Půjem v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.11.09 17:02
Prujem v tehotenstvi

Ahoj. Jsem v sedmem mesici tehotenstvi. Vcera vecer jsem hodne prdela (nevim jak to napsat slusneji :oops: ), vzdy jsme letala na WC, ale zustalo jen u prdu. V noci dobry a rano me bolelo bricho a mela jsem poradny prujem. :-? Podle me jsem musela asi vcera neco snist, co mi dvakrat nesedlo.

Ma otazka – dneska by to chtelo asi trochu „dietku“, abych se procistila. Co je dobry na prujem – co stavi? A bezpecne v tehotenstvi? Dala jsem si kousek horke cokolady. Pak vim, ze snad banany stavi. A dal?
 Diky.

Reakce:

Jana206
Neúnavná pisatelka 19028 příspěvků 10.11.09 17:19

Ahoj.Já jsem někde četla,že hořká čokoláda může pěkně uškodit,stějně např.cola a podobné rady.Já bych,vzhledem k Tvému těhotenství poradila jako u dítěte,rýžovo-mrkvový odvar.Dá se koupit i hotový v lékárně-Hipp ORS,obsahuje i nějaké minerály a ionty.Je pro miminka od 4 měsíců.Určitě si neublížíš.Jakmile průjem poleví,doporučují se postupně nemastné potraviny-rýže,mrkev,bram­bory,suché rohlíky.Pokud to půjde k lepšímu,libové maso,další zelenina vařená nebo dušená.Čokoláda Ti může zažívání akorát narušit.Vyhnout by ses měla mléčným výrobkum,po vymizení obtíží můžeš postupně začít s bílými jogurty,kefírem.

Vzhledem k tomu,že jsi těhotná,kdyby průjem do zítřka nepolevil,nav­štívila bych lékaře.Přeji Ti,aby to byl opravdu průjem jen proto,že Ti něco nesedlo.Ale je tu i možnost např.salmonely apold.Promiň,nechci Tě strašit.

Navíc,při průjmu ztrácí tělo tekutiny a minerální látky,to není OK.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 10.11.09 17:20

Rýže, mrkev, starý rohlík, dostatek tekutin a už nevím. :roll:

Přeju ať se brzo normalizují návštěvy WC :wink:

Anonymní  10.11.09 19:57

Jezis, salmonela – to snad ne. Nestras. 8-o To bych snad poznala, ze je neco spatne, behala bych furt a mela napr.i teploty, ne? Ja byla prakticky na WC s prujmem jen jednou – dnes rano. Tak snad to nebude nic vaznyho. Diky za tipy na diet.stravu. :wink:

Jana206
Neúnavná pisatelka 19028 příspěvků 10.11.09 20:10

Tak se nezlob.Já jsem to myslela dobře.Prostě v těhu jít radši k doktorovi zbytečně než dobře.Jsem ráda,že to vypadá dobře.Přeji brzké uzdravení,pohodový zbytek těhotenství a zdravé miminko.

Jana206
Neúnavná pisatelka 19028 příspěvků 10.11.09 20:11

chtěla jsem napsat než pozdě.A u salmonely jsou vodnaté průjmy stále dokola,teploty,cel­kové vyčerpání.Já jsem ji naštěstí nikdy neměla,ale holčička od známe.Neboj.Bude to OK.

Anonymní  10.11.09 20:13

Jani, v pohode. :wink: Diky moc. Pravdu mas v tom, ze vzdy je lepsi plasit a jit k dr. nez neco zanedbat. Snad to u me bude dobry a prujem uz nebude a ani toho dr.nebudu potrebovat. Diky.

cora
Nováček 8 příspěvků 11.11.09 21:49

Prujem je az kdyz je kolem 3–5 vodnatych stolic denne.Jinak na prujem je dobra SMECTA,vhodna pro mimi,tehotne,kojici atd.Vyzkousena-funguje i na travici potize,kdyz me bolel zaludek ze spatneho jidla.Jinak dietni opatreni,co holky pisou vyse je ok,krom cokolady.

Váš příspěvek

Poslední články

Napište Ježíškovi, určitě vám odpoví

Santa už nemá šanci. Před devíti lety si však díky celonárodní soutěžní hře české děti určily podobu svého Ježíška a ten je v této podobě provází již šestým rokem v unikátní hře Český Ježíšek odepisuje dětem. Napište mu i vy! číst dále >

TOPlist