Čípky Rectodelt - dávkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenous2
Povídálka 14 příspěvků 10.02.11 12:55
Rectodelt čípky

Holky,mám dotaz,není to aktuální,ale pokud by bylo třeba…ráda bych věděla kolik podat tohoto čípku 20 měsíčnímu dítěti o váze 10 kilo?Je možné podat celý?
Mám ho doma pro starší dceru a ta měla poředepsaný celý,příbalový leták již bohužel nemám:(.děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

jizvíková
Extra třída :D 12417 příspěvků 10.02.11 12:57

pokud nemas od lekare predepsano nedavej, snizuje imunitu, je to supersajrajt

Bajuska
Ukecaná baba ;) 1379 příspěvků 10.02.11 13:03

Nám vždy doktor napsal 1/2 čípku. V příbalovém letáku je napsáno, že při akutních stavech se dává 100mg jednorázově (celý čípek), jinak 5–20mg na 1kg tělesné váhy a den :nevim:

yriel
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 10.02.11 13:08

Lenous

já ho mám taky doma pro všechny případy. Podává se „podle závažnosti stavu“ 5–20mg na 1kg váhy dítěte/den. Takže pro vás už celý asi jo… 1 čípek obsahuje 100mg prednisonu.

crazymisha
Kecalka 424 příspěvků 10.02.11 13:29

Já ho mám doma taky, ale jen na laryngitidové záchvaty a to se dává celý čípek. Malá měla v 7 měsících laryngitidu a musela jsem jí ho dát, takže ho od tý doby mám radši doma, kdyby náhodou. Ale jak je to s jiným dávkováním nevím…

Ajka a Domi
Extra třída :D 14049 příspěvků 10.02.11 13:34

my ho máme taky pro sichr doma,laryngitida je svinstvo…

levi
Závislačka 2939 příspěvků 10.02.11 13:43

Malý má 19 měsíců, 11kg a máme dávkování při laringitidě – při záchvatu 1 celý čípek a pak po 12 hodinách půlku, dokud se kašel nezmění na vlhký.

crazymisha
Kecalka 424 příspěvků 10.02.11 13:47
Ajka a Domi píše:

Kdo si to jednou s mimčem prožil, tak ví svý a radši ho doma má :palec:

Jana206
Neúnavná pisatelka 19039 příspěvků 10.02.11 13:51

Nám říkala dr., že jeden čípek za 24 hodin, váha dítěte přibližně 10 kg.
Starší měl laryngitidu dvakrát, takže taky vím, o co jde :-( Byli jsme v nemocnici, musel dostávat injekce, čípky doma nestačili.

Ten čípek je k léčbě šokových stavů, což je i horečka přes 40 stupňů. Malá měla loni při nemoci 41 stupňů horečky, ráno jsem jí dala rectodelt, potom dostala ještě injekci od dr. v ordinaci a museli jsme do nemocnice. Takže si myslím, že to dávkování může být i vyšší. Ale dr. mi říkala, že sama mám podat jen jeden čípek za 24 hodin.

Já jsem teda zatím nikdy nedávala bez konzultace s dr.

Pudloslava
Generální žvanilka 24629 příspěvků 10.02.11 14:06
crazymisha píše:
Ajka a Domi píše:
Kdo si to jednou s mimčem prožil, tak ví svý a radši ho doma má :palec:

ja to nezazila a stejne ho radej doma mam. nemusi jit jen o laryngitidu, staci alergicka reakce neboduseni z jakychkoliv pricin (i pri vdechnuti, kdyby se mi nepodarilo ten predmet vymlatit heimlichem – je to proti otokum, muze pomoci)

ale kdyz uz bych dala cipek – dala bych celej a jela k doktorovi. Jsem toho nazoru, ze stav, ktery vazduje podani cipku, vyzaduje minimalne vysetreni lekarem, ne-li hospitalizaci.

Ajka a Domi
Extra třída :D 14049 příspěvků 10.02.11 15:18

Pudli to jo,podat a volat rychlou a nebo jet :palec: určo když je doma tak bych nečekala s dusícím se děckem v náručí na sanitku ale dala bych ho :wink:

crazymisha
Kecalka 424 příspěvků 11.02.11 15:01
Pudloslava píše:
crazymisha píše:
Ajka a Domi píše:
Kdo si to jednou s mimčem prožil, tak ví svý a radši ho doma má :palec:

ja to nezazila a stejne ho radej doma mam. nemusi jit jen o laryngitidu, staci alergicka reakce neboduseni z jakychkoliv pricin (i pri vdechnuti, kdyby se mi nepodarilo ten predmet vymlatit heimlichem – je to proti otokum, muze pomoci)

ale kdyz uz bych dala cipek – dala bych celej a jela k doktorovi. Jsem toho nazoru, ze stav, ktery vazduje podani cipku, vyzaduje minimalne vysetreni lekarem, ne-li hospitalizaci.

Já vím, že není jen na laryngitidové stavy, ale při jiné situaci jsem ho zatím dávat nemusela, tak píšu jen o své zkušenosti. :think: Každopádně bych taky podala čípek a pak uháněla někam k Dr. nebo volala sanitku. :nevim:

pett09
Kecalka 263 příspěvků 11.02.11 16:36

my taky dvakrát už laryn.záchvat měli tak čípek mám také radši doma. a dávali jsme celý. nevíte jak dlouho se může skladovat v lednici?

crazymisha
Kecalka 424 příspěvků 11.02.11 18:35

Musela bych se kouknout do letáčku, ale podle mého by tam měl být do doby, než mu uplyne doba trvanlivost.

pett09
Kecalka 263 příspěvků 11.02.11 18:42

a je asi jaká. my jsme jeden dostali na pohotovosti. takže nevím do kdy je trvanlivost. potom budu muset říct dr o napsání nového. tak tam na krabičce datum trvanlivosti bude.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist