Půjčka na směnku v Brně, 20. tis

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lorealine
Kecalka 116 příspěvků 09.06.14 08:33
Půjčka na směnku

Ahojte, nevíte o někom kdo půjčuje peníze na směnku v Brně a bez zástavy. Díky. Tak kolem 20.000.
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Sluka
Generální žvanilka 20302 příspěvků 09.06.14 08:36

Víš, co znamená směnka? Že je KDYKOLI uplatnitelná jejím momentálním držitelem - čili se dá i přeprodávat, třeba ruské mafii, když to přeženu..
A nejhorší varianta je tzv. bianco směnka - směnka, kam se nevypisuje částka. Tam si totiž kdykoli může majitel dopsat, jaká částka ho napadne..
Takhle lidi přicházeli třeba o bydlení..

lorealine
Kecalka 116 příspěvků 09.06.14 08:42

Já vím co to znamená, ale dotaz zněl jinak. Díky :)

radkka
Extra třída :D 12034 příspěvků 09.06.14 08:44

Tak doufám, že tu bude brzy dotaz „Jak se vyhnout exekuci, nedostala jsem se do ní vlastní vinou“ :roll: :roll: :roll: :roll:

lorealine
Kecalka 116 příspěvků 09.06.14 08:46

Ne u mě určitě ne :)

lorealine
Kecalka 116 příspěvků 09.06.14 08:47

To není pro mě, tak to nekomentujte. Díky.

radkka
Extra třída :D 12034 příspěvků 09.06.14 08:47

Tím hůř, pomáhat někomu, aby se do tohodle dostal… ale jo, už mizim :mavam:

lorealine
Kecalka 116 příspěvků 09.06.14 08:49

Je to složitější situace a za zeptání nic nedám :)

matkabagristy
Generální žvanilka 23359 příspěvků 1 inzerát 09.06.14 08:58

@lorealine

https://www.google.cz/?…

Strýček Google. Ale jinak souhlasím s ostatními. Půjčka na směnku je cesta do pekel.

enyf
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 09.06.14 09:20

@Sluka myslím, že na směnku se dá napsat, kdy se dá uplatnit…

SussieS
Závislačka 3232 příspěvků 09.06.14 10:01
@Sluka píše:
Víš, co znamená směnka? Že je KDYKOLI uplatnitelná jejím momentálním držitelem - čili se dá i přeprodávat, třeba ruské mafii, když to přeženu..
A nejhorší varianta je tzv. bianco směnka - směnka, kam se nevypisuje částka. Tam si totiž kdykoli může majitel dopsat, jaká částka ho napadne..
Takhle lidi přicházeli třeba o bydlení..

Uplatnitelná „kdykoli“ je pouze vistasměnka ;) Ty ostatní mají normální datum splatnosti. A indosament - převoditelnost - se dá omezit rekta doložkou, takže ji pak nikomu neprodáš ;) Všechno se dá ošetřit

Sluka
Generální žvanilka 20302 příspěvků 09.06.14 12:14
@SussieS píše:
Uplatnitelná „kdykoli“ je pouze vistasměnka ;) Ty ostatní mají normální datum splatnosti. A indosament - převoditelnost - se dá omezit rekta doložkou, takže ji pak nikomu neprodáš ;) Všechno se dá ošetřit

Ano, vše se dá specifikovat, nadarmo jsem nepracovala v bance. Příspěvek jsem napsala právě tak, jak jsem napsala, nikoli proto, abychom zde polemizovaly nad tím, co a jak se dá „ošetřit“, ale abych upozornila ty lidi, kteří směnky podepíší (což jsou většinou právě ti, kteří o tom moc neví), na rizika, která jsou s tím spojená.
A že podnikatel mimo bankovní sektor, který dává půjčky oproti směnce rozhodně nevydělává na lidech, kteří včas splatí, o tom snad polemizovat nemusíme.. Čili i ty směnky budou podle toho většinou vypadat. :nevim:
Mimochodem, už jsem zaregistrovala rozmáhající se nové podnikání - nepůjčuje se na směnku, ale na darovací smlouvu na byt/dům včetně zařízení katastru :zed: :zed: :zed:

eumedon
Echt Kelišová 7889 příspěvků 09.06.14 12:28
@SussieS píše:
A indosament - převoditelnost - se dá omezit rekta doložkou, takže ji pak nikomu neprodáš ;) Všechno se dá ošetřit

Všechno se dá ošetřit a většinou to ošetřuje věřitel, ne zoufalec, který si půjčuje a prd ví.

@Sluka Je vůbec ještě půjčování na směnku drobným dlužníkům legální? Vždyť dokonce ústavní soud z toho jednoho dlužníka vyvlíkl, takže kdo by si dneska troufl nějakému zoufalci půjčit bez zástavy a ověření bonity na směnku?

Sluka
Generální žvanilka 20302 příspěvků 09.06.14 14:13

@eumedon Legální to je, dokonce i banky se tím dodnes kryjí, i když.. Kde nic není, ani smrt nebere :D Ale právě u živnostníků a jednotlivců považuji směnky za velice silnou zbraň, protože přeci jen velký bankovní ústav si s ohledem na dobré jméno nedovolí nějak s tím čachrovat, kdežto kamarád, kterému rupne v kouli.. :roll: :nevim:
Jinak kšeftování s penězi na bázi lichvy bude podle mého názoru fungovat tak dlouho, jak dlouho budou existovat peníze samotné.. :(

Sluka
Generální žvanilka 20302 příspěvků 09.06.14 14:22

Jinak k tomu soudu.. Existuje cosi jako přiměřenost výše zástavy - tedy když si půjčím padesát tisíc korun, není možné ručit za ně např. domem v hodnotě 3 milionů..
Nejen lichváři, ale i finanční ústavy toto dodnes občas ignorují, nicméně zrovna toto je u soudu naopak celkem s úspěchem napadnutelné ze strany dlužníka, byť to již jednou podepsal se všemi kličkami typu „podepsáno svobodně, bez nátlaku, nikoli v nouzi,…“. Byla sem svědkem toho, jak takový spor v minulosti prohrála konkrétní banka, byť s řádnou smlouvou, byť u vybraného soudu dle rozhodčí doložky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

První krok ke změně životního stylu? Vyčistěte si komplet kuchyň, radí odbornice

V rámci soutěže Velká červnová výzva jsme oslovili Evu Hájkovou, MPH, MBA, která na eMimino.cz vede Poradnu zdravé výživy a terapie pro celou rodinu. Co pro ni znamená zdravý životní styl a co radí těm, kteří se snaží udržovat v dobré kondici? číst dále >

Maminky nahoře bez: Proč se nebojíme kojit na veřejnosti

Pobuřují vás odhalená prsa na veřejnosti? Nebo se řadíte k těm, kterým nevadí, když maminka vytáhne ňadro v restauraci? Maminky na eMiminu se nám svěřily se svými pocity při kojení na veřejnosti. číst dále >