Prosím poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  07.08.03 19:15
Prosím poraďte

Ahoj všem,

mám 3 měsíčního syna a on si nechce hrát s ručičkami ani s hračkami, už jsem z toho docela přešlá. Stále si s ním hraji a motivuji ho, ale žádný výsledek :-( Prý jsou chlapci pomalejší než holčičky a vše si dělají po svém-to mě ale nijak neuklidňuje :-( Nemáte s tím některá podobnou zkušenost?

Děkuji za jakékoliv rady!

Sára

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  08.08.03 14:13
Prosím poraďte

Já mám také 3 měsíční, holčičku, také si nechce hrát, já ji strčím do ruky rachtátko a ona ho vyhodí, nevím jak si mám hrát s 3 měsíčním miminkem, poraďte mi prosím, zda něco nezanedbávám. K

Giulia
Nováček 3 příspěvky 08.08.03 21:56
Prosím poraďte

Ahoj,

mám 3,5 měsíčního chlapečka a taky jsem hloubala jak na to jak ho zabavit. Všechny oststní mamky co znám z porodnice mi předhazovaly co to jejich mrně už umí, jak zvedá hlavičku, drží štěrchátko, atd. Už jsem propadala panice jestli je v pořádku když se mu ta hlava nechce zvedat. Jestli můžu radit - kašlete na všechno co vám kdo říká. Každé mimčo má svoje tempo a všechno jednou přijde snažte se mimískovi pomoct ale nenuťte ho. Mého Davídka ve třech měsících začaly zajímat ručičky a ty pokroky za posledních 14 dní - jenom zírám. Pořídili jsme dětskou hrazdičku a hračky které vydávají nějakou melodii. Nejdřív na hračky jen koukal, pok se odhodlal sem tam i bouchnout a teď se jich chce dotknout, chytit je a prozkoumat v puse. V posledním měsíci každý den něčím překvapí a je to paráda. U vás to taky přijde. A víte co ? Dneska se sám otočil ze zad na bříško zvednul hlavičku a nádherně se usmál. Buďte v pohodě, bavte mimísky, zpívejte, vykládejte a za chvilku budou oni bavit vás.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.08.03 09:20
Prosím poraďte

Ahojky Sáro,

připojím se ke Giulii - vydrž, Tvůj klučík má své vlastní tempo! Uvidíš, že až to „na něj přijde“, bude dělat neuvěřitelně rychlé pokroky. Já mám 4 měsíce starou holčičku a ta například vůbec nechtěla být na bříšku a o nějakém pasení koníčků se mi mohlo jen zdát. Zlom nastal nedávno, když se sama najednou naučila otočit na bříško - bylo to ze dne na den. A teď už se na bříšku dokonce směje a snaží se chytat hračky. Hodně často u toho ječákuje, protože jí to nejde, ale je vidět neuvěřitelný pokrok každý den.

Je to hrozné, jak jsme okolím tlačeny k pozorování výkonů svých dětí a i když si uvědomujeme, že je to naše mimčo jedinečné, tak se vždycky necháme zviklat. Taky jsem zjistila, že naše Barča nemá moc ráda hrazdičku, ale někdy překvapí, že si pod ní docela i hraje. Ručičky „objevila“ až tak ve 3 měsících a hračky do té doby do rukou nebrala, jen občas do nich majzla. Tak jsem jí s těma hračkama neúnavně otravovala dál, mávala před obličejem, strkala do rukou a zase z nich brala, hrála jsem si s nima já před ní, a vyprávěla různý nesmysly. Dokonce jsem párkrát i ty hračky oňuchávala a strkala k puse. Pro K. i to, že dáš holčičce rachtátko do ruky a ona ho odhodí je hra. Možná by jí to bavilo opakovat pořád dokola. Nemyslím, že bys něco zanedbávala, jestli si s ní povídáš (jedno o čem) a zkoušíš jí hračky dávat do rukou a ukazovat a tak, tak prostě ještě nemá zájem. Jen vytrvejte holky a nenechte se odradit. A ještě jeden objev, naše dítě zaujaly hračky, které dělají zvuky, nebo se samy hýbou. Teď už ožužlává všechno bez rozdílu zvuku, hlavně že se to vejde do pusiny. Jen vydržte a upoutávejte na hračky pozornost dítětete jakýmkoli způsobem a nechávejte ho mezi hračkami i když s ním nejste. Určitě si nějakou oblíbí a bude jí brzy moc moc chtít :-)

Anonymní  28.11.15 19:07
bolesti břicha

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jsem ve 31tt a čekám dvojčata. Mám dost často strach, že se něco děje špatně. A tak bych se chtěla poradit. Je možné si pri pohybu něco natrhnout v břiše? Ráno jsem nějak špatně vstala a od te doby mě. pri pohybu boli jakoby sval nebo těsně pod ním. Je to hodně nepříjemné. Miminko se hýbe ale je línější než jindy. Myslíte, že bych to měla řešit u doktora nebo se zbytečně plaším

marmelada78
Závislačka 3149 příspěvků 28.11.15 19:13

Tak v tomhle tt už mě bolelo kdeco při kdečem. Spíš mě zaujalo že píšeš že čekáš dvojčata a „miminko se hýbe“. 8o

Anonymní  28.11.15 19:16
@marmelada78 píše:
Tak v tomhle tt už mě bolelo kdeco při kdečem. Spíš mě zaujalo že píšeš že čekáš dvojčata a „miminko se hýbe“. 8o

No ono vim kdy se které hýbe proto vim, že se to jedno vlevo hýbe

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 28.11.15 19:16

Je to tehotenstvi, nenadarmo se rika jiny stav. Spatny pohyb a bude neco bolet.Ale pro klid duse jdi za mudr, proc ne.At mas jistotu.JSes uz maminka a strach je na miste. Pokud by ses citila i zitra divne, tak aspon mudr zavolej, zeptej.

Anonymní  28.11.15 19:21

@toooja
Mám strach někdy až moc :-[ jen je víkend musela bych na pohotovost :-[

sisk
Ukecaná baba ;) 1677 příspěvků 5 inzerátů 28.11.15 19:32
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jsem ve 31tt a čekám dvojčata. Mám dost často strach, že se něco děje špatně. A tak bych se chtěla poradit. Je možné si pri pohybu něco natrhnout v břiše? Ráno jsem nějak špatně vstala a od te doby mě. pri pohybu boli jakoby sval nebo těsně pod ním. Je to hodně nepříjemné. Miminko se hýbe ale je línější než jindy. Myslíte, že bych to měla řešit u doktora nebo se zbytečně plaším

Nechapu anonym :roll:
Jinak takhle je konci uz me bolelo snad i dejchani. Ale jestli mas pocit, ze je neco jinak, tak jdi k dr. No a co ze je vikend. Zdravi myho ditete by mi za to stalo a jela bych, pokud bych se fakt bála.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Reklama