Ráno necítím ruce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  27.01.13 08:55
Ráno necítím ruce

Dobrý den,

ráno když vstanu, necítím ruce, jako bych si je přeležela, někdy se v noci vzbudím a necítím prsty, pak se uvolní a mravenčí, přes den to moc nevnímám, jen, že jsou trochu ztuhlé a občas jakoby necitlivost v prsteníčku a malíčku na levé ruce i pravé ruce. Někdy i bolest. Je mi 22 let. Mám jedno dítě. Zítra zajdu asi k doktorce a Vás se nejdřív ptám, nevíte z čeho to může být? Nejvíc se bojím ucpání cév, ale někde jsem četla, že mi chybí hořčík a vápník. Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní  27.01.13 09:06

Běž k lékaři, pošle tě na odborné vyšetření. Mohl by to být třeba syndrom karpálního tunelu. Má to řešení. Ale nevím samozřejmě, co to je..

vodaziva
Echt Kelišová 9913 příspěvků 27.01.13 09:08

Ahoj, zajímalo by mě, jak máš staré dítko a jestli si kojila. Přesně tímto jsem trpěla po porodu prvního i druhého dítěte a trvalo to cca do roku a něco věku dětí. Někdy jsem se budila úplně zděšená, že necítím vůbec ruku až od ramene. Dneska s tím každý běží k neurologovi, jestli nemá syndrom karpálního tunelu. Ale já měla štěstí na jednu starou paní doktorku, která mi vyšetřovala bulky v prsu a říkala, že je to právě tím, jak se zvětšují žlázky na kojení a poradila mi, ať si při menstruaci dávám na prsa teplé až skoro horké ručníky (teplé obklady). V těch mléčných žlázách se někdy něco po ukončení kojení ucpe a takto se to uvolní. Pak byl už klid. Tak než brát nějaké léky, tak vyzkoušej ;)

Anonymní  27.01.13 09:11

Mám 3,5 letého kluka, nikdy jsem nekojila, neměla jsem vůbec mléko, rodila jsem akutním císařem. A tyto problémy mám tak cca půl roku.

RyBANA
Extra třída :D 14184 příspěvků 27.01.13 09:14

Mě to taky přijde jako syndrom karpálního tunelu…měla jsem to tak stejně.

vodaziva
Echt Kelišová 9913 příspěvků 27.01.13 09:15
@Anonymní píše:
Mám 3,5 letého kluka, nikdy jsem nekojila, neměla jsem vůbec mléko, rodila jsem akutním císařem. A tyto problémy mám tak cca půl roku.

Tak v tom případě to s mléčnými žlázami nic společného mít nebude. Tak pak jsou možné dvě příčiny – od páteře, většinou krční a nebo syndrom karpálního tunelu. Zajdi si na neurologii, udělají ti rentgen krční páteře a pošlou tě právě na vyšetření cév kvůli vyloučení SKP. Zkus i popřemýšlet, jestli se ti něco fyzicky v životě nezměnilo – např. fyzicky náročná práce, nebo naopak přechod na strnulou kancelářkou práci, nošení těžkých věcí, špatný spánek. Pokud bys na něco takového přišla, tak to zkus odbourat nebo to nějak zmírnit. Není to nic příjemného, držím palce, ať se toho brzy zbavíš.

lucka_mac
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 27.01.13 09:18

Hele, to mám taky. Začalo to po narození syna a trvá to zatím 10 měsíců. Ale já mívám ruce pod hlavou, tak jsem si myslela, že jsem si je přeležela a ani mě nenapadlo s tím někam jít. :nevim: Před porodem se mi to taky občas stalo Teď je to každou noc. Jestli někdo ví, čím to je, tak by mě to taky zajímalo.

donaga
Extra třída :D 13755 příspěvků 27.01.13 09:20

Mě to jako karpály nepřijde. U těch to postihuje palec, ukazovák a prsteník, někdy kus prsteníčku a malíček je v pohodě. A v noci to hodně bolí (aspoň mě ta bolest v noci i budila).
Ale při syndromu karpálního tunelu je postižen jeden konkrétní nerv, tohle bych řekla že je postižení jiného nervu. Ale kterého neřeknu, to vážně nevím :D

Anonymní  27.01.13 09:26

Bolesti moc nemívám a když už, tak se to dá vydržet a je to slabé, já také normálně spala, že jsem měla ruce pod hlavou, ale dlouho už spím na zádech, kvůli tomu jsem se to právě naučila…a není to tím…

Mostecanda
Neúnavná pisatelka 18924 příspěvků 27.01.13 09:34

Mně začaly takhle ruce, teda hlavně pravá ruka, brnět už v těhotenství. Jsem si říkala, že jak přibírám a otékám třeba, že se to pak po porodu spraví. No nezlepšilo se to, naopak. Bylo to horší a horší, že mi pak ruka brněla třeba při krmení malého, když jsem držela lžičku, nebo když jsem držela volant, kočár apod.. no a byly to karpální tunely. byla jsem u dr, pak u neurologa, byla jsem na EMG vyšetření a měla jsem karpál na pravé ruce 123%.. takže jsem byla v září na operaci. Trvalo to 15minut, pak jsem týden ruku v ortéze s jizvou, pak týden v ortéze už bez stehů.. a dalo se to, nebolelo to, hlavně to brnění ustálo úplně. Levou ruku jsem neměla ani hraniční, tak mi to dr nechtěla operovat ještě, takže až se to zhorší, tak mne asi bude čekat i ta levá, ale je zatím v poho, oproti té pravé, co to bylo teda..

ireeenka
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 27.01.13 09:35

Hned mně napadl karpální tunel. Měla jsem to podobně. Bez vyšetření se to asi neobejde :kytka:

Prosímtě a kdyby nevěděli, co s tím, zkus homeopatii, doktoři hrozně rádi karpály operují ;)

lucka_mac
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 27.01.13 09:39
@Anonymní píše:
Bolesti moc nemívám a když už, tak se to dá vydržet a je to slabé, já také normálně spala, že jsem měla ruce pod hlavou, ale dlouho už spím na zádech, kvůli tomu jsem se to právě naučila…a není to tím…

Taky se snažím si na rukou neležet a ať spím jakkoliv, tak to mravenčení a pocit mrtvé ruky mám. Je to většinou celá dlaň a všechny prsty, někdy i předloktí. Nebolí to, jen brní a mravenčí Asi to v poradně nadhodím doktorovi. Třeba mi poradí.

Anonymní  27.01.13 09:47

Přesně mám to samé…zítra tam poběžim :-)

RyBANA
Extra třída :D 14184 příspěvků 27.01.13 09:48
@donaga píše:
Mě to jako karpály nepřijde. U těch to postihuje palec, ukazovák a prsteník, někdy kus prsteníčku a malíček je v pohodě. A v noci to hodně bolí (aspoň mě ta bolest v noci i budila).
Ale při syndromu karpálního tunelu je postižen jeden konkrétní nerv, tohle bych řekla že je postižení jiného nervu. Ale kterého neřeknu, to vážně nevím :D

Mě to nebolelo ale necítila jsem celou ruku, měla jsem ten „zánět“ v té největší žíle a okolních nervech na ruce a odpadla mi vždy celá dlaň. Ono ne vždy je všechno úplně jak z lékařské příručky 8)

donaga
Extra třída :D 13755 příspěvků 27.01.13 09:52
@RyBANA píše:
Mě to nebolelo ale necítila jsem celou ruku, měla jsem ten „zánět“ v té největší žíle a okolních nervech na ruce a odpadla mi vždy celá dlaň. Ono ne vždy je všechno úplně jak z lékařské příručky 8)

8) jenomže pak je syndrom karpálního tunelu jen jako součást něčeho jiného a léčit jen „karpál“ by asi nebylo k ničemu. Ideálně se má vyřešit důvod ne jen příznak 8)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Darujte dětem zdraví a zábavu

Každý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché... číst dále >

TOPlist