Potřebuji pas do Německa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2332 příspěvků 1 inzerát 30.05.12 21:39
Potřebuji pas do Německa?

Ahojte holky,potřebuji fundovanou radu.. Za několik dní,konkrétně v neděli se chystáme do Německa (Marienbergu) do bazénu. Mám tříletého syna,který je zapsaný i u mě v OP,ale nějak nevím,jestli i do sousedních státu je zapotřebí mít pro dítě pas.Nestačilo by jen to,že ho mám v té občance? Moooc děkuji za Vaše rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 30.05.12 21:41

Měl by mít svojí vlastní občanku…u tebe to už neplatí.......

Regina Hero
Neúnavná pisatelka 16766 příspěvků 6 inzerátů 30.05.12 21:42

Ano, pas nebo občanský průkaz… dítě zapsané v občance nestačí… do 26. června letos ještě platí dítě zapsané v pase rodičů, potom už musí mít vlastní cestovní doklad…

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2332 příspěvků 1 inzerát 30.05.12 21:43

@Misula.vdf Synovi jsou teprve 3 roky,takže na občanku si bude muset ještě počkat ;) :D

vendulasa
Nováček 10 příspěvků 30.05.12 21:43
@Gabčulinda píše:
Ahojte holky,potřebuji fundovanou radu.. Za několik dní,konkrétně v neděli se chystáme do Německa (Marienbergu) do bazénu. Mám tříletého syna,který je zapsaný i u mě v OP,ale nějak nevím,jestli i do sousedních státu je zapotřebí mít pro dítě pas.Nestačilo by jen to,že ho mám v té občance? Moooc děkuji za Vaše rady :kytka:

Dítě v OP zapsaný určitě nestačí. Do konce června-nevím přesně, tuším že 27–28.6) stačí,když ho má alespoň jeden rodič zapsaného v pasu. Pak už musí mít každé dítě- i novorozenec, svůj pas.

Regina Hero
Neúnavná pisatelka 16766 příspěvků 6 inzerátů 30.05.12 21:43

@Gabčulinda Občanské průkazy se nyní dělají i pro děti mladší 15 let…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 42466 příspěvků 30.05.12 21:44
@Gabčulinda píše:
@Misula.vdf Synovi jsou teprve 3 roky,takže na občanku si bude muset ještě počkat ;) :D

Od letoška už mohou mít OP od jakéhokoliv věku… ale když už člověk něco pro dítko dělá, tak je lepší ten pas, to je univerzální kamkoliv.

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2332 příspěvků 1 inzerát 30.05.12 21:44

@Regina Hero Takže když pojedeme teď,tak to ještě stihneme jen s tou občankou? Nechci riskovat nějaký průšvih :roll: .Jsem na tohle fakt klikařka :zed:

vendulasa
Nováček 10 příspěvků 30.05.12 21:44
@Gabčulinda píše:
@Misula.vdf Synovi jsou teprve 3 roky,takže na občanku si bude muset ještě počkat ;) :D

Od 1.1 2012 dělají i dětské OP

mag
Echt Kelišová 9628 příspěvků 30.05.12 21:45
@Gabčulinda píše:

Může mít OP prakticky od narození…

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2332 příspěvků 1 inzerát 30.05.12 21:45

@Regina Hero Já taky nic nevím :zed: :zed: :zed: .Děkuju za info :kytka:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 42466 příspěvků 30.05.12 21:45
@Gabčulinda píše:
@Regina Hero Takže když pojedeme teď,tak to ještě stihneme jen s tou občankou? Nechci riskovat nějaký průšvih :roll: .Jsem na tohle fakt klikařka :zed:

Nestihnete, zápis do tvého OP neplatil nikdy, musela bys ho mít zapsaného v pase, to by do 26.6. stačilo.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 42466 příspěvků 30.05.12 21:46
@Gabčulinda píše:
@Regina Hero Takže když pojedeme teď,tak to ještě stihneme jen s tou občankou? Nechci riskovat nějaký průšvih :roll: .Jsem na tohle fakt klikařka :zed:

Nestihnete, zápis do tvého OP neplatil nikdy, musela bys ho mít zapsaného v pase, to by do 26.6. stačilo.

vendulasa
Nováček 10 příspěvků 30.05.12 21:46
@Gabčulinda píše:

NESTAČÍ, dítě zapsané v OP nikdy nestačilo.

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 30.05.12 21:48
@Gabčulinda píše:

Tak už víš, že ji mít může ;) . Bydlím u hranic a v Německu jsme jako doma, takže nechám dětem udělat občanku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Kilometry, které pomáhají znevýhodněným dětem

Na procházku s kočárkem, s teniskama na nohou, nebo zkrátka pro dobrou věc. Za každý váš kilometr dostane Nadace Terezy Maxové dětem deset korun. Akce TeriBear hýbe Prahou doslova poběží od 3. do 12. září 2015. číst dále >

Jak na běžné opravy bez manžela

Kapající kohoutek, popraskané dlaždičky a znepokojující pohled na poličku, kterou měl manžel již dávno přimontovat? Domácnost můžete mít pod palcem i bez toho, abyste ze sebe sedřeli kůži. číst dále >