Rakovina a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuckaK
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 18.02.10 20:18
Rakovina a těhotenství

Ahoj,moc bych potřebovala poradit.Před 4 roky jsem prodělala rakovinu prsu,chemotera­pii,operaci,o­zářky,před 5 měsíci jsem vysadila prášky tamoxifen,který se bere po léčbě,celé 3 roky jsem neměla MS,chodila jsem na injekce,aby mi ji zastavili.Beru 3 měsíce utrogestan na podporu těhotenství a před 5 dny jsem se dozvěděla,že jsem těhotná.Mám hrozný strach,že o to malinké přijdu,že ho nedonosím nebo,že bude nemocné.Před tím onemocněním jsem totiž musela v 5 měsíci na potrat,protože našli na plodu nádor.Prosím,po­raďte pokud máte s tím někdo zkušenost.Děkuji.

Reakce:

kačka25
Kelišová 6676 příspěvků 18.02.10 20:25

Opravdu mě ten tvůj příběh trochu dostal. Bohužel nenám naštěstí žádné zkušenosti s tímto problémem. Jenom jsem ti chtěla popřát mnoho sil a držím všechny palce, aby ti všechno dopadlo dobře! Strašně ti fandím!!!

zuzuz
Závislačka 3795 příspěvků 18.02.10 20:29

Lucinko, přeju moc síly. Když píšeš, že bereš utrogestan na podporu těhotenství, tak ti jej musel předepsat dr, který o tvém zdravotním stavu ví. Po chemošce by měla být nějaká pauza na rekonvalescenci těla. Udává se, že po pěti letech od skončení léčby.
A jestli bude tvé miminko zdravé??? Možná to napíšu tvrdě, ale zdraví ti nikdo nezaručí. Může se narodit zdravé, může onemocnět za rok, za dva, za dvacet let, ale taky nemusí onemocnět vůbec

petit
Kecalka 332 příspěvků 18.02.10 20:32

Ahoj Lucko,

určitě se běž poradit se svým onkologem, který zná nejlépe tvůj aktuální zdravotní stav a nejlépe zhodnotí rizika těhotenství. Že je to těhotenství opravdu rizikové je ti jasné. Ondkolog určitě nadšený nebude. Konečné rozhodnutí je ale na tobě, ty neseš svoji kůži a život „na trh“.
Přesto bych to neviděla beznadějně. Mám kamarádku, která prodělala totéž onemocnění, a 5 let po operaci otěhotněla. Poprvé neplánovaně – těhotenství spont. zmlklo kolem 8 týdne. Druhé těhotenství již bylo plánované, bez komplikací, a má nyní zdravou 1,5 starou holčičku. Sama je zdravotně taky v pořádku.

Držím palce, ať se rozhodneš co nejlépe a ať to dopadne co nejlépe.

Petit

cinkxa
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 18.02.10 20:32

ahoj zkušenosti nemám,ale držím pěsti ,aby ti vše vyšlo!

quinny
Extra třída :D 12337 příspěvků 18.02.10 20:36

Lucko,
odpoved kterou hledas bohuzel najit nemuzes, ono je to u kazdeho jinak… Mam zkusenost z okoli a nastesti snad dobrou… Musis jen verit, ze to bude dobre. Raduj se…Zuzuz to napsala moc pekne…zdravi nikdo nezaruci bohuzel nikomu..Preju moc stesticka aby ses co nejdriv zvladla radovat a myslet jen na to dobre :srdce:

Jana206
Neúnavná pisatelka 18212 příspěvků 18.02.10 20:40

Luci,zkušenosti nemám..Snad jen – četla jsem podobný příběh v časopisu s dobrým koncem..

Přeju moc síly a štěstí :kytka:

LuckaK
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 18.02.10 20:49

Děkuji vám všem za podporu,moc si toho vážím.Vím,že musím věřit a doufat,ale snad to výjde.Ještě jednou díky a všem taky přeju zdravé a vysmáté děti. :huban:

jarmila.rihova
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 18.02.10 21:30

ahoj, já jsem případ, že i první otěhotnění po této nemoci může dobře dopadnout, mám krásného zdravého kluka…

Pudloslava
Generální žvanilka 23537 příspěvků 19.02.10 08:11

ja myslim, ze to doébre dopadne. do hysterickych tehuli chodi treba kamiš, ktera je taky po podobne nemoci a ma zdraveho chlapecka.

LuckaK
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 19.02.10 08:55

Ahoj Jarmilko,děkuji moc,Tvůj vzkaz mi dodal naději a Tobě a malému přeji hodně zdravíčka.Děku­ji všem.

jarmila.rihova
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 19.02.10 15:36
LuckaK píše:
Ahoj Jarmilko,děkuji moc,Tvůj vzkaz mi dodal naději a Tobě a malému přeji hodně zdravíčka.Děkuji všem.

Mockrát děkujeme a přejeme nápodobně vám všem. A neboj, já se taky bála…

Váš příspěvek
TOPlist