Pracuje někdo na sociálce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 20.03.17 22:15
Pracuje někdo na sociálně?

Prosím o pomoc…paní na UP je totálně neochotna, neumí poradit a já nevím co dělat. :,( Zadost o rodičovský příspěvek + Potvrzení o naroku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvků. Mám to vypsat ( nevím jak ) a ani neřekla do kdy podat.Je totálně neochotna.Ano asi jsem blba a nejsem hadava. Ona prostě sedí a řekne ze je to lehký na vypsání…já u toho sedim a prostě nevím… :nevim: Jsem totálně bezradna, co vim, tak ze mám donést kopii OP přítele… Není možnost jít na jiny úřad když mám přechodné bydliště? Třeba by jsem narazila na někoho kdo rad pomůže s vypsanim. Děkuji za pripadne rady.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 57182 příspěvků 20.03.17 22:19

@Celestýna7 No a s čím konkrétním tam máš problém?

Lendeš
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 20.03.17 22:20

@Celestýna7 Co konkrétně ti v těch formulářích není jasné?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 57182 příspěvků 20.03.17 22:21

@Lendeš :mrgreen:

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 20.03.17 22:27

Volba výše dávky… Chci byt na mateřské 3 roky. No a Potvrzení o nároků na dávky tomu nerozumim… :think:

Lendeš
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 20.03.17 22:36

@Celestýna7 Volbu výše dávky uděláš tak, že vydělíš 220 tis. Kč počtem měsíců, které je chceš pobírat. (Předpokládám, žes teda měla nárok na peněžitou pomoc v mateřství a máš na základě toho nárok na volbu výše rodičáku.) Do Potvrzení o nároku na dávky vyplníš akorát svoje jméno, rodné číslo, jméno a RČ dítěte a další údaje si necháš vyplnit na okresní správě sociálního zabezpečení.

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 20.03.17 22:47

@Lendeš Děkuji moc za radu :kytka: Já prostě nevím a paní prostě neporadi. Jak jsem se zmiňovala…je velmi ale opravdu velmi neochotna. Nechapu proč me ty papíry nedala když jsem tam byla zadat o příspěvek na dítě…nemám to kousek, jezdim tam s přítelem a dcerkou…takže cesta daleka a znáš to s miminkem…je smutný ze někdo kdo tam pracuje a rozumí tomu neumí poradit. Já jsem myslela ze to nemusím řešit když se me ptal zaměstnanec jak dlouho budu na mateřské…Takže ted nevím co mám ještě vyřizovat. Přídavky zamitly…asi máme peněz dost čemuž nerozumim a nevím kdo to pobírá krom ehm…nebudu rasista.Ted sem dala zadost o porodny…což me opět zamítnout…No a ted resim toto a pak nevím co se ma ještě podat na socialce. Jelikož paní je neochotna tak se ptam tady.Jsem rada ze se zde najdou maminky co radi poradi.Ani nevis jak me to pomohlo!!! :* Já už to obrecela, nejsem nadává no, moje chyba…ale jsem ponaucena a jak tam půjdu tak se nebudu s ni mazlit…neporadi a přitom tam od toho sedí a je placena :cert:

Dermabion
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 6 inzerátů 20.03.17 23:05

Je to koza. Mi to tenkrát paní vyplnila. Jen jsem podepsala :think:

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 20.03.17 23:32

@Dermabion Tak to je opravdu slabé slovo!!! Me řekla ze je to jednoduché…já kdyby jsem mohla tak zminim město a jméno…takovy lidi by neměli pracovat na UP!!! Totálně neochotna!!! Člověk neví, ona neporadi. Zadala jsem si o příspěvek na dítě…její slova: No to stejně nedostanete, máte vysoký příjmy! Ten její ton! Nejsme bohatí a ani při penězích…to napisu od srdce. Nechapu kdo to pobírá tedy. Usmrkany petikilo a nedají…to ma byt automaticky.No jo…bohužel no :cert: Ale to nemusím psát tady, to ma asi malo kdo. :cert:

Glumka
Kecalka 309 příspěvků 1 inzerát 20.03.17 23:49

@Celestýna7 hele v pohodě, některé ty papíry jsou fakt terno. Já jsem vypisovala po škole jen blbou přihlášku na UP, a ani se dvěma tituly a s tátou, jsem nebyla schopná ty papíry vypsat všechny správně :D Tež tam byla taková protivná holka (ani ne ženská), protože možná byla i mladší nebo podobně stará jak já, a od pohledu příjemná jak osina v zadku:p Naštěstí pak ta „Moje“ pracovnice, kde jsem vedena je zlatá ženská. Starší, příjemná, milá, snaží se pomoct až tak, že mi zajistila odbornou praxi :) Takže nenech se s ni dožrat, vždy se tady nebo na netu najde někdo kdo ti poradí:) Jen klid:) A jo počítej s tím, že ti toho moc nedají.

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 21.03.17 06:29

@Glumka Pochopit některé papíry je opravdu terno :zed: Ale jsem velmi rada ze holky tady poradi :mavam:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 21.03.17 06:37

Jak já ti rozumím… Ono stačí jak vyděláváte byť jen o 100kč víc, než „minimum“ a nedostanete nic :D Ani porodné nic.. A to si myslím, že porodné by měla dostat každá žena co porodila.. proč by na to měli mít árvo jen ti, kteří buď nepracují, nebo vydělávají málo.. Myslím si, že každý svého štěstí stůjce, ale tady nám matkám moc nepomáhají… ;) Za nedlouho budu muset také na socku :D (Z rodičáku an rodičák) tak sjem zvědavá :D :D co zas vyřídíme :D to bude jiná olympiáda… :pankac: :pankac:

Celestýna7
Kecalka 182 příspěvků 21.03.17 06:47

@Andrea.Tom :mrgreen: Mas recht…porodny by měli brát všechny ženy. Co toto je za výmysl opravdu nepochopim. Porodny nic, přídavky nic, ale tam nahoře si hrabou do vlastních kapec a dávají si statisicove odměny, je mi z nich :poblion: Uprchlíkům se pomáhá, ti nemusí nic…ale co my tak to je nezajímá. Je to k pláči. Jo jo, byt černá tak to je jiná věc ze. Já tam jedu podat ty papíry ve čtvrtek, tak se ji zeptam co ještě budu muset podat. Už ji vidím jak je velmi ochotna :mrgreen: :roll:

Karolina1993
Povídálka 44 příspěvků 21.03.17 07:34

Já když jsem se byla zeptat jestli mám nárok na nějaké příspěvky, na syna, bydlení no aspoň něco… Tak mi narovinu řekla, že mám špatnou barvu pleti :cert: :zed: koukala jsem na ni s otevřenou pusou 8o 8o
Jsem se synem sama a otce bohužel nemám zapsaného v rodném listě (pro upřesnění vím kdo to je, ale je dost nevhodný :pocitac: ) a tím to skončilo, nemám nárok vůbec na nic..

catchthem
Kecalka 386 příspěvků 21.03.17 07:47
@Karolina1993 píše:
Já když jsem se byla zeptat jestli mám nárok na nějaké příspěvky, na syna, bydlení no aspoň něco… Tak mi narovinu řekla, že mám špatnou barvu pleti :cert: :zed: koukala jsem na ni s otevřenou pusou 8o 8o
Jsem se synem sama a otce bohužel nemám zapsaného v rodném listě (pro upřesnění vím kdo to je, ale je dost nevhodný :pocitac: ) a tím to skončilo, nemám nárok vůbec na nic..

Klasicka situace… Jakmile nemáte zapsaneho otce v RL vyloženě to po vás vyžadují… Protože člověk si má nejdříve zajistit živobytí vlastním přičiněním ( v tomhle případě alimenty) a pak až jde na řadu stát. Já to nikdy nepochopila, přišlo mi to nedůstojné, když se na moje klientky tvářili jako na lehké ženy a arogantně pomalu s tykáním prikazovaly, že až bude zapsaný otec má se vrátit. A moje klientky byly tedy romky… Takže na druhou stranu tam to nezapsani bylo kolikrát zjištné…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Bříško v hlavní roli: Jak vyfotit těhotenské bříško a nevznikl kýč

Přemýšlíte jak zvěčnit rostoucí bříško a udělat tak památku vám i... číst dále >

Zahalena v květinách a barvách: Šaty a sukně do 350,-

Udělejte změnu a kupte něco sobě! Na bazaru eMimino.cz si koupíte krásné šaty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Lenka není flákač, ale je to moje žena a milenka, zaznělo ve Výměně

Nebýt vtipného Rosti, byla by středeční premiérová Výměna manželek celkem... číst dále >

Lenka není flákač, ale je to moje žena a milenka, zaznělo ve Výměně

Nebýt vtipného Rosti, byla by středeční premiérová Výměna manželek celkem... číst dále >

Reklama