Psychické týrání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.12.11 20:38
psychické týrání

Ahoj,
předem bych byla ráda za pochopení anonymity,je to hodně citlivé téma týkající se mé blízké rodiny. Děkuji.

A teď,kde začít…moje mamka žije již devět let s mužem. Tři roky jsou manželé. Můj nevlastní táta je perfektní chlap. Přijal mě i mou sestru naprosto v ophodě. Je o skoro šest let mladší než moje mamka. Mamka je složitý člověk…no,složitý možná ani ne,ale je to generál.Vše musí být tak jak řekne a nejede přes to vlak. A hlavně,dokáže čověka deptat.neskutečně deptat kvůli maličkostem. Když jsem ještě bydlela doma,dokázala se se mnou klidně dva týdny nebavit kvůli tomu,že jsem špatně vytřela…vždycky jsem říkala, proboha,raději mi jednu flákni,ale tohle nemluvení se mnou nebo sestrou je šílený! Nikdy jsem nedostala, vždy jen tohle psychický trápení. Já i sestra jsme dávno z domu.....a dnes jsem se s hrůzou dozvěděla, že můj nevlastní táta prožívá něco,co si neumím ani představit…mamka je na něj zlá, ponižuje ho, křičí na něj,kope do něj, budí ho v noci,že spát nebude (ač dělá hodně fyzicky náročnou práci jako OSVČ) je na něj sprostá, doma mu nevaří,prý si má vařit sám,ale peníze musí odevzdávat do koruny všechny…věděla jsem,že mají doma občas „itálii“,ale že je to takhle drsný,je mi z toho až do breku. Táta (nevlastní) je ale ten typ chlapa, že ženu neurazí a ani na ni ruku nevztáhne.raději se sbalí a jde třeba na zahradu a tam maká. Mamce je to pořád málo.Chce víc peněz, víc a víc…on měsíčně vydělá poměrně hodně, tento měsíc zaplatil veškeré placení,které mají (cca 30 tisíc a peníze na domácnost) a ještě jí dal 17 tisíc navíc,jen pro ni a je to málo.....

Odejít nikam jinam nemůže…tím,že musí ukazovat pásky a dát všechny peníze,nemá šanci si bokem ulejt peníze a sehnat třeba podnájem…

my bydlíme přes půl republiky, takže kdybychom si ho vzali k sobě, nesežene tu práci,kterou teď dělá a je v ní šikovnej.....

mamka je mistr přetvářek. Mě říká,jak je to doma v pohodě,občas mráček, přitom dneska jsem slyšela pravý opak a věřím tomu,co říká nevl. táta. Takovýhle šílenosti trvají už několik měsíců.Předtím to bylo sem tam, pak usmiřování,no klasika italská rodina,ale tohle,co dělá mamka teď,je psychický týrání.....

nemáte někdo vlastní zkušenost jak tuhle situaci řešit? Mě je z toho úplně zle, ale nic kloudýho mě nenapadá…můj muž radí manželskou poradnu,ale mamka by spíš potřebovala psychiatra… :?

omlouvám se, pokud je to dost chaotické. Je toho tolik,že to nejde ani vyjádřit :?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Barca12345
Echt Kelišová 9662 příspěvků 04.12.11 20:51

No, pokud ma tolik penez na vyplatu jak pises, neni nic jednodussiho nez v den vyplaceni proste nedojit domu, rict, ze takto ne a bud nedat penize a pokud bude masakr, sebrat se a do hodiny mit podnajem – i to jde, popripade par noci na hotelu, vzdyt ma krasny penize, kdyby mel deset tisic, tak tyto obavy pochopim!!!

peggy.sl
Generální žvanilka 20207 příspěvků 04.12.11 20:53

Moje rada zní: Nikdy se nemíchat do problémů druhých a už vůbec ne do problémů svých rodičů (byť otec je nevlastní). :) vždycky bys byla špatná ty, ať problém dopadne jakkoliv..

Když je otec OSVČ, tak matce přece žádnou ,,pásku,, ukazovat nemusí. S takovým příjmem jaký má, by si mohl z fleku pronajmout byt a žít si život po svém.
Jinak ho obdivuji, do mně někdo v noci kopnout ať nespím, tak jdu sedět za vraždu… :)

Gábííí
Ukecaná baba ;) 1902 příspěvků 04.12.11 20:53

ahoj,zkušenost nemám,musím říci naštěstí,přijde mi to ale šílené,je vidět,že nejen ženy zažívají týrání a tohle už týrání je.Tvůj nevlastní táta je ve stejné situaci,jako mnoho týraných žen,bojí se pro to něco udělat,nechce odejít,myslí si,že se to urovná.Myslím,že by bylo dobré,kdyby od ní odešel,má super peníze,tak si může dovolit,pronajmout si nějaký byt.Rozhodně bych to,i když je to tvá mamka,tátovi rozmluvila,zůstávat s ní nebo to ještě odnese taťka psychicky.Nemys­lím,že má cenu,setrvávat v tomto vztahu,ale i tak by mamka navštívit
psychologa měla,měla by se léčit,mírnit její výbušnou povahu.Je to jen můj názor,ale i tak držím palce,aby to vše dopadlo dobře :kytka:

Sany80s
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 04.12.11 20:54

Pokud vydělává tolik peněz, že zaplatí účty a ještě jí dá dost peněz, neměl by mít problém fyzicky odejít. V momentě kdy dostane plat, tak může jít na ubytovnu, být tam měsíc, pak už zaplatí nájem i kauci za byt. S takovým příjmem to opravdu není problém.
Ale kdyby to bylo jen o tom, tak už to asi udělal, pravděpodobně trpí syndromem týrané osoby, a proto odejít nedokáže.
Zkuste mu najít podnájem, první měsíc ho zaplatit(jestli vám to finanční situace dovoluje), a navrhněte mu to ve chvíli, kdy má dostat peníze. Pak už je to jen na jeho rozhodnutí. Pokud ani takto odejít nedokáže, pak by asi potřeboval pomoc psyccologa.
S mámou neporadím, pokud má několik let podobné návyky, těžko se její přístup ke stejnému chlapovi nějak výrazně změní.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 1902 příspěvků 04.12.11 20:56

a ještě dodatek,pokud do táty i kope,tak je to už i fyzické týrání,takže šílená kombinace :think:

Uživatel je onlineMyrha
Nadpozemská drbna 27014 příspěvků 04.12.11 21:01

V první řadě Ti chci popřát ať se držíš musí to být strašné. Trochu mě zaráží, že o tom otčím mluví zrovna s Tebou. Jseš si jistá? Nemůže to být tak, že není spokojený se vztahem a ventiluje to takhle blbě? Přecejen jde o Tvojí mámu. Generál a tvrdá výchova je jedna věc. A kopání svého partnera věc druhá. Otázka je zda se v tom chceš angažovat. Abys to neodnesla Ty a Tvoje rodina! Pokud to není pravda, tak mamce hrozně ublížíš a pokud to pravda je, tak se bude bránit a nebude to hezké…

Navíc to co popisuješ mi nepřipadá jako klasická reakce oběti. Normálně bys totiž byla ta poslední, která se to dozví. Styděl by se. A navíc by jí v sobě obhajoval, že to tak nemyslela, že to tak příště nebude. Říká, že se jí bojí? Nebo proč jí nekonfrontuje a nerozejde se s ní? Nemá kam jít? To přece není takový problém. Pokud vydělává přes 30tis měsíčně tak si z prvního platu zaplatí byt. A těch pár týdnů, to nemá žádné kamarády?
Jinak pro takovéhle případy jsou azilové domy. Nejlíp by asi poradili na lince bezpečí. Pokud to chce řešit. Měl by se obrátit tam.

Příspěvek upraven 04.12.11 v 21:06

Anonymní  04.12.11 21:06

Ahojky ! Bohužel řeším úplně stejný problém ! Jen s tím rozdíle, že můj nevlastní táta nemá tolik peněz…to je problém, nabízela jsem mu pomoc, ale on odmítl…nevím proč s ní pořád je, bojí se jí a přesto vše si nechá líbit, mohla bych vyprávět ! Ona mu dělá peklo na zemi…už dvakrát mi řekl, že myslel i na to že si ve stodole jednoho dne hodí mašly…mám strach , že to udělá, ale nevím jak mu pomoct, když ji odmítá…tak počkám taky co holky ti poradí…

Uživatel je onlineMyrha
Nadpozemská drbna 27014 příspěvků 04.12.11 21:17

zkuzte např. www.donalinka.cz – je tam spousta věcí na téma týrání a vážně, tohle je vážné, takže volejte tam, určitě vám poradí jak dál postupovat.

Jura007
Neúnavná pisatelka 16593 příspěvků 04.12.11 21:17

Zakladatelko, jako bys popisovala moji babičku a mého dědečka… :think: Oba jsou dávno mrtví, ale na některé věci se nedá jen tak lehce zapomenout… :nevim:
Připojím se k názorům přede mnou – neřeš to, protože to nemůžeš vyřešit. Ten hlavní krok musí udělat tvůj nevlastní otec. Ty můžeš nanejvýš vyslechnout stesky a vyjádřit pochopení…

Anonymní  04.12.11 21:19

myrho,já a táta máme perfektní vztah a ano,obhajoval se, ale sám vidí,že tohle už není normální…a věřím mu,úplně všechno…

kamarády mají jen společné a tím,že navenek je vše v pořádku,nikdo by mu tohle nevěřil :,( :?

Sany,právě,kdyby to bylo jen o penězích, jde hned,ale …

Anonymní  04.12.11 21:20

já vím,že míchat se do takových problému,které jsou v rodině ne vždy přináší vyřešení a spíš ještě škodí.Ale představa,že se u něco stane a já vím o tomhle cíleném ubližování z mamky strany, tak bych si to nadosmrti vyčítala,kdybych se nepokusila aspoň trochu pomoci… :,(

Anonymní  04.12.11 21:22

Myrho,děkuju za ten odkaz! :hug:

zakladatelka

beruska79  04.12.11 21:25
peggy.sl píše:
Moje rada zní: Nikdy se nemíchat do problémů druhých a už vůbec ne do problémů svých rodičů (byť otec je nevlastní). :) vždycky bys byla špatná ty, ať problém dopadne jakkoliv..Když je otec OSVČ, tak matce přece žádnou ,,pásku,, ukazovat nemusí. S takovým příjmem jaký má, by si mohl z fleku pronajmout byt a žít si život po svém.
Jinak ho obdivuji, do mně někdo v noci kopnout ať nespím, tak jdu sedět za vraždu… :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatel je onlineMyrha
Nadpozemská drbna 27014 příspěvků 04.12.11 21:25
Anonymní píše:
já vím,že míchat se do takových problému,které jsou v rodině ne vždy přináší vyřešení a spíš ještě škodí.Ale představa,že se u něco stane a já vím o tomhle cíleném ubližování z mamky strany, tak bych si to nadosmrti vyčítala,kdybych se nepokusila aspoň trochu pomoci… :,(

když to cítíš takhle… tak bych na tvém místě zvedla telefon a popovídala si s někým na té lince bezpečí.

Ten nápad s bytem se mi líbí.Mohlo by ho to nasměrovat správným směrem. V tuto chvíli má zřejmě problém, že si vůbec nevěří, takže se mu to může zdát neřešitelné. Ale vážně buď opatrná. V těhle případech se nedočkáš vděčnosti a riziko, že to ohrozí Tebe je dost vysoké.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist