Priorix tetra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  12.12.08 20:55
Priorix tetra

:D Ahoj má někdo zkušenosti s Priorixem Tetra?Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ogulaa
Kelišová 6150 příspěvků 12.12.08 21:15

Nevím jaké zkušenosti konkrétně myslíš, my jsme nechali letos na podzim naočkovat první dávku, reakci jsme měli dva večery slbou teplotku a jedno zvracení, jinak v pohodě

JVP
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 13.12.08 10:43

Ahoj, my byli bez reakce, Jana

Efa
Kecalka 208 příspěvků 13.12.08 11:40

My taky bez reakci, jako i u ostatnich ockovani.

misenka
Echt Kelišová 8580 příspěvků 13.12.08 11:45

Ahojky

my téže bez reakce. :D

Anonymni  16.12.08 21:17
Priorix tetra

:D Ahoj díky!pořád se rozmýšlím jestli dát tetra i s neštovicema nebo bez!Jestli bude mít malá větší reakce!Zatím jsme tedy žádné neměli,ale po přečtení pár debat na tohle téma jsem se trošku lekla!
Mějte se :)

pegula
Kecalka 389 příspěvků 07.01.09 12:09

ahojky, taky jsem se chtěla zeptat, zda dát proti neštovicím či ne… co si o tom myslíte?

Efa
Kecalka 208 příspěvků 07.01.09 13:25

My meli vzdy jen samotnou Priorix tetra vakcinu. Asi bych radeji nekombinovala.

Anonymni  10.01.09 21:47
Efa píše:
My meli vzdy jen samotnou Priorix tetra vakcinu. Asi bych radeji nekombinovala.
:D
Pokud vím tak priorix tetra je právě s neštovicema!!

iphone
Povídálka 11 příspěvků 12.01.09 22:29
priorix

Tak my jsme měli hodně vážné komplikace po očkování. Hned druhý den se dáda osypal a pak přišly těžké horečky, které trvaly 5 dní.

Doktorka samozřejmě nebyla a byl záskok. Takže návštěvy na pohotovosti a u lékaře každý den. Podávali jsme tišící léky a stále jsme se nemohli zbavit horečky.

Po třech dnech se objevily dva velké fleky. Podle kožní lékařky prý opar (prý ho vytváří stejný vir jako u neštovic), podle pohotovosti to bylo od štípnutí komárem.

Opět těžká beznaděj… bezesný noci a starost o malýho.

Po pěti dnech po krutých zábalech horečky ustupují…

Následně jsme četli i jiné reakce na očkování, některé i s horším průběhem. Priorix tetra je nová očkovací látka. I když byla testována, tak její konkrétní dopad se pozná až po nasazení na několika tisících lidech… takže můžete očekávat cokoliv…

za nás nikdy více…

Efa
Kecalka 208 příspěvků 13.01.09 10:47

Mas pravdu anonymni, spatne jsem se koukla, je to i s planymi nestovicemi.

Cincalabunci
Povídálka 17 příspěvků 10.02.09 17:17

Ahoj, my jsme dali v lete 1. davku priorix tetra a cca 5.den po ockovani mel maly horecku a pak 2 dny vyrazku a pak uz v pohode. Dnes jsme 8. den po 2. davce a maly ma od vcera strasny kasel, ze nemohl ani usnout a musela jsem mu dat 1/4 diazepamu. taky se mu spustila ryma. Volala jsem doktorce, jak dlouho to muze trvat a rikala az 7 dni. Tak mi drzte palce, at je to kratsi nebo se maly utrapi. Je ale fakt, ze pri ockovani sem tam pokaslaval, ale kdyz ho dr. prohlizela, tak byl poslechove cisty a i jinak ok. Musim rict, ze letos skoro cely podzim zapasi s kaslem a pomalu to vypada, ze je bud velmi citlivy na zmeny pocasi (to je letos fakt hrozny) a nebo bude alergic a astmatik po manzelovi. V pribalovem letaku u vakciny byly krom jineho popsany jako vedlejsi ucinky cca 2. –12. den po ockovani : teploty nad 38°, teploty nad 39°, vyrazka, ryma, kasel, bronchitida a pak dalsi hruzy.
Na druhou stranu jsem pro ockovani proti nestovicim priorixem tetra, protoze jsem slysela od doktoru dost strasne pripady, kdyz syn jednoho z nich dostal v 9. letech nestovice, ty mu ale napadl nerv. system a on z too ted ma epilepsii. Samostatna vakcina proti nestovicim zase neni ucinna.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 10.02.09 22:48
Cincalabunci píše:
Ahoj, my jsme dali v lete 1. davku priorix tetra a cca 5.den po ockovani mel maly horecku a pak 2 dny vyrazku a pak uz v pohode. Dnes jsme 8. den po 2. davce a maly ma od vcera strasny kasel, ze nemohl ani usnout a musela jsem mu dat 1/4 diazepamu. taky se mu spustila ryma. Volala jsem doktorce, jak dlouho to muze trvat a rikala az 7 dni. Tak mi drzte palce, at je to kratsi nebo se maly utrapi. Je ale fakt, ze pri ockovani sem tam pokaslaval, ale kdyz ho dr. prohlizela, tak byl poslechove cisty a i jinak ok. Musim rict, ze letos skoro cely podzim zapasi s kaslem a pomalu to vypada, ze je bud velmi citlivy na zmeny pocasi (to je letos fakt hrozny) a nebo bude alergic a astmatik po manzelovi. V pribalovem letaku u vakciny byly krom jineho popsany jako vedlejsi ucinky cca 2. –12. den po ockovani : teploty nad 38°, teploty nad 39°, vyrazka, ryma, kasel, bronchitida a pak dalsi hruzy.
Na druhou stranu jsem pro ockovani proti nestovicim priorixem tetra, protoze jsem slysela od doktoru dost strasne pripady, kdyz syn jednoho z nich dostal v 9. letech nestovice, ty mu ale napadl nerv. system a on z too ted ma epilepsii. Samostatna vakcina proti nestovicim zase neni ucinna.

… tak to nevím, kde jsi to slyšela. Malou jsme nechali očkovat loni. Konzultovala jsem to i se svými kamarády – doktory, jeden z nich je dětský onkolog, a toto mi nikdo nepotvrdil, spíš naopak. Je ale potřeba očkovat dvě dávky. Malá teď v přišla do kontaktu s neštovicemi, jiné děti ji chytli, ale ona ne. Ještě mně Dr. zdůraznila, že teď je i chráněna proti pásovému oparu.

Cincalabunci
Povídálka 17 příspěvků 11.02.09 10:30

ahoj nevim, co presne myslis. ten chlapec s epilepsii je bohuzel syn jednoho z tech dr. a o te samostatne vakcine jsem to napsala nepresne – neni zas az tak ucinna v porovnani s priorixem tetra, protoze se dava jen jednou.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 11.02.09 10:58
Cincalabunci píše:
ahoj nevim, co presne myslis. ten chlapec s epilepsii je bohuzel syn jednoho z tech dr. a o te samostatne vakcine jsem to napsala nepresne – neni zas az tak ucinna v porovnani s priorixem tetra, protoze se dava jen jednou.

Ne, nemyslela jsem to o té epilepsii. Já jsem taky nechala Julku raději naočkovat, ne vždy mají neštovice lehký a nekomplikovaný průběh – ona ta nemoc není až zase taková sranda, jak si často lidé myslí.

… no, ale co vím o očkování neštovic – toto očkování jsme absolvovali – tak se neočkuje 1×, ale 2× !
1. injekci dostala Julka loni v březnu a 2. pak v srpnu … takže se očkují dvě dávky.
Malému dám už Priorix tetra, za Julky to ještě nebylo, tak jsme to řešili dodatečně Varilrixem. A ty neštovice opravdu nechytla – a to teď kolem nás řádí.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist