Předloha na vyšívání z fotografie

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verveve
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 15.11.10 21:57
Předloha na vyšívání z fotografie

Ahoj holky,
moc rada bych si vysila fotografii deti jako obrazek. A tak jsem vas chtela oprosit o radu, jak na to. Mate zkušenosti s někým do fotografie převádí na vyšívací předlohy?
Na netu jsem nasla tyto, ale nemam zadne zkusenosti, tak bych nerada naletela :-)

http://www.rucniprace.cz/…o_dotazy.php

http://vysivani-predlohy.webnode.cz/…ni-podminky/

Diky za vsechny rady, postrehy popripade odkazy na stranky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

teresa20  15.11.10 22:49

Zajdi se podívat na diskusní forum okoun.cz, tam je několik klubů, které se věnují přímo křížkovému vyšívání, jeden z nich konkrétně jen předlohám.

Jsou tam holky, které udělají z fotky předlohu – za nějaký drobný obnos nebo i zdarma. Ale je to dost náročné udělat kvalitní obraz z fotky – bude hodně velký a bude tam spoustu barev (nejčastěji se používají drahé DMC, které mají spoustu odstínů hlavně tělových barev).

Nouky
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 16.11.10 09:48

Ahojky, kupuju si časopis Malování jehlou a tam mají odkaz na svou stránku, kde mají program, v němž si můžeš zdarma udělat vyšívací předlohu z obrázku nebo fotky. Doslova: Vytvoř si vlastní vzor z fotografie úplně zdarma. Ta stránka je www.coricamo.com . Mimo jiné tam mají i spoustu jiných zajímavých věcí pro vyšívačky, a jestli sis ještě nikdy nekoupila Malování jehlou, tak doporučuju, můžu se ukochat :-D

teresa20  16.11.10 10:04

Nouky, tam jde hlavně o to, že PC ti vygeneruje nějakou předlohu, ale většinou je to „rozsypaný čaj“, jak se mezi vyšívačkami říká :mrgreen: Ten kdo předlohu dělá, tak manuálně tyhle náhodné křížky nahradí jinými barvami, prostě je to piplačka.
Taky jsem si chtěla vyšít portrét syna, ale pak jsem to vzdala. Aby byl fakt pěkný, musel by to být obraz velký a já tak nesnáším vyšívat jen několika odstíny jedné barvy :wink:

teresa20  16.11.10 10:05

Jinak to nové číslo Malování jehlou fakt super, už se chystám na některé vánoční věci, tedy jestli rarach dovolí :mrgreen:

Nouky
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 16.11.10 10:18

Madi, já jsem to z fotky ještě nezkoušela dělat, nápad je to určitě super! Jinak v tom Malování jsem viděla třeba potrét Jana Pavla II a bylo to prostě náááádherné – skutečně do detailů a přitom ten obraz neměl zas tak přemrštěný rozměr (30×40 cm ?) Tak nějak… Tadyto vyšívání s milionem odstínů je fuška, to je fakt! Ale výsledek stojí zato! :wink: Kupuješ si ještě nějaký časák? Já mám předplacenou Výšivku, kterou vydává paní Hamplová – jsou tam jednodušší obrázky, ale zas to nezabere tolik času a jako dárek pro babičky je takový polštářek super! :lol: Vyšívám z nich nejčastěji černé filigrány na bílou panamu.

teresa20  16.11.10 10:28

Nouky, já to teď hodně flákám, v podstatě co začal malý chodit a míň spát. Už prostě není kdy :nevim: S ním to nejde, bere mi jehly i bavlnky, navíc nemám místo..

Já si kupuju pravidelně vánoční a velikonoční Rozárku, mají tam krásné motivy na plastovku. Malování jehlou jen někdy. Pak jsem si dřív zasvobodna nakoupila spoustu sad od Dimensions nebo Vervaca, byla to tedy drahota, ale v porovnání s obrázky v časopisech je to úplně o něčem jiném. Tak mám ještě nějaké v zásobě :lol:

Jinak galerii mám tady, jestli se chceš podívat – http://lenkarubesova.rajce.idnes.cz/Vysivani/

verveve
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 16.11.10 10:57

Ahoj holky,
diky moc – ja vysivam opravdu hodne. Malovani jehnou znam take jsem ho kdysi kupovala, ale uz mam predloh doma plnou krabici ta kted kupuji jen kdyz me tam neco vyslovene zaujme :-) Ja ted hodne kupuji Rozarku special – tedy ted zase zacala vychzet – zamilovala jme se do tech Ladovych obrazku – no uz mam doma vsechny vysite – tak jsme rada, ze vydali dalsi :-)
Ted bych chtela pro syna vysit do pokojiku nejaky detsky Laduv motiv, ale to je docela jednoduche – tak na to si troufnu udelat i svou vlastni predlohu, ale prave, ze aby to bylo pekne z fotky chce to byt hodnep ropracovane – ja jsem prave nasla na netu ty dve stranky, kde to nabizi za uplatu – je to sice za cca 380,– ale zase kdyz chci pekny obraz tak to za to klidne dam, ale prave jsem chtela zjistit – zda to je skutecne pekne. Maji tma i nejake ukazky – na otm jednom poslou tistenou predlohu ak lidne i sadu bavlnek – v tomto pripade by to chtelo to DMC – sice bezne vysivam Balerinami (hlven kvuli cene), ale na ten protret (chtel bych ho v barve sepiove kosti) to bude chtit DMC preci jen ma vice odstinu. Ale je fakt, ze v te galerii sem i nejake obrazky libi, ale jine zase moc ne – tak prave chci, abych mela peknou predlohu. No a v tom druhem se mi moc predlohy libi, ale ty posilaji jen elektronickou versi a stoji to od 100–200,– coz neni tak moc – tak mozna to risku s zkusim to.
Me nevadi, ze to bude velke ci ze to bude dlouho trvat – ono ja uz vlastne nemam co vysivat. Drvie jsme vysivala decky, ale to uz je zasobeno cele pribuzenstvo a i ja mam plnou skrin a ted s detmi stejne ubrusy nepouzivam, pak jsem presla na obrazy, ale ty uz mame take vsude a neni to tak veset. Tak ted z obrazu delam polstarky, ale tech uz take zacinam mit dost. Tak jsem si prave rikala, ze by se mi moc libil ten braz kluku a hlavne bych to mela na delsi dobu :-)
No ted me vlastne ukoluje starsi syn – touzil totiz po tricku se ctyrlistekm – tak jsem mu ho vysila a tak se to ujalo, ze uz mu vysivam treti a ted i jeho kamaradum k Vanocum – no alespon budou darky :-)
Holky diky moc.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 16.11.10 11:08

Teda Madi, to je nááádhera! jo, na toho tygra, jak ho máš jako prvního, jsem taky koukala. Strašně se mi v Malování líbí několik štěňat bernardýnů vedle sebe – má to ale asi 50 cm na šířku – uuuf! :roll: Říkala jsem si, že by to bylo hezké na povlečení do dětského pokojíčku.

Verveve: Jo, ubrusy mám doma taky, černé filigránové – se selskými motivy – třeba vesnický chlapec s dívkou, jak se vedou za ruku atd., ale na stůl s malou si to netroufám dát :lol: Taky teď není moc čas, teď pro změnu háčkuju maňásky kočiček do jednoho charitativního ochůdku na podporu opuštěných koček. Tak dělám, co můžu, říkám si, každý prodaný maňásek aspoň nějaká kačka pro čičiny :-D Nejvíc vyšívám polštářky (obrázek na panamě je jen ve středu, jinak zbytek povlaku na polštář je z nějaké pěkné látky), stejně tak bych chtěla ušít malé povlečení do pokojíčku (je to originál a mám radost, když se to povede). Taky se mi líbí, když se pásky s výšivkou našijou třeba na ručník nebo utěrku, i starý zašlý ručník prokoukne. Je fakt, že se výšivka používáním časem zapere, ale pokud to není nějaký extra složitý motiv, tak toho nelituju – zas si říkám, lepší, když se to běžně používá, než aby to leželo ve skříni (jako ty moje sváteční ubrusy :lol: ).

Jo – tu Rozárku speciál vůbec neznám, vlastně ani Rozárku „nespeciál“ :lol: Kdy má vycházet další číslo? Ty Ladovy obrázky musí být super! :palec:

teresa20  16.11.10 11:17

Nouky, děkuju. To jsou zrovna „staré“ obrázky, mám už je v šupleti několik let. Jen ti lvi se vůbec nepovedly, vyšívala jsem Ariadnami přesně podle návodu, nicméně to vůbec nesouhlasí, barvy jsou šílené. A znovu vyšívat se mi to nechce, takže asi budou jen tři. Ale škoda práce :cert:

Já jsem dělala malému do pokojíčku toto – http://lenkarubesova.rajce.idnes.cz/Vysivani/#…. Zabralo mi to asi dva měsíce v těhotenství. Ale výsledek stojí zato, hodně lidí si myslí, že je to namalované. No kéž bych na to měla tolik času a klidu jako tehdy :lol:

To já vyšívám jen obrazy, jsem na to tak opatrná, že bych nesnesla, aby se po tom někdo válel nebo mi cintal na vyšívaný ubrus :mrgreen:

Verveve, tak budu držet palce, at se dílo zadaří. Pokud je kvalitní předloha, tak výsledek taky super :palec:

Nouky, ty bernardýny znám, taky je mám doma. Jen se do toho pusť, ono to nebude tak hrozné :lol:

Rozárka je fajn, před časem ji přestali vydávat a teď zase začali. To nové vánoční číslo je fajn. Mají i webovky, zkusím najít.

A jestli už nemáte co vyšívat, tak koukněte sem – www.nbvysivani.cz a rázem nebudete vědět, co dřív :lol: :lol:

verveve
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 16.11.10 11:22

No prave ubrusy se u nas temer nepouzivaji – tak jedine na Vanoce ci Velikonoce – no treba az kluci odrostou – proto jsme se vzhla na ty obrazky.
Ja take jen vysiji obrazek a zbytek koupin nejakou latku a dosiji – zrovna ted delam ty Lady a pak chci udelat polstare s Muchou do obyvaku, ale ted me zrovna ukoluji deti – kazdy den kouka, jak pokracuji :-)
Rozarka vychazela par let -vychazela jak „klasicka“ tak pak special. Letes prestala vychazet a minuly tyden jsem koukala, ze na stancich uz zase je a zrovna s Ladou. Dalsi cislo vyjde asi v lednu – mela by vychatez 4× do roka.
Maji stranky www.rajvysivani.cz, ale to aktualni cislo tam nevidim. Ono bohuzel ji moc nemaji – treba u nas ve meste ji nemaji vubec – tak jedine kdyz nekam jedu si ji koupim nebo posilam manzela :-) Nejnovesji cislo muzes videt treba tady: http://www.prag-info.cz/…p/index_.php?…

verveve
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 16.11.10 11:22

No prave ubrusy se u nas temer nepouzivaji – tak jedine na Vanoce ci Velikonoce – no treba az kluci odrostou – proto jsme se vzhla na ty obrazky.
Ja take jen vysiji obrazek a zbytek koupin nejakou latku a dosiji – zrovna ted delam ty Lady a pak chci udelat polstare s Muchou do obyvaku, ale ted me zrovna ukoluji deti – kazdy den kouka, jak pokracuji :-)
Rozarka vychazela par let -vychazela jak „klasicka“ tak pak special. Letes prestala vychazet a minuly tyden jsem koukala, ze na stancich uz zase je a zrovna s Ladou. Dalsi cislo vyjde asi v lednu – mela by vychatez 4× do roka.
Maji stranky www.rajvysivani.cz, ale to aktualni cislo tam nevidim. Ono bohuzel ji moc nemaji – treba u nas ve meste ji nemaji vubec – tak jedine kdyz nekam jedu si ji koupim nebo posilam manzela :-) Nejnovesji cislo muzes videt treba tady: http://www.prag-info.cz/…p/index_.php?…

verveve
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 16.11.10 11:28

No ja jsem prave koukala na ty vysivky dle fotografie a nejake se mi moc libi, ale jine zase oc ne tak se torchu bojim, aby to bylo pekne.

Treba se mi moc libi toto:

Nebo z tech druhychstranek toto:

verveve
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 16.11.10 11:35

Tak me vcelku nevadi, ze se to pka znici – jasne, ze obrazy jsou idelani – ty clovek povesi a nemusi se o ne bat, ale zase nez aby mi pak ty ubrusy lezeli ve skrini…
Ted zrovna jsem synovi vysivala tricko a je to 2 mesice a jep omalu na vyhozeni. On ho porad chtel nosit – vysivka je sice v pohode, ale tricko uz nas pomalu opousti – hold priste si musim dat vetsi pozor jake na to koupim :-)

Nouky
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 17.11.10 17:12

Týjo, Veru, tak ty portréty jsou fakt dobré! Ta holčička se mi moc líbí :palec:

A Madi, medvídci taky super! Fakt klobouk dolů!

Holky, díky za odkazy, úolně se rozplývám. Vyšívání (křížkem) mě baví už od dětství, i když teď na to nějak není moc čas. Ale jsem ten typ, co se neumí jen tak koukat na bednu – chlap mi vždycky vyčítá, že u toho musím něco dělat, proč jen neležím a nekoukám se, ale mně to přijde jako ztráta času. Takže na vyšívání často využívám večery u TV.

Když tak vydím ty Madiny výkony, tak mě to úplně nakoplo – taky se do něčeho vrhnu :lol: Fakt hodně se mi líbí ty věci z Malování, ale asi půjdu do nějaké komplet sady (shánět někde v obchodě bavlnky v patřičných odstínech mi přijde hodně komplikované). Zas ale nemám ráda ty předtištěné vzory na látce – to už mě tak nebaví, jako si to hledat v plánku :lol: A Lada musí být taky super! Podívám se po tom… Jinak občas se mi povede ukořistit nějaký speciál od Burdy (Křížková výšivka), ale poslední dobou jsem to už na stáncích moc neviděla…

Jo, a to tričko je dobrý nápad, my na trička malujeme, ale nějaká malá výšivka by se taky dala. I když je fakt, že líp vypadají výšivky větších rozměrů… Tak díky za rady a ať se dílo daří :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Naporcovaný manžel, nový Nesbo a další knihy pro podzimní šeď

Obarvěte si letošní podzim příjemnou knihou. Přinášíme pět tipů toho nejlepší čtení do vaší čtečky, ale i do sluchátek. Vyberte si to pravé zpestření podle nálady. číst dále >

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

TOPlist