Čípky Rectodelt - dávkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenous2
Povídálka 14 příspěvků 10.02.11 12:55
Rectodelt čípky

Holky,mám dotaz,není to aktuální,ale pokud by bylo třeba…ráda bych věděla kolik podat tohoto čípku 20 měsíčnímu dítěti o váze 10 kilo?Je možné podat celý?
Mám ho doma pro starší dceru a ta měla poředepsaný celý,příbalový leták již bohužel nemám:(.děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

jizvíková
Extra třída :D 12415 příspěvků 10.02.11 12:57

pokud nemas od lekare predepsano nedavej, snizuje imunitu, je to supersajrajt

Bajuska
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 10.02.11 13:03

Nám vždy doktor napsal 1/2 čípku. V příbalovém letáku je napsáno, že při akutních stavech se dává 100mg jednorázově (celý čípek), jinak 5–20mg na 1kg tělesné váhy a den :nevim:

yriel
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 10.02.11 13:08

Lenous

já ho mám taky doma pro všechny případy. Podává se „podle závažnosti stavu“ 5–20mg na 1kg váhy dítěte/den. Takže pro vás už celý asi jo… 1 čípek obsahuje 100mg prednisonu.

crazymisha
Kecalka 420 příspěvků 10.02.11 13:29

Já ho mám doma taky, ale jen na laryngitidové záchvaty a to se dává celý čípek. Malá měla v 7 měsících laryngitidu a musela jsem jí ho dát, takže ho od tý doby mám radši doma, kdyby náhodou. Ale jak je to s jiným dávkováním nevím…

Ajka a Domi
Extra třída :D 13992 příspěvků 10.02.11 13:34

my ho máme taky pro sichr doma,laryngitida je svinstvo…

levi
Závislačka 2916 příspěvků 10.02.11 13:43

Malý má 19 měsíců, 11kg a máme dávkování při laringitidě – při záchvatu 1 celý čípek a pak po 12 hodinách půlku, dokud se kašel nezmění na vlhký.

crazymisha
Kecalka 420 příspěvků 10.02.11 13:47
Ajka a Domi píše:

Kdo si to jednou s mimčem prožil, tak ví svý a radši ho doma má :palec:

Jana206
Neúnavná pisatelka 18886 příspěvků 10.02.11 13:51

Nám říkala dr., že jeden čípek za 24 hodin, váha dítěte přibližně 10 kg.
Starší měl laryngitidu dvakrát, takže taky vím, o co jde :-( Byli jsme v nemocnici, musel dostávat injekce, čípky doma nestačili.

Ten čípek je k léčbě šokových stavů, což je i horečka přes 40 stupňů. Malá měla loni při nemoci 41 stupňů horečky, ráno jsem jí dala rectodelt, potom dostala ještě injekci od dr. v ordinaci a museli jsme do nemocnice. Takže si myslím, že to dávkování může být i vyšší. Ale dr. mi říkala, že sama mám podat jen jeden čípek za 24 hodin.

Já jsem teda zatím nikdy nedávala bez konzultace s dr.

Pudloslava
Generální žvanilka 24330 příspěvků 10.02.11 14:06
crazymisha píše:
Ajka a Domi píše:
Kdo si to jednou s mimčem prožil, tak ví svý a radši ho doma má :palec:

ja to nezazila a stejne ho radej doma mam. nemusi jit jen o laryngitidu, staci alergicka reakce neboduseni z jakychkoliv pricin (i pri vdechnuti, kdyby se mi nepodarilo ten predmet vymlatit heimlichem – je to proti otokum, muze pomoci)

ale kdyz uz bych dala cipek – dala bych celej a jela k doktorovi. Jsem toho nazoru, ze stav, ktery vazduje podani cipku, vyzaduje minimalne vysetreni lekarem, ne-li hospitalizaci.

Ajka a Domi
Extra třída :D 13992 příspěvků 10.02.11 15:18

Pudli to jo,podat a volat rychlou a nebo jet :palec: určo když je doma tak bych nečekala s dusícím se děckem v náručí na sanitku ale dala bych ho :wink:

crazymisha
Kecalka 420 příspěvků 11.02.11 15:01
Pudloslava píše:
crazymisha píše:
Ajka a Domi píše:
Kdo si to jednou s mimčem prožil, tak ví svý a radši ho doma má :palec:

ja to nezazila a stejne ho radej doma mam. nemusi jit jen o laryngitidu, staci alergicka reakce neboduseni z jakychkoliv pricin (i pri vdechnuti, kdyby se mi nepodarilo ten predmet vymlatit heimlichem – je to proti otokum, muze pomoci)

ale kdyz uz bych dala cipek – dala bych celej a jela k doktorovi. Jsem toho nazoru, ze stav, ktery vazduje podani cipku, vyzaduje minimalne vysetreni lekarem, ne-li hospitalizaci.

Já vím, že není jen na laryngitidové stavy, ale při jiné situaci jsem ho zatím dávat nemusela, tak píšu jen o své zkušenosti. :think: Každopádně bych taky podala čípek a pak uháněla někam k Dr. nebo volala sanitku. :nevim:

pett09
Kecalka 263 příspěvků 11.02.11 16:36

my taky dvakrát už laryn.záchvat měli tak čípek mám také radši doma. a dávali jsme celý. nevíte jak dlouho se může skladovat v lednici?

crazymisha
Kecalka 420 příspěvků 11.02.11 18:35

Musela bych se kouknout do letáčku, ale podle mého by tam měl být do doby, než mu uplyne doba trvanlivost.

pett09
Kecalka 263 příspěvků 11.02.11 18:42

a je asi jaká. my jsme jeden dostali na pohotovosti. takže nevím do kdy je trvanlivost. potom budu muset říct dr o napsání nového. tak tam na krabičce datum trvanlivosti bude.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist