Porodnice v Plzni a okolí - prosím o zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 13.12.03 09:10

Zdravím těhulky a maminky z Plzně a okolí a moc bych chtěla poprosit ty, které mají už zkušenost z nějaké zdejší porodnice za sebou, jestli by se nepodělili. Pročítala jsem si vysvědčení, ale tam jsem se toho popravdě moc o přístupu sester a personálu, o čistotě a vybavenosti porodních sálů a vůbec celé porodnice, moc nedozvěděla.

Sice máme ještě čas, jsme v 19 tt, ale myslím, že jde o dost velké rozhodnutí, kde se náš brouček poprvé podívá na svět:) Bohužel jsem v Plzni přistěhovaná teprve chvíli, takže tu nemám moc známých a navíc maminek, co by mi svou zkušenost sdělili naživo:)

Svou první dcerku jsem rodila v Ostrově nad Ohří, porod byl super, porodnice také, ale odtud je to přece jen přes 100 km a to se mi jet nechce, navíc i kvůli návštěvám manžela po porodu a tak…

Přeji krásný víkend:)

Diny a mimísek (19 tt) :-P

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  14.12.03 03:04

Ahoj Diny,

rodila jsem v plzeňské fakultní nemocnici na Slovanech, je to dost stará budova - původně sloužila jako škola, takže interiér nic moc, navíc je tu stále naděje na stěhování porodnice na Lochotín - tedy jestli se začně vůbec stavět, takže nemocnice do oprav moc neinvestuje. Porodní sály jsou dva - jeden je rozdělený na menší boxy s tenkými přepážkami (šoupací dveře vedou do společné místnosi, vše je slyšet), druhý sál je oddělený a dobře vybavený - tady jsem rodila - (ribstole, porodní stolička a báječná vana a pod.) Co se nedostává na kráse vybavení nahrazují lidé. Porodní asistentky (rodila jsem dlouho, takže jsem jsem poznala tři) byly všechny prima, lékařům pověst kazil jen jeden, ale ostatní bych brala znovu na další porod. Oddělení šestinedělí nemělo vadu, sestřičky báječné, výborná atmosféra, jediný problém je opět stav budovy, hygiena bez problému, nadstandartní pokoje dva, jinak rooming. Dporučuji zavolat a domluvit si prohlídku. Já absolvovala předporodní kurzy a musím říct, že potkat během porodu i po tváře trošku známé bylo prima. Tuto porodnici si mohu dovolit s ohledem na své zážitky v ní směle doporučit. Přeji pohodové těhotnění a zdravé mimčo.

Pa Ája

kostka
Kecalka 405 příspěvků 14.12.03 12:01

Osobní zkušenost nemám,ale z doslechu by mohla být dobrá porodnice v Hořovicích.A­hoj Hana

Anonymni  14.12.03 23:09

Ahojky, já jsem rodila ve Vojenské nemocnici v Plzni, která je opravdu podle mého názoru skvělá. Rodila jsem poprvé, takže jsem měla docela strach ze všeho, co mě čeká. Ale už při příjmu se všichni chovali skvěle, byli příjemní, ptají se na všechny formality a nikdo se nerozčiluje, když prostě něco okamžitě nevíš. Na hekárnu jsem se nedostala, nějak se to nestihlo,ale na porodním sále, který je klimatizovaný(ro­dila jsem při největších vedrech v srpnu), tak tam bylo příjemně, dostávala jsem trochu i napít. Tak každých 5 minut chodila asistentka mě kontrolovat, co mimčo a já. Porodník byl také pohodář. Poporodní péče také skvělá. Pokoj nevypadal vůbec jako nemocniční,ale téměř jako doma. Nejkrásnější je to, že také můžeš mít miminko u sebe a na pokoji jsou jen dvě maminky. Dětské sestřičky poradí úplně se vším, i s „přihlouplými dotazy prvorodiček“ a vždy si je můžeš zavolat, když potřebuješ a nikdo se na tebe nezlobí, že je vyrušuješ. Všude je krásně čisto a příjemně. A když se zaregistruješ u pojišťovny 207 Oborová zdravotní pojišťovna Plzeň, tak ti zaplatí pobyt v porodnici, který je 2000,–Kč za týden. Ale stojí to za to.

Jiné zkušenosti s porodnicemi nemám,ale další porod bude také ve VN Plzeň.

Přeji těhotenství bez problémů a kraťoučký a pohodový porod.

Lenka

Anonymni  15.12.03 11:53

Ahoj ! Pokud jde o porodnice, záleží na tom, co hledáš. jestli klid dvoulůžkový pokoj, tedy abys Ty měla větší soukromí, a nebo absolutně nejlepší lékařskou péči, kterou Ti porodnice může poskytnout. Pokud je Tvá priorita, aby miminko bylo zdravé, aby v případě jakékoli komplikace jsi s miminkem měla tu nejlepší péči a to co nejrychleji. Pokud hledáš tohle, tak jednoznačně porodnice na Slovanech. I ve vojenské nemocnici Ti potvrdí, že pokud je komplikace, převáží maminku s mimi právě tam. Tady vůbec není co řešit. Ale pokud se budeš řídit tím, že v jiné nemocnic je novější vybavení na pokojích, byly byste tam dvě a tak podobně, tak pak je asi prioritou osobní pohodlí, a pak Ti stačí jít do nemocnice a podívat se na prostředí. Podle mne je volba naprosto jasná. Ahoj kamarádka z Plzně :-)

Anonymni  17.12.03 11:48

Ahoj Diny,

už jsem se tě na porodnici ptala v deníčku, ale koukám, že řešíš to co já. Kamarádka rodila ve VN,ale měla to úplně bez komplikací. Taky jsem slyšela, že všechny problémy vozí stejně do FN na Slovany. Nerada bych se v bolestech ještě přesunovala přes celý město, tím si teda nechci nic přivolat, ale nikdy nevíš. Moje maminka je zdravotní sestra a když jsem se radila s ní, doporučila mi, že by to na Slovanech bylo nejlepší, i když prostředí nic moc, ale péče je tam asi fakticky nejlepší.

Hanča

Anonymni  17.12.03 21:41

Ahojky Diny,

také jsem řešila podobný problém, navíc jsem měla miminko v poloze koncem pánevním, takže komplikace. Byla jsem se podívat jak na Slovanech, tak ve VN a na plné čáře to vyhrála Vojenská nemocnice. Neměla jsem strach, protože jsem byla předběžně domluvená s primářem, že pokud to nebude postupovat, skončí to císařským řezem, jak to také nakonec dopadlo. Pokud nebudeš mít nějakou komplikaci v těhotenství, vřele doporučuji Vojenskou nemocnici - nikde jsem se ještě nesetkala s tak lidským a vřelým přístupem jako právě tam - ať již při 1. době porodní, tak v mém případě na jednotce intenzivní péče po císaři, tak na pokojích pro šestinedělky, kde je luxusní vybavení a prvotřídní péče - připadala jsem si tam jako na dovolené v luxusním hotelu:-), ostatně stačí se tam jít podívat - rádi Tě provedou, ale zavolej si předem, aby tam neměli porod. Když půjdeš tam kde to znáš, je to pro Tebe psychicky mnohem lepší.

Přeji zdravé miminko a hodně radosti z dětí

Pa

Janina+Dominik 4M

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 22.02.04 14:21

Mílé těhulky a maminky :) ,

moc děkuji za Vaše odpovědi, uteklo dalších 10 týdnů jako voda a já jsem se mezitím rozhodla:) Vyhrála to pečlivém zvažování Mulačova porodnice, a to poté, co jsem tam zašla na prohlídku a ukázku porodního sálu, a po návštěvě prvného těhukursu tamtéž:) Zjistila jsem si, že v případě komplikací se JIPka pro miminka nenachází na Slovanech, ale v blízké FN na Borech, cca 700 m od Mulačovky, což pomohlo mému rozhodnutí. Takže myslím, že budu rodit v porodnici, kde jsem poznala moc příjemné a vstřícné porodní asistentky, vybavení porodního sálu je vynikající, rodit budu moct díky novým porodním křeslům krásně v polosedě a ne vleže jako třeba na Slovanech, pokojíčky jsou po 4, ale já jsem docela družná a nadstandart bych ani nechtěla. Navíc návštěvní doba nemá chybu, ve všech ostatních plzeňských porodnicích se trousí návštěvy na pokoje kdykoliv, což by mi teda hodně vadilo, tady jsou od tří do čtyř a basta:) Moc ráda samozřejmě uvidím svou rodinu, ale že bych při kojení musela koukat na další ksichtíky příbuzných mých spolurodiček, to nemusím:) Ta hodinka denně mi přijde dostačující:)

Moc děkuji ještě jednou za názory a těhulkám přeji také šťastné rozhodování při výběru porodnice:)

Diny a mimísek (29 tt)

Anonymni  24.02.04 14:41
Porodnice v Plzni

Ahoj,
myslím, že jsi se rozhodla správně. Rodila jsem u „Mulačů“ dvakrát. Péče o mne i o miminka byla vynikající. Všichni z personálu gynekologie i z dětského odd. byli fajn a profesionálové. Dokázali kdykoli pomoci i poradit. A s těmi návštěvními hodinami máš 100% pravdu. Po císařském řezu jsem se necítila nejlépe. Měla jsem co dělat sama se sebou, k tomu péče o mimino a na návštěvy jsem opravdu moc nálady neměla. Přeji Ti rychlý a bezproblémový porod a zdravé miminko. Andrea

malina02
Kecalka 107 příspěvků 20.07.04 19:19

To je super, že to takhle probíráte, podle datumu má Diny už mimčo na světě, tak by mě zajímalo, jak to nakonec všechno dopadlo, jestli opravdu rodila u Mulače a jaké to tam bylo. Já totiž momentálně řeším stejný „problém“ kde v Plzni rodit a musim říct, že se mi na Slovany taky moc nechce. Hlavně kvuli tomu, že tam prý neni 100% rooming (mimčo prostě musí být u mě) a taky ty návštěvy musí být dost děsný. Nejsem frfňa, čekam třetí a dvě děcka jsem porodila v dobách minulých, v porodnici, kam ani kytky nesměly natož návštěvy, tak mě jen tak něco neporazí, ale tím spíš bych si chtěla vyzkoušet, jak to taky může vypadat s novým přístupem, v lepším prostředí atd. :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Reklama