Prckoviště – o menších dětech

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verunkamandarinka
Závislačka 3327 příspěvků 12.12.10 18:25
Prckoviště

Ahoj maminky. Zakládám diskuzi pro ty nejmalinkaťou­linkatější prcky. Můj Alánek má v uterý 1 rok a zřejmě dostane i nějaká body ve velikosti 74, protože ty co má ted jsou už jetý. Zase jsem četla :roll: . . . v roce trojnásobek porodní váhy :roll: Porodní váha 3250. Ted v roce váží 7600 a měří 72 8-) Nepíši, že by mě to nějak trápilo, to spíš tátu, pač už je nadrženej na novou sedačku od 9 kil :mrgreen: jen doufám, že nejsme jediný, protože u doktorky to tak vypadá. Všude jinde taky obříci (rozumějte proti nám). No nic, jdem koupat a pak oblíkat do overálku 6–9 na kterým ohrnu rukávy :-) a vy mamči pište at nemám depky že jsme zakrslíci…budem si povídat :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

kamikaa
Kelišová 5156 příspěvků 12.12.10 18:31

Ahoj Verunko,tak bud naprosto v klidu :lol: .Můj první syn měl v roce 7670g.a měřil 70cm :mrgreen: :mrgreen: .a dnes je mu 12 je větší než já a je to kus chlapa :mrgreen: :mrgreen: a ten druhej 3 měsíční zatím jede v jeho stopách :-) :mavam:

kamiŠ
Generální žvanilka 21089 příspěvků 12.12.10 18:33

Náš taky na roce trojnásobek neměl, sice asi jen o kilo, ale neměl :wink:
Celkově je menší a drobnější, asi po mamince 8-)
A taky má i teď ještě něco 6–9, ale taky i 18–24 :mrgreen: Prostě jak je to šitý…
Nic si z toho nedělej, však to v pubertě dožene a třeba bude nakonec mít i 2 metry :lol:

stepikm
Kecalka 142 příspěvků 12.12.10 18:42

Ahoj, tak se přidávám, starší nyní 4letý měřil v roce 72 a vážil 8kg. Porodní měl 3 kila. Je pořád malej, výškově cca o rok…ale už mě to nějak nebere, jsme s manželem oba prcci, tak po kom by byl, že. No a druhý synek měl teď v roce sice 77 cm, ale nedosáhl ani těch 8 kil a to měl při porodu o skoro půl kilča víc než brácha. Děsný. Mám dvě vychrtlý žížalky :roll: . Tak já osobně vítám, že nejsem sama s malejma chlapečkama, má to tu výhodu, že vypadají mladší, tak oslňujou tím co umí :pankac:

QQQQ
Kelišová 7252 příspěvků 12.12.10 19:37

Ahoj. Tak my se taky přidáváme mezi mrňousky! Dcerka má už sice 6 let a 2 měsíce, ale váží 15 kilo a měří 107 cm. Její o rok starší brácha má kil 30 a meří bezmála 140cm. Takže dva extrémy :wink: Malá se narodila v termínu a vážila 2,70kg a měřila 45cm (pro srovnání brácha 4,20kg a 52cm) potom ještě zhubla na 2,50kg. V roce mela 7,50 kg a 65cm. V šesti měsících začala chodit kolem nábytku a to měla 6,00kg a 52cm!!! Takže takový maly trpaslík :srdce: běhat začala v 8mi měsících :lol: Malinké dětičky jsou hodně roztomilé a taky „PRAKTICKÉ“ na nošení- šetří záda :lol: Ale mám je oba stejně ráda, obříka i trpaslíka :srdce:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 12.12.10 19:41

a byli jste s dcerkou na endokrinologii ,když je tak malinká ?

QQQQ
Kelišová 7252 příspěvků 12.12.10 19:52
pavlak5 píše:
a byli jste s dcerkou na endokrinologii ,když je tak malinká ?

Ne nikde jsme nebyli. Doktorce se líbí. Ona je po všech stránkách v pořádku, jen je drobná. Živá je až moc a přímo žere :-D Nízkou porodní váhu přičítám kojení v těhotenství a stresu.

Gina108
Neúnavná pisatelka 19691 příspěvků 12.12.10 19:54

Tak já k vám občas nakouknu a budu závidět :mrgreen: , buďte rády, že se nemusíte tahat s obříkem :wink:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 12.12.10 19:57

no myslím že byste se měli obrátit na odborníka ,aby vyloučil poruchu růstového hormonu .Jistě máte ji rádi takovou jaká je ,ale jí by to mohlo v pubertě vadit -ono není lehké „vyčnívat“ jakýmkoliv způsobem .Většinou se malý vzrůst neřeší do dvou let,ale pak už by se měl řešit .

faldy
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 12.12.10 20:10

Je pravda, ze jsem videla jednu holcicku hooodne drobnou, ale pri pohledu na jeji mamcu me bylo vsechno jasne :wink: . Nase mala kdyz se narodila mela 3,49 kg a v roce 8,590 kg a 76 cm, takze trojnasobek se nekonal. I hlavicku ma mensi, takze vypada drobne. A co, nejdulezitejsi je zdravicko a prospech a ten doufam mame :mavam:

conny  12.12.10 20:12

ja se taky pridavam. M. mela 71cm a 8100g.

k ty sedacce: sli jsme do ni v roce a mesici a to mela 8 kg a nejake drobne. uz to neslo, ne zeby se nevesla, ale nebyla schopna tam vydrzet ani chvilicku bez revu. hledala jsem takovou, aby v ni neplavala. zda se mi furt lepsi dat mensi dite, ktere uz dobre chodi do sedacky pro 9kg, nez tam rvat sice 9 mesicni, 9kg dite, ale ktere sedi par dni.

Clementine
Nadpozemská drbna 27154 příspěvků 12.12.10 20:26
Gina108 píše:
Tak já k vám občas nakouknu a budu závidět :mrgreen: , buďte rády, že se nemusíte tahat s obříkem :wink:

Taky sem občas jen tak kouknu. My jsme opačný extrém a když si u kamarádky pochovám stejně staré o třetinu lehčí mimino, tak tiše závidím :-)

Jinak, Verunko, vy jste s tatínkem drobnější? Jestli má být po kom. My třeba oba s manželem máme 180cm, a i rodinnní příslušníci nejsou žádní drobci :-)

Gina – založíme si obříkoviště? :lol: Jak jste na tom byli na roce?

Příspěvek upraven 12.12.10 v 20:31

emocuc.polymorf  12.12.10 20:29

Ahoj Verunko, zmátl mě název diskuse, tak jsem sem vlezla, protože jsme i na Prckovišti, tak jsem myslela, že budeš chtít něco ohledně tvorby stránek :mrgreen: Ale sem se hodíme taky :dance: :dance: Takže moje holča v roce u doktorky váženo a měřeno: 7050g a 72cm :hug: :hug: Porodní 1710g a 42cm… takže my jsme dokonce na čtyřnásobku :mrgreen: :mrgreen: , ale to vy tom našem taky :lol: :lol: Jenže ta moje pidiberuška s tím vším, co má za sebou asi není nejlepší srovnání :nevim: Ale měla bych jednu sousedku tady od nás a ta je o 14 dnů mladší než naše sluníčko a ta má v 11 měs. 68cm a 6450g, a to se narodila s normální porodní váhou (přesně nevím, ale kolem 3,2 a 50cm) .. takže hlavu vzhůru!! :dance: :dance: Nesypej se, co bych pak měla dělat já :zed: :zed: :hug: :hug: Jinak my jedem v oblečení taky tak ten kvartál pozadu, no :lol: :lol: :hug: :hug:

verunkamandarinka
Závislačka 3327 příspěvků 12.12.10 21:31
kamikaa píše:
Ahoj Verunko,tak bud naprosto v klidu :lol: .Můj první syn měl v roce 7670g.a měřil 70cm :mrgreen: :mrgreen: .a dnes je mu 12 je větší než já a je to kus chlapa :mrgreen: :mrgreen: a ten druhej 3 měsíční zatím jede v jeho stopách :-) :mavam:

JU ještě menší…hm ale obávám se že prtavka zustane. Jeho táta byl to samý a prtavej je porád :)

verunkamandarinka
Závislačka 3327 příspěvků 12.12.10 21:38
stepikm píše:
Ahoj, tak se přidávám, starší nyní 4letý měřil v roce 72 a vážil 8kg. Porodní měl 3 kila. Je pořád malej, výškově cca o rok…ale už mě to nějak nebere, jsme s manželem oba prcci, tak po kom by byl, že. No a druhý synek měl teď v roce sice 77 cm, ale nedosáhl ani těch 8 kil a to měl při porodu o skoro půl kilča víc než brácha. Děsný. Mám dvě vychrtlý žížalky :roll: . Tak já osobně vítám, že nejsem sama s malejma chlapečkama, má to tu výhodu, že vypadají mladší, tak oslňujou tím co umí :pankac:

no to jo to je přesný…v 7 mesici uz se posadil sám, takže mohl brndit v košíku..takový pohledy jsem neviděla…špitali si jak takhle malé stvoření muže sedet :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist