Příliš mladé maminky

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 12.06.02 20:14
Příliš mladé maminky

ahoj Šárko!!!

dostala jsem se na vaše stránky cíleně, protože hledám radu a

snad i poučení a pocit, že mě někdo chápe. je mi teprve čerstvých

osmnáct. studuji střední školu druhým rokem a jsem nejspíš

těhotná. potřebovala bych jestli bys na vaše stránky nedala mou

adresu: " .{target:_new>mi­matko@freemej­l.cz a jestli by mi nemohly ostatní, když

budou chtít, psát své zážitky. hlavně takhle mladé maminky. to

jak to vše zvládly a řešily. přítelovi je 21 let. je spolehlivý,

myslím, že by se o nás postaral, ale do začátku by nám museli

pomoci naši a já nechci být moc závislá. vím, že jsem ještě moc

mladá, ale na potrat nepůjdu ani kdybych se měla odstěhovat do

domu pro svobodné matky. díky za co nejdrychlejší odpověď, děkuju

mladá mamina

}":[mailto:mi­matko@freemej­l.cz]

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »

Reklama

Reakce:

Jirina
Extra třída :D 12964 příspěvků 13.06.02 07:50
Příliš mladé maminky

Ahoj mimatko,

mně je už 31 a teprve čekám první mímo, takže v tomto Ti asi neporadím, nicméně je důležité, jestli dítě chceš Ty. Jestli přišlo neplánovaně, tak jsi s tím přece musela tak trošku počítat, ne? Ale nechci Ti kázat jako to asi dělají ostatní, že jsi měla nejdřív dokončit školu a tak. Důležitý je jestli se na to cítíš. Já vím že ve svých osmnácti jsem na to fakt ještě zralá nebyla, ale mám spoustu kamarádek, které v tom věku děti měly a zvládly to celkem v pohodě. Taky je důležité si to vyříkat s partnerem, jestli i on je ochoten děcko akceptovat a jestli jste schopni nějak vyřešit finanční situaci a bydlení. Až si to vnitřně srovnáš, tak pojď s náma do diskuse na Naivní kačátko. Moc držím palce. Jiřina

Anonymni  13.06.02 19:52
Příliš mladé maminky

ahoj jiřino. já jsem celkem miminko chtěla ale přítel začal panikařit a nějak to nezvládat, ale naštěstí se dnes potvrdilo, že nejsem těhotná. tak jsem moc ráda. ale nechám se velmi ráda od tebe poučovat, protože já ve svých 18-ti letech jsem opravdu typ MAMINA a miminko si přeju hned jak dodělám školu a budu fin. zajištěná. teď hlídám dvojčata, jsou skvělý…díky za podporu, mimátko

Anonymni  14.06.02 00:15
Příliš mladé maminky

Ahojky, v srpnu mi bude 17 a s mym pritelem(27) planujeme prave na me 17. nar. poceti tolik vytouzeneho miminka. Vim, ze budou prevazovat nazory, ze jsem na miminko jeste moc mlada, ale myslim, ze to zvladnu. Myslim, ze si dokazu uvedomit, alespon z poloviny, problemy a starosti s malym uzlickem.. Jestli mi nekdo chcete napsat, tak tady je adresa: " .{target:_new>Va­nilinka@centrum­.cz Budu rada. Vase budouci velmi mlada maminka}":[ma­ilto:Vanilinka@cen­trum.cz]

Jirina
Extra třída :D 12964 příspěvků 14.06.02 07:41
Příliš mladé maminky

Ahoj mimátko a vanilinko,

věřím, že můžete být ve svém věku vyspělé a na miminko připravené. Což já o sobě nemůžu říct ani teď kdy už mi táhne na 32. Hehe, zrovna včera mi na stránkách Naivního kačátka někdo hádal sotva 20 podle toho co jsem tam psala … Takže je opravdu nejdůležitější jak to samy cítíte, jak jste zodpovědné a finančně zabezpečené … A pak se řiďte svými pocity a vykašlete se co si myslí okolí.

(Pohled z druhé strany - mám několik kolegyň, které jsou stejně staré jako já a měly děti už před dvacítkou. Teď mají doma dorůstající puberťáky a mají úplně jiné starosti než my „mladé“. Myslím, že se díky tomu cítí i chovají jako mnohem starší a že je jim i trošku líto že si trošku nepočkaly)

Držím palce ať to vyjde tak jak si přejete.

Jiřina

marki
Nováček 2 příspěvky 14.06.02 11:55
Příliš mladé maminky

Milá vanilinko,

musím souhlasit s Jířinkou. Můj manžel se narodil své matce měsíc před nedokončeným 18. rokem. Rodiče sice oslavili 25. výročí, ale tím to také končí, při odchodu 2. syna z domu (i přestože mají ještě malou dceru) nabrala tchýně 2. dech. Nosí kratší sukně než já ve svých 25 letech, má milence a cítí se mladá už při myšlence, že by mohla být babičkou. (a to nemluvím o tom, že manžel je pro ni najednou příliš starý). Myslím, že má pocit, že jí děti o něco okradly a že teď si to musí vynahradit. Ani já si nemyslím, že bys to nezvládla. Zvládly to jiní, ale opravdu chceš, dělat své dceři v 36-i letech svatbu? My se snažíme o dítě teprve třetí měsíc a i přesto si občas myslím, že ve svých 26 nejsem ještě na dítě na 100% připravená, ale to snad není nikdo. A taky to může ještě pěkně dlouho trvat než se budu moct miminkonoskou nazvat. Takže si všechno opravdu důkladně promysli. Měj se krásně :lol: Marki

mimatko
Povídálka 22 příspěvků 15.06.02 10:23
Příliš mladé maminky

ahoj vanilinko,

já jsem taky pro miminko. ale ještě pořád studuju a nejsem finančně zajištěná a tudíž mít miminko nemůžu. až teď, když jsem si myslela, že jsem těhotná, jsem si uvědomila, že jsem sice na miminko připravená, ale musel by se o něj během školy starat někdo jinej a to si miminko nezaslouží. zaslouží si svojí mámu, kterou bude mít pořád u sebe…takže držím palce a jestli si třeba chceš psát, tak můj mejl je " .{target:_new>mi­matko@freemej­l.cz}":[mailto:mi­matko@freemej­l.cz]

Anonymni  22.06.02 20:52
Příliš mladé maminky

Ahoj maminky,

je mi 20 let a 1.7. mám termín porodu.V kvetnu jsem uspěšně složila maturitu a ted v klidu očekávám narození mého miminka.Radím všem dívkám, nejdřív dokončete školu.Je to dřina a stres pro miminko, to není dobré.

Terezijka
Povídálka 24 příspěvků 24.06.02 20:44
Příliš mladé maminky

Ahoj holky, co tu píšete, myslím spíš ty mladší. Nevím, jestli se mám považovat za příliš mladou budoucí maminku. Je mi 22 let, jenže jsem právě dokončila vysokou školu, takže nějaké ty problémy také vyvstanou. Zejména to, že mě nikde nejspíš na 3 měsíce do práce už nevezmou a od toho se odvíjí i nízká mateřská a vše ostatní. Každopádně si myslím, že nejde ani tak o biologický věk (i když v 16 je sakra brzo), jako spíš o to, jak se cítíte stát se maminkou. On si zřejmě každý zkraje říká, jaká to bude krása, že to bude malé a hezké, ale je s tím spousta starostí. Já vím, že ještě před třemi roky (to mi bylo 19) bych se o dítě postarat nemohla. Teda mohla, ale nechtěla. A v tom to je. Držím Vám palce, já si užívám 11. týden a jsem šťastná. Terezijka

Anonymni  27.06.02 12:05
Příliš mladé maminky

Ahoj Terezijko,

nejsi ty náhodou Terezijka - Žerezmijka? Pokud ano, tak jsem včera narazila na Tvé stránky a musím říct, že jsou skvělé. Dobře jsem se bavila. Mě je 23 a o mimčo se teprve začínáme pokoušet. Já chtěla být maminou už někdy od osmnácti. Myslím, že být mladou mamkou/taťkou má spoustu výhod, ale i nevýhod samozřejmě. Já osobně to preferuji. Asi proto, že to máme v rodině. Všechny mé ?předkyně? rodily před dvacítkou. Já jsem ve svých 23 černá ovce rodiny. A taky dle rodinných zkušeností vím, že pokud žena rodí jako mladá, pak se dožívá vyššího věku. U nás v rodině je věkový průměr žen (ne jen přímých příbuzných) víc jak 90 let a jak jsem řekla, všechny rodily před dvacítkou. Takže na tom asi něco bude. Ale myslím, že každá žena sama pozná kdy je připravená mít dítě. Pak už zbývá jenom přesvědčit partnera, že je též připravený:)) Takže všem budoucím maminám přeji krásná a zdravá mimča.

Miguelka

Anonymni  27.06.02 21:59
Příliš mladé maminky

Ahojky maminky,

když jsem čekala své první mimčo, bylo mi 16. Bohužel jsem o něj ve 4 měsíci přišla a budu toho litovat celý život. Teď je mi 22, mám 2,5 letou holčičku a kdybych se měla rozhodovat znovu, budu opět pro mimčo v tak brzkém věku, ačkoli nejsem vdaná, s přítelem si jen tak žijeme na hromádce u jeho rodičů, kde máme jeden pokoj a kuchyni a koupelnu společnou. Vše je jen o přístupu, člověk může vyjít s kýmkoli, pokud se alespoň trošku snaží. Navíc báječné bylo, že ani jedni z rodičů nám nebránili, informovali jsme je předem. Já jsem si během mateřské stihla udělat kurz laktační poradkyně a teď se chystáme na dalšího ďáblíčka.

Terezijka
Povídálka 24 příspěvků 30.06.02 14:33
Příliš mladé maminky

Ahoj Miquelko,

to jsem opravdu já, ta Terezijka-Žerezmijka. Už jsem na e-miminu byla zaregistrovaná jako Žerezmijka, jenže jsem zapomněla heslo a když jsem zadala, ať mi ho znovu pošlou, nikdy mi nedošlo, takže jsem zvolila druhou přezdívku. Jo, dík za pochvalu stránek, to mě vždycky moooc potěší. S tím, že když je žena připravena, musí ještě přesvědčit manžela-partnera, že už je taky připraven, to je přesný. :lol: To se mi moc líbí a asi to i platí. Měj se hezky a ať se zadaří. Terezijka

mesie
Povídálka 15 příspěvků 26.08.02 18:32
Příliš mladé maminky

Asi me tady muzete i odsoudit (a ja uznam,ze jsem byla hloupa),ale cekam miminko uz ve svych 17 letech.Na svet by melo prijit 28.12.Moc se na nej tesim.I kdyz nemam skolu a pritel se na me v momentalni dobe vykaslal.Zaplat panbuh i kdyz se moji rodice rozvadeji,jsou mi oba oporou a pomahaji mi.I muj pritel mi pomaha,ale nikdy maleho neprijme za vlastniho(coz mu nezazlyvam).Finance na tom nejsem nejlip,ale¨dam malemu vsechno co budu moci.Jen doufam,ze nakonec z „tatinka“ dostaneme alimenty(je z ciziny).Drzte mi palecky.

Uvitam kazdou vypomoc,pomoc a radu.(mesie@e­mail.cz)

Marcela3
Stálice 66 příspěvků 17.01.06 22:22

Ahoj maminy i ty budoucí,jak to tak čtu tak koukám:-)Je mi skoro 24 a máme 10.5m syna a to jsem si myslela že dost brzy,ale jsou i větší odvahy:-))Dodělávám si druhou školu i s malým,sice večerně ale i tak to jde:-))Když jsem rodila tak jse si připadala dost mladá na dítko,ale chtěli jsme ho oba tak jsme se těšili a těšili a máme jej:-)))Je to to nejkrásnější co člověk můe mít..........­...takže se držte mladé maminky

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 17.01.06 22:46

Ahoj,

Skoro rok si pisu s jednou sedmnactiletou maminkou z Brna, takze se ji zkusim zeptat, jestli vam nejak nepomuze nebo neporadi. Ma doma uz skoro rocniho chlapecka, ale urcite si prosla tim samym, co vy…

Ja jsem take z tech mladsich. Je mi necelych 23 a manzelovi teprve 20. Pres to vsechno je perfektni tata, ktery se umi o sve dite postarat. O veku to opravdu neni…Je to o zodpovednosti a o schopnosti se prizpusobit… Nam to vyhovuje, proto jsme si naplanovali dalsi mimi. Vsichni si na me ukazovali prstem uz pri Charlie, ted uz to radeji nekomentuji. Dite zvladam v pohode a jsem stastna…

Terik

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jitky: Jsem těhotná. Přítel chce naše dítě vychovávat s jinou

Jsem zasnoubená a čekám dítě. Bohužel jsem se snoubencem nešťastná a nevím,... číst dále >

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Reklama