Pulzující fontanela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Galka
Povídálka 24 příspěvků 12.08.11 22:22
Pulzující fontanela

Chtěla jsem se maminky zeptat, zda je normální, že mé dvouměsíční holčičce často pulzuje fontanela.Chápu, že pulzuje, když se třeba namáhá, ale ona jí pulzuje třeba i 40 min po pití mléka či jiné námaze, nebo prostě jen tak. Dodala bych, že malá měla problémy s váhou, na kontrole u lékařky mi bylo sděleno, že má mírně sníženou fontanelu. Musela jsem začít dávat UM a teď přibírá. Od té doby jí pořád sleduji hlavičku a jsem stále ve stresu, že jí něco je, takže si ten den s ní ani nejsem schopná pořádně užít a to mě mrzí. Horečku nemá a vypadá v pohodě, ale přesto mě to děsí, takže pokud můžete napsat své zkušenosti, zda je často pulzující fontanela normální či ne, budu vám vděčná.

Reakce:

Monny
Hvězda diskuse 36498 příspěvků 12.08.11 22:35

Pokud fontanelka není srostlá tak to tam pulsuje normálně ne.. Ta tuším srůstá až kolem jednoho roku dítěte (nechci kecat) :oops:

AnastazieB
Kelišová 5353 příspěvků 12.08.11 22:39

Synovi taky pulzuje, je to viditelné když spí, když je vzhůru, tak to jen cítím. Být tebou bych se přestala stresovat :wink:

trace
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 12.08.11 22:54

U nás taky pulzuje, malej má hodně vlásků tak to není tolik vidět, ale já jsem se tím nikdy příliš nezabývala. Je to normální, tak si užívej miminka a nestresuj se zbytečně, ten drobeček to vycítí. Kdyby nebylo něco v pořádku, tak vám dr. určitě řekne.

fragola
Generální žvanilka 21755 příspěvků 12.08.11 23:07

Ahoj,

taky bych se nebála, je to normální :-)

Velká fontanela srůstá kolem 18 měsíců, může to být samozřejmě dřív, ale i později.

locika
Neúnavná pisatelka 15884 příspěvků 12.08.11 23:27

Našemu malému (3 měsíce) taky pulzuje, ani mě nenapadlo to řešit, to je přece normální :think: Užívej si miminka :wink:

Galka
Povídálka 24 příspěvků 12.08.11 23:28

Tak moc děkuji za reakce…jsem klidnější.

verona02
Kecalka 117 příspěvků 13.08.11 00:51

Malé taky pulzuje a jen jsem chtěla ještě napsat, že když ji držím ve svislé poloze, fontanela je propadlá. Když leží tak v pohodě. Jen abyste se nelekla tak jako já, když jsem si toho poprvé všimla. Dávám to za vinu gravitaci :-)

Galka
Povídálka 24 příspěvků 14.08.11 20:49

Díky za radu, malá nebyla nedonošená. Měsíc a půl pěkně přibírala, ale pak její váha klesla za 11 dní o 250 g a doktorka řekla, že mám asi málo mléka, takže máme přikrmovat. To že mám málo mléka jsem nepoznala, protože malá se chudáček asi s tím smířila a hladověla :-( …raději už ani na to nechci myslet. Teď už prso ani moc nechce (asi špatná zkušenost), párkrát potáhne a pláče nebo u něho spinká, když vidí flašku oči se jí úplně rozzáří (používáme tu speciální, co má simulovat prso, takže si myslím, že to taky nemá zadarmo…myslím tím, že musí tahat jako u prsa). Teď krásně jí a já se snažím, to co mi z mléka zbylo odstříkat a dávám jí to jako bonus.

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist