Porod císařským řezem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4fitness
Povídálka 24 příspěvků 12.09.01 13:05
Porod císařským řezem

Ve 32. týdnu těhotenství má miminko obrácenou polohu - budu rodit císařem nebo se miminko stihne ještě otočit?

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  25.02.02 15:53
Porod císařským řezem

Miminko se může jěště klidně otočit a můžeš pak rodit spontánně

Anonymni  10.03.02 22:08
Porod císařským řezem

Obrácená poloha miminka není indikací k císařskému řezu. Vše záleží na zvážení porodního lékaře. Pokud je ale vše v pořádku ( normální rozměry pánve atd.), porod často probíhá spontánně koncem pánevním.

Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 14.03.02 21:40
Porod císařským řezem

Na wwww.rodina.cz je nová diskuse Porod koncem pánevním. Je tam také zmínka o otáčení miminka.

Hledejte na:

http://www.rodina.cz/…se/novep.asp?…

Je tam mimo jiné uvedeno:

Otoceni se provadi nejpozdeji do 38. tydne tak, ze ti pod ultrazvukem zkusi miminko prez brisko manipulovat tak, aby se umoudrilo a otocilo 8O)

Jinak je spousta cviku, ktere mohou miminku pomoci se otocit.

Terezijka
Povídálka 24 příspěvků 15.11.02 19:40
Porod císařským řezem

Ve 30. týdnu mi na ultrazvuku bylo řečeno, že miminko je otočeno koncem pánevním. Existuje spousta cviků, jak přimět miminko, aby se otočilo. Takže teď cvičím, jak můžu. Porodní asistentka mi vysvětlila, že jsou to cviky, či spíše polohy, kdy má být fundus (dno děložní) níže než děložní hrdlo. Takže dělám kočičí hřbety, lezu po čtyřech s vystrčeným a zvedlým zadkem, no sranda. Teď jsem už skoro 33. týden, ale miminko se ne a ne otočit. Takže spíš počítám s císařským řezem. Vím, že porod koncem pánevním je možný, pokud miminko váží mezi 2500 a 3500 g. Ale ve většině porodnic „raději“ přistoupí na „císaře“. Porodní asistentka mi také řekla, že nejhorší je takový ten pohodlný posed. Takový to, kdy člověk ani neleží, ani nesedí. No zkrátka takový, jak jsme se vždycky rozvalili na židličce ve škole. No nic - budu prcka přemlouvat dál…Tak ať se Vám miminka otočí hlavičkou dolů. Terezijka

Tinulinka
Povídálka 13 příspěvků 20.01.14 12:40

Vůbec se nestresuj, miminko se může ještě otočit až do 40. týdne máte čas :)

cacorkaa
Kecalka 177 příspěvků 22.01.14 13:02

Ahoj…Jsem ted v 34tt a take mi doktor řekl že je malej otočen zadečkem dolů a bohužel už asi nemámísto na otočení ale že se státmůže cokoli…Císaře se bojím a pořád si říkám že když už k němu dojde tak jakou anestezii zvolit…máte někdo zkušenosti?

pavlablouda
Povídálka 12 příspěvků 16 inzerátů 10.03.15 12:11

Ahoj ženy. Také máme plánovaného císaře a chtěla jsem se zeptat nějaké zkušené maminky, jestli měla zavedený močový katetr a jak dlouho ho měla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Agenti mi v jeden den řekli, že jsem vychrtlá i tlustá, líčí modelka

Američanka Karlie Klossová (24) patří mezi žádané modelky. Módní experti o ní... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama