Půjem v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.11.09 17:02
Prujem v tehotenstvi

Ahoj. Jsem v sedmem mesici tehotenstvi. Vcera vecer jsem hodne prdela (nevim jak to napsat slusneji :oops: ), vzdy jsme letala na WC, ale zustalo jen u prdu. V noci dobry a rano me bolelo bricho a mela jsem poradny prujem. :-? Podle me jsem musela asi vcera neco snist, co mi dvakrat nesedlo.

Ma otazka – dneska by to chtelo asi trochu „dietku“, abych se procistila. Co je dobry na prujem – co stavi? A bezpecne v tehotenstvi? Dala jsem si kousek horke cokolady. Pak vim, ze snad banany stavi. A dal?
 Diky.

Reakce:

Jana206
Neúnavná pisatelka 18159 příspěvků 10.11.09 17:19

Ahoj.Já jsem někde četla,že hořká čokoláda může pěkně uškodit,stějně např.cola a podobné rady.Já bych,vzhledem k Tvému těhotenství poradila jako u dítěte,rýžovo-mrkvový odvar.Dá se koupit i hotový v lékárně-Hipp ORS,obsahuje i nějaké minerály a ionty.Je pro miminka od 4 měsíců.Určitě si neublížíš.Jakmile průjem poleví,doporučují se postupně nemastné potraviny-rýže,mrkev,bram­bory,suché rohlíky.Pokud to půjde k lepšímu,libové maso,další zelenina vařená nebo dušená.Čokoláda Ti může zažívání akorát narušit.Vyhnout by ses měla mléčným výrobkum,po vymizení obtíží můžeš postupně začít s bílými jogurty,kefírem.

Vzhledem k tomu,že jsi těhotná,kdyby průjem do zítřka nepolevil,nav­štívila bych lékaře.Přeji Ti,aby to byl opravdu průjem jen proto,že Ti něco nesedlo.Ale je tu i možnost např.salmonely apold.Promiň,nechci Tě strašit.

Navíc,při průjmu ztrácí tělo tekutiny a minerální látky,to není OK.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 10.11.09 17:20

Rýže, mrkev, starý rohlík, dostatek tekutin a už nevím. :roll:

Přeju ať se brzo normalizují návštěvy WC :wink:

Anonymní  10.11.09 19:57

Jezis, salmonela – to snad ne. Nestras. 8-o To bych snad poznala, ze je neco spatne, behala bych furt a mela napr.i teploty, ne? Ja byla prakticky na WC s prujmem jen jednou – dnes rano. Tak snad to nebude nic vaznyho. Diky za tipy na diet.stravu. :wink:

Jana206
Neúnavná pisatelka 18159 příspěvků 10.11.09 20:10

Tak se nezlob.Já jsem to myslela dobře.Prostě v těhu jít radši k doktorovi zbytečně než dobře.Jsem ráda,že to vypadá dobře.Přeji brzké uzdravení,pohodový zbytek těhotenství a zdravé miminko.

Jana206
Neúnavná pisatelka 18159 příspěvků 10.11.09 20:11

chtěla jsem napsat než pozdě.A u salmonely jsou vodnaté průjmy stále dokola,teploty,cel­kové vyčerpání.Já jsem ji naštěstí nikdy neměla,ale holčička od známe.Neboj.Bude to OK.

Anonymní  10.11.09 20:13

Jani, v pohode. :wink: Diky moc. Pravdu mas v tom, ze vzdy je lepsi plasit a jit k dr. nez neco zanedbat. Snad to u me bude dobry a prujem uz nebude a ani toho dr.nebudu potrebovat. Diky.

cora
Nováček 8 příspěvků 11.11.09 21:49

Prujem je az kdyz je kolem 3–5 vodnatych stolic denne.Jinak na prujem je dobra SMECTA,vhodna pro mimi,tehotne,kojici atd.Vyzkousena-funguje i na travici potize,kdyz me bolel zaludek ze spatneho jidla.Jinak dietni opatreni,co holky pisou vyse je ok,krom cokolady.

Váš příspěvek
TOPlist