Půjčka na směnku v Brně, 20. tis

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lorealine
Kecalka 117 příspěvků 09.06.14 08:33
Půjčka na směnku

Ahojte, nevíte o někom kdo půjčuje peníze na směnku v Brně a bez zástavy. Díky. Tak kolem 20.000.
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Sluka
Generální žvanilka 20152 příspěvků 09.06.14 08:36

Víš, co znamená směnka? Že je KDYKOLI uplatnitelná jejím momentálním držitelem - čili se dá i přeprodávat, třeba ruské mafii, když to přeženu..
A nejhorší varianta je tzv. bianco směnka - směnka, kam se nevypisuje částka. Tam si totiž kdykoli může majitel dopsat, jaká částka ho napadne..
Takhle lidi přicházeli třeba o bydlení..

lorealine
Kecalka 117 příspěvků 09.06.14 08:42

Já vím co to znamená, ale dotaz zněl jinak. Díky :)

radkka
Extra třída :D 14531 příspěvků 09.06.14 08:44

Tak doufám, že tu bude brzy dotaz „Jak se vyhnout exekuci, nedostala jsem se do ní vlastní vinou“ :roll: :roll: :roll: :roll:

lorealine
Kecalka 117 příspěvků 09.06.14 08:46

Ne u mě určitě ne :)

lorealine
Kecalka 117 příspěvků 09.06.14 08:47

To není pro mě, tak to nekomentujte. Díky.

radkka
Extra třída :D 14531 příspěvků 09.06.14 08:47

Tím hůř, pomáhat někomu, aby se do tohodle dostal… ale jo, už mizim :mavam:

lorealine
Kecalka 117 příspěvků 09.06.14 08:49

Je to složitější situace a za zeptání nic nedám :)

matkabagristy
Nadpozemská drbna 28314 příspěvků 1 inzerát 09.06.14 08:58

@lorealine

https://www.google.cz/?…

Strýček Google. Ale jinak souhlasím s ostatními. Půjčka na směnku je cesta do pekel.

enyf
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 09.06.14 09:20

@Sluka myslím, že na směnku se dá napsat, kdy se dá uplatnit…

SussieS
Závislačka 3642 příspěvků 09.06.14 10:01
@Sluka píše:
Víš, co znamená směnka? Že je KDYKOLI uplatnitelná jejím momentálním držitelem - čili se dá i přeprodávat, třeba ruské mafii, když to přeženu..
A nejhorší varianta je tzv. bianco směnka - směnka, kam se nevypisuje částka. Tam si totiž kdykoli může majitel dopsat, jaká částka ho napadne..
Takhle lidi přicházeli třeba o bydlení..

Uplatnitelná „kdykoli“ je pouze vistasměnka ;) Ty ostatní mají normální datum splatnosti. A indosament - převoditelnost - se dá omezit rekta doložkou, takže ji pak nikomu neprodáš ;) Všechno se dá ošetřit

Sluka
Generální žvanilka 20152 příspěvků 09.06.14 12:14
@SussieS píše:
Uplatnitelná „kdykoli“ je pouze vistasměnka ;) Ty ostatní mají normální datum splatnosti. A indosament - převoditelnost - se dá omezit rekta doložkou, takže ji pak nikomu neprodáš ;) Všechno se dá ošetřit

Ano, vše se dá specifikovat, nadarmo jsem nepracovala v bance. Příspěvek jsem napsala právě tak, jak jsem napsala, nikoli proto, abychom zde polemizovaly nad tím, co a jak se dá „ošetřit“, ale abych upozornila ty lidi, kteří směnky podepíší (což jsou většinou právě ti, kteří o tom moc neví), na rizika, která jsou s tím spojená.
A že podnikatel mimo bankovní sektor, který dává půjčky oproti směnce rozhodně nevydělává na lidech, kteří včas splatí, o tom snad polemizovat nemusíme.. Čili i ty směnky budou podle toho většinou vypadat. :nevim:
Mimochodem, už jsem zaregistrovala rozmáhající se nové podnikání - nepůjčuje se na směnku, ale na darovací smlouvu na byt/dům včetně zařízení katastru :zed: :zed: :zed:

eumedon
Echt Kelišová 9120 příspěvků 09.06.14 12:28
@SussieS píše:
A indosament - převoditelnost - se dá omezit rekta doložkou, takže ji pak nikomu neprodáš ;) Všechno se dá ošetřit

Všechno se dá ošetřit a většinou to ošetřuje věřitel, ne zoufalec, který si půjčuje a prd ví.

@Sluka Je vůbec ještě půjčování na směnku drobným dlužníkům legální? Vždyť dokonce ústavní soud z toho jednoho dlužníka vyvlíkl, takže kdo by si dneska troufl nějakému zoufalci půjčit bez zástavy a ověření bonity na směnku?

Sluka
Generální žvanilka 20152 příspěvků 09.06.14 14:13

@eumedon Legální to je, dokonce i banky se tím dodnes kryjí, i když.. Kde nic není, ani smrt nebere :D Ale právě u živnostníků a jednotlivců považuji směnky za velice silnou zbraň, protože přeci jen velký bankovní ústav si s ohledem na dobré jméno nedovolí nějak s tím čachrovat, kdežto kamarád, kterému rupne v kouli.. :roll: :nevim:
Jinak kšeftování s penězi na bázi lichvy bude podle mého názoru fungovat tak dlouho, jak dlouho budou existovat peníze samotné.. :(

Sluka
Generální žvanilka 20152 příspěvků 09.06.14 14:22

Jinak k tomu soudu.. Existuje cosi jako přiměřenost výše zástavy - tedy když si půjčím padesát tisíc korun, není možné ručit za ně např. domem v hodnotě 3 milionů..
Nejen lichváři, ale i finanční ústavy toto dodnes občas ignorují, nicméně zrovna toto je u soudu naopak celkem s úspěchem napadnutelné ze strany dlužníka, byť to již jednou podepsal se všemi kličkami typu „podepsáno svobodně, bez nátlaku, nikoli v nouzi,…“. Byla sem svědkem toho, jak takový spor v minulosti prohrála konkrétní banka, byť s řádnou smlouvou, byť u vybraného soudu dle rozhodčí doložky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Nespíme spolu po tom, co se nám narodilo dítě

Chvíle, kdy po porodu od lékaře dostanete zelenou, nutně neznamená, že se váš sex obratem vrátí takový, jaký byl před narozením dítěte. Jak je to s milováním po porodu? číst dále >

"Co zase vařit?" Tyhle kuchařky zaženou nudu v kuchyni

Pokud jste si do nového roku předsevzali zbavit se každodenní otravné otázky "Co zase vařit," pak pro vás máme několik užitečných tipů. V Bazaru jsme pro vás vybrali několik originálních kuchařek, které vnesou inspiraci i do vaší kuchyně. číst dále >