Přídavky a jiné dávky z Rakouska

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Micilinka
Závislačka 4440 příspěvků 16.08.12 13:35
přídavky a jiné dávky z Rakouska

Ahojte, potřebovala bych poradit. Můj manžel pracuje v Rakousku, ale jinak máme oba trvalý pobyt hlášený v ČR a já jsem OSVČ. Nejste některá ve stejné situaci? ¨
Ráda bych se dozvěděla na co máme v Rakousku nárok. Slyšela jsem o různých příspěvcích i na manželku a taky dost slýchám, že až budeme mít miminko, tak bych měla na matěřskou nebo rodičák nárok z Rakouska.
Asi je to trošku zmatené, ale tak snad to někde pochopí :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
Reakce:

Ad-kko  16.08.12 14:00

Nevím jak to funguje v Rakousku, ale já mám přítele pracujícího v Anglii a od porodu budu dostávat peníze od tamtud. Žádná jiná země ale asi nemá tak dlouhou rodičovskou dovolenou jako my, takže já sice budu mít dobrý peníze ale jenom jeden rok, podle jejich zákonů. V Rakousku sou to myslim roky dva. Co potom to netušim :)

kar-maa
Echt Kelišová 7723 příspěvků 16.08.12 14:21

Nevim, jak je to s pridavkama, ale na materskou mas urcite narok z Rakouska. Pokud tam teda tvuj nedela na cerno :mrgreen:
Trva 2,5 roku a dela to plus minus 350 euro a Kindergeld 300 euro jednou za dva mesice.

JayLee
Hvězda diskuse 57980 příspěvků 16.08.12 15:20

Ted je to po novu nejak upraveny ze nestaci, ze tam manzel pracuje oficialne ale dite tam musi chodit do skolky nebo skoly nebo studovat a ty to musis kazdy dva roky dokladat + trvaly pbyt tam to dite musi mit…donedavna to bylo ze stacilo aby tam mangel pracoval a automaticky dostaval jeji davky na dite ale Turci a jiny toho zneuzivali pac v Rakousku meli jen dve deti a trebas dalsi v Turecku a s Rakouskem nemeli nic spolecneho takze proto to upravili  – muzu ti to zjistit od souseda co ma vedle nas chalupu ..jsou to česi ale uz 9 let tam ziji pracuji a bydli ve Vídni, ona a deti tam maji hlaseny trvaly pobyt a on tady v CR a rika, ze na jedno dite bere 460 euro mesicne nebo za ty dva mesice? To bych kecala zda za dva nebo mesic :kytka: a deti maji 2 8) 9 let a 6 :kytka:

Micilinka
Závislačka 4440 příspěvků 16.08.12 18:48

Děkuji za reakce :-) Manžel tam samozřejmě dělá oficiálně :-) No jde mi především o tu mateřskou a rodičovskou…jestli bych ji pobírala tady nebo v Rakousku.

zuzulenda
Závislačka 3890 příspěvků 17.08.12 21:01

Mé kamarádky manžel v Rakousku pracuje a ona bere rodičák a přídavky z Rakouska. Jsou to velké peníze. Pak máme sousedy, kdy chlap dělá v Rakousku a sousedka taky brala rodíčák jejich, teď ještě bere pořád přídavky. A od kolegyně sestra v Rakousku pracuje a na syna také pobírá příspěvky z Rakouska. Podotýkám, že ani jedno dítě z těchto rodin v Rakousku do školy/školky nechodí a ani tam nemá nikdo z nich trvalý pobyt :wink:
Ale samozřejmě nejlepší je to zjistit na úřadech… ;)

Anonymní  20.08.12 19:33
@zuzulenda píše:
Mé kamarádky manžel v Rakousku pracuje a ona bere rodičák a přídavky z Rakouska. Jsou to velké peníze. Pak máme sousedy, kdy chlap dělá v Rakousku a sousedka taky brala rodíčák jejich, teď ještě bere pořád přídavky. A od kolegyně sestra v Rakousku pracuje a na syna také pobírá příspěvky z Rakouska. Podotýkám, že ani jedno dítě z těchto rodin v Rakousku do školy/školky nechodí a ani tam nemá nikdo z nich trvalý pobyt :wink:
Ale samozřejmě nejlepší je to zjistit na úřadech… ;)

Mozna se neco menilo, my ted zadali v Rakousku o pridavky a musi se dokladat skolni dochazka i trvaly pobyt.

Jari1989
Kecalka 123 příspěvků 20.08.12 19:54

@Micilinka zdravim Znojmo :kytka: Rada bych ti pomohla, ale nevim to jiste, pokud tam dela tvuj manzel, tak by tu i sance byla, ale mam pocit, ze by vase mimi muselo chodit do skolky a skoly tam a mit i trvaly pobyt. Ja mam tez trvaly pobyt v CR, ale jsem v Nemecku provdana a z CR nebudu pobirat ani materskou ani prispevky, v Nemecku mam narok jen na Kindergeld, protoze manzel ma nadprumerny plat, tak materskou nam neschvalili a Kindergeld je 150€ mesicne do jeho 18ti let, kdy studuje. Jestli je to v Rakousku jinak, to netusim, ale ve Znojme je dost lidi co delaji v Rakousku, tak se jich zkus zeptat, ale mam pocit, ze to tak jednoduche nebude, kazdopadne mi dej urco vedet, tohle me zajima, jak ti to dopadne :think: :kytka:

zuzulenda
Závislačka 3890 příspěvků 20.08.12 23:14

Je tedy divné, že děti chodí do školy a školky v ČR.
Micilinko, koukám, že jsi taky ze Znojma. Já též :-)
Jestli chceš, tak mám známou, která se zabývá překládáním, a hlavně vyřizováním úředních věci v Rakousku. Můžu ti poslat na ni kontakt jestli chceš?! A ona taky pobírala mateřskou/přídavky z Rakouska, tak se ji můžeš i jen tak zeptat :-)

reeezinka
Kecalka 252 příspěvků 28.08.12 14:19

Holky, teď jste mě vystrašili. Jsem na začátku těhu, pracuju v Rakousku, jsem tu pojištěná, ale trvalý pobyt mám u nás. Tady mám přechodný, ale ten mi skončí hnd jak odejdu na mateřskou. Ještě bylo brzy na vyřizování papírů, ale pokud tu mám placené veškeré pojištění, tak z toho bych měla dostávat rpodič. příspěvek, ne? Začnu si to pomalu oběhávat.. Když jsem pojištěná jen tady a ne v ČR, tak odkud bych měla mateřskou? Nemůžou mě Rakušáci nechat ve štychu..

Anonymní  28.08.12 14:37
@reeezinka píše:
Holky, teď jste mě vystrašili. Jsem na začátku těhu, pracuju v Rakousku, jsem tu pojištěná, ale trvalý pobyt mám u nás. Tady mám přechodný, ale ten mi skončí hnd jak odejdu na mateřskou. Ještě bylo brzy na vyřizování papírů, ale pokud tu mám placené veškeré pojištění, tak z toho bych měla dostávat rpodič. příspěvek, ne? Začnu si to pomalu oběhávat.. Když jsem pojištěná jen tady a ne v ČR, tak odkud bych měla mateřskou? Nemůžou mě Rakušáci nechat ve štychu..

Nejak nechapu ten prechodny pobyt :think: V Rakousku se musis do 4 mesicu prihlasit k „trvalemu“ pobytu. V CR si pobyt rusit nemusis.

reeezinka
Kecalka 252 příspěvků 28.08.12 20:01

Tak jsem to špatně napsala, ne přechodný, ale vedlejší..když jsem se byla přihlásit, před dvěma lety, tak tam byly dvě možnosti, jestli hauptwohnsitz, nebo neben..tak jsem se zapsala jako nebe, jelikož doma jsem v Čechách a tady „bydlím“ u důchodkyně o kterou se starám..

Micilinka
Závislačka 4440 příspěvků 28.08.12 22:32

Ahojte, díky moc za info. Zuzu můžeš mi prosím ten kontakt poslat?

zuzulenda
Závislačka 3890 příspěvků 29.08.12 14:32

@Micilinka Tady je odkaz :-) http://www.ab-ba-preklady.cz/

LenkaZi
Kecalka 382 příspěvků 04.10.12 15:49
ahojky

Ahojky. Můj manžel taky začal vyřizovat nějaký příspěvek nebo něco takového. našemu cvrčkovi je 18měs. mělo by to být do těch 2.5 riku a pak si můžem zažádat o něco jiného. Ale nepochopila jsem máme ještě jednoho a na toho asi nemam nárok pobírat nic.Ale lepší aspon že na toho jedno. Víte už někdo něco nového jak to je? díky za odpověd. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist