Potraviny, které nadýmají - jejich úprava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amanda1979
Kecalka 482 příspěvků 26.05.11 10:10
Potraviny, které nadýmají - jejich úprava

Našla jsem různé názory na potraviny, které nadýmají. U některých jsem našla, že je stačí pouze upravit. Například jablko se prý může jíst, ale musí se napřed oloupat slupka nebo pečivo se může jíst, ale když je den staré nebo tmavé.
Jaké máte vy zkušenosti? Prosím nepište vy, které můžete sníst cokoliv a nenadýmá to vás ani vaše děti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Weruska
Extra třída :D 12841 příspěvků 26.05.11 10:16

U nás pomáhalo z jablka slupku oloupat, pečivo staré nepomáhalo, takže zatím stále jen tmavé a nebo opečené v topinkovači :-? Ale lepší než nic, že :mrgreen: Jsem zvědavá, kdo poradí co dalšího :-) Super diskuze :palec:

Bačavelmistarý
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 26.05.11 10:23

jo tak to by mě taky zajímalo, a ještě víc, které potraviny nenadýmají, protože mě nadýmá snad všecko :mrgreen:

Weruska
Extra třída :D 12841 příspěvků 26.05.11 10:26

Ještě mě napadlo, že u nás nevadila cibule, pokud byla tepelně upravená, stejně tak i česnek, ale na to bych nevsadila u každého :nevim:

janet9
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 26.05.11 10:26

U hrachu a čočky prý pomůže před vařením slít vodu ve které to bylo namočené a vařit v nové.U květáku a broklice používat jen růžice bez těch stonků.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 26.05.11 11:32

Ahoj, já zas téměř do všeho vařeného přidávám kmín, majoránku, nebo fenykl- vše je buď protinadýmavé, nebo zlepšuje trávení.
Ovoce loupám, zeleninu nemůžu čerstvou, pečivo též ne, cibule a česnek alesp.přelité vařící vodou.
Mám nemocnou slinivku, takže tohle téma je pro mě i momentálně netěhotnou, denodenně čerstvé. :mavam:

Weruska
Extra třída :D 12841 příspěvků 26.05.11 11:42

Jo, s tím kmínem a majoránkou je to pravda, no :palec:

Hanulínek:Fenykl jsem do jídla přidávat nezkoušela :nevim: Kam ho třeba dáváš?

mamule
Kelišová 6654 příspěvků 26.05.11 11:43

Super téma i já se ráda poučím a inspiruji :hug: už mám hlad :mrgreen:

Míša8808
Extra třída :D 13338 příspěvků 26.05.11 11:45

Vzhledem k tomu, že malá trpí na koliky a prdy, neriskuju nic ani po úpravě, jím opatrně a dietně, jediný co si neodpustím je pečivo, samozřejmě den staré, není to sice ono, ale aspoň něco. Piju fenyklovej čaj.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 26.05.11 12:32
Weruska píše:
Jo, s tím kmínem a majoránkou je to pravda, no :palec:Hanulínek:Fenykl jsem do jídla přidávat nezkoušela :nevim: Kam ho třeba dáváš?

Fenykl semínka dávám při sterilování do řepy, okurek, cibulek a patizonů. Dál taky na maso při pečení a na ryby. Čerstvý smažím, přidávám do zelenin. směsí, číny.
A samozř.piju fenykl.čaj. :mavam:

amanda1979
Kecalka 482 příspěvků 26.05.11 13:32

Myslela jsem si, že kmín nadýmá a ono je to přesně naopak, tak to aspoň nemusím řešit, když si koupím nějaké pečivo, jestli tam je nebo není. A klidně ho tedy budu přidávat do jídla.

Pečivo budu dávat taky do topinkovače, to mě nenapadlo. Když si udělám teplý toast, tak by to vlastně nemělo vadit, ne?

Já vím, že maminky většinou zjistí nadýmání podle reakcí jejich dětí. Jenže já mám malou v nemocnici a odstříkávám, prdíky má pořád (já taky), tak to nechci ničím zhoršit, ale nechci jíst pořád dokola to samé.

Weruska
Extra třída :D 12841 příspěvků 26.05.11 13:35

amanda já si ty toasty v topinkovači či toastovači dělala denně ze začátku a malé to nevadilo, přitom je na normální pečivo (i den či dva staré) hodně citlivá :wink: Ale zas to nejde konkretizovat, každé dítko tu stravu jinak vnímá :nevim:

amanda1979
Kecalka 482 příspěvků 26.05.11 13:35

Nadýmají vás některé vitamíny? Železo, calibrum pro těhotné, calcium, céčko, magnesium…
A co melta s trochou mléka?
Jak jste na tom s přílohami? Brambory, těstoviny, rýže?

harpyje
Echt Kelišová 8209 příspěvků 26.05.11 13:40

do nadýmavého jídla PŘIDÁVÁM FENYKL. Protože mi nechutná,hodim k vaření jídla sáček fenyklového čaje, který pak vylovím. Objevial jsem to až doma s novorozenětem a zaralo to perfektně.

kolik je prckovi? kluk?

ono to nadýmání zezačátku je prostě normální, mimčo si musí upravit trávení, přivyknout, některé trpí na nadýmání víc některé míň.
Věřím, že ti to leze na nervy a trápí tě to, ale věř, že bude líp :)
 pa

har.

Příspěvek upraven 26.05.11 v 13:42

Weruska
Extra třída :D 12841 příspěvků 26.05.11 13:41

amanda melta s mlékem by nadýmat neměla, naopak je doporučována z důvodu tvorby MM.

Jinak rýže se přímo doporučuje na zklidnění bříška, takže ta určitě jo :palec: A u nás nebyl problém ani s těstovinami či brambory … tohle by snad neplechu dělat nemělo :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist