Potřebuji pas do Německa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 30.05.12 21:39
Potřebuji pas do Německa?

Ahojte holky,potřebuji fundovanou radu.. Za několik dní,konkrétně v neděli se chystáme do Německa (Marienbergu) do bazénu. Mám tříletého syna,který je zapsaný i u mě v OP,ale nějak nevím,jestli i do sousedních státu je zapotřebí mít pro dítě pas.Nestačilo by jen to,že ho mám v té občance? Moooc děkuji za Vaše rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Misula.vdf
Kelišová 5381 příspěvků 30.05.12 21:41

Měl by mít svojí vlastní občanku…u tebe to už neplatí.......

Regina Hero
Extra třída :D 13497 příspěvků 30.05.12 21:42

Ano, pas nebo občanský průkaz… dítě zapsané v občance nestačí… do 26. června letos ještě platí dítě zapsané v pase rodičů, potom už musí mít vlastní cestovní doklad…

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 30.05.12 21:43

@Misula.vdf Synovi jsou teprve 3 roky,takže na občanku si bude muset ještě počkat ;) :D

vendulasa
Nováček 10 příspěvků 30.05.12 21:43
@Gabčulinda píše:
Ahojte holky,potřebuji fundovanou radu.. Za několik dní,konkrétně v neděli se chystáme do Německa (Marienbergu) do bazénu. Mám tříletého syna,který je zapsaný i u mě v OP,ale nějak nevím,jestli i do sousedních státu je zapotřebí mít pro dítě pas.Nestačilo by jen to,že ho mám v té občance? Moooc děkuji za Vaše rady :kytka:

Dítě v OP zapsaný určitě nestačí. Do konce června-nevím přesně, tuším že 27–28.6) stačí,když ho má alespoň jeden rodič zapsaného v pasu. Pak už musí mít každé dítě- i novorozenec, svůj pas.

Regina Hero
Extra třída :D 13497 příspěvků 30.05.12 21:43

@Gabčulinda Občanské průkazy se nyní dělají i pro děti mladší 15 let…

j.a.n.i1
Vesmírná mluvilka 34364 příspěvků 30.05.12 21:44
@Gabčulinda píše:
@Misula.vdf Synovi jsou teprve 3 roky,takže na občanku si bude muset ještě počkat ;) :D

Od letoška už mohou mít OP od jakéhokoliv věku… ale když už člověk něco pro dítko dělá, tak je lepší ten pas, to je univerzální kamkoliv.

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 30.05.12 21:44

@Regina Hero Takže když pojedeme teď,tak to ještě stihneme jen s tou občankou? Nechci riskovat nějaký průšvih :roll: .Jsem na tohle fakt klikařka :zed:

vendulasa
Nováček 10 příspěvků 30.05.12 21:44
@Gabčulinda píše:
@Misula.vdf Synovi jsou teprve 3 roky,takže na občanku si bude muset ještě počkat ;) :D

Od 1.1 2012 dělají i dětské OP

mag
Echt Kelišová 8359 příspěvků 30.05.12 21:45
@Gabčulinda píše:

Může mít OP prakticky od narození…

Gabčulinda
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 30.05.12 21:45

@Regina Hero Já taky nic nevím :zed: :zed: :zed: .Děkuju za info :kytka:

j.a.n.i1
Vesmírná mluvilka 34364 příspěvků 30.05.12 21:45
@Gabčulinda píše:
@Regina Hero Takže když pojedeme teď,tak to ještě stihneme jen s tou občankou? Nechci riskovat nějaký průšvih :roll: .Jsem na tohle fakt klikařka :zed:

Nestihnete, zápis do tvého OP neplatil nikdy, musela bys ho mít zapsaného v pase, to by do 26.6. stačilo.

j.a.n.i1
Vesmírná mluvilka 34364 příspěvků 30.05.12 21:46
@Gabčulinda píše:
@Regina Hero Takže když pojedeme teď,tak to ještě stihneme jen s tou občankou? Nechci riskovat nějaký průšvih :roll: .Jsem na tohle fakt klikařka :zed:

Nestihnete, zápis do tvého OP neplatil nikdy, musela bys ho mít zapsaného v pase, to by do 26.6. stačilo.

vendulasa
Nováček 10 příspěvků 30.05.12 21:46
@Gabčulinda píše:

NESTAČÍ, dítě zapsané v OP nikdy nestačilo.

Misula.vdf
Kelišová 5381 příspěvků 30.05.12 21:48
@Gabčulinda píše:

Tak už víš, že ji mít může ;) . Bydlím u hranic a v Německu jsme jako doma, takže nechám dětem udělat občanku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

Jak předejít atopickému ekzému u dětí?

Až 60% dětí se narodí se sklonem k velmi suché kůži a přibližně u třetiny z nich se ještě před prvními narozeninami rozvine atopická dermatitida. číst dále >

TOPlist