolo 37,5, menší jednodenní laktační krize a jelo se dál. Prso mě ještě bolelo ale spíš bylo zhmožděné masáží. Prý je lepší když masíruje chlap.
Držím palečky abys to zvládla co nejrychleji a už bylo vše OK.

Ajka, Lenička 2 roky a Lukášek 2. týdny

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 12.09.04 19:34

Ahojky, možná je to blbej nápad, ale třeba - kamarádka řešila zánět vemene u koní. Já vím, že to zní blbě, ale to je jako prso. Nemyslím to nijak hanlivě nebo blbě.
A používala - namazat máslem a přes to dávala bílý jogurt (do obkladu). Té kobylce to tenkrát pomohlo.

lisa2  12.09.04 22:26

Ahoj,
já jsem zánět prodělala před týdnem-kojím našeho šmudlíčka, který si jeden víkend řekl, že mě pozlobí a nebumbal,odsávat se mi nedařilo.Asi po týdnu, kdy už ale normálně opět papal, mě začal bolet celkem nenápadně prs a v noci jsem se probudila zimnicí a s teplotou-ne moc vysokou 37,8-nicméně manžel měl noční a já měla co dělat,abych sebrala všechny síly a přebalila našeho mrňouska. Do rána se teploty vyhouply na 39 a manžel se staral o prcka místo mě.Nosil mi ho jen na kojení a i tak jsem měla co dělat,abych ho udržela.Moje doktorka byla dopoledne mimo město,a tak jsme po tel.konzultaci s ní jeli do nemocnice.Tam mi na rudé fleky na prsu řekli, že počkáme až se to zhorší a pak mi dají antibiotika, že můžu 4paraleny denně a mám po kojení odstříkávat a at jim neříkám, že mi to nejde.No bylo mi hrozně.Ve 14h odpoledne jsem měla 4paraleny v sobě,ale teplota mi pořád stoupala,takže opět tel. s doktorkou a ta mi okamžitě na:,–(ila antibiotika a poradila tradiční tvaroh.Manžel vyzvedl ATB a druhý den jako bych byla někdo jiný.V každém případě bych to už nikdy nechtěla zažít.Neléčený zanět ale není prý žádná legrace.Pomáhaly mi ještě takové ty chladící sáčky s modrou tekutinou, které jsme nakoupili v lékárně po řezání zubu moudrosti/cca 40Kč/.Hodně štěstí a brzké uzdravení Lisa

Radina  12.09.04 22:54

Bílý jogurt, tvaroh - udělej si studený obklad. Stačí třeba obyčejná studená voda, pokud je to náběh na zánět. V žádném případě na zánět nedávej nic teplého, jinak se to rozjede víc a bude to na antibiotika! Nahřívat a odstříkávat můžeš pouze v případě, že se potřebuješ rozkojit, což jak vidím není tvůj případ.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.09.04 14:00

Díky za rady. Už je to trošku lepší. Podle mé doktorky byl tvaroh, studené a Parelen nejlepší, co jsem mohla udělat.

Jana

Anonymni  14.09.04 04:02

Ahoj Jani,
Mě naštěstí zánět při kojení nikdy nepotkal, ale kamarádku ano a ta to řešila způsobem, který jí poradila její babička. Na prso si přikládala lupeny syrového zelí chlazeného v lednici. Prý ta vláha a chlad vytáhly všechnu horkost.
Přeji ať to moc nebolí.
 Alice

Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 14.09.04 15:05

Ahoj Jani,já měla zánět prsu v srpnu.Zrovna jsem byla na pár dní u rodičů.V noci 39 teploty a hrozný vedro.Tak jsem se sprchovala skoro studenou vodou a teplotu to srazilo.Na prso tvaroh,studený zábaly a taky potírat slivovicí.Ráno mě vezla příbuzná k doktorovi,ten mě dal antibiotika a paralen.Ještě říkal co nejvíc z toho kojit nebo při teplotě nad 38°C odstříkávat.Druhý den už mě bylo o moc lépe.Takže na zánět v prsu jedině antibiotika.Ahoj Hanula a Hanulka 17 týdnů

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 14.09.04 15:45

Ahoj Hani,

antibiotika asi nejsou nutná, já jsem to zvládla bez nich. Snad. Prso už skoro nebolí, trošku horkotsti tam ještě je, ale chladím studenou vodou a stačí to. Rozdíl mezi námi je, že já už 2 měsíce nekojím.

Jana

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 27.02.05 11:05

ahojky, tak teď taky řeším zánět prsa - beru už atb a i mě doktor říkal - odstříkavat odstříkavat..­...jenže já to z toho prsa prostě neuvolním - včera jsem se fakt snažila - už mi bylo líp, takže nahřát a odstříkat, ale odstříkám z těch žláz, kde nic není, a ta, kde je to ložisko se ani ani malinko nehne. Navíc malej to nechce tahat - taky mu to asi nejde.
Mám strach, aby mlíko nezatvrdlo. Prosím poradíte mi?

Catharine
Povídálka 38 příspěvků 27.02.05 14:13

Ahojky . Je to asi divný, ale mě pomohl manžel. Jakmile se objevila bulka a prso začalo tlačit , tak jsem ho pořádně nahřála ve sprše a manžel se obětoval a prso -vysosnul- (mléko vyplivl). Mimi totiž nemělo sílu ten cucek vysát, vlastně ani nechtělo a odsávání mi opravdu nejde. Jeden zánět jsem už měla a tak už poznám kdy se to rozjíždí. Myslím, že je to lepší než antibiotika a chladivé obklady taky popmáhají ( list podbělu a list křenu, taky to zelí. Udělat takový priznic) . Ahoj a co nejmín takových příhod.

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 27.02.05 17:29

jo, to mě sice taky napadlo, že bych manžela takto „znásilnila“, jenže problém je v tom, že on má k potravinám bílé barvy odpor - a to k jakýmkoli - ať je to mlíko, bílá čokoláda.....
Nicméně, ten tvůj způsob je fakt dobrej :lol:

pety
Nováček 10 příspěvků 27.02.05 21:58

No, ten tvaroh určitě bude dobrej. Já jsem na radu kamarádky u fenky, která přišla o štěňátka, použila obklady, kdy jsem namočila plínu do slabé octové vody a super to pomohlo. :lol:

Anonymni  28.02.05 11:22

Ahoj,
při dvou dětech jsem prošla zánětem celkem 3× a nikomu to nepřeju, vždy jsem skončila na antibiotikách, protože studené, tvarohové i jogurtové obklady sice pomáhaly, ale nikdy ne úplně. Nakonec vše dobře dopadlo a obě děti byly kojeny déle než rok. Všem maminkám přeji mnoho radosti z dětiček a pohodové kojení bez podobných „hororových“ zážitků.
 Verča

SANY
Nováček 2 příspěvky 02.10.08 15:57
zanet

ahoj, chcem poprosit o radu, aj mna zasiahol zanet prsnika v sobotu. nekojim uz 5t, mlieko som odsavala az sa na koniec stratilo. no az teraz sa objavilzanet. beriem ant, teploty a zanet uz nemam, ale prsnik mam cely tvrdy. davam si este studene obklady a tvaroh , ale stale je tvrdy a boli na dotyk. prosim, ak ma niektora z vas skusenosti so zanetom u nekojacich mamiciek, covam pomohlo alebo ako mam dosiahnut ,aby zmekol? dakujem

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Letní tvoření: Kouzelně třpytivá zrcadla a zlaté slunce z obilí

Už jste vyčerpaly všechny nápady, co dělat o prázdninách? Přinášíme další dávku inspirace. Originální dekorace nejenže dítko zabaví, ale navíc stylově zkrášlí váš interiér. O tom, jak příjemné je tvořit na čerstvém vzduchu (ať už je to zahrada, nebo prachobyčejný balkon), ani nemluvě. Jak na výrobu zrcadla s mozaikou, slunce z obilí a strašidel z rukavic, poradí "Alík.cz":http://alik.idnes.cz. číst dále >

Přijďte si zaběhat pro dobrou věc! Harfandění pomáhá dětem z Klokánků

Začátek školního roku patří v Galerii Harfa už počtvrté Harfandění, benefičnímu běhu pro děti z Klokánků. Letos se bude na tradičním okruhu kolem Harfy a O2 areny běhat ve čtvrtek 8. září od 14 do 18 hodin. Pomůžete nám překonat loňský rekordní výtěžek, který byl 316 100 Kč? číst dále >