Priorix tetra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  12.12.08 20:55
Priorix tetra

:D Ahoj má někdo zkušenosti s Priorixem Tetra?Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ogulaa
Kelišová 6150 příspěvků 12.12.08 21:15

Nevím jaké zkušenosti konkrétně myslíš, my jsme nechali letos na podzim naočkovat první dávku, reakci jsme měli dva večery slbou teplotku a jedno zvracení, jinak v pohodě

JVP
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 13.12.08 10:43

Ahoj, my byli bez reakce, Jana

Efa
Kecalka 208 příspěvků 13.12.08 11:40

My taky bez reakci, jako i u ostatnich ockovani.

misenka
Echt Kelišová 8579 příspěvků 13.12.08 11:45

Ahojky

my téže bez reakce. :D

Anonymni  16.12.08 21:17
Priorix tetra

:D Ahoj díky!pořád se rozmýšlím jestli dát tetra i s neštovicema nebo bez!Jestli bude mít malá větší reakce!Zatím jsme tedy žádné neměli,ale po přečtení pár debat na tohle téma jsem se trošku lekla!
Mějte se :)

pegula
Kecalka 389 příspěvků 07.01.09 12:09

ahojky, taky jsem se chtěla zeptat, zda dát proti neštovicím či ne… co si o tom myslíte?

Efa
Kecalka 208 příspěvků 07.01.09 13:25

My meli vzdy jen samotnou Priorix tetra vakcinu. Asi bych radeji nekombinovala.

Anonymni  10.01.09 21:47
Efa píše:
My meli vzdy jen samotnou Priorix tetra vakcinu. Asi bych radeji nekombinovala.
:D
Pokud vím tak priorix tetra je právě s neštovicema!!

iphone
Povídálka 11 příspěvků 12.01.09 22:29
priorix

Tak my jsme měli hodně vážné komplikace po očkování. Hned druhý den se dáda osypal a pak přišly těžké horečky, které trvaly 5 dní.

Doktorka samozřejmě nebyla a byl záskok. Takže návštěvy na pohotovosti a u lékaře každý den. Podávali jsme tišící léky a stále jsme se nemohli zbavit horečky.

Po třech dnech se objevily dva velké fleky. Podle kožní lékařky prý opar (prý ho vytváří stejný vir jako u neštovic), podle pohotovosti to bylo od štípnutí komárem.

Opět těžká beznaděj… bezesný noci a starost o malýho.

Po pěti dnech po krutých zábalech horečky ustupují…

Následně jsme četli i jiné reakce na očkování, některé i s horším průběhem. Priorix tetra je nová očkovací látka. I když byla testována, tak její konkrétní dopad se pozná až po nasazení na několika tisících lidech… takže můžete očekávat cokoliv…

za nás nikdy více…

Efa
Kecalka 208 příspěvků 13.01.09 10:47

Mas pravdu anonymni, spatne jsem se koukla, je to i s planymi nestovicemi.

Cincalabunci
Povídálka 17 příspěvků 10.02.09 17:17

Ahoj, my jsme dali v lete 1. davku priorix tetra a cca 5.den po ockovani mel maly horecku a pak 2 dny vyrazku a pak uz v pohode. Dnes jsme 8. den po 2. davce a maly ma od vcera strasny kasel, ze nemohl ani usnout a musela jsem mu dat 1/4 diazepamu. taky se mu spustila ryma. Volala jsem doktorce, jak dlouho to muze trvat a rikala az 7 dni. Tak mi drzte palce, at je to kratsi nebo se maly utrapi. Je ale fakt, ze pri ockovani sem tam pokaslaval, ale kdyz ho dr. prohlizela, tak byl poslechove cisty a i jinak ok. Musim rict, ze letos skoro cely podzim zapasi s kaslem a pomalu to vypada, ze je bud velmi citlivy na zmeny pocasi (to je letos fakt hrozny) a nebo bude alergic a astmatik po manzelovi. V pribalovem letaku u vakciny byly krom jineho popsany jako vedlejsi ucinky cca 2. –12. den po ockovani : teploty nad 38°, teploty nad 39°, vyrazka, ryma, kasel, bronchitida a pak dalsi hruzy.
Na druhou stranu jsem pro ockovani proti nestovicim priorixem tetra, protoze jsem slysela od doktoru dost strasne pripady, kdyz syn jednoho z nich dostal v 9. letech nestovice, ty mu ale napadl nerv. system a on z too ted ma epilepsii. Samostatna vakcina proti nestovicim zase neni ucinna.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 10.02.09 22:48
Cincalabunci píše:
Ahoj, my jsme dali v lete 1. davku priorix tetra a cca 5.den po ockovani mel maly horecku a pak 2 dny vyrazku a pak uz v pohode. Dnes jsme 8. den po 2. davce a maly ma od vcera strasny kasel, ze nemohl ani usnout a musela jsem mu dat 1/4 diazepamu. taky se mu spustila ryma. Volala jsem doktorce, jak dlouho to muze trvat a rikala az 7 dni. Tak mi drzte palce, at je to kratsi nebo se maly utrapi. Je ale fakt, ze pri ockovani sem tam pokaslaval, ale kdyz ho dr. prohlizela, tak byl poslechove cisty a i jinak ok. Musim rict, ze letos skoro cely podzim zapasi s kaslem a pomalu to vypada, ze je bud velmi citlivy na zmeny pocasi (to je letos fakt hrozny) a nebo bude alergic a astmatik po manzelovi. V pribalovem letaku u vakciny byly krom jineho popsany jako vedlejsi ucinky cca 2. –12. den po ockovani : teploty nad 38°, teploty nad 39°, vyrazka, ryma, kasel, bronchitida a pak dalsi hruzy.
Na druhou stranu jsem pro ockovani proti nestovicim priorixem tetra, protoze jsem slysela od doktoru dost strasne pripady, kdyz syn jednoho z nich dostal v 9. letech nestovice, ty mu ale napadl nerv. system a on z too ted ma epilepsii. Samostatna vakcina proti nestovicim zase neni ucinna.

… tak to nevím, kde jsi to slyšela. Malou jsme nechali očkovat loni. Konzultovala jsem to i se svými kamarády – doktory, jeden z nich je dětský onkolog, a toto mi nikdo nepotvrdil, spíš naopak. Je ale potřeba očkovat dvě dávky. Malá teď v přišla do kontaktu s neštovicemi, jiné děti ji chytli, ale ona ne. Ještě mně Dr. zdůraznila, že teď je i chráněna proti pásovému oparu.

Cincalabunci
Povídálka 17 příspěvků 11.02.09 10:30

ahoj nevim, co presne myslis. ten chlapec s epilepsii je bohuzel syn jednoho z tech dr. a o te samostatne vakcine jsem to napsala nepresne – neni zas az tak ucinna v porovnani s priorixem tetra, protoze se dava jen jednou.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 11.02.09 10:58
Cincalabunci píše:
ahoj nevim, co presne myslis. ten chlapec s epilepsii je bohuzel syn jednoho z tech dr. a o te samostatne vakcine jsem to napsala nepresne – neni zas az tak ucinna v porovnani s priorixem tetra, protoze se dava jen jednou.

Ne, nemyslela jsem to o té epilepsii. Já jsem taky nechala Julku raději naočkovat, ne vždy mají neštovice lehký a nekomplikovaný průběh – ona ta nemoc není až zase taková sranda, jak si často lidé myslí.

… no, ale co vím o očkování neštovic – toto očkování jsme absolvovali – tak se neočkuje 1×, ale 2× !
1. injekci dostala Julka loni v březnu a 2. pak v srpnu … takže se očkují dvě dávky.
Malému dám už Priorix tetra, za Julky to ještě nebylo, tak jsme to řešili dodatečně Varilrixem. A ty neštovice opravdu nechytla – a to teď kolem nás řádí.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Naporcovaný manžel, nový Nesbo a další knihy pro podzimní šeď

Obarvěte si letošní podzim příjemnou knihou. Přinášíme pět tipů toho nejlepší čtení do vaší čtečky, ale i do sluchátek. Vyberte si to pravé zpestření podle nálady. číst dále >

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

TOPlist