Potřebuji pas do Německa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 30.05.12 21:39
Potřebuji pas do Německa?

Ahojte holky,potřebuji fundovanou radu.. Za několik dní,konkrétně v neděli se chystáme do Německa (Marienbergu) do bazénu. Mám tříletého syna,který je zapsaný i u mě v OP,ale nějak nevím,jestli i do sousedních státu je zapotřebí mít pro dítě pas.Nestačilo by jen to,že ho mám v té občance? Moooc děkuji za Vaše rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Misula.vdf
Kelišová 5381 příspěvků 30.05.12 21:41

Měl by mít svojí vlastní občanku…u tebe to už neplatí.......

Regina Hero
Extra třída :D 13656 příspěvků 30.05.12 21:42

Ano, pas nebo občanský průkaz… dítě zapsané v občance nestačí… do 26. června letos ještě platí dítě zapsané v pase rodičů, potom už musí mít vlastní cestovní doklad…

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 30.05.12 21:43

@Misula.vdf Synovi jsou teprve 3 roky,takže na občanku si bude muset ještě počkat ;) :D

vendulasa
Nováček 10 příspěvků 30.05.12 21:43
@Gabčulinda píše:
Ahojte holky,potřebuji fundovanou radu.. Za několik dní,konkrétně v neděli se chystáme do Německa (Marienbergu) do bazénu. Mám tříletého syna,který je zapsaný i u mě v OP,ale nějak nevím,jestli i do sousedních státu je zapotřebí mít pro dítě pas.Nestačilo by jen to,že ho mám v té občance? Moooc děkuji za Vaše rady :kytka:

Dítě v OP zapsaný určitě nestačí. Do konce června-nevím přesně, tuším že 27–28.6) stačí,když ho má alespoň jeden rodič zapsaného v pasu. Pak už musí mít každé dítě- i novorozenec, svůj pas.

Regina Hero
Extra třída :D 13656 příspěvků 30.05.12 21:43

@Gabčulinda Občanské průkazy se nyní dělají i pro děti mladší 15 let…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 35073 příspěvků 30.05.12 21:44
@Gabčulinda píše:
@Misula.vdf Synovi jsou teprve 3 roky,takže na občanku si bude muset ještě počkat ;) :D

Od letoška už mohou mít OP od jakéhokoliv věku… ale když už člověk něco pro dítko dělá, tak je lepší ten pas, to je univerzální kamkoliv.

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 30.05.12 21:44

@Regina Hero Takže když pojedeme teď,tak to ještě stihneme jen s tou občankou? Nechci riskovat nějaký průšvih :roll: .Jsem na tohle fakt klikařka :zed:

vendulasa
Nováček 10 příspěvků 30.05.12 21:44
@Gabčulinda píše:
@Misula.vdf Synovi jsou teprve 3 roky,takže na občanku si bude muset ještě počkat ;) :D

Od 1.1 2012 dělají i dětské OP

mag
Echt Kelišová 8486 příspěvků 30.05.12 21:45
@Gabčulinda píše:

Může mít OP prakticky od narození…

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 30.05.12 21:45

@Regina Hero Já taky nic nevím :zed: :zed: :zed: .Děkuju za info :kytka:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 35073 příspěvků 30.05.12 21:45
@Gabčulinda píše:
@Regina Hero Takže když pojedeme teď,tak to ještě stihneme jen s tou občankou? Nechci riskovat nějaký průšvih :roll: .Jsem na tohle fakt klikařka :zed:

Nestihnete, zápis do tvého OP neplatil nikdy, musela bys ho mít zapsaného v pase, to by do 26.6. stačilo.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 35073 příspěvků 30.05.12 21:46
@Gabčulinda píše:
@Regina Hero Takže když pojedeme teď,tak to ještě stihneme jen s tou občankou? Nechci riskovat nějaký průšvih :roll: .Jsem na tohle fakt klikařka :zed:

Nestihnete, zápis do tvého OP neplatil nikdy, musela bys ho mít zapsaného v pase, to by do 26.6. stačilo.

vendulasa
Nováček 10 příspěvků 30.05.12 21:46
@Gabčulinda píše:

NESTAČÍ, dítě zapsané v OP nikdy nestačilo.

Misula.vdf
Kelišová 5381 příspěvků 30.05.12 21:48
@Gabčulinda píše:

Tak už víš, že ji mít může ;) . Bydlím u hranic a v Německu jsme jako doma, takže nechám dětem udělat občanku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist