Rakovina slinivky - nemocný přítel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

annaaaaa
Závislačka 3068 příspěvků 29.11.11 23:04
Rakovina slinivky-nemocný přítel

Ahoj všem. Prosím spíše o názor a o postoj, nevím, jestli jde v této situaci vyloženě poradit. Seznámila jsem se s mužem, znám ho teprve týden. Vypadá to, že si rozumíme a že je prima. Hned při první schůzce mi řekl, že mu před půl rokem našli nádor na slinivce. Zatím nezhoubný, podle hystologie. Za týden jde na další vyšetření krve.
Jsem sama s dvěma dětmi, měla jsem těžký rozvod, do toho mi na rakovinu během čtyř měsíců umřela maminka. Jsou to tři roky co zemřela, asi půl roku, co jsem relativně po tom všem v klidu. Mám problém, asi to zní hnusně, ale zda do vztahu jít, bojím se, že se zamiluju a přítel umře. Protože nádory na slinivce bývají špatně léčitelné. Pořád se mi to omílá v hlavě a je mi do breku, protože to ve mě vyvolává vzpomínky na minulost. Cítím, že bych další úmrtí už neunesla. 5 let jsem brala antidepresiva.
Ale přítel je milý atd. Ale je to krátce. Nevím, jestli do toho vůbec jít, bojím se. Ale zároveň mi je s ním dobře. Nevím, zda začít vztah s vědomím, že partner může třeba za rok nebo více let zemřít, což je u slinivky velmi nevypočitatelné. :(
Děkuji za postřehy

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 5584 příspěvků 34 inzerátů 29.11.11 23:12

Těžké…ale přesně tak bys mu to měla říct taky…nelhát mu..

peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 1 inzerát 29.11.11 23:14

To je hodně složitá otázka zda jít do vztahu či nejít…Já bych to nechala osudu, na nějakou nezávaznou schůzku ještě jít určitě můžeš a potom se rozhodni.
A co se týká umírání…Když si najdeš někoho zdravého, kde je psáno, že ho třeba zítra nezajede auto. Co se má stát to se stane. Pokud je nález nezhoubný (zatím) tak přece ještě je naděje…

pannda
Kelišová 5584 příspěvků 34 inzerátů 29.11.11 23:16

I tak se dá uvažovat…jak říká peggy ;)

BohunkaP
Extra třída :D 14358 příspěvků 29.11.11 23:21

Tohle je strašně těžká situace, je mi to moc, moc líto.

Řeknu to takto: na rakovinu slinivky břišní se umírá - téměř bez výjimky, je to, pokud vím, jedna z nejhorších podob téhle nemoci.

Tvému příteli zatím rakovina nebyla potvrzena, nicméně to se může mávnutím proutku změnit, sama píšeš, že jisté to ještě není. Pokud si nejsi jistá, jestli bys dokázala jeho případný boj s touhle nemocí zvládnout a podporovat ho, podle mého názoru by ses do toho vztahu neměla pouštět. On s Tebou jednal na rovinu, řekl Ti od počátku všechno - Ty bys měla udělat totéž.

annaaaaa
Závislačka 3068 příspěvků 29.11.11 23:24

Ahoj holky. My se sešli už několikrát, právě že cítím, že se zamilovávám. A tím víc do toho jde strach z budoucnosti. To co píše Peggy, má také něco do sebe. Nikdy nevíš, co se stane, i když jsi zdravá. Já byla u mámy, když umírala a nedokážu si představit, že bych to absolvovala znovu. I když teď píšu, tak brečím. Právě toho se bojím. Myšlenek, které se mi pořád vtírají do hlavy, že pravděpodobně máme vymezenou dobu.
Ale může to být x let… Nikdy nevíš, jestli se nerozejdete, taky se to dá takhle brát… je to pro mě spousta emocí.
On je moc hodný, ale samozřejmě se můžeme rozejít ještě před vážnými komplikacemi, spoustu otazníků. Chodím pořád na terapku, asi se zeptám i tam.

annaaaaa
Závislačka 3068 příspěvků 29.11.11 23:30
BohunkaP píše:
Tohle je strašně těžká situace, je mi to moc, moc líto.

Řeknu to takto: na rakovinu slinivky břišní se umírá - téměř bez výjimky, je to, pokud vím, jedna z nejhorších podob téhle nemoci.

Tvému příteli zatím rakovina nebyla potvrzena, nicméně to se může mávnutím proutku změnit, sama píšeš, že jisté to ještě není. Pokud si nejsi jistá, jestli bys dokázala jeho případný boj s touhle nemocí zvládnout a podporovat ho, podle mého názoru by ses do toho vztahu neměla pouštět. On s Tebou jednal na rovinu, řekl Ti od počátku všechno - Ty bys měla udělat totéž.

Bohunko, ono to potvrzeno bylo. Má tam dva nádory, po 1cm. Zatím jsou zapouzdřené. Podle hystologie se zatím nic neděje. Teď půjde znova na podrobnější vyšetření krve a to rozhodne, jestli půjde na operaci do konce roku nebo to zatím zůstane jenom u kontrol. :(
Právě proto to hodně řeším, vím, že rakovina slinivky je jedna z nejhorších.

JanaK88
Závislačka 4281 příspěvků 29.11.11 23:33

To je dobrý nápad, zeptat se na terapii. Je to hodně těžká volba, ale je faktem, že může kohokoliv kdykoliv potkat třeba autonehoda nebo něco jiného. Pokud se s ním cítíš šťastná, tak je dobré uvažovat o tom jít do toho naplno, hlavně nedělat nic napůl a bát se.

BohunkaP
Extra třída :D 14358 příspěvků 29.11.11 23:40

Ach jo, to je hrozná situace.
V tomhle nejspíš opravdu nejlíp poradí na terapii, jestli máš možnost to tam probrat…

Ale ta základní otázka stojí pořád stejně. Na rakovinu slinivky břišní se umírá. Dřív nebo později, možná za rok, možná za patnáct let. Ale umírá. Budeš stát vedle něj?

A co Tvoje děti, dokážeš jim tu situaci vysvětlit? Nejde jen o Tebe a Tvé pocity, jde i o ně. Člověk, kterého jim přivedeš do života, je za čas opustí, a to opouštění nebude snadné. Dokážeš (a chceš) je na tohle nějak připravit?

Na tyhle otázky by měla být kladná odpověď… jinak to nebude fér.

Snad se nezlobíš, že píšu drsněji - nedělám to ve zlém, snažím se tu situaci zhodnotit věcně, dát věcem pravé jméno, protože nejsem ovlivněná emocemi, které u Tebe musejí být strašně intenzivní.

annaaaaa
Závislačka 3068 příspěvků 29.11.11 23:46
BohunkaP píše:
Ach jo, to je hrozná situace.
V tomhle nejspíš opravdu nejlíp poradí na terapii, jestli máš možnost to tam probrat…

Ale ta základní otázka stojí pořád stejně. Na rakovinu slinivky břišní se umírá. Dřív nebo později, možná za rok, možná za patnáct let. Ale umírá. Budeš stát vedle něj?

A co Tvoje děti, dokážeš jim tu situaci vysvětlit? Nejde jen o Tebe a Tvé pocity, jde i o ně. Člověk, kterého jim přivedeš do života, je za čas opustí, a to opouštění nebude snadné. Dokážeš (a chceš) je na tohle nějak připravit?

Na tyhle otázky by měla být kladná odpověď… jinak to nebude fér.

Snad se nezlobíš, že píšu drsněji - nedělám to ve zlém, snažím se tu situaci zhodnotit věcně, dát věcem pravé jméno, protože nejsem ovlivněná emocemi, které u Tebe musejí být strašně intenzivní.

Kladu si přesně stejné otázky, o kterých píšeš. Už druhý den kvůli tomu brečím. Mé starší dceři je 15 let, říkala jsem jí, že je nemocný. Nezná ho, jen ví, že se snažím seznámit. Sama od sebe řekla, že už neunese, abychom doma zase řešili, že někdo umírá, je v nemocnici… Těžce nesla smrt babičky, promluvila mi s duše.
Vím, že se těžko, v dnešní době, s dvěma dětmi hledá partner, ale pořád mi skáčou emoce nahoru dolů… Kdybych se zkusila seznámit s někým jiným, také se můžeme za půl roku rozejít a budu se trápit, ale je to jiné, než když umře milovaný člověk. Nebo to nechat osudu, prožít hezké chvíle a modlit se?

eva valoi
Extra třída :D 10073 příspěvků 1 inzerát 30.11.11 00:55

Jenže rakovina slinivky je ve většině případů smrtelná z toho důvodu, že se na ni přijde až s křížkem po funuse, což evidentně není tento případ. Člověk se nemá příliš obracet do minulosti, ani obracet do budoucnosti, protože síla života je v přítomnosti. Nikdo neví, co bude zítra.

eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 30.11.11 06:01

Nezávidím Ti Tvoji situaci. Na rakovinu slinivky mi v srpnu umřel tchán:-( Ale pokud má přítel nádor nezhoubný, snad by to mohlo dopadnout dobře. Já osobně bych tomu nechala volný průběh. Choď na kafe, schůzky a uvidíš. Moc držím palce - Tobě i jemu!

pannacotta
Generální žvanilka 24994 příspěvků 30.11.11 06:35
annaaaaa píše:
Ahoj všem. Prosím spíše o názor a o postoj, nevím, jestli jde v této situaci vyloženě poradit. Seznámila jsem se s mužem, znám ho teprve týden. Vypadá to, že si rozumíme a že je prima. Hned při první schůzce mi řekl, že mu před půl rokem našli nádor na slinivce. Zatím nezhoubný, podle hystologie. Za týden jde na další vyšetření krve.
Jsem sama s dvěma dětmi, měla jsem těžký rozvod, do toho mi na rakovinu během čtyř měsíců umřela maminka. Jsou to tři roky co zemřela, asi půl roku, co jsem relativně po tom všem v klidu. Mám problém, asi to zní hnusně, ale zda do vztahu jít, bojím se, že se zamiluju a přítel umře. Protože nádory na slinivce bývají špatně léčitelné. Pořád se mi to omílá v hlavě a je mi do breku, protože to ve mě vyvolává vzpomínky na minulost. Cítím, že bych další úmrtí už neunesla. 5 let jsem brala antidepresiva.
Ale přítel je milý atd. Ale je to krátce. Nevím, jestli do toho vůbec jít, bojím se. Ale zároveň mi je s ním dobře. Nevím, zda začít vztah s vědomím, že partner může třeba za rok nebo více let zemřít, což je u slinivky velmi nevypočitatelné. :(
Děkuji za postřehy

taky bych mela strach.....mrzelo by me to ale o to vic kdybych se jak rikas zamilocala a on pak nedejboze umrel :,( :,( to bych nedala :,(
verim ze se rozhodnes zpravne a nebudes litovat :hug:
PS:pritelovi posilam hodne sil :hug: :hug:

pannacotta
Generální žvanilka 24994 příspěvků 30.11.11 06:37
BohunkaP píše:
Tohle je strašně těžká situace, je mi to moc, moc líto.

Tvému příteli zatím rakovina nebyla potvrzena, nicméně to se může mávnutím proutku změnit, sama píšeš, že jisté to ještě není. Pokud si nejsi jistá, jestli bys dokázala jeho případný boj s touhle nemocí zvládnout a podporovat ho, podle mého názoru by ses do toho vztahu neměla pouštět. On s Tebou jednal na rovinu, řekl Ti od počátku všechno - Ty bys měla udělat totéž.

souhlasim :pankac: :pankac: :pankac:

jizvíková
Extra třída :D 12490 příspěvků 30.11.11 08:26

Na rakovinu slinivky mi umrela mama, chodila na chemo, nador se zmensil na desetinu, temer nebyl videt, dalsi chemo ji pojistovna nezaplatila..Mámě bylo 60. Takže já osobně, bych mu řekla, že se bojím, mže mi odejde, že jsi už někoho takle ztratila, stejně, pokud se zamiluješ, tak s ním kulový uděláš.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jitky: Jsem těhotná. Přítel chce naše dítě vychovávat s jinou

Jsem zasnoubená a čekám dítě. Bohužel jsem se snoubencem nešťastná a nevím,... číst dále >

Nalokalo se dítě při koupání vody? Dejte pozor na sekundární tonutí

Sekundární tonutí je celkem vzácný úkaz, o kterém je ale rozhodně dobře... číst dále >