Poraďte-náš malý nechce polévky..?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  24.08.03 21:47

Ahoj,mám prosbu,můj 7-měsíční synovec nechce papat polévky,ani kašičky,stále se dožaduje mlíčka.Sestra ho do šesti měsíců pouze kojila a teď začíná přidávat další.Ale jakmile nastane chvilka jídla,malý dostane bryndáček a vidí lžičku,je zle.Brečí,vzteká se,zavře pusu,že skoro nikdo nic nezmůže.Poradí nám někdo,jak na to?Díky předem.Jarka

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  25.08.03 13:57

Ahoj Jarko,

zkusila bych nejdřív na týden dva pokusů o krmení lžičkou nechat a pak to prubnout znovu. Myslím, že důležité bude, aby jídlo ochutnal a pak si třeba dá říct. Co zkusit jíst před ním, aby viděl, že to není žádné mučení? Nebo třeba nejdřív do jídla namočit špičku (umytého!) prstu a dát mu ochutnat takhle? Nebo nezačínat se zeleninou (některým dětem ze začátku nechutná), ale zkusit třeba bílý jogurt oslazený troškou přesnídávky?

Tyhle fígle zkoušela moje kamarádka, která měla stejný problém. Malá se nakonec rozjedla někdy kolem 8. měsíce, tak ať sestra nezoufá, jestli synoveček dobře prospívá, není kam spěchat.

Pa, Dáša

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 26.08.03 21:27

Ahojky,

také doporučuju pauzu 1 týden. Měli jsme podobný problém. Pauza to vyřešila a dcera poté začala opět papkat. Známá kojila syna do 8 měsíců. Malý vše odmítal a chtěl také pouze mlíčko. Nyní papká až moc. Mám jednu radu, nikdy dítě do jídla nenutit. nepřinese to nic dobrého. Taky se nám jednou stalo, že jsme malé dávali lžičkou sirup na kašel, který nesnášela, takže to bylo za mučení. Potom nám začla odmítat cokoliv ze lžičky.

Ahojky

Ajka+Lenička (1 rok) ;-)

Anonymni  27.08.03 20:25

Ahojky,oběma Vám děkuji za rady,sestra zkouší vše možné,ale zatím pouze s malým úspěchem.Snad se situace zlepší.Ještě jednou moc dík.Jarka

Anonymni  28.08.03 21:27

Ahojky,

mám stejný problém. Do šestého měsíce jsem jen kojila. Teď začínám s polívečkami a také pliveme, řveme a zavíráme pusinku. Dneska jsem udělala polívečku hodně tekutou a na radu kamarádek jsem ji osladila. Rekord - malej spapal asi 10 lžiček. |Tak to zkus také.

Pája

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Diazová: V manželství mi to klape, protože jsme s manželem blázni

Hollywoodská herečka Cameron Diazová (44) čekala na toho pravého až do... číst dále >

Reklama