První pohyby miminka v těhotenství

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  30.04.03 08:16
první pohyby miminka

Chci se zeptat na Vaše zkušenosti s prvními pohyby miminka. Od kdy jste je cítily, jak vypadaly a jak často přicházely. Jsem ve 21 týdnu, navečer, když jsem v klidu, tak se moc soustředím a nejsem si jistá, že to co někdy pocítím není spíš moje vroucné přání než pohyb miminka. Děkuji za Vaše názory.Radka

Reklama

Najdete v encyklopedii: První pohyby miminka

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  30.04.03 19:20
první pohyby miminka

Ahojda, já jsem pohyby cítila poprvé v 18 tt. a bylo to jako by mi tam plavaly rybičky, občas jsem měla pocit, jako když tam mám bublinky :-) Nedokážu to přesněji popsat..Nyní (36tt.) už to nejsou bublinky, ale pořádné kopance, za které jsem ale moc ráda :-)

Přeju hodně štěstí a hlavně zdraví Tobě i cvrčkovi!!!

Lucka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.05.03 13:14
první pohyby miminka

Ahoj Radko,

gratuluji k bříšku :-D

Já jsem teď v 19 tt druhého těhotenství a pohyby cítím už asi týden, ale teprve až posledních pár dnů jsem si jistá, že je to ono. Myslím, že až tě mimi OPRAVDU kopne, tak to nepřehlédneš ani náhodou.

U prvního mimi jsem bublinky nebo něco takového vůbec nezaznamenala a rovnou jsem až v 20 tt cítila kopaneček. To jsem potom začala cítit tak 2× denně a až po týdnu to zesílilo natolik, že jsem si byla vědoma, že miminko kope častěji.

U tohohle těhotenství jsem tápala, zda kope či ne od 17 tt. Uvnitř bříška jsem cítila jako by mě něco cvrnkalo zevnitř, víš jak se hrají kuličky a prstama cvrnkneš, tak tak nějak to bylo cítit, ale opravdu jen jemně a skoro se to dalo přehlédnout, kdybych se na to tolik nesoustředila.

Také jsem to cítila a vlastně doteď pohyby nejvíce cítím ve stoje nebo sedě, když si lehnu, tak je klid :-P

Je docela možné, že mimi tě kope o sto šest, ale směrem k močáku, nebo k páteři a nebo také máš na přední stěně dělohy placentu a to potom jsou cítit pohyby později. Miminečko má touhle dobou asi 300 g a pokud to tvé je menší tak prostě ještě musí kousínek dorůst, aby tě POŘÁDNĚ nakoplo hi hi.

Určitě se dočkáš, možná už během pár příštích dnů, tak nám tu určitě napiš, jak jsi nakonec poznala, že je to ONO.

Měj se hezky

Ed

Anonymni  01.05.03 16:38
první pohyby miminka

Ahoj,

ja jsem pohyby citila od 17.tydne, ale spise jsem mela pocit, jakoby me v podbrisku jemne probijela elektrika. Nebylo to pravidelne, ale jen tak 3 x do tydne. Pred 20.týdnem jsem zacala citit klasicke bublinky a ihned na to, to byly radne kopance.

stesticko
Stálice 69 příspěvků 02.05.03 05:51
první pohyby miminka

Ahoj Radko a Ed

Vy se mate ze uz neco citite. Zacinam mit obavy, protoze ja porad nic. Cekam na ten krasny pocit kopnuti od 19 tydne a ted jsem presne 22 a pul a porad nic. Jedine kdyz neco citim je kdyz jdu rano do prace a zavazuji si boty, tak jak se ohnu, tak tam citim ze se mi v brisku neco mele, ale kopanecky to nejsou. Kdyz jsem byla na UTZ pred 3 tydny, tak mimko neustale mavalo rucickama a nozickama, tak ze se opravdu dost pohybuje. Ed ma asi pravdu ze je mozna otocene na opacnou stranu, tak proto nic necitim.

Taak se zatim mejte holky!

Ahoj Gabi.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 02.05.03 11:19
první pohyby miminka

Ahoj Gabi,

vidíš, to že cítíš něco, když se ohneš, i ten pocit, že se ti tam něco mele je určitě ono.

Ale jistá si budeš, až to ucítíš pravidelněji nebo silněji. Takže být tebou neříkám, že pohyby ještě necítíš, spíš, že čekáš na řádný kopanec !!!

Má známá cítila své druhé mimi až v 24. týdnu a své první cítila prosím v 16 tt. Není to zválštní??

Gabi neboj! Už brzy i ty to své škvrně ucítíš.

Ed

Kacatko
Kecalka 493 příspěvků 03.05.03 23:36
první pohyby miminka

Jsem ve 23. týdnu a pohyby cítím od 18. týdne. Teda od 18. určitě, protože když jsem to cítila dříve, nevěnovala jsem tomu pozornost. Myslela jsem si, že není možné pohyby cítit dříve než po 20. týdnu.

Nejprve jsem čekala ty „bublinky“ jak popisujete, ale cítím to úplně jinak. Nedá se to ani popsat, ale je to strašně nádherné. Najednou si připadám strašně dokonalá, že umím vytvořit malého tvorečka, který mi to svými pohyby dává najevo.

Musím říct, že mám v bříšku pěknou čiperku. Zajímalo by mě, kdy to dítě vlastně spí, když do mě pořád jen čutá a největší sranda pro něj asi je skákat mi po močáku.

Pohyby miminka jsou prostě nádherné. Večer s tatínkem ležíme a jen tak je vnímáme. Musí říct, že je hrozně šikovný, protože na rozdíl od mé mamky a nej. kamarádky cítí každý pohyb jako já, takže se o to můžeme krásně podělit.

Příjemné těhotenství všem přeje Katka

Anonymni  09.05.03 14:49
první pohyby miminka

Jsem ve 14.tt druhého těhotenství, pohyby u prvního dítěte jsem cítila kolem 18týdne a připadalo mi to jak „větry“. Nyní se už těším na pohyby druhého dítěte, protože to mi připadá na celém těhotenství nejlepší. Všechny zdraví Martina z Ostravy"":[ma­ilto:martinadu­rinova@seznam­.cz>martinadu­rinova@seznam­.cz]

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 10.05.03 09:15
první pohyby miminka

Ahojky, tak naše koblížka začala šimrat v bříšku už kolem 18tt.Nebylo to nic výrazného,skoro bych řekla, že kdybych neměla tolik času sledovat „Jí“,tak jsme to téměř ani nezaregistrova­li.Ale jsme „zvědavky“, takže si pořád povídáme a budoucí taťka si s koblížkou povídá hlavně večer,když ležíme v pelíšku.Teď jsem ve 30tt a už se nám pupík převaluje tam a sem.Pohyby stále sílily a teď už to nelze přehlédnout,pořád se radujeme a někdy se nám zdá,že jen tak pozoruje a když pozná své „lidi“,tak se hned zapojí a začne komunikovat.Jsou to strašně krásné dny a někdy mám pocit,že to tak rychle utíká.Ale moc se těšíme až koblížku budeme moci pošolíchat na rukou. Tak si hezky tan čas užívej a naslouchej mimískovi. PAPAPA Koblížky

Anonymni  13.05.03 18:08
první pohyby miminka

Ahojky, já cítila tukání a chvění od začátku 16. týdne a přez bříško to rukou bylo cítit o týden později. A to jsem prvorodička! Ted ve 24. týdnu je to občas dost nesnesitelné, malej je velkej kopálista a kope celej den téměř bez přestávky. Ale stojí to za to :-D

Přeju všem jen to nej ;-)

Lůca

Anonymni  15.05.03 13:03
první pohyby miminka

ahojkyyyyyyy,

tak první pohyby princezničky jsem začla cítit v 17. tt. A bylo to něco podobného, jako by tam jezdili bublinky a hned v 18. tt jsem dostala pořádný čutanec. Bylo to jako když silně tepe tep - ale nepravidelně. Nyní jsem 21. tt. a je to čím dál silnější. Nelíbí se jí, když sedím, to kope jak zběsilá...... hihi ..... mele se ze strany na stranu a nejraději má když mi kope do močáku… chi, což není moc příjemné, ale já jsem ráda za každý pohyb.....

Tak se měj hezky a ať tě mímo čutá co nejvíce...........

pá pá Marťula od Ed

Anonymni  20.05.03 13:08
první pohyby miminka

Ahojky,

jsem rada,ze jsem objevila tyto internetove stranky.Jsem v 16 t.a cekam prvni mimco.Zrovna vcera jsem premyslela v kterem tydnu zacinaji pohyby.Uz se na to moc tesim a bnevim jestli to poznam.Je to super,kdyz si mohu precist zazitky jinych tehulek.Rada bych si s nejakou budouci maminou dopisovala,ale nevim kde.Zatim Ahoj.Petra

Anonymni  23.05.03 03:08
první pohyby miminka

Ahojky tehulky,

tak ja stejne jako vetsina jsem prvni pohyby citila jako „bublinky“ v 17.tydnu a ted - 26.tyden - mam kolikrat pocit, ze se mi prcek prokopne skrz bricho ven, az to kolikrat celkem boli…Ale i tak jsem moc rada, protoze asi ve 22.tydnu jsem se tak dukladne protahla, ze me strasne rozbolelo bricho (vevnitr) a pak nebyly zadny pohyby 2 dny a to jsem se teda bala co se deje…ale vsechno pak zas bylo v poradku.. :o)

Tak preju prijemny bublinky a posleze „cutalisty“

Johanka

Anonymni  23.05.03 15:56
první pohyby miminka

Ahoj,v prvním těhotenství jsem cítila pohyby kolem 20.týdne.Nejdřív něco jako bublinky,ale hlavně něco co jsem dřív nikdy takhle necítila.Každým dnem se to trochu zesilovalo až to bylo opravdové kopáníčko.Ale i pak si mimčo dávalo dost oddych a někdy o sobě nedalo vědět třeba týden,přesto bylo vše vpořádku.Nejspíš bylo také otočené dovnitř a po nějakém čase mi tam předvádělo „šroubování potrubí“ a kopání nic moc.Přesto se pak narodila pěkně živá holčička,co dává zabrat i chlapečkům.Teď jsem v 28.týdnu,mimčo kope ostošest ,prakticky pořád a nenechá mě vklidu ani v noci.Každé mimi je jiné už od začátku a když je vše vpořádku na UZ,tak se netrap,ono se ozve po svém.Hanka. :-) :-)

Anonymni  01.09.03 09:24
první pohyby miminka

Ma 1. těhotenství si již nepamatuji - čekala jsem dvojčata. Při druhém těhotenství jsem cítila pohyby od 16. týdne, teď taky tak. Není to kopání, jsou to jen přesuny miminka, které se čas od času snaží někam vtlačit.

Jola

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jitky: Jsem těhotná. Přítel chce naše dítě vychovávat s jinou

Jsem zasnoubená a čekám dítě. Bohužel jsem se snoubencem nešťastná a nevím,... číst dále >

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >

Reklama