Prckoviště – o menších dětech

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verunkamandarinka
Závislačka 3327 příspěvků 12.12.10 18:25
Prckoviště

Ahoj maminky. Zakládám diskuzi pro ty nejmalinkaťou­linkatější prcky. Můj Alánek má v uterý 1 rok a zřejmě dostane i nějaká body ve velikosti 74, protože ty co má ted jsou už jetý. Zase jsem četla :roll: . . . v roce trojnásobek porodní váhy :roll: Porodní váha 3250. Ted v roce váží 7600 a měří 72 8-) Nepíši, že by mě to nějak trápilo, to spíš tátu, pač už je nadrženej na novou sedačku od 9 kil :mrgreen: jen doufám, že nejsme jediný, protože u doktorky to tak vypadá. Všude jinde taky obříci (rozumějte proti nám). No nic, jdem koupat a pak oblíkat do overálku 6–9 na kterým ohrnu rukávy :-) a vy mamči pište at nemám depky že jsme zakrslíci…budem si povídat :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

kamikaa
Závislačka 4911 příspěvků 12.12.10 18:31

Ahoj Verunko,tak bud naprosto v klidu :lol: .Můj první syn měl v roce 7670g.a měřil 70cm :mrgreen: :mrgreen: .a dnes je mu 12 je větší než já a je to kus chlapa :mrgreen: :mrgreen: a ten druhej 3 měsíční zatím jede v jeho stopách :-) :mavam:

kamiŠ
Generální žvanilka 20588 příspěvků 12.12.10 18:33

Náš taky na roce trojnásobek neměl, sice asi jen o kilo, ale neměl :wink:
Celkově je menší a drobnější, asi po mamince 8-)
A taky má i teď ještě něco 6–9, ale taky i 18–24 :mrgreen: Prostě jak je to šitý…
Nic si z toho nedělej, však to v pubertě dožene a třeba bude nakonec mít i 2 metry :lol:

stepikm
Kecalka 143 příspěvků 12.12.10 18:42

Ahoj, tak se přidávám, starší nyní 4letý měřil v roce 72 a vážil 8kg. Porodní měl 3 kila. Je pořád malej, výškově cca o rok…ale už mě to nějak nebere, jsme s manželem oba prcci, tak po kom by byl, že. No a druhý synek měl teď v roce sice 77 cm, ale nedosáhl ani těch 8 kil a to měl při porodu o skoro půl kilča víc než brácha. Děsný. Mám dvě vychrtlý žížalky :roll: . Tak já osobně vítám, že nejsem sama s malejma chlapečkama, má to tu výhodu, že vypadají mladší, tak oslňujou tím co umí :pankac:

QQQQ
Kelišová 7227 příspěvků 12.12.10 19:37

Ahoj. Tak my se taky přidáváme mezi mrňousky! Dcerka má už sice 6 let a 2 měsíce, ale váží 15 kilo a měří 107 cm. Její o rok starší brácha má kil 30 a meří bezmála 140cm. Takže dva extrémy :wink: Malá se narodila v termínu a vážila 2,70kg a měřila 45cm (pro srovnání brácha 4,20kg a 52cm) potom ještě zhubla na 2,50kg. V roce mela 7,50 kg a 65cm. V šesti měsících začala chodit kolem nábytku a to měla 6,00kg a 52cm!!! Takže takový maly trpaslík :srdce: běhat začala v 8mi měsících :lol: Malinké dětičky jsou hodně roztomilé a taky „PRAKTICKÉ“ na nošení- šetří záda :lol: Ale mám je oba stejně ráda, obříka i trpaslíka :srdce:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 12.12.10 19:41

a byli jste s dcerkou na endokrinologii ,když je tak malinká ?

QQQQ
Kelišová 7227 příspěvků 12.12.10 19:52
pavlak5 píše:
a byli jste s dcerkou na endokrinologii ,když je tak malinká ?

Ne nikde jsme nebyli. Doktorce se líbí. Ona je po všech stránkách v pořádku, jen je drobná. Živá je až moc a přímo žere :-D Nízkou porodní váhu přičítám kojení v těhotenství a stresu.

Gina108
Neúnavná pisatelka 18147 příspěvků 12.12.10 19:54

Tak já k vám občas nakouknu a budu závidět :mrgreen: , buďte rády, že se nemusíte tahat s obříkem :wink:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 12.12.10 19:57

no myslím že byste se měli obrátit na odborníka ,aby vyloučil poruchu růstového hormonu .Jistě máte ji rádi takovou jaká je ,ale jí by to mohlo v pubertě vadit -ono není lehké „vyčnívat“ jakýmkoliv způsobem .Většinou se malý vzrůst neřeší do dvou let,ale pak už by se měl řešit .

faldy
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 12.12.10 20:10

Je pravda, ze jsem videla jednu holcicku hooodne drobnou, ale pri pohledu na jeji mamcu me bylo vsechno jasne :wink: . Nase mala kdyz se narodila mela 3,49 kg a v roce 8,590 kg a 76 cm, takze trojnasobek se nekonal. I hlavicku ma mensi, takze vypada drobne. A co, nejdulezitejsi je zdravicko a prospech a ten doufam mame :mavam:

conny  12.12.10 20:12

ja se taky pridavam. M. mela 71cm a 8100g.

k ty sedacce: sli jsme do ni v roce a mesici a to mela 8 kg a nejake drobne. uz to neslo, ne zeby se nevesla, ale nebyla schopna tam vydrzet ani chvilicku bez revu. hledala jsem takovou, aby v ni neplavala. zda se mi furt lepsi dat mensi dite, ktere uz dobre chodi do sedacky pro 9kg, nez tam rvat sice 9 mesicni, 9kg dite, ale ktere sedi par dni.

Clementine
Nadpozemská drbna 26131 příspěvků 12.12.10 20:26
Gina108 píše:
Tak já k vám občas nakouknu a budu závidět :mrgreen: , buďte rády, že se nemusíte tahat s obříkem :wink:

Taky sem občas jen tak kouknu. My jsme opačný extrém a když si u kamarádky pochovám stejně staré o třetinu lehčí mimino, tak tiše závidím :-)

Jinak, Verunko, vy jste s tatínkem drobnější? Jestli má být po kom. My třeba oba s manželem máme 180cm, a i rodinnní příslušníci nejsou žádní drobci :-)

Gina – založíme si obříkoviště? :lol: Jak jste na tom byli na roce?

Příspěvek upraven 12.12.10 v 20:31

emocuc.polymorf  12.12.10 20:29

Ahoj Verunko, zmátl mě název diskuse, tak jsem sem vlezla, protože jsme i na Prckovišti, tak jsem myslela, že budeš chtít něco ohledně tvorby stránek :mrgreen: Ale sem se hodíme taky :dance: :dance: Takže moje holča v roce u doktorky váženo a měřeno: 7050g a 72cm :hug: :hug: Porodní 1710g a 42cm… takže my jsme dokonce na čtyřnásobku :mrgreen: :mrgreen: , ale to vy tom našem taky :lol: :lol: Jenže ta moje pidiberuška s tím vším, co má za sebou asi není nejlepší srovnání :nevim: Ale měla bych jednu sousedku tady od nás a ta je o 14 dnů mladší než naše sluníčko a ta má v 11 měs. 68cm a 6450g, a to se narodila s normální porodní váhou (přesně nevím, ale kolem 3,2 a 50cm) .. takže hlavu vzhůru!! :dance: :dance: Nesypej se, co bych pak měla dělat já :zed: :zed: :hug: :hug: Jinak my jedem v oblečení taky tak ten kvartál pozadu, no :lol: :lol: :hug: :hug:

verunkamandarinka
Závislačka 3327 příspěvků 12.12.10 21:31
kamikaa píše:
Ahoj Verunko,tak bud naprosto v klidu :lol: .Můj první syn měl v roce 7670g.a měřil 70cm :mrgreen: :mrgreen: .a dnes je mu 12 je větší než já a je to kus chlapa :mrgreen: :mrgreen: a ten druhej 3 měsíční zatím jede v jeho stopách :-) :mavam:

JU ještě menší…hm ale obávám se že prtavka zustane. Jeho táta byl to samý a prtavej je porád :)

verunkamandarinka
Závislačka 3327 příspěvků 12.12.10 21:38
stepikm píše:
Ahoj, tak se přidávám, starší nyní 4letý měřil v roce 72 a vážil 8kg. Porodní měl 3 kila. Je pořád malej, výškově cca o rok…ale už mě to nějak nebere, jsme s manželem oba prcci, tak po kom by byl, že. No a druhý synek měl teď v roce sice 77 cm, ale nedosáhl ani těch 8 kil a to měl při porodu o skoro půl kilča víc než brácha. Děsný. Mám dvě vychrtlý žížalky :roll: . Tak já osobně vítám, že nejsem sama s malejma chlapečkama, má to tu výhodu, že vypadají mladší, tak oslňujou tím co umí :pankac:

no to jo to je přesný…v 7 mesici uz se posadil sám, takže mohl brndit v košíku..takový pohledy jsem neviděla…špitali si jak takhle malé stvoření muže sedet :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist