Pulzující fontanela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Galka
Povídálka 24 příspěvků 12.08.11 22:22
Pulzující fontanela

Chtěla jsem se maminky zeptat, zda je normální, že mé dvouměsíční holčičce často pulzuje fontanela.Chápu, že pulzuje, když se třeba namáhá, ale ona jí pulzuje třeba i 40 min po pití mléka či jiné námaze, nebo prostě jen tak. Dodala bych, že malá měla problémy s váhou, na kontrole u lékařky mi bylo sděleno, že má mírně sníženou fontanelu. Musela jsem začít dávat UM a teď přibírá. Od té doby jí pořád sleduji hlavičku a jsem stále ve stresu, že jí něco je, takže si ten den s ní ani nejsem schopná pořádně užít a to mě mrzí. Horečku nemá a vypadá v pohodě, ale přesto mě to děsí, takže pokud můžete napsat své zkušenosti, zda je často pulzující fontanela normální či ne, budu vám vděčná.

Reakce:

Monny
Hvězda diskuse 36431 příspěvků 12.08.11 22:35

Pokud fontanelka není srostlá tak to tam pulsuje normálně ne.. Ta tuším srůstá až kolem jednoho roku dítěte (nechci kecat) :oops:

AnastazieB
Kelišová 5112 příspěvků 12.08.11 22:39

Synovi taky pulzuje, je to viditelné když spí, když je vzhůru, tak to jen cítím. Být tebou bych se přestala stresovat :wink:

trace
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 12.08.11 22:54

U nás taky pulzuje, malej má hodně vlásků tak to není tolik vidět, ale já jsem se tím nikdy příliš nezabývala. Je to normální, tak si užívej miminka a nestresuj se zbytečně, ten drobeček to vycítí. Kdyby nebylo něco v pořádku, tak vám dr. určitě řekne.

fragola
Generální žvanilka 21429 příspěvků 12.08.11 23:07

Ahoj,

taky bych se nebála, je to normální :-)

Velká fontanela srůstá kolem 18 měsíců, může to být samozřejmě dřív, ale i později.

locika
Neúnavná pisatelka 15832 příspěvků 12.08.11 23:27

Našemu malému (3 měsíce) taky pulzuje, ani mě nenapadlo to řešit, to je přece normální :think: Užívej si miminka :wink:

Galka
Povídálka 24 příspěvků 12.08.11 23:28

Tak moc děkuji za reakce…jsem klidnější.

verona02
Kecalka 117 příspěvků 13.08.11 00:51

Malé taky pulzuje a jen jsem chtěla ještě napsat, že když ji držím ve svislé poloze, fontanela je propadlá. Když leží tak v pohodě. Jen abyste se nelekla tak jako já, když jsem si toho poprvé všimla. Dávám to za vinu gravitaci :-)

Galka
Povídálka 24 příspěvků 14.08.11 20:49

Díky za radu, malá nebyla nedonošená. Měsíc a půl pěkně přibírala, ale pak její váha klesla za 11 dní o 250 g a doktorka řekla, že mám asi málo mléka, takže máme přikrmovat. To že mám málo mléka jsem nepoznala, protože malá se chudáček asi s tím smířila a hladověla :-( …raději už ani na to nechci myslet. Teď už prso ani moc nechce (asi špatná zkušenost), párkrát potáhne a pláče nebo u něho spinká, když vidí flašku oči se jí úplně rozzáří (používáme tu speciální, co má simulovat prso, takže si myslím, že to taky nemá zadarmo…myslím tím, že musí tahat jako u prsa). Teď krásně jí a já se snažím, to co mi z mléka zbylo odstříkat a dávám jí to jako bonus.

Váš příspěvek

TOPlist