Pravák nebo levák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 30.04.03 20:29
Pravák nebo levák

zkopírováno z obdrženého příspěvku:

Ahoj Sarko

obracim se na tebe a nebo na ostatni maminky, ktere uz maji stim zkusenost s radou jak zjistit zda je dite pravak ci levak.

Mame 1,5 leteho chlapecka, zacinam snim pomalu malovat pastelkama, ucime se papat lzickou a jine veci, pri ktere by melo dite pouzivat pravou ruku. problem je v tom, ze jsi vubec nejsem jista zda ho mam ucit pravou rukou. jiz od malicka vse bere levou rukou, kdyz jdeme ven na prochazku podava mi levou rucku, za pravou se vodit nenecha a pastelky bere take do leve rucky, tak jsem zmatena, nevim jestli jde jen o klasicky instink batolat a mam je ucit na pravou rucku a nebo nechat ho tak a prizpusobit se na levou a nebo vyckat casem zda bude pouzivat pravou. nevim si stim rady a nechtela bych udelat nejakou chybu, protoze pokud ma byt levakem, nechci ho tlacit na pravou rucku, ale pokud jde jen o instink, mam ho zacit ucit na pravou?

prosim porad.

za radu moc dekuji

s pozdravem vase pravidelna ctenarka Zdenka

Reklama

Reklama

Reakce:

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 30.04.03 23:29
Pravák nebo levák

Ahoj,

myslím,že v tomhle věku je ještě asi příliš brzy na to,abys mohla s určitostí zjistit,jestli Tvůj chlapeček bude pravák nebo levák.I když pokud je už teď tak jednoznačně orientovaný na levou ruku, je to docela možné, že tomu tak bude, ale může se stát,že za půl roku bude všechno úplně jinak.Každopádně s jistotou se to dá poznat až v předškolním věku a u některých dětí to není jisté ani v pěti letech.Hlavní zá:,–(ou ovšem je,nechat dítěti naprostou volnost aby si mohlo samo vybrat,jakou ručičkou chce co držet a nic mu do druhé ruky nepřendavat a už vůbec ne násilím, nech to prostě být, ono se to nějak vyvine samo.A být levákem není žádná hrůza, naopak je to přednost,protože takových lidí je málo a navíc jsou většinou šikovní na obě ruce,což se o některých pravácích říct nedá. To teda trvrdím já, protože sem levák a nikdy sem s tím neměla nejmenší problém.

Stáňa

Jane01
Povídálka 39 příspěvků 02.05.03 10:21
Pravák nebo levák

Ahoj, mám doma čtyřletou holčičku, která od malička taky dělala něco levou, něco pravou rukou. Paní doktorka mi ale doporučila, že nejlépe se to dá u takto malých dětí zjistit, když stavějí z kostek věž (což 1,5 leté dítě už umí) a kterou rukou dá poslední - nejvyšší kostku, to je ta „PRAVÁ“ ruka, kterou bude psát v dospělosti. U nás se to potvrdilo, dcera je levačka .

Ahojky

Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.05.03 01:08
Pravák nebo levák

Jsem nevyhraněný levák snadno (bez traumat) přeučená na pravou ruku. Moje staromódní babička mé mamince levou ruku přivazovala, na mně už si netroufla, ale neustále mi vše dávala na pravou stranu a upozorňovala, ať vezmu lžíci do druhé ruky. Ve třech letech už bylo zřejmé, že to půjde. A i když s jejími výchovnými metodami nesouhlasím, jsem jí vděčná, protože mi usnadnila další život - problémy se psaním perem (tenkrát se muselo), nářadí a nástroje včetně třeba škrabky na brambory mi stačí normální a nemusím shánět speciální pro leváky. Doba se zase až tak nezměnila a levákům nikdo vstříc nevychází - třeba u klávesnice počítače.

Leváctví se prý dá také poznat u sepnutých rukou s provlečenými prsty, palec dominantní ruky je nahoře, ale to půjde asi až v pozdějším věku.

Ro

tyrkysova
Nováček 7 příspěvků 07.05.03 22:14
Pravák nebo levák

Šárko,mám chlapečka podobného věku - 15 měsíců a zatím ho jen sleduji,kterou ručičku používá častěji,když mu podávám různé předměty,když uchopuje hračky.Než půjde do školy je času dost.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Agenti mi v jeden den řekli, že jsem vychrtlá i tlustá, líčí modelka

Američanka Karlie Klossová (24) patří mezi žádané modelky. Módní experti o ní... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama