První krůčky-poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  03.07.03 12:34
První krůčky-poraďte

Ahoj všem maminkám. Mám 14 měsíční holčičku a ona ne a ne chodit. Za jednu ručičku chodí bez problémů, ale má strach se pustit a chybí jí potřebná rovnováha, jak pomoct? Jana.

Reklama

Reklama

Reakce:

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.07.03 13:34
První krůčky-poraďte

Já myslím, že ještě chvilku počkat, až svou jistotu najde.

Mezitím zkusit zjistit, zda raději capká bosa, nebo jestli jí nevyhovuje jiná obuv, jestli má nějaké problémy při obcházení nábytku, je-li ochotná třeba tlačit a přelízat nějaké odrážedlo. Ale spíš to bude otázka důvěry, že jen maminka ji nenechá padnout a to časem přejde. Hodně tomu napomáhá dětský kolektiv.

ps. ani se jí nedivím, ať si hezky odpočine a nabere sil, ještě se v životě nalítá. :-)

Romana

Anonymni  04.07.03 12:16
První krůčky-poraďte

Ahoj, my jsme to s naší holčičkou zkusili když měla 1 rok. Dala jsem jí kšíry, co měla do kočárku aby nespadla, držela jsem je za ně - na za tělíčko, a ona šla. Potom jsem je pustila a rozešla se sama. Možná ti to pomůže.

Čauky

Jana

kmina
Nováček 1 příspěvek 21.03.04 21:16

Ahoj všechny mamky!
Jsem jedna zvás a moc by mně pomohla nějaká rada, ohledně prvních krůčků miminka. Máme roční holčičku a stále ještě nechodí ani se moc nepřemisťuje lezením. Většina kamarádek mě uklidňuje, že některé děti nelezou a rovnou začnou chodit, ale jsem z toho lehce nervozní, tak prosím poraďte, jestli máte zkušenosti.
Moc díky Ifka.

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 22.03.04 00:29

Ahoj Ifko,
některé děti opravdu nelezou a začnou rovnou chodit. Moje dcera také vůbec nelezla. Tak si z toho nic nedělej.
Simunka

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 22.03.04 08:57

Ahoj Ifko,

z toho, ze tva dcera v roce nechodi vubec nemusis byt nervozni. Nekterym detem to trva trosku dele a neznamena to, ze by mely byt nejak pozadu. Je to stejne, jako s ucenim na zachod. Kazde dite ma sve tempo, s tim se musis smirit a hlavne se netrapit pokazde, kdyz tve dite bude pomalejsi v chuzi, mluve ci uceni na nocnik atd. To by ses potom trapila cely zivot pro nic. Bud rada, ze mas krasne a zdrave dite a vsechno ostatni prijde samo, uvidis. ;-)

Andrea

Anonymni  22.03.04 12:19

Ahoj Simunko!
Díky z podporu!
Samozřejmě, že se stále netrápím, ale spíš okolí mě občas stresuje. Jinak jsme v poho!
Je mi 38 let a mimi je naše první, tak to asi samozřejmě víc prožíváme.
Ale jinak je učenlivá a upovídaná až až.
Zdraví Ifka.

Anonymni  22.03.04 12:24

Ahoj Andreo!
Tobě díky taky za podporu!
Je bezva, že máme k dispozici alespoň virtuální spojení a začínám mít pocit, že na to vše nejsem sama, a že každá mamka má podobné „starosti“ na MD.
Ne, že bych se na MD nudila, to vůbec, ale přesto se občas cítím osamělá, i když je všude se mnou naše mimi.
Hezký den preje Ifka.

Anonymni  22.03.04 21:37
První krůčky-poraďte

Mám dvojčata a i když je to už pár let, první krůčky si pamatuju dobře. Jedna dcerka udělala první kroky ve 13 měsících, a to s lavorem v ručičce. Asi měla nějak pocit, že se podpírá. Ta druhá za ní ještě měsíc lezla a vůbec neměla odvahu, věděla, že leze rychle a bude na místě taky. Potom se přece odvážila - a to od postele k nové hračce, kterou jsem jí podávala a postupně jsem couvala. Pak už mi zdrhaly obě, samozřejmě každá na jinou stranu :-))). Vůbec bych se nebála, oni mají některé jen trošku strach. Jako my třeba v autoškole.
Pavlína

Ariana
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 23.03.04 07:36

Ahoj holky,
já bych to taky neuspěchávala. Až budou vědět, že přišel jejich čas, tak začnou chodit bez pomoci. A stejně to platí i u dalších činností. Ty co s oblibou říkají jak je ta naše ratolest zaostalá bych poslala někam. Já si to užila s mojí tchýní. Když bylo Lucince necelých 7 měsíců, tak začala že její dcera v 7 měsících už chodila kolem postýlky. No a Lucinka se dokázala jen přetočit na záda a na bříško a trochu couvat. Začala tedy prohlašovat, že je Lucinka zaostalá a že jí to mám učit. Usoudila totiž, aniž by se zeptala, že jí nechávám jen ležet na zádech a na ostatní kašlu. Když u nás byla a zůstala s malou v místnosti sama, dala jí do postýlky a říkala :„Lucinko, chytni se, no tak chytni se.“ (Měla na mysli, aby se chytla žbrdlinek a postavila se.) Lucinka na ni samozřejmě kašlala. :-) Má svoje tempo vývoje a tak se postavila úplně sama bez nucení v polovině devátého měsíce (sednout se naučila až ze stoje). A bez žbrdlinek. Prostě se opřela o otočený lavor a najednou stála. Teď se postaví úplně všude a tchýně sklapla. No, má zas jiné řeči. Prostě její dcera byla rychlejší. :roll:
Myslím, že jen proto, že některé děti začnou dělat některé činnosti později, nemůžeme říct, že jsou zaostalé. Ony se to jednou naučí. Samozřejmě jsou i jiné případy, které je nutno řešit za pomoci lékařů, ale každé dítě má jiné tempo a ne každé zapadá do tabulek.
Jo a já jsem prý taky nelezla a rovnou začala chodit. Takže lezení není bezpodmínečně nutné i když je prý zdravé.
Ariana :wink:

claire
Stálice 63 příspěvků 23.03.04 10:34

bud rada, ze ti ditko jeste nechodi, pak ti teprve pribudou starosti. Kamaradcina dcera je taky opozdena, zacala chodit az v 15 mesicich a kamoska si to jen chvalila. Kdyby pry jeste rok nechodila, bude jedine rada, takto uz nema chvilku klidu :D

Michalka
Nováček 9 příspěvků 23.03.04 20:09

Ahoj, buď ráda, že máš klid. Náš Kuba začal lézt v šesti měsících, v sedmi se po:,–(il a postavil, teď je mu 8 měsíců a začíná chodit podél nábytku. Nemůžu se od něj hnout ani na minutku, a tak se těším, až přijde táta z práce a já se můžu jít konečně vyčůrat. Denně má dvacet boulí, čtyři zlomeniny a dva otřesy mozku, a to jsem pořád u něj. Jasně že přeháním, ale je to hrůza.

Anonymni  15.08.04 19:52

Ahoj mamky!
Nedávno jsem vám psala o dceři, které se nechce chodit. V 15 měsících začala. Hurá!!!
je pravda, že se víc teď naběhám, ale jsem moc ráda, že vše dohnala. Díky za podporu!!!!
Zdraví Ifka.

Anonymni  15.08.04 21:23

Ahoj holky,
zkuste dát dětem při chůzi nějaké hračky do ručiček. Mají tak pocit, že se něčeho drží a mají jistotu. Možná pak půjdou bez obav. Samozřejmě je musíte zezadu jistit. Snad jsem poradila dobře.
Pa Štěpík

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama