porod ve Vrchlabí prosba o osobní zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  31.08.03 00:20

ahoj děvčata, chci vás poprosit, zda některá z vás má osobní zkušenost z porodu ve Vrchlaní? Jsme těhotní jen chvilku,ale naše těhotenství je plánované předem a tak se již delší dobu zajímám o porody a vše co s tím souvisí, samozřejmě i o výběr vhodné porodnice. Jenže dnes jsem manžílkovi sdělila své přání porodit právě ve Vrchlabí (jsme z Prahy) a on začal něco o osvědčených metodách, kterými rodí ženy už desítky let, až mi to přišlo líto, protože o porodech a těhotenství toho moc neví. Pomozte tedy v přesvědčení m= polovičky, aby výběr nechal na mě..Díky moc.

Marcela

mail:marcelahor@vol­ny.cz

Reklama

Reklama

Reakce:

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 01.09.03 22:08

Ahoj marcelo!

Ve Vrchlabí jsem nerodila,ale klepni na „Vysvědčení pro porodnice“ a vyber si Vrchlabí,je tam dost kritik - pokud vím,samé pozitivní.

Pohodový porod a hodné miminko přeje Hanka

Anonymni  04.09.03 13:09

Ahojte holky, jsem ve 32 týdnu (ani tomu sama nemuzu uverit, jak to leti) a tenhle vikend nas ceka navsteva porodnice ve Vrchlabi, abychom se tam rozkoukali a rozhodli se, jestli HK nebo Vrchlabi. Pak se Vam jeste ozvu. Mozna ze domluvit si tam navstevu a proste si udelat nezavazny vylet by mohl pomoct i Vam.

Evicka a Suvicka

Anonymni  06.09.03 16:51

Ahoj,ja osobne jsem tam nerodila.Svagrova tam rodila byla spokojena,mela u porodu svou kamaradku porodni asistentku.Ted tam bude rodit opet.Ja rodila v Jilemnici a opet budu.Je to tam perfektni.Ses­tricky,jidlo,vy­ber,pokoje co dodat.Katka

Anonymni  08.09.03 11:08

Cau holky, jsem z Usti n/L a rodila jsem ve Vrchlabi v rijnu 2002.

Meli jsme to sice hodinu a trictvrte cesty, ale vyplatilo se to. Jsem

rozhodnuta, ze tam porodim sve druhe dite, nebot jsem nemela

zadne negativni zkusenosti, ba naopak. Uz prvni zajem me

mile prekvapil. Jednoho dne jsem vecer psala mail do Krkonos.

nem., ze mam chut tam porodit. Hned druhy den rano se mi

ozval pan primar, ze se mohu kdykoli prijet podivat a domluvit

se na podrobnostech, ze nas radi uvidi. Tak jsme se tam s

manzelem rozjeli a dozvedeli jsme se vse co nas zajimalo.Bylo

to velmi prijemne a zajimave. Z pohledu zdravotni sestry mohu

rici, ze perfektni.

K porodu samotnemu mohu rici, ze byl uzasny a

stale se k nemu rada vracim ve svych vzpominkach. Pokud mohu

radit Marcelo, at to necha manzel na Tvem vyberu, protoze je

velmi dulezite, abys byla v uplne pohode a tesila se na porod.

Ja jsem zacala s porodem ve vode, coz bylo me velke prani, ale

na konec jsem porodila na por. stolicce. Utichaly mi ke konci po-

rodu v te teple vode kontrakce, tak jsem musela vanu opustit.

Jinak porod do vany doporucuji. Myslim, ze diky vode se ma

rodidla dokonale prizpusobila porodu a pripravila se. Nemam

zadne siti ani komplikace. Coz je v budoucim pohlavnim zivote

velmi dulezite. Porodni stolicka je skvela. Rodilo se mi dobre a

prirozene. Pani doktorka byla vyborna. (to jsou tam vsichni)

Muj manzel byl spokojeny videl vse co chtel, nikdo mu nerikal

co smi a musi.

Pokud mate nejake dotazy, rada Vam je zodpovim.

Mejte se fajn.

Stepanka

" .{target:_new>ku­bickova01@ema­il.cz}":[mail­to:kubickova01@e­mail.cz]

Veru
Kecalka 242 příspěvků 09.09.03 09:18

Ahoj holky,

já jsem rodila ve Vrchlabí na konci června 2003 a skutečně můžu vřele doporučit. Nesnáším nemocniční prostředí ( a kdo jo?) a tam jsem si připadala jako skoro jako doma. Měli jsme zaplacený nadstandard se sociálkou (600 Kč/den), manžel tam byl skoro celou dobu s námi a bylo to fajn. Sám prohlásil, že příště přijedeme zase a to nám cesta trvala skoro 2 hodiny. Vyrazili jsme při pěti minutových kontrakcích a stihli to v pohodě.

Nedovedu si představit porod v normální nemocnici, kde vám nedovolí se ani napít ( kamarádka si mohla pusu jen vypláchnout a pak to vyplivnout). Porod sám o sobě je dost náročný a ještě když vás trápí hladem nebo žízní musí být děs.

Malá se narodila v pohodě, měla otevřená kukadla, rozevřené pěstičky a vůbec neplakala, jen slabě vrněla. Teď je z ní moc hodné miminko :o)

Všem přeji pohodový porod a pobyt v porodnici!

Ahoj Veronika

Helena
Povídálka 13 příspěvků 10.09.03 08:03

Ahoj Marcelo, ja sama jeste nerodila, ale mimco cekame v rijnu a uz jsme se byli ve Vrchlabi s muzem podivat. Nejlepsi, jak chlapa presvedcit, je „naservirovat“ mu to primo pod nos. Schvalne se zajedte podivat do „normalni“ porodnice a potom do Vrchlabi. Rozdil je videt uz na chodbe :-) A co teprve pristup porodnich asistentek, moznost vyberu porodni polohy, nikdo te k nicemu nenuti ani ti nic nazakazuji, na pokojich je civilni nabytek (zadne nemocnicni postele), na nadstandardnich pokoji (ktery je mimochodem opravdu jako v nejakem penzionu, i s televizi) s tebou muze byt manzel celych pet dni hospitalizace, miminka neprikrmuji glukozou, nenastrihuji a vsemozne pomahaji mamince (psychicky) vydrzet porodni bolesti. Behem porodu muzes pouzivat uklidnujici olejicky do vany nebo masazni olej na hraz apod. Tady ti opravdu nabizeji uplne jiny porod, nez v „beznych“ porodnicich.

Staci tam zavolat a domluvit se, kdy muzete prijet se podivat a presvedcite se sami na vlastni oci. My sami bydlime kousek od Prahy a cesta tam nam trvala hodinu a patnact minut. To se da v pohode zvladnout.

Takze drzim palecky, aby se ti spolu s personalem podarilo manzela presvedcit. Hlavne si do toho opravdu nenech mluvit - nejdulezitejsi v takove chvili jsi ty sama, miminko a to, jak se citis. Pokud budes v pohode, bude porod hezky zazitek a miminko se narodi pohode - klidne a ne hned rvouci, jako je bohuzel v CR zatim „dobrym“ zvykem. Take doporucuji precist si Novou dobu porodni od Marka nebo Zdrave tehotenstvi od Ingeborg Stadelmann. Je tam hodne o tzv. prirozenych porod, ktere prave ve Vrchlabi realizuji.

Hodne stesti.

Helena

Anonymni  10.09.03 13:24

Ahoj Marcelo, my jsme ve Vrchlabi rodili letos v dubnu a porodnici muzu jen doporucit.

Kdyz jsem si loni precetla povidani o Vrchlabske porodnici, byla jsem nadsena, a dala jsem to precist manzelovi, ale zaroven jsem mu rekla, ze to je daleko (jsme z Prahy), a ze tam nebudu chtit jet. On zareagoval uplne sqele, ze vyber porodnice necha na me, ze muzeme jet kamkoli, ze chce, abych nemela pozdeji z porodu nejake trauma nebo mu dokonce nevycitala, ze mi zakazal rodit tam kde chci.

Gynekolozka z meho rozhodnuti nadsena nebyla, moc se ji nelibil ani porod do vody. Situaci mi trochu zticzila tim, ze mi v 38. tydnu rekla, ze me uz nechce videt, az po sestinedeli, a at si jedu do Vrchlabi.

Rodice i kamaradi se vyslovili v tom smyslu, aby jsme tam stihli dojed. Nakonec vsechny uklidnilo, ze tam budeme chvili predem na penzionu.

Penzion byl uzasny a naseho maleho jsme presvedcili, aby se nam uz narodil, takze jsem na penzionu byly 4 dny a pak 5 dni v porodnici.

Ve Vrchlabske porodnici si clovek vubec nepripada jako v nemocni, pristup sestricek je perfektni. Rodi se tu bez toho, ze by clovek lezel na „hekarne“ a pocital jak dlouho trva kontrakce a kolik jich je. Do porodnice jsem se prisli ukazat rano, kdy mi zacali porodni bolesti, porodni asistentka rikala, ze to porod uz je, ale ze je dost casu, tak jsme se sli jeste projit, sli na obed s kamarady apod… Odpoledne jsme prisli do porodnice a malej byl za hodinu na svete. Na cely ten den moc rada vzpominam.

Preju pohodove tehotenstvi a krasne, zdrave miminko!

Kveta

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama