Průjem u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 31.03.06 18:20
PRůJEM u BATOLETE

Potřebovala bych poradit: Můj skoro 16 měsíční syn má již třetí den průjem doprovázený občasným silným zvacením (dnes – třetí den již bez zvracení). Odmítá téměr všechno jídlo, kromě jogurtu a mléka (Beba2). Dopoledne snědl pár lžic mixovaného banánu s jablkem a piškotami. Vařenou mixovanou rýži s mrkví odmítá úplně. Z léků užíváme od dnešního dne Smectu.
Nevíte, jestli mléčné výrobky při průjmu neškodí a kolik by toho měl sníst za den, aby to bylo dostatečné,příp­.jaké potraviny kromě výše popsaných podávat?
Pije převařenou vodu, nebublinkatou minerálku, ale žádné závratné množství, více vypije v podstatě jen toho mléka…Kolik tekutin stačí, aby nedošlo k dehydrataci? Existuje dětský černý čaj – nebo není potřeba?
Díky moc všem co napíšou :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Gabinka
Kelišová 6489 příspěvků 31.03.06 18:36

Mléčné výrobky při průjmu nejsou vhodné. Pokud prcek bez UM nevydrží, pak doporučuju buď koupit Sunar Alidiar (měl by být bez receptu na prodej v lékárně za cca 100,–-), nebo si od dr nechat napsat Nutrilon Low Lactose.
Pokud to je průjem, asi je lepší navštívit dr kvůli výtěru, pokud to trvá déle. Jinak hodně tekutin (především pozor, pokud má teploty) a stavivá jídla. Smectu, event. nějaká laktobacily (hodně dři píší Hylak Forte, dá se koupit Nutrolin B).
Co se jídla týče – nenutit jíst, jíst nemusí, to dožene, až bude OK. Je to normální jev a při průjmu mi malá nejedla dokonce ani obyčejný rohlík, který jinak miluje. Protože to je závislačka, byla víceméně na tom UM se sníženým obsahem laktory vhodném při průjmu (pozor, smí se maximálně 2týdny).
Pití – nabízet, pokud pije málo. Obecný údaj není, protože do dětí to obvykle asi násilím nenarveš. Nejlepší je černý čaj – mě dr řekl normální černý – já ho dělala slabší (nenechala jsem louhovat dlouho) a přidala jsem tam lžičku dvě glukopuru, vodu, dávala jsem banánovou šťávu.
Tyto virozy teď řádí jak černá ruka, my ji nedávno prošly 2× během měsíce. Přesně jako píšeš, první den dva zvracení, pak průjem. Nejedla, aspoň něco pila.
Držím palce
 GaB

pajuska
Stálice 80 příspěvků 31.03.06 18:36

Ahoj, náš klučina (10 měsíců) měl podobné problémy v únoru. Zvracel, hrozný průjem, horečky, všechno odmítal, nic nechtěl. Na doporučení dr. jsme mu po lžičkách dávali obyčejný hořký černý čaj oslazený (poměrně hodně hroznovým cukrem) – hlavně studený z ledničky. Když přestal zvracet, tak jsme pokračovali v čaji, ale hořkém. První dva dny vůbec nic nejedl, potom začal rozmačkaný banán a mrkvovou šťávu. Pak jsem vařila jen rýži. Nutrilon, bílý jogurt a jiný mléčný výrobky jsme nesměli vůbec! Užíval Santax S – měl prokázané infekční rotaviry ve střevech. Mlíčko jsme začali asi po týdnu a to ne do normální kojovody, ale do rýžového odvaru (1lžička uvařená cca ve 3dcl). My jsme se z toho dostali asi po 12dnech. Začátek byl strašný, byla jsem z toho nešťastná. Stihl zhubnout o 1,20 kg.

Brzo se uzdravte

pa pa

Pajuska

pajuska
Stálice 80 příspěvků 31.03.06 18:37

Ještě jsem zapomněla, že moc dobrý je od HIPP ORS 2000. Dětem dodá všechno potřebné a je i dobrý. Mají ho v lékárně.

pa pa

Pajuska

Gabinka
Kelišová 6489 příspěvků 31.03.06 18:37

Jo a místo UM či kaší jsem to se sníženým množstvím laktozy doplňovala Instatní rýžovou krupičkou od Nestle – je tam recept na rýžový odvar – dělala jsem konzizstenci mléka, přisladila glukopurem, to jí taky trošku oblblo.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 31.03.06 18:39

Maky,

já myslím, že jídlo není až tak důležité, důležitější jsou tekutiny. A právě mléko (pokud není kojený) a ostatní mléčné výrobky jsou v době průjmu a zvracení nevhodné. Rozhodně bych zkusila mrkev, rýži, piškoty, rohlík, banán nebo něco takového. Nebo borůvky (myslím, že je přesnídávka), taky dost staví. Černý čaj pro děti existuje, je myslím od Megafytu a je s anýzem. Řekal bych, že důležité jsou jakékoliv tekutiny. A Smecta určitě zabere, nám zabírá docela rychle. Z tekutit taky můžeš zkusit mrkvovou šťávu.

Víc mě nenapadá. Ať je malý rychle v pořádku a ať mu chutná.

Jana

maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 31.03.06 18:51

Díky moc všem, které jste napsaly. Pokud budete mít ještě nějaké finty, jak přelstít batole, které miluje jogurty a mléko, budu ráda!

Pomlenka
Závislačka 4278 příspěvků 31.03.06 20:58

http://www.vasedeti.cz/tamtam.php?…

jukni sem, je tu recept na domácí rehydratační roztok, poradila to maminka-doktorka, prý je fakt k pití, malý toho vypil hodně (konečně). Funkce by měla být stejná, jako u těch kupovaných, je to z nějaké učebnice za studií medicíny.

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 31.03.06 21:05

Ahoj,
s tim, co pit nebo jist ti neporadim – vsechno uz asi napsali holky prede mnou. Jinak nam doktorka radila jeste piskoty, bebe susenky nebo slane tycinky – aby aspon NECO snedl! Vypit by mel alespon 3/4 litru, cim vic, tim lip (nepises, kolik vazi – deti by meli mit 1dl tekutin na kilo vahy)

Ale ze zkusenosti ti na lecbu prujmu muzu doporucit roztok Kulisek – doplnuje mineraly, ktere telicko ztrati prujmem a pak kapky Hylac (bohuzel nevim, jestli nejsou na predpis) – to upravuje strevni mikrofloru…

A rozhodne se porad s doktorkou – prujem treti den, to neni nic dobreho!!! :(
Moc drzim palce, aby to maleho brzo preslo!
 Eliska

Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 01.04.06 10:33

Ahoj holky,
já jen dodám doplňující informace

NUTRILON LOW LACTOZE (bez laktozy)-se dá koupit i bez receptu.Na recept je jen o 10,– levnější a může se pít neomezeně dlouhou dobu.Můj syn nesnáší laktozu a pije ho už 4 měsíce a je v pohodě.Žádné průjmy,bolení bříška..prostě spokojenost největší.

pa Yasmin+Kubíček 5.měsíců

Gabinka
Kelišová 6489 příspěvků 01.04.06 10:41

Tak to se omlouvám za mylnou info u toho Nutrilonu. Ovšem když jsme ten průjem měly podruhé a já se šla optat, abych nemusela k dr, tak mi to v lékárně odmítli prodat, že bez receptu ne. A ten Nutrilon je chutnější než ten Sunar, ten je takovej jílovitej hnusnej. Nutrilon byl dobroš…O ty prachy nejde, já ho i na recept platila celej a navíc Nutrilonu je za stejný peníze víc než Sunaru

Kubulka
Kecalka 130 příspěvků 06.04.06 09:51

Ahoj,

tak koukám, že v tom nejsme sami. Musím sehnat ten NUTRILON, SUNAR je nemožnej. Máme ale problém s opruzeninama, chuděrka malej je celej zapruzenej, rybilka nepomáhá,ani seba med, co pomohlo vám? Napadla mě nějaká sedací koupel, máte někdo zkušenosti?
Děkuji. Petra

Anonymni  06.04.06 11:49

Ahoj holky, tak my to prodělali minulý týden. Taky katastrofa. Nejhorší bylo, že malá už ten třetí den měla hlad, ale jak něco snědla, hned to šlo ven. Doktor mi i na to zvracení doporučil koupil coca colu, odbublinkovat a hodně zchladit a potom po lžičce podávat. Prý by to mělo uklidnit žaludek. Nevím ale jestli to pomáhá, malá jak viděla něco k pití, tak to prostě nechtěla, měla jsem taky ztrach z dehydratace, dokonce mě strašil kapačkou v nemocnici. JInak prý ještě můžou jablko a potom, když už to bylo dobrý, tak mi překl, ať jí uvařim normální puding, prý obsahuje hodně pektinu a do toho přidám meruňky (bez šťávy). Prý jí po tom průjmu a po zvracení tyhle látky chybí. Jinak nám napsal hylak. Jo, jinak piškoty, ty mi zakázal, prý jsou obsahují vajíčka, která jsou v týhle době hodně nevhodná.

Tak Ať to ty prdelky brzo přejde.

Orpet

Anonymni  29.10.06 14:55

Ahoj
na opruzeniny doporučuji krém na zadeček od firmy Weleda – úžasné a vše přírodní. Pokud je zadeček hodně moc červený a pupínkatý tak velkou vrstvu Penaten cream. Papa

Filípek a Já
Nováček 1 příspěvek 14.02.10 13:26

Ahoj! Také proděláváme střevní chřipku – púrůjem a zvracení. Každopádně jhned na začátku pokud ti hodně zvracej jsi měla kontaktovat děts.lékaře. Nám byl doporučený ovocný čaj přislazený fruktozou, při zvracení se doporučuje pít studený, jinak jsou černé čaje v lékarně např. Megafyt černý dětský čaj s anýzem. Jinak pomáhá taky smecta je tam dávkování i pro roční a výš. děti. Jinak k jídlu ta rý訞e a spařená mrkvička. Ještě se doporučuje ORS mrkvový-rýžový odvar od zn. Hipp. Každopádně pokud to přetrvává tak dlouho tak jdi k doktorovi, u tak malých dětí Dehydrataci nemůžeme brát na lehkou váhu
A kolík má vypít batole aby nebylo dehydrované! Dočetla jsem se na netu že 6 – 12 měs. 1 litr denně, a 2–3 roky 1,3 –1,5 liturů.
tak se brzy uzdravujte :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Napište Ježíškovi, určitě vám odpoví

Santa už nemá šanci. Před devíti lety si však díky celonárodní soutěžní hře české děti určily podobu svého Ježíška a ten je v této podobě provází již šestým rokem v unikátní hře Český Ježíšek odepisuje dětem. Napište mu i vy! číst dále >

TOPlist